Bir Blog Başlatmanızın 20 Nedeni (İş ve Eğlence için)

neden-start-a-blog


Blog nedir ve neden bir blog başlatmalısınız? Blogunuza sahip olmanızın birçok nedeni vardır. Bu makalede, herkesin bloguna neden sahip olması gerektiği yirmi yol ele alınacaktır. Bazılarımız için, bir rüya işine sahip olmaktan daha tatmin edici bir şey yoktur. İster mühendislik, sanat, biyoloji veya seçtiğiniz başka bir taşıyıcı olsun. Ancak, bazı insanlar size hiçbir şeyin tam zamanlı bir blogcu olmak kadar tatmin edici olmadığını söyleyecektir.!

Bloglama karakterinizi geliştirir ve şekillendirir. Aynı zamanda size tatmin ve bazı durumlarda finansal istikrar sağlar.

İşte size bir blog başlatmak için can atmanızı sağlayacak yirmi neden:

Zevk için Bloglama

1. Yeni şeyler öğrenmenize yardımcı olur

Bloglamada öğrenme en teşvik edici faktördür. Blogunuza metin göndermenizi gerektirse de, çok şey öğrenmenize yardımcı olur. Diğer blog yazarlarının yazdıklarını araştırmak. İnsanların yorum yapma şekline odaklanma. İçeriğinizin oluşturulması, belirli bir konu hakkındaki bilginizi geliştirecektir.

2. Size düşünce netliği verir

Açıkça düşünme ve hareket etme yeteneği, günlük yaşamımızdaki en kritik becerilerden biridir. Tabii ki, size bunu okulda öğretmiyorlar! Bloglama ile ilişkilerinizi ve diğer yaşam konularınızı yansıtmayı öğrenirsiniz. Ayrıca farklı insanlarla etkileşime girmenize yardımcı olur.

3. Yazma becerilerinizi geliştirir

Yazma ustalığı, sürekli pratik yapma ihtiyacı ile birlikte gelir. Bloglama olmasa bunu yapmanın daha iyi bir yolu var mı? Unutmayın ki tutarsızlıklar yazı kaslarınızı zayıflatır. O zaman neden bir blogunuz var? Blog yazma, yazmaya devam etmeye zorlayarak yazma yeteneğinizi keskinleştirir.

Gibi araçları kullanabilirsiniz Grammarly ve Beyaz duman kaliteli içerik üretmenize yardımcı olacak.

4. Güveninizi artırır

Bloglama, farklı görüşlerinizi nasıl paylaşacağınızı öğretir. Yaptığınız hataları kabul etmenizi teşvik eder. Belirli güçlü yönlerinizi tanıyacak ve zayıf yönlerinizi kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca, eleştirel ve övgüyü olgun ve profesyonel bir şekilde ele geçirirsiniz..

5. Konuşmanızı geliştirebilir

İyi bir konuşma daha da iyi bir senaryo ile başlar. İlgilendiğiniz konular hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, bunları sözlü olarak iletmeniz o kadar kolaylaşır. Bir süre sonra güveninizi artıracaksınız. Bir kitleyle yüzleşebilir ve gelebilecek herhangi bir sinir hissini yönetebilir. Bloglama bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

6. Gönüllü çalışma ve topluluk faaliyetlerinde size yardımcı olabilir

Bloglama başka yollarla da yardımcı olur. Gibi, ihtiyacı olan insanlara güvenli içme suyu sunmak. Ya da muhtaç bir çocuğun eğitimi için ödeme yapmak. Gibi yazarlar Jeff Goins satışlarının yüzde onuna yakınını hayır kurumlarına bağışlar. Gibi diğerleri Pat Flynn elli binden fazla Gana, Afrika’da iki okul inşa edecek.

7. Gerçek bir meydan okuma

Bekle ama zorlayıcıysa neden blog? Hepimiz hayatımızın bir noktasında bazı zor görevler yapmalıyız. Bize bir şey teslim olsaydı hayat ne kadar heyecan verici olurdu? Bloglama ile çok rahat olmak oldukça zordur. Bu nedenle, sizi büyümeye devam etmeye zorlar, ki bu kötü bir şey değildir!

8. Bloglama insanlara yardım etmenizi sağlar

Kahraman olmanıza izin veriyorsa neden blog yazmıyorsunuz? Hikayenizi paylaşarak, gençlere gizli potansiyellerini keşfetmeleri için ilham vereceksiniz. Aşk, ilişkiler ve diğer sosyal konular gibi farklı fikirler hakkında yazarak hayatlarını değiştirebilirsiniz..

9. Size en iyi disiplini verir

İnsanlarla bağlantı kurma veya program tutma konusunda fakir misiniz? Bloglama ile bu iki faktörü geliştirirsiniz. Son teslim tarihlerini takip etmenize ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olur. Bloglama size bu konuda yardımcı olabilirse neden blog yazmıyorsunuz??

İşletmeler için blog

10. Blog yazarak para kazanabilirsiniz

Milyoner olarak doğmamış olanlar için, adil miktarda para kazanmak için iyi bir şans var. Hatta geçimini sağlayan tam zamanlı bir blogcu bile olabilirsiniz. Bütün bunlar sevdiğin şeyi yaparken. Ayrıca, ailenizle zaman geçirmenin yanı sıra diğer aktivitelerle başa çıkmak için yeterli zamana sahip olmak.

11. Belirli bir nitelik seti gerekmez

Basit bir adım adım kılavuz kullanarak WordPress blogunuzu on beş dakikadan daha kısa bir sürede oluşturabilirsiniz. Neden blog yapmıyorsunuz? Bugün mevcut araçlarla, bir blog yapmak için programcı veya teknoloji meraklısı olmak zorunda değilsiniz. Birkaç tıklama ve gitmeye hazırsınız!

12. Uygun fiyatlı

Başlayabilir ve ayda 2,75 ABD doları ödeyebiliyorsanız neden blog yazmıyorsunuz? Evet, basit bir kişisel blog çalıştırmanın maliyeti nedir? Ayrıca, blogunuzun bir miktar özgürlüğe sahip olmasını istiyorsanız, kendi kendine barındırılan kurulumu kullanın. Dünyanın neresinde olursanız olun, herkes için uygun olduğunu görürsünüz..

13. Çevrimiçi kitle kazanmanıza yardımcı olur

İnsanların çoğu geçimlerini iyileştiren yerlere ve bireylere ilgi duyuyordu. Bir blog, içeriğiniz aracılığıyla değer yaratmanıza olanak tanır. Bu nedenle, hayran kitlenizi artırabilir ve diğer çevrimiçi okuyuculara ulaşabilirsiniz.

14. Kamuoyunun etkilenmesine yardımcı olur

Bloglama, kamu sektöründeki bir boşluğu belirlemenize yardımcı olur ve görüşlerinizi geniş bir kitleyle paylaşmanıza olanak tanır. İyi bir örnek, hamile anneler ve toplumdaki hastalar için çok az veya hiç dispanseri olmayan bir alandır. Blogunuzda bu sorunu vurgulayarak bu konudaki farkındalığı artırmış olursunuz. Devlet paydaşları gibi katılımcıların dikkatini çekebilirsiniz!

15. Güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olur

Bazı eğitim dereceleri alaka düzeyini kaybeder ve belirli nitelikleri belirleyen kuruluşlar. Bu durumda, bloglama yoluyla iş arayanların iş bulduğu ortaya çıkmıştır. Şirketler bloglarına yazmak için güvenilir yazarlar ve kanaat önderleri arıyor.

16. Çalışmanızı yayınlamanıza yardımcı olur

Hala bir yayıncının hizmetini mi bekliyorsunuz? Öyleyse, bir ömür boyu beklemek zorunda kalacaksınız! Neden blog yazmıyorsunuz ve kendinizi yayıncı yapmıyorsunuz? Theresa Ragan gibi yazarlar on dokuz yıl içinde yüzün üzerinde reddedildi. Daha sonra akıllı olmaya karar verdi ve bir yıl içinde üç yüz bin’e yakın kopya sattı!

17. İnsanlarla konuşma fırsatı sağlayabilir

Neden bir blog yazmalıyım? Blogunuz birçok konuşma katılımına katılmanıza izin veriyor. Blogunuzda, etkinliğe veya konferansa bir konuşmacı teklifi sunabilecek düşünceleri paylaşabilirsiniz!

18. size danışmanlık fırsatları alabilirsiniz

Neden işletmeler için blog? Ünlü bir blog yazarı olan Mark Schaefer, farklı şirketlerden olağanüstü fırsatlar elde etti. Bunlar arasında, Microsoft, Amazon, Yahoo ve eBay ve diğerleri. Size en uygun konuyu belirleyebilir ve buna dayalı bir blog başlatabilirsiniz. Bu kısa süre içinde bazı danışmanlık işlerine yol açabilir.

19. Serbest iş bulmanıza yardımcı olabilir

Bugün birçok insan serbest meslekler aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden para kazanıyor. Blog, becerilerinizi göstermenin mükemmel bir yoludur ve yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olabilir. Kalbinize en yakın olanı yaptığınız için ödeme alabilirsiniz!

20. Sanatları veya diğer hobileri geliştirmeye yardımcı olur

En iyi hobilerinizi ortaya çıkarıyorsa neden blog yapmıyorsunuz? Futbol oynamayı, boncuk yapımını, çizimi, sanatları ve tasarımı hatta şarkı söylemeyi çok sevebilirsiniz. Blogunuzdaki tutkunuz hakkında konuşun ve çevrimiçi okuyucuların sizinle daha derinden ilişki kurmasını sağlayacaktır.!

Sonuç

Birkaç ipucu öğrendiyseniz, endişelerinizi paylaşanlarla bu makaleyi paylaşın. Dışarıda bıraktığımız başka ipuçları var mı? Lütfen önerilerinizi ve yorumlarınızı bırakmaktan çekinmeyin, size geri dönelim!

Neden-You-Meli-Start-a-blog

Bu grafiği web sitenizde kullanmaktan çekinmeyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map