Planet e Muajit më të Mirë për Muaj në Muaj Në vitin 2020

muaj në muaj pritje në internet


Shërbimet e mbajtjes së uebit ofrojnë bazën për faqen tuaj të internetit – ato ofrojnë mjete dhe teknologji për të mbajtur në funksion faqet, dhe duke ndihmuar gjithashtu vizitorët t’i përdorin ata.

Që nga maji 2019, ka 154.608.076 domene në të gjithë botën, ndërsa numri i përgjithshëm i ofruesve të mbajtjes së faqes në internet është 338.561 – kjo tregon rritjen dhe potencialin për këtë treg. Sidoqoftë, problemi është se pritja në internet mund të jetë e shtrenjtë për pronarët e faqeve. Kjo për shkak se shumë shërbime pritëse ofrojnë vetëm mundësinë për të paguar një vit para, i cili mund të kushtojë lart qindra dollarë. Këto plane vjetore të pagesave madje mund t’ju bllokojnë deri në 2 vjet në të njëjtën kohë. Nga ana tjetër, pritja nga muaji në muaj në internet lejon që pronarët e faqeve të paguajnë çdo muaj dhe nuk ka nevojë për një angazhim afatgjatë.

Sidoqoftë, para se të zgjidhni një shërbim pritës, është thelbësore të mbani në mend llojin e faqes në internet që po ndërtoni, gjerësinë e bandës së kërkuar, veçoritë e pritjes dhe nevojën për certifikata SSL.

Le të mësojmë më shumë rreth një muaj në muaj në faqen e internetit të hostimit dhe të eksplorojmë opsionet në dispozicion.

Kur dhe pse të blini një pritje mujore në internet?

Kur dhe pse të blini një Muaj mujor

Për disa pronarë të faqeve, është e kujdesshme të merrni një muaj në muaj hostimin e tyre në internet. Kjo ju lejon të provoni performancën, mjetet, mbështetjen e klientit dhe veçoritë e tjera të ofruara nga hosti. Ju mund ta anuloni planin në çdo kohë dhe të azhurnoni në pagesa vjetore nëse është e nevojshme – nuk ekziston asnjë rrezik i gjobave ose tarifave shtesë.

Shumë host gjithashtu ju japin lirinë dhe fleksibilitetin për të punuar me çmime të ulëta pa kompromentuar cilësinë.

Krijimi i planifikimit të parave në internet

DreamhostHostingerNamecheapA2 HostingHostgator
çmim$ 4.95$ 9.99$ 2.88$ 4.90$ 10.95
Emri i domainit$ 7.99$ 8.99$ 9.06$ 14,95$ 12.95
Para-mbrapa97 ditë30 dite30 ditePa kufi45 ditë
Certifikata SSLfalasXfalasfalasfalas
Tarifa e konfigurimitX$ 4.99XXX
Bandwidthi pakufizuar100GBi pakufizuari pakufizuari pakufizuar

Planet e pritjes mujore vs vjetore

Krahasimi i Pricemimeve - Mujore Vs. Planet e Pritjes Vjetore

Historikisht, planet e pajtimeve të pajtimit u shitën mbi baza vjetore, d.m.th., ju duhej të paguani 12, 24 ose 36 muaj krejt. Për shembull, kompanitë tregojnë një çmim promovues prej 3,99 $ në muaj në faqen e tyre të internetit, por në realitet, do të duhet të paguani një shumë të parave para 12, 24 ose 36 muaj. Për të parë çmimin mujor (në shumicën e rasteve nuk shfaqet publikisht), duhet të filloni një proces porosie dhe të zgjidhni pagën në muaj nga të gjitha opsionet e pajtimit që janë në dispozicion.

Kjo do t’i tërheq pronarët e faqeve të paguajnë faturën më të madhe përpara për më shumë vlerë në një afat të gjatë. Por problemi ishte se jo të gjithë mund të përballonin të paguanin shuma të mëdha parash në të njëjtën kohë. Megjithatë kohët e fundit, ka pasur një ndryshim në strategjitë e çmimeve të pritjes në internet dhe ofruesit e shërbimeve të pritjes po rriten me këtë rast duke ofruar më shumë mundësi për çmimin e konsumatorit. Ata janë duke ofruar plane të lirë pagese mujore të pagesave në internet që e bëjnë më të lehtë për njerëzit që të zotërojnë dhe të paguajnë për faqet e tyre të internetit.

Uebfaqet e pagesave mujore janë shumë më të lira në afat të shkurtër, kështu që nëse jeni me një buxhet të shtrënguar ose thjesht provoni ngarjen e faqes tuaj, është e përsosur që të paguani pritjen mujore në internet. Kjo e bën më të lehtë se kurrë që njerëzit të fillojnë bloget e tyre, bizneset e tregtisë elektronike dhe llojet e tjera të faqeve.

Për më tepër, opsionet e faturimit mujor të mbajtjes në internet ju lejojnë të provoni shërbimet përpara se të kryeni për një afat të gjatë. Por për shkak të periudhave të shkurtra të kontratës, këto pako mujore gjithashtu kanë tendencë të jenë më të shtrenjta në planin afatgjatë.

Sidoqoftë, është thelbësore të kuptoni që shumica e planeve të pritjes shfaqin tarifat vjetore si parazgjedhje, kështu që kushtoni vëmendje në arkë për të siguruar që ju do të paguani për shërbimet nga muaji në muaj. Ne krahasuam disa prej pritësve kryesorë të faqes në internet atje për të gjetur shërbimet më të mira nga muaji për muaj në web në disa kategori, dhe ato janë renditur këtu. Më poshtë janë disa shërbime më të mira mujore të mbajtjes në internet, zgjidhni me mençuri.

Shërbimet më të mira të pritjes nga muaji në muaj

Muaj-në-Muaj Uebsajtë të Pritjes së Lirë të Ndara

Uebfaqet e përbashkëta të pritjes mund të strehojnë disa faqe në internet në një kohë në një platformë. Përfitimi më i rëndësishëm i këtij plani është përballueshmëria pasi burimet dhe kostot ndahen midis pronarëve të faqes që kërkojnë këto shërbime. Kompanitë pritëse të reputacionit ofrojnë plane të përbashkëta mujore të pritjes që ofrojnë të gjitha tiparet që ju nevojiten për të filluar një blog ose uebfaqe.

Ne kemi kopjuar disa prej ofruesit më të mirë mujorë të përbashkët të pritjes në industri që nuk janë të rënda në xhep.

Dreamhost

Faqja kryesore e ëndrrave

Ata kanë qenë në biznes për më shumë se 20 vjet dhe reputacioni i tyre u ka fituar atyre një pozicion midis 3 kompanive më të mira të web hosting-ve të miratuara nga WordPress. Ata janë një platformë ideale pritëse për pronarët e bizneseve të vogla, blogerët e rinj dhe njerëzit që nuk janë teknik. Ky shërbim është pritës i mbi 1.5 milion blogjeve dhe faqeve të internetit, gjë që e bën atë një nga kompanitë pritëse më të besueshme.

Karakteristikat kryesore

 • Kopje rezervë automatike
 • Garanci 100% e kohës
 • Garanci për kthimin e parave 97-ditore
 • Certifikatë falas SSL
 • Gjerësia e bandës së pashoqe

Çmimeve

Planet e çmimeve Dreamhost fillojnë me 4,95 $ / muaj për një plan themelor të përbashkët të pritjes dhe ai mund të shkojë në 10,95 $ / muaj për planin më të fuqishëm të pritjes. Këto pako janë me çmim mjaft konkurrues në krahasim me faqet e tjera të pritjes mujore në klasën e saj. Planet mujore nuk përfshijnë një emër domain falas, janë 7,99 $ shtesë në vit.

Përparësitë

 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit
 • Mimi i qartë dhe transparent
 • Vlera e jashtëzakonshme për para
Vizitoni DreamHost për informacion shtesë >>

Hostinger

faqja kryesore e hostit

Ky ofrues i web hosting filloi përsëri në 2011 dhe ka qenë i famshëm për planet e saj të lirë të përbashkët të pritjes. Tani ata shërbejnë mbi 29 milion përdorues në 178 vende. Hostinger konsiderohet të jetë një nga udhëheqësit në industrinë e web hosting me ekuilibrin e përsosur midis cilësisë dhe çmimit të shërbimeve të tyre të pritjes.

Karakteristikat kryesore

 • Instaluesi 1-Klikues
 • Kopje rezervë javore
 • 30-ditë garanci për kthimin e parave
 • Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet

Çmimeve

Paketa themelore e Hostinger fillon me 9,99 $ / muaj. Ju gjithashtu mund të azhurnoni në planin e tyre Premium për 10,99 $ / muaj ose edhe një plan biznesi për 15,99 $ / muaj. Planet mujore nuk përfshijnë një emër domain falas, janë $ 8,99 / vit shtesë. Dhe ju duhet të paguani një tarifë caktimi një herë prej 4,99 $ kur zgjidhni planin e një pritjeje nga një muaj në muaj.

Përparësitë

 • 99.9% garanci në kohë
 • Hapësirë ​​në disk 10 GB
 • Paneli i fuqishëm i kontrollit

Namecheap

Faqja kryesore e Namecheap

Ky shërbim mujor për strehimin në uebfaqe u njoh kohët e fundit si një nga kompanitë me rritje më të shpejtë të Amerikës në listën Inc 5000. Namecheap i përbashkët i hostimit lejon që tre uebfaqe të ekzekutohen në një server me maksimumin e kohës.

Karakteristikat kryesore

 • Gjerësia e bandës së pashoqe
 • Mbrojtja e intimitetit
 • Certifikatë falas SSL
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • Emri i domain-it dhe mbrojtja e intimitetit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Çmimeve

Paketat fillojnë me 2.88 dollarë në muaj në Namecheap – ky është konkursi serioz për faqet e tjera të lira të pritjes mujore të përbashkëta. Pra, nëse jeni me një buxhet të ngushtë, plani i tyre i pritjes me çmime të përballueshme mund të jetë një mundësi e mirë. Dhe nëse i shihni shërbimet e tyre të besueshme, ju gjithashtu mund të azhurnoni në planin Stellar Plus për 4,44 $ / muaj ose madje edhe një plan të biznesit yjor me $ 8.88 / muaj. Planet mujore nuk përfshijnë një emër domain falas, janë $ 8,88 / vit.

Përparësitë

 • 99.88% në kohë
 • Shërbim i efektshëm i klientit
 • 100% në përputhje me veçoritë dhe shtojcat e WordPress

A2 Hosting

A2 Faqja kryesore e strehimit

Isshtë një shërbim mujor në pronësi të pavarur mujore që ka qenë në biznes që nga viti 2001. A2 Hosting është një mundësi popullore për bloget që kërkojnë energji shtesë për WordPress ose platforma të tjera CMS. Ai përdor softuerin e përshpejtuesit të faqes për të rritur shkallën e ngarkimit të faqeve të faqeve WordPress deri në 20 herë. Kjo është e dobishme pasi 40% e vizitorëve largohen nga faqja nëse ngarkohen në më shumë se 2 sekonda.

Karakteristikat kryesore

 • 99.9% në kohën e duhur
 • Nënfusha të lira
 • Serveri Turbo SSD me hapësirë ​​të pakufizuar në disk
 • Certifikata SSL
 • Kopje rezervë automatike

Çmimeve

Planet e pritjes fillojnë nga 9,99 dollarë. Por shitja e tyre aktuale afatgjatë është 51% zbritje për ciklin e parë të faturimit dhe ju do të paguani vetëm 4.90 $ / muaj. Megjithëse mund të ketë disa raste gjatë vitit në të cilin kjo zbritje rritet sidoqoftë. Edhe pse kur plani i tyre mujor është me çmim të plotë, tiparet mbresëlënëse e përbëjnë atë.

Përparësitë

 • Siguria e zgjeruar
 • Shpejtësi ultra e shpejtë
 • Mjetet për zhvilluesit

Hostgator

Faqja kryesore e HostGatorit

Shtë një nga lojtarët më të mirë-vendosur në lojën e mbajtjes në internet nga muaji në muaj, duke ushqyer më shumë se tetë milion klientë me shërbime shumë të besueshme. Ky shërbim është i njohur për ofrimin e veçorive të fuqishme me çmime të përballueshme.

Karakteristikat kryesore

 • Magazinim i pakufizuar në disk
 • Gjerësia e bandës së pashoqe
 • Certifikatë falas SSL
 • Instalon një klikim të WordPress-it

Çmimeve

Plani themelor mujor i HostGator-it bazë të mbajtjes së programeve të përbashkët të mbajtjes së kostove prej 10,95 $ dhe plani i tyre i biznesit kushton 16,95 $, duke shënuar ndjeshëm shumë në mesin e planeve të çmimeve të faqeve të tjera të përbashkëta mujore të hostimit. Ky plan konkurrues i çmimeve mund të justifikohet nga tiparet që ai ofron.

Përparësitë

 • Paneli i kontrollit i lehtë për t’u përdorur
 • Shkalla e lartë e ngarkimit dhe e shpejtë e ngarkimit
 • Shërbim i jashtëzakonshëm i klientit
Vizitoni HostGator për informacion shtesë >>

Shërbimet më të mira të pritjes nga muaji për muaj WordPress

Muaj për muaj Mbyllja e WordPress-it
WordPress është platforma më e fuqishme për ndërtimin e faqeve të internetit që ka 61.8% të pjesëve të tregut CMS dhe blogeve të fuqive, faqeve të eCommerce dhe madje edhe markave globale në internet. Pritja e WordPress ofron zgjidhje të optimizuara për faqet e internetit që përshtaten më mirë me punën e këtij CMS.

Këtu është një përmbledhje e disa prej planeve më të mira mujore të mbajtjes së faturimit të WordPress.

SiteGround

Faqja kryesore e faqes SiteGround

Shtë një nga 3 kompanitë kryesore të mbajtjes së faqeve të internetit të miratuara nga vetë WordPress për shkak të karakteristikave të saj mbresëlënëse dhe mjeteve të shkallëzimit. Opsionet e mundshme të mbështetjes së klientit dhe nivelet e performancës së optimizuar, së bashku me lokacione të ndryshme të serverëve, e kanë bërë atë zgjedhjen më të mirë të votuar nga përdoruesit.

Karakteristikat kryesore

 • Transferime falas të faqes WordPress
 • WordPress SuperCacher për të zvogëluar kohën e ngarkimit
 • Instalim falas i Git
 • Azhurnues automatik i WordPress

Çmimeve

SiteGround ofron disa plane faturimi mujore të WordPress që fillojnë nga 3,95 $ plus tarifën e aktivizimit një herë për 14,95 $ për planin e fillimit. Pasi të keni mbaruar gjyqi për muajin e parë, atëherë duhet të paguani 11,95 $ / muaj. Planet e çmimeve të niveleve kujdesen për bizneset e vogla, fillimet dhe kompanitë më të mëdha që mburren me 10,000 deri në 100,000 vizitorë në muaj.

Përparësitë

 • Teknologji moderne dhe shumë e njohur
 • Shumë opsione mbështetëse
 • Shpejtësia e shpejtë e ngarkimit të faqes
 • Çmimi konkurrues
Vizitoni SiteGround për informacion shtesë >>

Pritja për lëvizje

Faqja kryesore e lëvizjes

Isshtë një nga pretendentët kryesorë në mesin e shërbimeve të pritjes për pronarët e faqeve që kanë nevojë të azhurnojnë uebfaqen ose të marrin një të ri në WordPress. Kjo uebfaqe pritëse mujore ofron dy lloje shërbimesh: pritjen tradicionale të përbashkët dhe atë WordPress. Ish u jepet fillestarëve ndërsa kjo e fundit u ofron shërbime pronarëve të biznesit dhe agjencive.

Karakteristikat kryesore

 • Emri i domainit FALAS
 • Migrime falas në sit
 • cPanel përfshirë
 • Mbrojtje e përparuar e firewall-it

Çmimeve

Pricemimi fillestar mujor për planin e tyre WP-4000S është 27,99 $. Ata gjithashtu ofrojnë një garanci të kthimit të parave 90-ditore, si dhe një licencë falas cPanel.

Përparësitë

 • 99.95% normat e kohës
 • freebies
 • Mbrojtje e zgjeruar e sigurisë
Vizitoni Hostingin e InMotion për informacion shtesë >>

A2 HostP WordPress

A2 HostP WordPress

Këtë muaj në muaj faqja e mbajtjes në internet qëndron nga konkurrentët e saj me përfitimet e saj mbresëlënëse dhe zgjidhjet me cilësi të lartë. Me kohëzgjatje të jashtëzakonshme, ju mund të siguroni performancën e shpejtë të faqes tuaj që parandalon vizitorët tuaj nga kërcimi. Isshtë uebfaqja ideale mujore e mbajtjes së WordPress për të dy amatorët dhe përdoruesit e përparuar.

Karakteristikat kryesore

 • Certifikatë falas SSL
 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • Konfigurimi i softuerit me 1 klik

Çmimeve

A2 Hosting krenohet me planet më të mira të pagesës për WordPress, duke filluar nga 9,99 dollarë. Paketat e tyre përfshijnë rezervë falas dhe shërbime të besueshme për përkrahjen e klientit.

Përparësitë

 • Cilësimet më të mira të sigurisë
 • Vendosja automatike e WordPress
 • Serverat turbo

Muaj më të mirë për faqet e menaxhimit WordPress të menaxhuar nga muaji në muaj

Hosting WordPress i Menaxhuar Muaji-Muaj Muaj

Kjo është ajo ku ofruesit e pritjes së pritjes administrojnë të gjitha aspektet teknike të uebfaqes suaj të WordPress. Kjo përfshin performancën e shpejtësisë, rezervë, azhurnime të softuerit, caching dhe shumë më tepër. Shtë opsioni i duhur për pronarët e faqeve që kërkojnë një shërbim pa sherr që mund t’i ndihmojë ata të marrin trafik të lartë dhe përdorues të përditshëm për faqet e tyre të WordPress.

Këtu janë disa nga faqet e internetit më të mira të menaxhimit të WordPress-it:

Motori WP

Faqja kryesore e motorit WP

Pavarësisht nëse po krijoni një blog personal ose një uebfaqe të biznesit të vogël, WP Engine ka teknologji dhe shpejtësi për t’ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga faqja juaj e WordPress.

Karakteristikat kryesore

 • Rikthim ditor dhe zbulimi i kërcënimeve
 • Migrim falas i automatizuar në WP Engine
 • Lehtë për t’u vendosur

Çmimeve

Paketa fillestare është 30 dollarë në muaj – kjo ju lejon të organizoni një faqe në internet me 10 GB hapësirë ​​ruajtëse lokale dhe një kufi trafiku prej 25,000 vizitorësh në muaj. Ju gjithashtu mund të azhurnoni në një plan më të madh mujor të mbajtjes së faqes në internet deri në 290 $ / muaj nëse dëshironi të organizoni më shumë site.

Përparësitë

 • Përkushtuar 24/7 mbështetje të klientit
 • Shkallëzimi 10 herë më i shpejtë
 • Disponueshmëria e mjeteve të shumta të WordPress

Kinsta

Faqja fillestare Kinsta

Ky është një shërbim i përgjithshëm i menaxhuar që përfshin migrimin falas, rezervimin në kohë dhe optimizimin e shpejtësisë. Të gjitha mjetet janë miqësore për përdoruesit, duke ofruar një proces të shpejtë instalimi dhe siguri të lartë që garanton një sistem anti-hack.

Karakteristikat kryesore

 • 20 lokacione të serverit
 • Migrim falas në faqen e WordPress
 • Kontrollet e shpeshta të kohës
 • Paneli i analitikës së vizitorëve
 • Caching i faqes në internet

Çmimeve

Planet nga muaji në muaj të Kinsta janë 30 deri në 1500 dollarë në muaj – këto përfshijnë një çertifikatë falas SSL, qasje CDN dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave në të gjitha planet.

Përparësitë

 • Një infrastrukturë e bazuar në re që maksimizon shpejtësinë
 • 99.9% e garantuar në kohën e duhur
 • Mbështetje teknike mbresëlënëse
Vizitoni Kinsta për informacion shtesë >>

volant

Faqja kryesore e FlyWheel

Ky shërbim i pritjes nga muaji në muaj e bën jetën më të lehtë për zhvilluesit me veçori të shkallëzuara dhe një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur. Ai gjithashtu e bën të lehtë krijimin e faqeve të internetit demo ku klienti mund të shikojë paraprakisht hartimin dhe zhvillimin e faqes në internet.

Karakteristikat kryesore

 • Platformë FlyWheel cloud
 • Koha më të shpejta të ngarkimit
 • Mjet i zhvillimit lokal
 • Skenë të lehtë dhe të shpejtë në skenë në internet dhe migrime falas

Çmimeve

FlyWheel ka një muaj në muaj plane që janë 15 deri 290 $ në muaj dhe përfshin skenë dhe shërbime CDN. Nëse tejkaloni kufijtë e planit tuaj të paracaktuar, do t’ju paguhet një tarifë e mbipagesës.

Përparësitë

 • Ndërfaqe intuitive
 • Pritje e lehtë për rishitje
 • Përditësimet mujore të shtojcave
Vizitoni FlyWheel për informacion shtesë >>

Muajin më të mirë për faqet e internetit të VPS-ve për muaj

Pritja VPS-Muaj-Muaj Muaj

VPS hosting është një nivel i ngritur nga faqet e internetit të përbashkëta të pritjes – ju akoma ndani një server me faqet e tjera, por ka pak prej tyre. Kjo ju lejon një pjesë më të madhe të burimeve dhe çon në përmirësimin e performancës.

Ka shumë hoste VPS atje, por shërbimet e detajuara më poshtë u dalluan nga turma.

Bluehost

Faqja kryesore e Bluehost

Shtë një udhëheqës i industrisë në hapësirën e pritjes në internet VPS dhe e vetmja kompani që siguron një domain falas përherë. Shërbimet nga BlueHost dallohen falë fleksibilitetit të pandërprerë që ofrojnë serverët e tij. Prandaj, është ideal për faqet e internetit që kanë nevojë për opsionin të shkallëzojnë pa asnjë vonesë, të cilat mund të realizojnë duke hyrë drejtpërdrejt në cPanel të përparuar.

Karakteristikat kryesore

 • Domain falas
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Certifikatë falas SSL
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Çmimeve

Planet e faturimit mujor të faturimeve mujore të BlueHost fillojnë nga 29,99 $ në muaj për planin standard dhe 119,99 $ për paketën përfundimtare. Ju përfitoni nga karakteristika të shumta dhe shërbime të besueshme gjerësisht që e kanë bërë Bluehost një emër të besueshëm në industri.

Përparësitë

 • Të sigurt dhe të shpejtë
 • Pajtueshmëri 100% me veçoritë dhe shtojcat e tjera të WordPress
 • Kohëzgjatja e serverit 99.99%
Vizitoni BlueHost për informacion shtesë >>

Hostwinds

Faqja kryesore e hostwinds

Kjo uebfaqe pritëse mujore është krijuar për të tërhequr të gjitha fillimet dhe bizneset e suksesshme njësoj. Nëse jeni duke kërkuar për një kompani të fuqishme dhe fleksibile, Hostwinds siguron dhjetë nivele të VPS hosting me një zgjedhje të Linux ose serverëve të dedikuar me bazë Windows.

Karakteristikat kryesore

 • Transferime falas në internet
 • Mbrojtje nga sulmet DDoS
 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Firewall i ndërmarrjes

Çmimeve

Shërbimet e tyre të menaxhuara të Linux VPS të hostimit fillojnë me 5.17 dollarë (zakonisht $ 10,9) në muaj, dhe mund të shkojnë deri në 247.69 $ / muaj. Nga ana tjetër, zgjidhjet e menaxhuara të Windows VPS mund të jenë tuajat duke filluar nga $ 7,99 / muaj për planin fillestar dhe mund të kushtojnë 270,25 $ / muaj për paketën më të madhe.

Përparësitë

 • Opsione të shkëlqyera të konfigurimit
 • Planet fleksibël
 • Rezervat e natës

iPage

Faqja kryesore e iPage

iPage u themelua në 1998 si një ofrues i plotë i shërbimit në internet. Sidoqoftë, në dhjetë vitet e ardhshme, kompania evoluoi në një ofrues të mbajtjes së faqes në internet. Në vitin 2009, ato u blenë nga Grupi i Ekzistencës Ndërkombëtare, i cili zotëron disa host të tjerë të njohur të internetit. Ata kanë pako mjaft të përballueshme VPS.

Karakteristikat kryesore

 • Domain falas
 • Certifikatë falas SSL
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Çmimeve

Planet e pritjes nga muaji në muaj të iPPS për iPage janë me çmim 24,99 $ / muaj për planin themelor dhe 99,99 $ / muaj për planin optimal.

Përparësitë

 • Prmimet hyrëse jashtëzakonisht të përballueshme
 • Mbështetje e dobishme
 • Integrimi i panelit të kontrollit dhe portalit të klientëve
Vizitoni iPage për informacion shtesë >>

përfundim

Nëse nuk dëshironi një angazhim afatgjatë me ofruesin e shërbimit tuaj të pritjes në uebfaqe, planet për muaj të mbajtjes në internet janë opsionet tuaja më të mira.

Ky udhëzues është i mbushur me faqet e internetit më të mira mujore të mbajtjes në internet – sigurohuni që e dini llojin e faqes që po filloni dhe hostin që ju nevojitet, atëherë merrni zgjedhjen tuaj nga opsionet këtu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map