50 Uebfaqe më të mira për punë të pavarur për të gjetur punë dhe të fitojnë para në vitin 2020

punët e pavarura kryesore


Nëse jeni duke kërkuar për punë të pavarur online për të fituar para të shpejtë dhe për të shmangur udhëtimin e frikshëm të përditshme për të punuar, ju keni ardhur në vendin e duhur! Financimi i pavarur mund t’ju ndihmojë të formoni marrëdhënie afatgjata me klientë të cilët madje mund t’ju punësojnë për një afat të gjatë për punë të vazhdueshme të vazhdueshme. Si një profesionist i pavarur, ju mund të përfitoni nga interesat tuaja dhe të merrni projekte që ju pëlqejnë.

Update: Ndërsa qeveritë në të gjithë botën përpiqen të kufizojnë përhapjen e COVID-19, puna nga shtëpia nuk është më një mundësi, por një domosdoshmëri në disa industri dhe role pune. Shumë kompani po preken, duke përjetuar ngadalësime, duke shkaktuar komplikime për punonjësit e tyre, ose thjesht mbyllur për mirë derisa të shpërthejë e gjithë fiaskoja e Coronavirus. Manyshtë bërë gjithnjë e më e vështirë për shumë njerëz që t’i bëjnë fundin të takohen dhe të fitojnë ndërsa në karantinë në shtëpi. Për fat të mirë, pavarësia e pavarur ofron mundësi fleksibile dhe të largëta të punës që mund të ndihmojnë punëtorët në shumë industri që preken nga Koronavirusi i Novel. Pavarësisht nëse jeni larguar nga puna në dritën e këtyre zhvillimeve, ose orët tuaja janë shkurtuar, është e mundur që të fitoni të ardhura kur të filloni me pavarësi.

Për të lulëzuar si një freelancer dhe për të jetuar në mënyrë të mirë, duhet të bëni lidhjet e duhura, të ndërtoni një portofol dhe të merrni emrin tuaj atje. Ka shumë punë të pavarur atje për sa kohë që ju e dini se ku mund të shikoni. Hulumtimet tregojnë se 59% e kompanive në Shtetet e Bashkuara kanë një fuqi punëtore fleksibël, sipas Forbes.

Por si mund të gjesh këto punë në internet falas dhe të sigurosh mbijetesën tënde financiare në këto kohë? Përgjigja: në faqet e internetit të pavarur! Por së pari, duhet të dini se çfarë është pavarësia e pavarur dhe lloji i projekteve që mund të shënoni në faqet e pavarura.

Contents

3 faqet e internetit më të mira për punë të pavarur – maj 2020

REKOMANDUAR
logo flexjobsFlexJobs bordi i punës pret më shumë se 20,000 postime pune të largëta dhe të pavarur.vizitë
FlexJobs
logoja më e mirëFiverr është ndoshta uebfaqja më e mirë e pavarur për të filluar karrierën tuaj si një profesion i pavarur.vizitë
Fiverr
logo solidgigsSolidGigs është një platformë shumë e shkathët për pavarësi pune me një shirit të lehtë kërkimi.vizitë
SolidGigs

Tabela e përmbajtjes

 • Gjërat për të ditur para se të filloni si një profesion i pavarur
 • Faqet e përgjithshme të pavarur të kërkimit të punës
 • Punë për shkrime të pavarura
 • Punë të pavarur të dizajnit grafik
 • Punë për marketing të pavarur
 • Punë të pavarura për zhvillues
 • Punë të pavarura të fotografit
 • Punë të pavarur virtuale të ndihmës
 • Punë për redaktues të pavarur të videos
 • Punë për shitje të pavarura
 • Punë për mbështetje të pavarur të klientit
 • përfundim

Gjërat për të ditur para se të filloni si një profesion i pavarur

Farë është e pavarur?

Freelancing është kur një person i vetëpunësuar ofron shërbime për disa klientë në një kohë. Ajo promovon një mënyrë jetese të një nomade dixhitale ndërsa pavarurët punojnë nga komoditetet e shtëpive të tyre. Ata duhet të përcaktojnë orarin e tyre të punës, të ndjekin projektet e tyre dhe t’i faturojnë klientët e tyre në bazë të normave të përcaktuara të çmimeve.

Freelancer mund të gjejnë punë nëpër vendet më të mira të pavarur ose direkt, pa përdorimin e burimeve të palëve të treta. Freelancer fiton para për çdo vend pune ose për orë.

Cilat janë faqet e internetit të pavarur dhe si funksionojnë ato?

Uebfaqet e pavarura janë tregje për koncerte të pavarura, ku bizneset dhe freelancer janë të lidhur dhe përfitojnë reciprokisht. Këto vende të kërkimit të pavarur për punë i lejojnë punëdhënësit të postojnë listat e vendeve të punës për të cilat freelancer mund të bëjnë oferta ose kërkesa. Ata inkurajohen të ndërtojnë profilet e tyre në këto faqe të pavarura për të shfaqur portofolin, aftësitë dhe reputacionin e tyre. Ata mund të fitojnë para duke siguruar dhe përfunduar çdo ditë projekte të përshtatshme të postuara në këto platforma.

Disa nga këto platforma të pavarura ofrojnë abonime falas ndërsa të tjerët paguajnë një komision ose tarifë anëtarësie. Këto uebfaqe janë të integruara me mundësi të sigurta pagese për të siguruar që nuk ka pengesa për të dy palët.

Gjëra për tu mbajtur në mend para se të filloni si një profesion i pavarur

Fillimi si një profesionist i pavarur mund të jetë i lehtë pasi gjithçka që ju duhet të bëni është të regjistroheni në një faqe interneti pavarur dhe të filloni ofertat për projekte. Atëherë do të duhet të përcaktoni çmimet për shërbimet tuaja – kjo do të tregojë se si ia tregoni vlerën botës, prandaj sigurohuni që ta bëni atë si duhet.

Ne kemi mbledhur një udhëzues gjithëpërfshirës një-të-një-lloji në faqet e internetit më të mira të pavarur për t’ju ndihmuar të filloni. Kjo është ajo ku ne ju prezantojmë me disa nga platformat më të mira të pavarura në biznes, t’ju tregojmë karakteristikat e tyre kryesore dhe diskutoni çmimet e tyre midis karakteristikave të tjera. Kjo duhet t’ju ndihmojë të filloni karrierën tuaj të pavarur nga platforma e duhur, sipas ngrohtësisë dhe preferencës tuaj përkatëse.

Më poshtë janë të gjitha vendet më të mira të pavarura për të zgjedhur:

Faqet e përgjithshme të pavarur të kërkimit të punës

Punë të përgjithshme të pavarur

Këto uebfaqe të pavarura kanë një larmi pune të pavarur në fushat e shkrimit, dizajnimit, zhvillimit të internetit, marketingut, shitjeve, fotografisë dhe shumë më tepër.

Pra, nëse jeni duke kërkuar punë të shumta të pavarura online që zgjerojnë horizontin tuaj, kjo është lista më e plotë për ju.

FlexJobs

flexjobs

Shtë një platformë që jo vetëm ofron punë të pavarur për fillestarët, por është gjithashtu një qendër për punë të tjera fleksibël. Me mbi 50 kategori pune, karrierat në distancë variojnë nga pozicionet e nivelit të hyrjes në vendet e punës ekzekutive me pagë të lartë nga e gjithë bota. Ai gjithashtu premton të sigurojë udhëzime pune pa mashtrime dhe fleksibël për pavarësuesit e larguar nga karriera. Bordi i punës i Korporatës FlexJobs aktualisht pret më shumë se 20,000 posta pune të largëta dhe të pavarur, të cilat vërtetohen për ligjshmëri.

Karakteristikat kryesore:

 • Listat e paraqitura në një mënyrë të dizajnuar mirë
 • Disponueshmëria e përshkrimeve të kompanive më të punëdhënësve
 • Ndërton një bazë klientësh të pavarur

Çmimi: FlexJobs tarifon 14,95 $ për një muaj, 29,95 $ për tre muaj dhe 49,95 $ për një vit

Fiverr

Fiverr

Probablyshtë ndoshta uebfaqja më e mirë e pavarur për të filluar karrierën tuaj si një profesion i pavarur. Me punët që fillojnë nga 5 dollarë për projekt, platforma ofron projekte të vogla që mund të përfundoni dhe ndërtoni portofolin tuaj për klientët e mundshëm. Mundësitë e pavarura online në Fiverr mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni një portofol për një vend dhe të kaloni në projekte më të rëndësishme.

Karakteristikat kryesore:

 • Ofron kurse falas për të zgjeruar aftësitë tuaja
 • Dërgon klientët që paguajnë
 • Nuk është e nevojshme të bëni oferta për klientë

Çmimi: Fiverr ngarkon me freelancer midis $ 5,00 dhe 995,00 $ për punë, në varësi të projektit

SolidGigs

SolidGigs

Isshtë një platformë shumë e shkathët për punë të pavarur dhe të largët me një shirit të lehtë kërkimi. Kursen kohë – duke kaluar nëpër postime pune të pavarura dhe duke zgjedhur më të rëndësishmet – bazuar në ekspertizën tuaj. Pra, nëse jeni një individ i zënë, SolidGigs mund të bëhet faqja juaj e internetit për punë të pavarur.

Karakteristikat kryesore:

 • Biblioteka e burimeve në internet e kurseve, intervistave, modeleve
 • Dërgon 2% të koncerteve më të mira të pavarura në dispozicion

Çmimi: $ 19 / month

Vizitoni SolidGigs për informacion shtesë >>

Upwork

Upwork

Upwork u formua si rezultat i bashkimit midis dy platformave kryesore për punë të pavarur në internet: oDesk dhe Elance. Ajo ofron mundësi të pavarura në një larmi të ngrohtë – për të gjitha llojet e punëtorëve të pavarur në internet. Për të tërhequr projekte, përkthyesit e pavarur duhet të ndërtojnë portofolin e tyre të punës, profilin, vlerësimet dhe çmimet e ofertave. Atëherë punimet up do të gjejnë ndeshjen e duhur për ju përmes motorëve të tij të fuqishëm të kërkimit të përdorur me filtra të ndryshëm. Ajo ka diçka për të gjithë, duke filluar nga projekte afatshkurtra ose afatgjata, deri tek punët themelore ose të nivelit të ekspertëve.

Karakteristikat kryesore:

 • Kërkim efikas
 • Pagesa të sigurta
 • Faturimi i saktë

Çmimi: Upwork tarifon 20% për 500 dollarët e parë të fituar përmes një klienti, 10% për faturimet gjatë gjithë jetës midis $ 500 dhe $ 10,000, dhe 5% për faturimet e jetës për projekte me vlerë mbi 10,000 $

Toptal

toptal

Shtë platforma më konkurruese që premton të punësojë 3% më të lartë të pavarur nga e gjithë bota. Punët e pavarura duhet të kalojnë përmes një testi shqyrtimi dhe pasi të kaloni testin, ai siguron siguri për projektet më të mira nga klientë të mrekullueshëm. Kompanitë e dukshme si Zendesk dhe Airbnb punësojnë freelancer nga kjo faqe pune e pavarur, gjë që tregon se konkurenca në këtë platformë është shumë e lartë por jepet edhe kompensim i drejtë. Pasi të bëheni pjesë e komunitetit të Toptal, do të bëni disa lidhje shumë të rëndësishme që do t’ju japin disa projekte fitimprurëse.

Karakteristikat kryesore:

 • Procesi i shpejtë i vendosjes
 • Politikë gjykimi falas dyjavore

Çmimi: Pricemimi fillestar prej 60 dollarë

CloudPeeps

cloudpeeps

Shtë një platformë gjithëpërfshirëse që lidh komunitetin online falas me tregun dhe inkurajon të dy për të kryer biznes. Anëtarët mund të vendosin tarifat dhe vendet e tyre të pavarura pune sipas kategorisë, llojit të punës, ose në rangun e pagave. Nëse keni një portofol mbresëlënës dhe doni të fitoni më shumë përvojë, atëherë CloudPeeps është platforma më e mirë për ju. Për shkak të ekskluzivitetit të tyre, mund të jetë e vështirë të bashkohen, por pasi të regjistroheni vetë, është mjaft e lehtë të sigurohen mundësi të pavarura.

Karakteristikat kryesore:

 • Pagesa e shpejtë
 • Proceset pa gabime
 • Remote-miqësore për punën

Çmimi: CloudPeeps Standard për 9 $ / muaj, ndërsa CloudPeeps Plus për 29 $ / muaj

Me të vërtetë

me të vërtetë

Isshtë uebfaqja numër një i punës në botë, i cili argëton mbi 250 milion vizitorë çdo muaj. Ai i jep përparësi punëtorëve të largët dhe punë të pavarur duke u dhënë atyre akses falas në kërkimet për punë, u lejon atyre të postojnë rezyme dhe të bëjnë kërkime në kompani. Uebsajti është shumë i lehtë për t’u përdorur dhe në platformë mund të gjeni shumë lista pune në distancë. Me një popullaritet kaq të lartë të kësaj platforme, çdo punonjës i pavarur ose punëtor në distancë është i detyruar të gjejë diçka sipas grupit të tyre të aftësive.

Karakteristikat kryesore:

 • Ndërtuesi i rifilluar i integruar në internet
 • Punësim në shkallë të gjerë
 • E-mail të alarmit të punës

Çmimi: $ 5 / ditë për poste pune të sponsorizuara

freelancer

freelancer

Isshtë tregu më i madh i vendeve të punës të pavarur me mbi 32 milion përdorues të regjistruar – që do të thotë se shumë kompani përdorin faqen e internetit për të transferuar punën e tyre. Ajo ofron një shumëllojshmëri të punëve të pavarura, duke përfshirë zhvillimin e programeve kompjuterike dhe të aplikimit, shkrim, shërbime të marketingut dixhital, etj. Të gjitha ato që duhet të bëni është të krijoni një profil dhe të filloni të vendosni oferta për punët që dëshironi.!

Karakteristikat kryesore:

 • Projekte të panumërta në një platformë
 • Normat më të lira të komisionit

Çmimi: 10% për projekte fikse për orë, 20% për shërbime dhe 15% tarifë projekti

Vizitoni Freelancer për informacion shtesë >>

mësues feje

mësues feje

Guru ju ndihmon të bëni një profil që përfaqëson në mënyrë të përsosur përvojën dhe aftësitë tuaja – për të përmirësuar shanset tuaja për t’u kontaktuar nga një punëdhënës. Ato kanë një sasi masive të postimeve të pavarura për punë që azhurnohen çdo ditë nga industri të ndryshme.
Isshtë uebfaqja më e drejtpërdrejtë e pavarur atje me një ndërfaqe ndërvepruese që lejon që freelancer të skinojnë nëpër punë pa ndonjë sherr.

Karakteristikat kryesore:

 • Mbështet transaksionet përmes metodave të pagesave të shumëfishta
 • Gama e gjerë e kategorive të punës
 • Procesi i drejtuar i projektit

Çmimi: $ 29,95

Punë për shkrime të pavarura

Punë për shkrime të pavarura

Fillimi i shkrimit të pavarur nga e para mund të jetë një detyrë shumë e frikshme, veçanërisht nëse nuk dini nga filloni. Interneti është një treg i madh për shkrime të pavarura, por ndarja e një mundësie të ligjshme pune nga një mashtrim klikimi mund të jetë e vështirë.

Prandaj, për t’ju ndihmuar të ulni disa koncerte shkrimi të pavarur në internet, ne kemi krijuar një listë gjithëpërfshirëse të faqeve të internetit më të mira për shkrim të pavarur.

Contena

contena

Shtë një nga vendet më të mira për shkrim të pavarur për shkak të sasisë së punëve për shkrim në dispozicion për redaktorët, shkrimtarët dhe krijuesit e përmbajtjes. Ato ofrojnë një përzierje të mundësive për punë të pavarur dhe të largët. Për më tepër, Contena ndihmon freelancer që të gjejnë punë në bazë të kamareve të tyre duke ngushtuar rezultatet për të përfshirë kategoritë më fitimprurëse të shkrimit. Ju mund të punoni me shkrime të pavarura në teknologji, arsim, Wellness, financë, bukuri, dhe shumë industri të tjera.

Karakteristikat kryesore:

 • Kurse trajnimi efektiv
 • Shërbimet e ndërmjetësimit
 • Ndihma për klientët

Çmimi: 500 dollarë në vit për Anëtarësimin e Arit dhe 800 dollarë në vit për Anëtarësimin Platinum

Blogim Pro

bloggingpro

Kjo uebfaqe për shkrime të pavarura siguron mundësi të largëta pune edhe për kategori të ndryshme, të tilla si blogging, shkrim përmbajtjesh, gazetari, ribotim ose shkrim teknik. Ata mbledhin të gjitha punët më të mira për shkrim në internet dhe i bëjnë ata të lehtë për t’u kërkuar për përkthyes të pavarur. Prandaj, nëse doni të fitoni para nga shtëpia duke përdorur aftësitë tuaja për të shkruar, keni disa shembuj gati kur të aplikoni për punë përmes Blogging Pro.

Karakteristikat kryesore:

 • Jepni këshilla për t’ju ndihmuar të rriteni blogun tuaj
 • Shumë punë me shkrim në distancë

Çmimi: 30 dollarë për 30 ditë

Skyword

skyword

Shtë një platformë kryesore e marketingut me përmbajtje, e njohur për sigurimin e mundësive të shkrimit të pavarur. Klientët përdorin këtë platformë për t’u lidhur, postuar përmbajtjen e tyre në faqen e internetit dhe për të menaxhuar marrëdhëniet me freelancer që ata transferojnë punën e tyre. Personat që qëndrojnë pas Skyword kalojnë nëpër punët e postuara dhe përputhen me nevojat e klientit me një shkrimtar. Shkrimtari pastaj është i ftuar të punojë në projektin e klientit dhe ata madje lejohen të punojnë në projekte të shumta në kohë. Bordi i pavarur i punës i Skyword nuk është i kufizuar vetëm në kompani amerikane ose anglisht vetëm pasi mbështet më shumë se 13 gjuhë dhe klientë nga mbi 27 vende.

Karakteristikat kryesore:

 • Freelancer mund të lidhen me klientë të dukshëm
 • Shumëllojshmëri punimesh për shkrim
 • Normat e çmimeve më të mira se faqet e internetit të shkrimit të pavarur

Çmimi: Nuk ofrohet nga faqja e internetit

Shkrimi i pavarur

Shkrimi i pavarur

Shtë platforma më e madhe për punë të shkrimit të pavarur që përbëhet nga numri më i madh i koncerteve të shkrimit – madje edhe më shumë se Në të vërtetë ose Craigslist. Përmes kësaj faqe të pavarur, ju do të merrni mundësinë për të punuar me disa nga emrat më të mëdhenj në treg si Netflix, Facebook dhe Adobe. Përvec postimeve në punë, ai u jep mundësi një pavarësie të pavarur të marrin pjesë në konkurset për të shkruar dhe të fitojnë shpërblime.

Karakteristikat kryesore:

 • I përshtatshëm për shkrimtarët e të gjitha niveleve të përvojës
 • Filtra të thjeshtë të kërkimit
 • Normat konkurruese të pagave

Çmimi: falas

Liria me shkrim

freedomwithwriting

Me një hap të mirë, ju jeni të sigurt për të fituar projekte që paguajnë me të vërtetë mirë përmes kësaj platforme. Ajo ofron një numër të zgjedhur të mundësive për shkrim të pavarur që dërgohen përmes një emaili rregullisht. Do të gjeni shumë punë me përmbajtje në gazetari, ese, blog dhe shkrim fiction në këtë platformë.

Karakteristikat kryesore:

 • Abonim falas
 • Shumëllojshmëri pune

Çmimi: falas

PubLoft

publoft

Isshtë një platformë shkrimi e pavarur që ofron klientë të besueshëm – pa qenë nevoja të ndërveprojnë – me ta. Kjo uebfaqe për të shkruar siguron që freelancer mund të përqendrohet në punën në fjalë, dhe nuk ka pse të shqetësohet për trajtimin ose menaxhimin e klientëve. Për të hyrë në PubLoft, duhet të plotësoni një formular dhe të kaloni disa teste, pas të cilave do të keni mundësi të përdorni një numër të lartë klientësh të shquar, të cilët do t’ju paguajnë me të drejtë, sipas përpjekjeve tuaja..

Karakteristikat kryesore:

 • Koncerte për shkrime pa probleme
 • Pagesat dyjavore

Çmimi: Duke filluar nga 150 $ / postimi

Contently

Contently

Platformshtë platforma më e madhe e marketingut të përmbajtjes që punon me kompani të mëdha si Google, Walmart, Marriott, dhe shumë më tepër. Për më tepër ndihmon freelancer të shënojnë punë me përmbajtje dhe të përmirësojnë portofolin e tyre. Shtë një agjenci e nivelit të lartë që ju lidh drejtpërdrejt me klientët për mundësi të shkrimit të pavarur. Ju thjesht kërkohet të ndërtoni dhe postoni një platformë të mrekullueshme që do të zgjidhet nga ekipi i menaxhimit të llogarisë për punën e ardhshme.

Karakteristikat kryesore:

 • Lehtë për të ndjekur rrjedhën e punës
 • Transparenca e pagesave

Çmimi: 50,000 deri 200,000 $ për tremujor

Punë të pavarur të dizajnit grafik

Punë për Design të pavarur

Nëse jeni të bekuar me talentin për të ndjekur një karrierë të pavarur si një dizajn grafik – por nuk mund ta kuptoni se ku të filloni – keni ardhur në vendin e duhur.

Ekzistojnë mijëra vende pune të pavarura që ofrojnë punë të pavarur për të hartuar, por jo të gjithë janë të përshtatshëm për lloje të ndryshme të pavarur. Ne kemi përpiluar një listë të faqeve të pavarura të dizajnit grafik dhe veçoritë e tyre unike këtu.

Behance

Behance

Isshtë rrjeti më i madh kreativ në botë për punët e projektimit, i cili ofron një platformë për projektuesit grafikë për të shfaqur talentin e tyre. Nuk është rreptësisht një vend pune i pavarur, por lejon projektuesit të ndajnë punën e tyre – të shihet nga klientët e mundshëm. Ju mund të rrëshqitni nëpër portofolet e imazhit që janë postuar nga dizajnerë krijues dhe mesazhoni për projektuesin, puna e të cilit ju pëlqen më së miri. Si freelancer, ju gjithashtu mund të postoni portofolin tuaj direkt në tabelën e punës të faqes së internetit, e cila ju lejon të përdorni një numër të madh të stilistëve krijues.

Karakteristikat kryesore:

 • Projektet e dukshme për një audiencë të madhe
 • Ruani punën e stilistit tuaj të preferuar
 • Shërbime personalizimi

Çmimi: 399 dollarë në muaj për një postim pune

99 Dizajne

99Designs

Kjo platformë është faqja më e mirë e pavarur për projektuesit grafikë që të shfaqin dhe shesin aftësitë e tyre. Siç sugjeron edhe emri, 99 dizajne janë për freelancer që mund të ndihmojnë klientët me mbi 90 lloje të ndryshme të dizajnit siç janë kartat e biznesit, faqet e uljes ose faqet e internetit, etj. Punon në një mënyrë të ndryshme nga shumica e faqeve të tjera të dizajnit të pavarur, siç publikojnë klientët një konkurs dhe projektuesit duhet të paraqesin punën e tyre që më vonë është zgjedhur nga klientët.

Karakteristikat kryesore:

 • Këshillim falas për krijimin e dizajnit nga ekipi i ndihmës së klientit
 • Një përvojë e qetë për të dy palët

Çmimi: Paketat fillojnë nga 399 dollarë

Vizitoni 99 Modele për informacion shtesë >>

Dribbble

Dribbble

Platformshtë platforma kryesore në botë për dizajnerë të pavarur dhe ofron mundësi pune në distancë dhe punë të pavarur për krijimin e faqeve në internet. Përfitimi më i madh i kësaj platforme është se ai lejon stilistë dhe klientë të tjerë të mundshëm t’ju japin reagime mbi punën tuaj.
Ju mund të gjeni disa punë me të vërtetë të një cilësie të lartë në këtë uebfaqe nga klientë të profilit të lartë, përfshirë kompani të tilla si Buffer, Zendesk dhe Tinder. Përveç vetëm gjuetisë për punë të pavarur në internet për fillestarët, ju gjithashtu merrni mundësinë për të zhvilluar portofolin tuaj dhe të shtoni vepra të mostrës për klientët e mundshëm për të parë.

Karakteristikat kryesore:

 • Komunitet i madh për t’u angazhuar
 • Dizajn mahnitës dhe i lehtë për t’u përdorur në platformë
 • Merrni feedback nga projektuesit

Çmimi: Dribbble Pro është 12 dollarë në muaj

Envato Studio

Envato Studio

Isshtë një faqe në internet e pavarur e dizajnit që është e njohur për modelet logot dhe personalizimet e temës WordPress. Isshtë një platformë e madhe për disenjatorët, të cilët merren me dorë nga bizneset. Envato Studio është një uebfaqe e lehtë për t’u përdorur, ku autorët e pavarur mund të gjejnë mundësi të mira dhe të marrin pagesa të bukura.

Karakteristikat kryesore:

 • Platformë miqësore për përdoruesit
 • Pagesë e mirë
 • Komunikim i qetë midis pavarur dhe klientë

Çmimi: Duke filluar nga 5 dollarë

Crowd Design

Crowd Design

Shtë një treg në internet i dizajnimit që ofron shërbime të shumta për krijimin e grafikëve. Uebfaqja ka një bazë më të vogël të klientëve sesa 99 dizajne. Ose pronarët e bizneseve mbajnë konkurset për dizajnimin për t’i lejuar projektuesit e pavarur të paraqesin punën e tyre dhe pastaj t’i zgjedhin ato ose ata kontaktojnë një projektues që ata preferojnë. Kjo faqe e stilistëve të pavarur ofron një platformë unike ku freelancer mund të shfaqin talentin e tyre, të bëjnë kontakte dhe të ndërtojnë portofolë.

Karakteristikat kryesore:

 • Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët
 • Koha e shkurtër e kthesës
 • Dizajnerët ekspertë

Çmimi: 99 $ – 1100 dollarë

Crowdspring

Crowdspring

Shtë një treg në internet i pavarur, ku mund të gjeni modelin e logos me porosi, krijimin e faqeve në internet, ilustrimin dhe projektet e dizajnit industrial. Freelancer tregtojnë aftësitë e tyre të projektimit duke marrë pjesë në konkurset e organizuara nga profesionistë të biznesit. Ju gjithashtu mund të gjeni projekte individuale në platformë nëse nuk jeni duke marrë pjesë në konkurs.

Karakteristikat kryesore:

 • Lehtë për tu regjistruar
 • Regjistrim falas

Çmimi: 399 dollarë për paketën e argjendit etj

Punë për marketing të pavarur

Punë për marketing të pavarur

Nëse jeni një fanatik i mediave sociale ose doni të krijoni një përmbajtje tërheqëse, por dëshironi të bëni punë të pavarur nga shtëpia – punët e marketingut të pavarur janë për ju.

Më shumë kompani tani preferojnë të punësojnë njerëz për punë në distancë përmes vendeve të kërkimit të pavarur të punës. Gjithçka që ju nevojitet është një kompjuter dhe qasje në internet.

Njerëzit për orë

Njerëzit për orë

Platforma e marketingut të pavarur është për entuziastët e SEO, inxhinierët e programeve kompjuterike dhe individët krijues që duan të provojnë fatin e tyre në botën e pavarur. Freelancer vendos një ofertë për një detyrë dhe nëse zgjidhet projekti sigurohet nga freelancer. Për të mbrojtur profesionistët e pavarur nga klientët e rremë, faqja në internet ngarkon një pagesë përpara për detyra. Kjo minimizon rrezikun e ndonjë mosmarrëveshjeje midis klientit dhe freelancer.

Karakteristikat kryesore:

 • Klientë profesionistë për të punuar me të
 • Vendosni tarifat tuaja

Çmimi: 3.5% deri në 5% tarifë komisioni

Remotive

Remotive

Shtë një gazetë dy-mujore për punëtorët e largët, si dhe individët që po kërkojnë punë të pavarur të marketingut në internet. Përveç punëve, ajo ofron këshilla se si të punësoheni për punë në distanca dhe të jetoni një mënyrë jetese nomade nomade. Listimet e vendeve të punës janë kategorizuar dhe ju ndihmojnë të gjeni punën specifike që po kërkoni me detajet e mediave sociale të kompanisë dhe informacionin e kontaktit.

Karakteristikat kryesore:

 • Ndërfaqja miqësore për përdoruesit
 • Udhëzim efektiv për punën në distancë

Çmimi: falas

Aquent

Aquent

Isshtë një faqe interneti e pavarur e çmimeve që është e njohur që siguron punë me pagë të lartë për shkrimtarët e pavarur të marketingut. Sidoqoftë, Aquent preferon të punësojë freelancer me përvojë mbi dy vjet. Por të diplomuarit e freskët janë gjithashtu të mirëpritur për të eksploruar punë të pakufizuara në platformë.

Karakteristikat kryesore:

 • Udhëzon freelancer në vendosjen e një diapazoni çmimesh
 • Shërbim i personalizuar
 • Shpërblime talentesh

Çmimi: 30% tarifë e konvertimit për secilin freelancer

Punë të pavarura për zhvillues

Punë të pavarura për zhvillues

Financimi i pavarur për zhvilluesit mund të jetë një mundësi e ëndrrave – nëse janë të lodhur nga bluarja 9 – 5. Ata mund të zgjedhin lirshëm punët që u interesojnë me orë fleksibël që u përshtaten më mirë.

Por problemi shfaqet kur ata nuk dinë se ku të gjejnë punë. Për t’ju ndihmuar të kuptoni se çfarë është më e mira për ju, ne kemi përpiluar një listë të faqeve të internetit më të mirë të zhvilluesve të pavarur.

Lorem

asklorem

Ajo strehon një rrjet të zhvilluesve dhe stilistëve të aftë të internetit me komente të dukshme në Facebook, ProductHunt dhe Reviews.io. Ajo po rritet si një nga platformat më të mëdha për zhvilluesit e pavarur të faqeve të internetit që gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni një dyqan Shopify ose një faqe të re WordPress. Tërheqja kryesore e faqes së internetit të pavarur të zhvilluesve është se nuk ka tarifë mujore për të regjistruar punë të pavarur dhe koncertet paguajnë në mënyrë të lirë. Të gjithë zhvilluesit e pavarur të internetit kontrollohen nga faqja e internetit para se të mund të punojnë në platformë.

Karakteristikat kryesore:

 • Komunikim i shpejtë
 • Përvojë profesionale cilësore
 • Mbështetje e jashtëzakonshme e klientit

Çmimi: Pa tarifë mujore, pagesa fillon nga 25 deri në 250 dollarë

Gun.io

Gun.io

Shtë një vend pune i pavarur i krijuar posaçërisht për zhvilluesit e pavarur të internetit. Zhvilluesit e uebit në Gun.io punojnë me gjigantë të industrisë si Tesla, Cisco, dhe shumë më tepër. Uebsajti i zhvilluesve të pavarur vets si kompaninë që punëson njerëz që punojnë nga shtëpia, ashtu edhe punëtorët e largët që bëjnë një ofertë për atë punë. Verifikimi bëhet në bazë të ekspertizës teknike, dhe nivelit të përvojës së një personi. Freelancer që përshtaten me kriteret janë verifikuar dhe mund të punojnë me klientë mbi bazën një për një.

Karakteristikat kryesore:

 • Ka talentet më të kërkuara të listuara në uebfaqe
 • Udhëzon freelancer deri në përfundimin e një projekti
 • Siguron që bizneset të marrin vlerë për atë që paguajnë

Çmimi: 75 deri 150 dollarë / orë

Gigster

Gigster

Shtë një faqe interneti e zhvilluesve të pavarur me seli në Silicon Valley ku aplikacionet e zgjedhura me porosi janë dizajnuar dhe zhvilluar. Shumë kompani të teknologjisë burojnë punën e tyre përmes platformës për të rregulluar operacionet e tyre. Gigster është për individë me njohuri dhe përvojë në këtë fushë. Ata punësojnë freelancer të tillë përmes një procesi shqyrtimi, ku ata përdorin UA për të përputhen me pavarësit me projekte.

Karakteristikat kryesore:

 • Zhvilluesit e nivelit të lartë
 • Procesi i shpejtë i projektit
 • Raporton klientët për përparimin

Çmimi: Aplikacionet për çmime të ndryshme mund të kushtojnë rreth 52,000 dollarë

Dollap talenti

Dollap talenti

Uebfaqja e zhvilluesve të pavarur u lejon freelancer të punojnë për klientë të profileve të larta dhe u ofron atyre punë cilësore në internet. Freelancer duhet të krijojë një profil dhe të mbajë një portofol që tregon nivelin e përvojës, fushën e ekspertizës dhe aftësive të tyre. Ekzistojnë një numër i punëve në dispozicion në këtë sit të pavarur të punës, ku klientët rishikojnë profilin e pavarësisë së pavarur. Uebfaqet e krijuara përmes platformës kanë të gjitha elementet thelbësore të një uebfaqeje moderne — dhe ndihmojnë bizneset të shndërrojnë vizitorët në klientë.

Karakteristikat kryesore:

 • Ndërton rezyme tuaj dixhitale
 • Anydo freelancer mund të aplikojë

Çmimi: Falas për kërkuesit e pavarur të punës

Codeable

Codeable

Isshtë një nga faqet e internetit më të mira për zhvilluesit e pavarur që i kushtohet posaçërisht zhvilluesve të WordPress në të gjithë botën. Klientët nuk kanë nevojë të bëjnë vetting me pavarësit, përkundrazi, algoritmi i faqes në internet bën punën për ta. Si profesion i pavarur, gjithçka që ju duhet të bëni është të krijoni një profil tërheqës, ofertë për projekte dhe ofrimin e modeleve cilësore të faqes në internet. Ju mund të vendosni një çmim konkurrues dhe të merrni më shumë projekte.

Karakteristikat kryesore:

 • Platformë ekskluzive e zhvilluesve të WordPress
 • Pa oferta për punë

Çmimi: $ 70- $ 120 / hour

Punë të pavarura të fotografit

Punë të pavarura fotograf

Shumica e fotografëve preferojnë punë të pavarur nga shtëpia ose mbi baza kontraktuale. Edhe pse ata nuk marrin pagesa të rregullta, është thjesht shumë e dobishme për të fituar jetesën përmes fotografisë.

Nëse dëshironi të hyni në fushën e fotografisë së pavarur dhe tashmë keni blerë të gjitha pajisjet, keni kaluar orë duke xhiruar dhe më në fund keni krijuar një portofol mbresëlënës – por nuk mund të gjeni koncerte për të filluar?

Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të gjeni punë të pavarur fotografike në internet në dispozicion në një numër të vendeve më të mira të punës në internet.

Craigslist

Craigslist

Uebfaqja siguron koncerte të pavarura, si dhe punë në distancë për fotografët që duan të ndërtojnë portofolin e tyre në një mënyrë argëtuese. Ju mund të gjeni postime pune të pavarur kombëtar për punë afatgjatë ose të përkohshëm, të cilat mund të arrihen përmes bordit të punës të fotografisë në faqen e internetit. Absolutelyshtë absolutisht falas për të gjithë, por duhet të verifikoni postimet e punës që zgjidhni. Përveç kësaj, mund të gjeni shumë punë në distancë dhe të fitoni para rregullisht.

Karakteristikat kryesore:

 • E përkryer për përkthyes të pavarur fillestar
 • Përvojë e personalizuar

Çmimi: Falas për punëkërkuesit

Airbnb

Airbnb

Uebsajti punëson fotografë të pavarur mbi baza kontraktuale, i cili kryesisht kërkon fotografi të pasurive të patundshme për vendndodhjet e tyre. Ata janë jashtëzakonisht të veçantë në lidhje me cilësinë e imazheve që ata postojnë në faqen e internetit. Për të aplikuar, duhet të keni një portofol të fortë që puna juaj të konsiderohet. Airbnb gjithashtu pret përpunimin e imazhit me cilësi të lartë nga freelancer – kështu që një fotograf duhet të ketë të gjitha aftësitë e nevojshme.

Karakteristikat kryesore:

 • Pagesa të bukura
 • Shans për të takuar njerëz dhe për të parë vende të këndshme

Çmimi: 95 – 125 dollarë për renditje

Punë për fotografi Qendrore

Punë për fotografi Qendrore

Nëpërmjet bordeve të punës të fotografisë në faqen e internetit, freelancer mund të synojnë disa prej klientëve më të mirë. Ajo funksionon si një urë lidhëse midis punëdhënësve dhe punëkërkuesve të pavarur, ku ata mund të gëzojnë postime të pakufizuara të punës me 24/7 shërbim ndaj klientit. Për më tepër, ai premton punë të pavarur në fushën tuaj dhe nuk punëson individë pa përvojë, gjë që ua bën më të lehtë profesionistëve të aftë të sigurojnë më shumë projekte.

Karakteristikat kryesore:

 • Të lirë për t’u bashkuar
 • Punë në dispozicion në zonën tuaj

Çmimi: falas

Punë për gazetari

Punë për gazetari

Kjo faqe e pavarur e kërkimit të punës është vlerësuar në qindra botime si The New York Times dhe The Wall Street Journal. Kryesisht përfshin punë nga industria e mediave dhe ofron këshilla për karrierë dhe burime mediatike. Platforma ofron një mundësi të mirë për të gjithë fotografët e pavarur që të fillojnë karrierën e tyre. Ajo pret kompani të mëdha mediatike si ESPN, National Geographic, CNN dhe shumë më tepër në platformën e saj.

Karakteristikat kryesore:

 • Rifilloni hyrjen në bazën e të dhënave
 • Ofron të gjitha llojet e punëve në media

Çmimi: 100 dollarë për një postim të vetëm pune

Punë në Fotografi Online

Punë në Fotografi Online

Shtë pak më ndryshe nga faqet e internetit të tjerë të pavarur pasi ju lejon të postoni fotot tuaja në vend që të bëni oferta për një vend pune. Ajo funksionon si një ndërtues portofoli dhe jo si një bord pune i pavarur, për të cilin duhet të paguani një tarifë mujore. Në vend që të zgjidhni projekte të pavarura, ju duhet të jeni në gjendje të bëni fotografi për të cilat jeni më të rehatshme dhe më të apasionuara.

Karakteristikat kryesore:

 • Ju jep një ide për tregun e fotografisë
 • Ju mund të përdorni shkrimet tuaja të fotografive

Çmimi: 27 dollarë në muaj

Punë të pavarur virtuale të ndihmës

Punë të pavarur Virtual Assistant

Nëse dëshironi të punoni si asistent virtual nga komoditetet e shtëpisë, mund të ndihmoni njerëzit me detyrat e futjes së të dhënave, menaxhimin e mediave sociale ose shërbimin ndaj klientit. Të gjitha që ju nevojiten janë aftësi të jashtëzakonshme organizimi dhe komunikimi për të filluar punën.

Këtu është një listë e plotë e faqeve më të mira të pavarura që mund t’ju ndihmojnë të gjeni koncerte të mira si një asistent virtual.

belay

belay

Kjo është një uebfaqe vetëm me distancë nga puna, e cila punëson një asistent virtual për detyrat e klientëve të ndryshëm, që përfshijnë pozicione asistente ekzekutive, specialistë në internet dhe librashitës. Punët në distancë mund të arrihen përmes faqes së internetit, si dhe në të vërtetë dhe Glassdoor. Aplikantët duhet të kalojnë përmes një procesi të rekrutimit që përfshin intervista të shumta dhe i gjithë procesi zgjat rreth katër deri në pesë javë.

Karakteristikat kryesore:

 • Kulturë e mirë e kompanisë
 • Mundësi të pavarur bazuar në ekspertizën tuaj

Çmimi: $ 25 / hour

Zirtual

Zirtual

Shtë një vend pune në distancë që ju lejon të punoni me kohë të plotë, por gjithashtu punëson freelancer për projekte të ndryshme. Uebsajti punëson asistentë virtualë dhe ua cakton klientëve të tyre me famë për detyra specifike. Kjo lejon klientët të zgjedhin asistentë të cilësisë dhe të shkallëzojnë biznesin e tyre me ndihmën e shtuar. Ai përfshin kategori të ndryshme të punës virtuale të asistentëve, siç janë hyrja e të dhënave, marketingu, mbështetja e biznesit dhe mirëmbajtja e faqes në internet.

Karakteristikat kryesore:

 • Aksesueshmëri e efektshme
 • Potencial për fitim të lartë

Çmimi: Duke filluar nga 398 $ / muaj

Koha etj.

Koha etj.

Koha etj ka qenë në industri për mbi 10 vjet tani, gjë që dëshmon besueshmërinë e tyre. Uebfaqja gjithashtu është paraqitur në Forbes, Telegraf dhe The Guardian. Ajo siguron mjaft punë online falas për asistentët virtualë që kalojnë përmes një procesi të vështirë përzgjedhjeje. Freelancer mund të punojnë me një ekip ekspertësh nga komuniteti i Time Etc nën një menaxher të veçantë të llogarisë.

Karakteristikat kryesore:

 • Prove falas
 • Qasje te qindra klientë të shquar

Çmimi: Duke filluar nga 25 $ / orë

Mekanik Turk Turk

Mekanik Turk Turk

Shtë një nga faqet e internetit më të mira të pavarur për të gjetur shpejt punë ndihmëse virtuale. Disa nga punët e njohura të asistentëve virtualë përfshijnë krijimin e përmbajtjes, organizimin e listave, mbledhjen e të dhënave dhe marrjen e komenteve nga klientët e biznesit.

Karakteristikat kryesore:

 • Larmi detyrash në dispozicion
 • Forumet e mbështetjes së palëve të treta

Çmimi: Një komision prej 20% për të gjitha shërbimet e pavarura

Rrjetet VA

Rrjetet VA

Isshtë një bord pune i pavarur i asistentëve virtualë që gjithashtu punon si një mjet i rrjeteve sociale për ta. Ju nuk keni nevojë të bëni ofertë në faqen e internetit, përkundrazi, jeni çiftëzuar me një klient të interesuar sipas aftësive dhe ekspertizës suaj. Më shumë se gjysma e postimeve në faqen e internetit janë për punë virtuale të asistentëve. Platforma gjithashtu ofron udhëzime për freelancer që kërkojnë punë. Shtë një uebfaqe e mirë nëse kërkoni punë të pavarur nga shtëpia.

Karakteristikat kryesore:

 • Anëtarësim falas
 • Lidhu me ekspertët e industrisë

Çmimi: $ 35 / hour

Duart e dashuruara

Duart e dashuruara

Kjo uebfaqe e pavarur punëson asistentë virtualë për një sërë detyrash të biznesit të përditshme, të tilla si thirrje, emërime dhe hyrje të të dhënave, etj. Për të hyrë në bashkësi, duhet të keni një lidhje të shpejtë në internet dhe duhet të jenë të përgatitur me programe të ndryshme. Përfitimi më i madh i faqes në internet është se ajo madje ofron pozicione menaxheriale për një asistent virtual me pagesa të pashme.

Karakteristikat kryesore:

 • Koha fleksibël e punës
 • Shumëllojshmëri të punëve në dispozicion

Çmimi: 29,99 dollarë për 5 kërkesa në muaj

Punë për redaktues të pavarur të videos

Punë për Redaktues të Videove

Një redaktues i videos mund të jetë një karrierë shumë e dobishme sidomos kur shkoni të punoni nga shtëpia. Freelancer mund ta shijojnë më shumë punën me orë fleksibël dhe lirinë për të zgjedhur projektin ku dëshirojnë të punojnë.

Pavarësisht nëse jeni një redaktues videosh me përvojë ose nëse sapo filloni, duhet t’i shikoni këto faqe në internet me pavarësi video.

mandy

mandy

Uebfaqja për punë të pavarur është një platformë shumë e njohur për prodhimin dhe shërbimet e redaktimit të videove. Ndërsa tingëllon e përsosur, konkurrenca është shumë e lartë dhe pret mijëra profesionistë të tjerë të videos dhe filmit – kështu që ju duhet të keni një portofol të mirë për të qeshur mundësi të pavarura.

Karakteristikat kryesore:

 • Prove falas
 • Disponueshmëria e punëve profesionale

Çmimi: pagesa e pajtimit fillon me 19,39 dollarë në muaj

Qendra e Prodhimit

Qendra e Prodhimit

Isshtë faqja kryesore e pavarur dhe e largët për prodhimin e videos. Hasshtë bërë mjaft e famshme pasi shumë profesionistë të aftë kanë siguruar punë në rrjete të mëdha televizive dhe studiot përmes platformës. Shtë një uebfaqe e mirë si për kompanitë e prodhimit ashtu edhe për freelancer të largët të fillojnë karrierën e tyre me punë të pjesshme ose me kohë të plotë.

Karakteristikat kryesore:

 • Një bazë e dhënash e gjerë e klientëve
 • Shumë mundësi praktike

Çmimi: Anëtarësia fillon nga 4,99 $ / muaj

Motionographer

Motionographer

Isshtë faqja e pavarur dhe e largët e punës që ka punët më të mira në dispozicion në prodhim filmik, animacion dhe efekte vizuale. Disa nga vendet e punës përfshijnë një gjeneralist, dizajner të grafikëve të lëvizjes dhe një specialist të efekteve vizuale.

Karakteristikat kryesore:

 • Punoni së bashku me animatorë, stilistë dhe regjisorë të famshëm
 • Ideale për njerëzit me nivele dhe përvojë të ndryshme aftësish

Çmimi: 129 dollarë për postim standard për 30 ditë

Lopë Krijuese

Lopë Krijuese

Shtë një forum që ka udhëzime dhe këshilla për zgjidhjen e problemeve të programeve kompjuterike dhe edukimin. Komuniteti i uebfaqes përfshin redaktorë ekspertë të cilët ndihmojnë freelancer të fitojnë më shumë aftësi. Për të gjetur punë të pavarur në faqen e internetit, ju vetëm duhet të postoni një rrotull video në profilin tuaj dhe të aplikoni për punë të disponueshme për redaktimin e videove.

Karakteristikat kryesore:

 • Udhëzues për përdorimin e programeve komplekse
 • Mentorship nga redaktorët me përvojë video

Çmimi: Ndryshon për nivelin e aftësive të ndryshme

Assemble.tv

Assemble.tv

Shtë një platformë e organizuar dhe sistematike që lejon individët shumë kreativë të punojnë me marka të dukshme dhe të lidhen me talentin më të zgjuar. Pishina e tyre e talenteve përfshin drejtorë, shkrimtarë, fotografë dhe redaktorë të videos, etj. Për të bërë një pjesë të rrjetit të tyre krijues, freelancer të pavarur duhet të kalojnë një proces shqyrtimi dhe të kalojnë standardet e përcaktuara prej tyre. Ju duhet të paraqisni një falas dhe nëse lista e ngushtë dhe e përzgjedhur, ajo mund të bëhet pjesë e komunitetit të faqes së internetit.

Karakteristikat kryesore:

 • Lidhu me individë të shquar nga industria
 • Puna në projekte për të cilat jeni pasion

Çmimi: Ndryshon nga projekti në projekt

Punë për shitje të pavarura

Punë për Shitje të pavarur

Faqet e internetit të pavarur të shitjeve të punës ju prezantojnë me një mundësi unike për të marrë koncerte të pavarura që përndryshe janë të vështira për tu ulur. Ata punësojnë talentin më të lartë për projekte të lakmuara dhe mund të ndihmojnë në përshpejtimin e karrierës suaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndërtoni një portofol të shitjeve dhe të regjistroheni në vendet më të larta të shitjeve të pavarura që janë renditur më poshtë.

Rekrutuesi i zinxhirit

Rekrutuesi i zinxhirit

Kjo është uebfaqja më e lartë e rekrutimit që gjen njerëz me përvojën e duhur dhe i përputhet ata me punën më të pajtueshme. Shumë gjigantë të industrisë përdorin platformën për të punësuar talent të pavarur. Punët e pavarura duhet të aplikojnë për një vend pune duke plotësuar një formular të profilit, pas së cilës ata lejohen të shikojnë listat e pavarur të punëve dhe të aplikojnë për çfarëdo që ata duken interesante.

Karakteristikat kryesore:

 • Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur
 • Njoftime të reja pune
 • Buletinet

Çmimi: Gjykim falas katër ditor, pas së cilës aplikohen tarifat e abonimit mujor

Kapele e kuqe

Kapele e kuqe

Një tjetër uebfaqe i rekrutimit që punëson freelancer dhe gjithashtu ofron disa nga punët më të mira në distancë – për të ndihmuar klientët të gjejnë kandidatë idealë për punë, kryesisht për departamentin e shitjeve. Nëse mendoni se posedoni përvojën dhe përvojën e duhur të aftësive për të punuar si përfaqësues të shitjeve për ndonjë kompani të konsiderueshme – Red Hat është platforma e duhur për ju.

Karakteristikat kryesore:

 • Mundësitë e avancimit të karrierës
 • Mjedisi bashkëpunues dhe fleksibël

Çmimi: Ndryshon sipas paketës së pajtimit mujor që ju zgjidhni

Kalo Drive

Kalo Drive

Një uebfaqe pune që ofron disa nga punët më të mira në distanca dhe koncerte të pavarura në shitje. Platforma e bën kërkimin për punë shumë të lehtë përmes sistemit të tij të përparuar të vettingut. Punët në distancë janë kategorizuar dhe mund të arrihen në datat, rëndësinë ose filtrat e vendndodhjes. Uebfaqja gjithashtu ka punë të largëta nga uebfaqet e tjera të rekrutimit, gjë që ua bën të lehtë aplikantëve që të zgjedhin nga të gjitha opsionet në dispozicion.

Karakteristikat kryesore:

 • Thjeshton procesin e gjetjes së punëve më të mira në distancë
 • Nuk kërkon regjistrim

Çmimi: Listimet e vendeve të punës janë me 79 dollarë ndërsa abonimi është falas

Punë për mbështetje të pavarur të klientit

Punë për Mbështetje të Lirë të Konsumatorëve

Nëse jeni një problem natyral i zgjidhur dhe i mirë me njerëzit, por ju e urreni të vozitni për të punuar çdo ditë, atëherë mund të filloni karrierën tuaj të pavarur si përfaqësues i përkrahjes së klientit.

Për të filluar karrierën e re, këtu janë disa faqe në internet që ofrojnë punë në fushën e mbështetjes së klientit.

Ne punojmë në distancë

Ne punojmë në distancë

Shtë një sit i largët pune që poston punë që nuk kërkojnë praninë tuaj. Oneshtë një nga bordet e para të largëta të punës që qëndron edhe sot si platforma më e vizituar për punë në distancë.

Karakteristikat kryesore:

 • Shumëllojshmëri të punëve në dispozicion
 • E thjeshtë për të lundruar

Çmimi: 299 dollarë për renditje pune për 30 ditë

Vokale Virtuale

Vokale Virtuale

Uebfaqja e largët e punës ofron bordin më të mirë të punës për punë në distancë me më shumë se 10,000 lista të korporatave që janë të përshtatshme për telekomunikuesit. Nëse regjistroheni në Vocual Vocual, faqja e punës për telekomunikim do t’ju dërgojë email kur punët të rreshtohen me ekspertizën tuaj.

Karakteristikat kryesore:

 • Filtra të mirë pune
 • Punë për të gjitha nivelet e përvojës

Çmimi: Një tarifë abonimi mujore prej 15,99 $ për përdoruesit

përfundim

Të jesh një profesion i pavarur ose një punëtor i largët do të thotë që ju mund të zgjidhni punën që i përshtatet më së miri nevojave tuaja. Punët e pavarura ju lejojnë të mbani një orar fleksibël, në mënyrë që të fitoni para dhe të kujdeseni për përgjegjësitë tuaja në të njëjtën kohë.

Ky udhëzues është i mbushur me informacione mbi disa nga vendet më të mira të pavarur që mund t’ju ndihmojnë të ulni punën tuaj të ardhshme për pavarësi. E gjitha fillon me disa ndërhyrje për të zbuluar pikat tuaja të forta – dhe të vendosni nëse pavarësia ose një punë e largët është thirrja juaj!

Ne ju sugjerojmë të zgjidhni faqet e pavarura të kërkimit të punës që plotësojnë nevojat tuaja dhe ju lejon të bëni diçka për të cilën jeni të apasionuar. Paç fat!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked