Najlepsze narzędzia do projektowania stron internetowych i grafiki 2020

Zarówno projektant stron internetowych, jak i grafik to bardzo popularne zawody w erze cyfrowej. Chociaż wysiłki obu tych zawodów mają ten sam cel – dostarczanie wspaniałych wrażeń użytkownikom poprzez tworzenie niesamowitych i przyjaznych dla użytkownika stron internetowych, nie są one takie same. Każdy z nich wymaga określonej wiedzy, zestawu umiejętności i narzędzi.


Co to jest projektowanie stron internetowych?

Boczny obraz konia

Pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl, gdy pojawia się słowo projektowanie stron internetowych, to estetyka i liczne aspekty wizualne strony internetowej. I to właśnie jest projektowanie stron internetowych – tworzenie elementów wizualnych dla witryny klienta.

Projektowanie stron internetowych obejmuje mnóstwo różnych umiejętności, wymaganych do stworzenia wszystkich wizualizacji, które można znaleźć na stronie internetowej. Aby to zrobić, projektanci stron internetowych nie muszą umieć kodować, ale muszą znać koncepcje projektowania graficznego, najlepsze praktyki UX i wiedzieć, które narzędzia do projektowania stron internetowych wykonają zadanie.

Zasadniczo projektowanie stron internetowych obejmuje procesy od konceptualizacji i planowania strony internetowej po budowanie układu strony, wybór kolorów, krojów pisma i interaktywnych funkcji. Aby ulepszyć projektowanie stron internetowych, projektanci muszą również wiedzieć, jak korzystać z logo, zdjęć, ikon i clipartów bez negatywnego wpływu na szybkość ładowania strony internetowej.

Co to jest projekt graficzny?

Elementy i zasady projektowania
Zobacz elementy i zasady projektowania

[Ściągawka]

Z drugiej strony projektowanie graficzne jest znacznie szerszą dziedziną. Dlatego jest również znany jako projekt komunikacji lub sztuka z określonym celem. Podczas gdy projektanci stron internetowych specjalizują się w dostarczaniu wizualizacji, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu strony internetowej, graficy tworzą wizualizacje, które można wykorzystać w wielu przypadkach.

CMYK vs RGB
Zobacz CMYK vs RGB [Ściągawka]

Innymi słowy, projekt graficzny obejmuje wszystkie działania mające na celu przekazanie bardzo konkretnego przekazu poprzez projekt.

Forma grafiki może być zarówno fizyczna, jak i wirtualna. Projektant graficzny może tworzyć wizualizacje dla stron internetowych, ale może również projektować obrazy do reklam, plakatów, opakowań, czasopism itp..

Projekt graficzny obejmuje wszelkiego rodzaju elementy w wielu kombinacjach. Te elementy to linie, kształty, kolor, krój pisma i tekstura. Łącząc swój talent i technologię, graficy mogą tworzyć imponujące efekty wizualne i całkowicie zanurzyć widzów w nowych światach.

99designs

99designs

Znajdź odpowiedniego projektanta do swojego następnego projektu. Mają ekspertów w ponad 90 kategoriach, dzięki czemu możesz znaleźć swoje idealne dopasowanie.

Wybierz swój projekt

Lista najpopularniejszych narzędzi do projektowania stron internetowych i grafiki

Chociaż obszary, w których działają, mogą nie być takie same, zarówno projektanci stron internetowych, jak i graficy używają narzędzi z tego samego zestawu narzędzi. Wiemy, że odpowiednie narzędzie może dosłownie zrewolucjonizować przepływ pracy. Właśnie dlatego stworzyliśmy listę najlepszych narzędzi do projektowania stron internetowych i grafiki w 2018 roku.

Wolny strzelec

Wolny strzelec

Freelancer to globalna witryna internetowa oferująca usługi crowdsourcingowe, która umożliwia potencjalnym pracodawcom publikowanie ofert pracy, które następnie mogą zlecić wykonawcom.

Odwiedź Freelancer
Upwork

Upwork

Upwork, dawniej Elance-oDesk, to globalna platforma freelancingu, w której firmy i niezależni specjaliści łączą się i współpracują zdalnie.

Dryblować

Dryblować

Dribbble to internetowa społeczność do prezentowania dzieł tworzonych przez użytkowników. Działa jako autopromocja i platforma sieciowa do projektowania graficznego, projektowania stron internetowych, ilustracji, fotografii i innych dziedzin kreatywnych.

Fiverr

Fiverr

Fiverr to globalny rynek online oferujący zadania i usługi, zaczynając od kosztu 5 USD za wykonane zadanie, od którego pochodzi jego nazwa.

Odwiedź Fiverr
Konkurs na projekt

Konkurs na projekt

„Konkurs na projekt to strona internetowa, która została stworzona, aby połączyć osoby szukające wszelkiego rodzaju usług projektowania stron internetowych z profesjonalnymi projektantami. Wszystko, co musisz zrobić, to zorganizować konkurs, wyjaśnić, czego potrzebujesz i po prostu poczekać, aż projektanci wymyślą swoje pomysły.

Odwiedź konkurs na projekt
Behance

Behance

Behance to platforma internetowa do prezentacji i odkrywania twórczej pracy; to miejsce, w którym kreatywny świat aktualizuje swoją pracę w jednym miejscu, aby rozpowszechniać ją szeroko i skutecznie.

99designs

99designs

99designs to internetowy rynek projektowania graficznego, który łączy ponad milion utalentowanych niezależnych projektantów z kreatywnymi ludźmi, genialnymi przedsiębiorcami, doświadczonymi przedsiębiorcami… każdym, kto potrzebuje wszelkiego rodzaju prac projektowych.

Odwiedź 99designs
Codementor

Codementor

Codementor zapewnia natychmiastową pomoc 1: 1 przy tworzeniu oprogramowania – jest to rynek mentorski na żądanie dla programistów. Ułatwiają programistom natychmiastowe nawiązywanie kontaktów z ekspertami za pośrednictwem udostępniania ekranu / kodu, wideo i czatu.

Odwiedź Codementor
Designhill

Designhill

Designhill zapewnia interaktywny interfejs, który pozwala klientom przekazywać opinie i oceny w czasie rzeczywistym do prac projektowych, aby pomóc projektantom lepiej zrozumieć oczekiwania klienta.

Odwiedź Designhill
Zeplin

Zeplin

Zeplin to najlepsze narzędzie do współpracy między projektantami i programistami. Tnie spotkania o połowę i zapewnia perfekcyjne wdrażanie projektów, nawet najbardziej złożonych

Canva

Canva

Canva to darmowa strona internetowa do projektowania grafiki, która zapewnia dostęp do ponad miliona zdjęć, grafik i czcionek. Jest używany przez nie-projektantów, a także profesjonalistów. Narzędzia mogą być używane zarówno do projektowania stron internetowych, jak i mediów drukowanych oraz grafiki.

Sztaluga

Sztaluga

Easel.ly to proste narzędzie internetowe, które umożliwia każdemu tworzenie i udostępnianie zaawansowanych efektów wizualnych (infografiki, plakaty itp.) Bez potrzeby projektowania!

Infogr.am

Infogr.am

Infogr.am to darmowa aplikacja internetowa, która pobiera arkusze kalkulacyjne i pliki .csv oraz wyrzuca wspaniałe, interaktywne infografiki.

Wykresy Google

Wykresy Google

Wykresy Google to interaktywna usługa internetowa, która tworzy wykresy graficzne na podstawie informacji dostarczonych przez użytkownika.

MyEcoverMaker

MyEcoverMaker

„Narzędzie, które pomoże Ci z łatwością tworzyć piękne i profesjonalne okładki książek elektronicznych – nawet jeśli nigdy w życiu niczego nie projektowałeś –

Snappa

Snappa

Snappa to narzędzie, którego możesz użyć do samodzielnego tworzenia zdjęć do postów na blogach i reklam na Facebooku.

Odwiedź Snappa
Vectr

Vectr

Vectr to darmowe oprogramowanie graficzne służące do łatwego i intuicyjnego tworzenia grafiki wektorowej. Jest to proste, ale potężne narzędzie dla wielu platform internetowych i stacjonarnych, aby wprowadzić Twoje projekty w życie.

Visme

Visme

Visme to proste narzędzie, które pomaga przełożyć swoje pomysły na angażujące treści w formie prezentacji.

TinyPNG

TinyPNG

TinyPNG to narzędzie, które optymalizuje twoje obrazy z idealną równowagą pod względem jakości i rozmiaru pliku.

kreator projektów

Kreator projektu

Design Wizard to proste narzędzie do projektowania graficznego, które umożliwia tworzenie marketingowych filmów wideo i grafiki w kilka minut. Ich łatwe w użyciu szablony pozwalają łatwo edytować i tworzyć profesjonalne standardowe projekty bez żadnego doświadczenia.

logo crello

Crello

Crello.com to edytor wizualny, który umożliwia tworzenie obrazów w mediach społecznościowych, banerów reklamowych, plakatów, nagłówków wiadomości e-mail i innych popularnych formatów.

Wniosek

Wybór odpowiedniego narzędzia do pracy w sieci lub projektowaniu graficznym jest bardzo ważnym zadaniem. Pomoże to nie tylko wydajniej pracować, ale także umożliwi tworzenie atrakcyjnych efektów wizualnych. Mamy nadzieję, że ta lista najlepszych narzędzi do projektowania stron internetowych i grafiki będzie dla Ciebie przydatna i pomoże Ci znaleźć narzędzie, które odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked