Jak zrobić stronę internetową za pomocą Web Buildera

GeoCities był jednym z pierwszych bardziej nowoczesnych twórców witryn, który nie wymagał żadnych umiejętności technicznych. Pięć lat po uruchomieniu w 1994 r. Yahoo! kupił go za 3,6 miliarda dolarów

Szukasz uniwersalnego rozwiązania do budowy swojej witryny? Jeśli tak, to kreator stron internetowych może być właśnie tym, czego szukasz. W przeciwieństwie do platform CMS, które muszą być instalowane i konfigurowane na koncie hostingowym, twórcy stron internetowych pozwalają z łatwością tworzyć statyczne strony internetowe, blogi i sklepy internetowe w jednym miejscu. Wiele z nich oferuje funkcjonalność „przeciągnij i upuść”, setki projektów do wyboru i hostuj swoją witrynę dla siebie. Ponadto będziesz mieć dostęp do pomocy technicznej, która pomoże Ci w rozwoju i utrzymaniu witryny.


Minusem kreatorów witryn jest to, że po wybraniu konstruktora i utworzeniu witryny nie można wziąć tego, co stworzyłeś, i przenieść się gdzie indziej. Twoja witryna została zaprojektowana i przystosowana do hostowania tylko na tej platformie, a twórcy stron internetowych mają to opisane w Warunkach użytkowania. Dlatego ważne jest, aby wybrać właściwy.

W tym przewodniku przyjrzymy się, jak możesz zbudować witrynę za pomocą trzech najpopularniejszych narzędzi do tworzenia witryn:

Wix
Weebly
Squarespace

Tworzenie strony internetowej za pomocą Wix

Witryna Wix

W dzisiejszych czasach stwierdzenie, że Twoja firma nie potrzebuje strony internetowej, przypomina stwierdzenie, że nie potrzebujesz tlenu, aby przeżyć.

Wix to narzędzie do tworzenia stron internetowych, które można wykorzystać do tworzenia oszałamiających i profesjonalnych stron internetowych. Posiada przyjazny dla użytkownika Drag n ’Drop Editor i może być używany przez każdego bez znajomości programowania.

Koszty

Wix oferuje darmowe konta i możesz zarejestrować się, aby przetestować ich narzędzia, nie płacąc ani grosza. Oczywiście nie zamierzasz udostępniać swojej witryny w niestandardowej domenie za darmo. Nazwa Twojej witryny będzie wyglądać następująco: twojastrona.wix.com, ale dają ci doskonałą okazję do zabawy z tym, co mają i zdecydowania, czy ci się to podoba, czy nie.

Gdy utworzysz witrynę i będziesz zadowolony z tego, co masz, możesz uaktualnić do jednego z planów i ustawić niestandardową domenę dla swojej witryny. Wix oferuje pięć różnych planów:

Wix zostało założone w 2006 roku przez Izraelczyków Avishai Abrahami, Nadav Abrahami i Giora Kaplan. Siedziba firmy znajduje się w Tel Awiwie, a biura znajdują się w Be’er – Sheva, San Francisco, Nowym Jorku, Dnipro, Kijowie i Wilnie
Zawieraj domenęNajbardziej podstawowy4,08 USD / miesiąc
KombinacjaDo użytku osobistego9,25 USD / miesiąc
bez limituDla przedsiębiorców12,42 USD / miesiąc
eCommerceDla przedsiębiorców12,42 USD / miesiąc
VIPWsparcie priorytetowe24,92 USD / miesiąc

Korzyści

Dzisiaj Wix jest światowej klasy platformą do tworzenia stron internetowych 110 milionów użytkowników w 190 krajach

Platforma polega na zapewnieniu użytkownikom swobody potrzebnej do projektowania witryn w dowolny sposób. Przez lata wprowadzali godne pochwały funkcje; następujące zwracają uwagę:

Szablony. Wix oferuje ponad 280 pięknych szablonów z różnych branż i kategorii do wyboru. Znajdziesz wszystko, od pieczenia po finanse i prawo. Te gotowe szablony zapewniają użytkownikom ogólną strukturę i wskazówki, jakich pragną. Nie śpiesz się, decydując, ponieważ nie możesz przełączyć się z jednego szablonu na inny. Pomijając tę ​​wadę, szablony zawierają szeroki wachlarz narzędzi i przydatnych aplikacji.

Konfigurowalne dodatki. Rynek aplikacji Wix ma dziesiątki dodatków, dzięki którym możesz idealnie skonfigurować swoją stronę internetową. W rezultacie możesz angażować klientów za pomocą czatu na żywo, interakcji społecznościowych, kuponów, ankiet, a nawet sprzedawać im przedmioty za pomocą funkcji eCommerce, takich jak koszyk na zakupy i bramka płatności. Wix oferuje instrukcje dotyczące integracji tych aplikacji z witryną i instalacji jednym kliknięciem.

Wix jest używany przez 0,8% wszystkich stron internetowych którego system zarządzania treścią jest znany. To sprawia 0,4% całkowitej liczby stron internetowych na całym świecie

Przeciągnij i upuść edytor. Jeśli dopiero zaczynasz budować witryny, możliwość pozycjonowania elementów dokładnie tam, gdzie chcesz, bez konieczności znajomości podstaw programowania, jest niesamowita. Jest to możliwe dzięki Drag & Drop Editor. Działa również jako rekwizyt dla zaawansowanych użytkowników, którzy próbują odświeżyć wygląd swojej witryny.

Obsługa klienta. Wix oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs, a większości elementów i funkcji towarzyszą dodatkowe szczegóły i praktyczne porady. Jeśli użytkownicy napotkają problemy, mogą skorzystać z pomocy forum lub Centrum pomocy technicznej. Dostępne są często zadawane pytania, samouczki wideo oraz opcja skontaktowania się z najbardziej odpowiednim działem. Zespół obsługi klienta odpowiada na pytania w ciągu 24 godzin.

Korzystanie z Wix i konfiguracja witryny

Fizyczne lokalizacje firm korzystających z Wix
Lokalizacje firm korzystających z Wix

Przeczytaj recenzję konstruktora stron Wix.

Po rejestracji możesz wybrać szablon swojej witryny. Kliknij przycisk „Edytuj”, aby uruchomić Edytor przeciągnij i upuść. Możesz edytować wszystko w szablonie, w tym obrazy i tekst.

Świetną cechą Wix jest to, że możesz zapisać trwające prace podczas modyfikowania szablonu. Dzięki temu nie musisz już zaczynać od zera w przypadku rozłączenia się z Internetem lub konieczności pracy w odstępach czasu. W dowolnym momencie procesu dostosowywania możesz wyświetlić witrynę w przeglądarce internetowej, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć, jak będzie wyglądać po uruchomieniu.

Aby wprowadzić dodatkowe dostosowania strony internetowej, użyj menu po lewej stronie, które obejmuje:

 • Strony – tutaj możesz dodawać strony, klikając „Dodaj stronę”. Możesz otworzyć „Ustawienia strony”, aby zmienić nazwę strony i jej adres URL. Wprowadź dane SEO, aby pomóc wyszukiwarkom znaleźć Twoje strony.
 • Projekt – Dostosuj swoje tło, kolory i czcionki
 • Dodaj – tutaj możesz zmienić tło różnych elementów i wybrać konkretną paletę kolorów. Dzięki opcji „Dodaj” możesz dodać tekst, obraz, galerię, multimedia, przyciski i menu i nie tylko
 • Zarządzaj aplikacjami – tutaj możesz zintegrować różne funkcje ze swoimi witrynami, takie jak formularz kontaktowy, Mapy Google, PayPal i Galeria Flickr.
 • Oprawa – tutaj możesz podłączyć nazwę domeny, zaktualizować ustawienia SEO, aby Twoja witryna była widoczna w wyszukiwarkach, dodać profile społecznościowe i skonfigurować konto Google Analytics, aby śledzić statystyki
Liczba zarejestrowanych użytkowników Wix rośnie 24% każdego roku. Liczba płatnych kont Wix rośnie 35% rok

W planie domyślnym Twoja witryna będzie online pod adresem domeny zaczynającym się od wix.com, ale możesz uaktualnić swoje konto, aby uzyskać bezpłatną domenę i usunąć wszystkie reklamy Wix. Gdy to zrobisz, możesz korzystać z poczty e-mail z obsługą Wix w swojej domenie. Aby skonfigurować adres e-mail, przejdź do Moje konto -> Skrzynki pocztowe. System poczty e-mail opiera się na strukturze Google Apps, więc potrzebujesz planu Wix obejmującego domenę niestandardową.

Uwaga: Wix przetestował wszystko przez prywatny zespół programistów, aby zapewnić płynne działanie. Jest to jeden z najłatwiejszych w użyciu kreatorów stron internetowych. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić różne elementy na swojej stronie dokładnie tak, jak mają być wyświetlane użytkownikom witryny. W rezultacie czerpiesz korzyści z WYSIWYG (to, co widzisz, dostajesz), gdy tworzysz stronę internetową z Wix.

Tworzenie strony internetowej za pomocą Weebly

Uruchamianie i tworzenie Weebly

Firma Weebly została założona w 2006 roku. Przez ostatnie dziewięć lat z miesiąca na miesiąc rozwijała się, stając się jedną z najlepszych platform do tworzenia stron internetowych na świecie. Chociaż niektórzy mają doświadczenie w projektowaniu stron internetowych, inni nie wiedzą, jak zacząć. I tu właśnie wchodzi Weebly.

Weebly opiera się na założeniu, że każdy może stworzyć stronę internetową. Bez względu na to, czy tworzysz osobistego bloga, sklep internetowy czy witrynę dla swojej małej firmy, ta platforma pozwala to zrobić z łatwością.

Koszty

Prawdopodobnie zastanawiasz się, ile to kosztuje. Jeśli musisz tylko przetestować narzędzie, możesz wybrać wersję bezpłatną. Daje to nieograniczone funkcje, bezpłatnie. Otrzymasz również dostęp do w pełni zintegrowanej platformy eCommerce oprócz wszystkich funkcji. Oto cztery opcje planu, które oferują:

David Rusenko, Chris Fanini i Dan Veltri byli współzałożycielem Weebly w 2006 roku, uczęszczając na Pennsylvania State University. Projekt powstał w wyniku wymogu Penn State, aby wszyscy uczniowie tworzyli portfolio internetowe; trio stworzyło oprogramowanie, które ułatwiło każdemu zbudowanie osobistej strony internetowej
Wolny0 USD / miesiąc
Rozrusznik4 USD / miesiąc
Zawodowiec8 USD / miesiąc
Biznes25 USD / miesiąc
Od czasów, gdy był projektem klasowym w Penn State, platforma Weebly stała się spółką o wartości 455 milionów dolarów, która zatrudnia około 300 osób

Korzystanie z Weebly i konfiguracja witryny

Przeczytaj recenzję konstruktora stron Weebly.

Krok 1

67% użytkowników Weebly zaczęło, ponieważ albo chcieli prowadzić działalność online, albo rozwijać swoje dotychczasowe firmy, aby zdobyć więcej klientów

Pierwsze kroki i rejestracja. Możesz to zrobić za darmo na stronie Weebly. Wystarczy twoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Po wprowadzeniu informacji nastąpi przejście do następnej strony za pomocą przycisku Dodaj witrynę. To tutaj zadawane jest jedno podstawowe pytanie. „Na czym skupia się Twoja witryna?”

Masz trzy opcje: Witryna, Blog lub Sklep

Przed podjęciem decyzji dokładnie przemyśl informacje, które udostępni Twoja witryna, a także rynek docelowy. Mała firma, która nie sprzedaje niczego online, może wybrać opcję „witryna”. Jeśli zaczynasz blog, wybór „blog” jest twoim wyborem. A jeśli planujesz sprzedaż produktu online, wybierz „sklep”.

Krok 2

Wybór motywu. Ten krok pokazuje, dlaczego tak ważne jest podjęcie właściwej decyzji przy wyborze fokusa. W tym momencie otrzymasz motywy dostosowane do celu Twojej witryny.

Moce Weebly ponad 40 milionów stron internetowych. Jest to równoważne z 2% wszystkich stron internetowych które są obecnie na żywo

Jeśli na przykład wybierzesz „witryna”, możesz wybierać spośród setek, więc nie spiesz się z podjęciem decyzji. Zamiast tego sprawdź każdy z nich, w tym jego układ i funkcje, aby zdecydować, który jest najlepszy dla Twojej witryny.

Porady Weebly ułatwia zmianę motywu w późniejszym terminie, więc nie poddawaj się temu zbyt długo. Należy podjąć więcej decyzji. Jest to także aspekt, w którym Weebly rzuca światło na konkurencyjnych twórców witryn, takich jak Wix.

Najważniejsze kategorie witryn
Kategorie witryn, w których wykorzystywany jest Weebly
Środowisko biznesowe
18,63%
Sztuka i rozrywka
11,46%
Kariera i edukacja
6,45%
Kariera i edukacja
> Edukacja
5,28%
Inny
58,18%

Krok 3

Wybór domeny witryny. Po wybraniu motywu i zanim zaczniesz dodawać treść, wybierać kolory i przenosić różne elementy, musisz ustawić nazwę swojej witryny.

Dostępne opcje obejmują:

 • Użyj subdomeny Weebly.com (bezpłatnie).
 • Zarejestruj nową domenę.
 • Połącz domenę, którą już posiadasz.

Zalecamy skorzystanie z darmowej wersji na początek i dodanie niestandardowej nazwy domeny, jeśli jesteś zadowolony z tego, co oferuje to narzędzie.

Dostosowywanie i projektowanie witryny

Weebly oferuje ponad 100 szablonów stron i funkcje multimedialne, takie jak galerie zdjęć, pokazy slajdów, zintegrowane mapy, wideo i audio. Członkowie witryny mogą zmieniać wygląd swojej witryny hostowanej przez Weebly, przeciągając i upuszczając widżety w różnych miejscach na stronie internetowej. Treściami można zarządzać za pośrednictwem strony internetowej Weebly lub aplikacji iPhone Weebly dostępnej w App Store

Teraz nadszedł czas, aby przeglądać pulpit nawigacyjny i dostosowywać witrynę do własnych upodobań. Podobnie jak każdy system zarządzania treścią (CMS), Weebly ma pulpit nawigacyjny, z którego można zrobić wszystko. Pulpit nawigacyjny będzie miał następujące opcje administracyjne:

Lewy pasek boczny jest punktem zeskoku. To tutaj znajdziesz możliwość przeciągania i upuszczania komponentów z tych kategorii: Podstawowa, Struktura, Media, Handel i Więcej.

Górny pasek nawigacyjny zapewnia jeszcze więcej opcji. Oprócz budynku, który wyświetla lewy pasek boczny, możesz kliknąć Projekt, Strony, Sklep i Ustawienia.

Uwaga: Dzięki czterem odrębnym pakietom, mnóstwu zaawansowanych funkcji i łatwej w obsłudze platformie jest oczywiste, dlaczego Weebly cieszy się zaufaniem dziesiątek milionów właścicieli witryn. Ich Centrum pomocy oferuje szeroki zakres wsparcia w postaci wiadomości e-mail, czatu, filmów, transmisji internetowych i przewodników.

Tworzenie strony internetowej za pomocą Squarespace

Squarespace

Squarespace jest jednym z najpopularniejszych uniwersalnych kreatorów stron internetowych na rynku – i poprawił się dopiero od czasu wprowadzenia Squarespace 7. Jest to hostowane rozwiązanie, co oznacza, że ​​łatwo jest skonfigurować i dostosować w pełni funkcjonalną stronę internetową bez nadmiernego wysiłku zaangażowany w działanie hostingu.

Koszty

Squarespace nie oferuje bezpłatnego planu, ale istnieje 14-dniowy okres próbny bez ryzyka. Użytkownicy mogą zarejestrować się, aby przetestować swoją witrynę internetową przed podjęciem decyzji. Poza tym istnieją trzy pakiety:

Standard10 USD / miesiąc lub 96 USD / rok
bez limitu20 USD / miesiąc lub 192 USD / rok
Biznes30 USD / miesiąc lub 288 USD / rok

W przypadku istniejących nazw domen musisz skonfigurować swoją domenę za pomocą Squarespace. Obejmuje to edycję rekordów DNS i skierowanie ich na serwery Squarespace (Squarespace oferuje wideo przedstawiające głównych rejestratorów). Dział obsługi klienta pomaga użytkownikom, którzy mają problemy, integrując istniejące domeny z platformą Squarespace.

Squarespace zostało założone w 2003 roku w pokoju wieloosobowym Anthony’ego na Uniwersytecie Maryland i rozwinęło się w zespół ponad 720 utalentowanych osób

Korzyści

Squarespace nie brakuje siły w następujących kwestiach:

Od momentu uruchomienia na platformie Squarespace powstały miliony stron internetowych

Szablony. Squarespace zapewnia minimalistyczne i wysoce profesjonalne szablony, które przyciągają uwagę użytkowników. Istnieje duża różnorodność. Niektóre są szczegółowe; niektóre są rzadkie, niektóre są zorientowane na eCommerce, niektóre mają działać jako portfolio online – więc możesz wybrać typ w zależności od charakteru Twojej firmy. Oprócz tego, że są eleganckie i minimalne, każdy szablon jest przyjazny dla urządzeń mobilnych i responsywny.

Edytor stylów. Edytor stylów ułatwia użytkownikom dostosowanie strony internetowej bez modyfikowania kodu CSS. Dostępne są opcje dostosowywania obrazów tła, kolorów, szerokości paska bocznego, odstępów i wypełnienia, krycia stron i typografii. Istnieje również edytor CSS dla użytkowników znających kodowanie.

Marketing i SEO. Squarespace ma skuteczne funkcje SEO i marketingowe. Użytkownicy mogą edytować opisy meta, adresy URL, tytuły stron; a mapy witryn XML + kod HTML są już uwzględnione. Istnieje również integracja społecznościowa na Facebooku, Twitterze i innych platformach społecznościowych.

Squarespace jest używany przez 1,5% wszystkich stron internetowych którego system zarządzania treścią znamy. To jest 0,7% całkowitej liczby stron internetowych

Handel. Squarespace umożliwia utworzenie sklepu internetowego, w którym można sprzedawać produkty i usługi. Funkcja Commerce obsługuje różne warianty produktu, w tym wagę, kolor i rozmiar. Zaawansowane funkcje eCommerce, takie jak ekspresowa realizacja transakcji, zintegrowane funkcje konta, drukowanie etykiet i wysyłka przez przewoźnika są zawarte w pakiecie płatnym. Użytkownicy mogą otrzymywać płatności za pośrednictwem Stripe.

Obsługa klienta. Squarespace oferuje bezpłatny czat na żywo i wsparcie telefoniczne przez całą dobę. Firma oferuje również dokumentację instruktażową, samouczki wideo, a nawet aktywne forum; to miejsce, w którym można uzyskać odpowiedzi na pytania. Zespół obsługi klienta składa się z doświadczonych użytkowników i nic nie jest zlecane na zewnątrz.

Popularne strony korzystające ze Squarespace
Squarespace

Korzystanie ze Squarespace i konfiguracja witryny

Przeczytaj recenzję konstruktora sieci Squarespace.

Krok 1

Odwiedź Squarespace, wybierz „Rozpocznij” i wybierz jeden z szablonów. Możesz wybrać inny szablon później, jeśli początkowy wybór nie odpowiada Twoim potrzebom biznesowym. Po wybraniu szablonu kliknij „Rozpocznij od tego projektu” i wprowadź dane uwierzytelniające.

Krok 2

Następnie zobaczysz komunikat powitalny i będziesz musiał wybrać cel witryny z następującymi opcjami: Biznes, Osobiste, eCommerce i non-profit. Następnie musisz wypełnić tytuł witryny i, w zależności od wybranego celu witryny, być może podać informacje o firmie.

Dostosowywanie i projektowanie witryny

Po zakończeniu procesu rejestracji nastąpi przekierowanie do obszaru administracyjnego witryny. W panelu administracyjnym zobaczysz pasek menu po lewej stronie, a pośrodku układ strony, nad którym pracujesz. Możesz wskazać swoją witrynę i zobaczyć niektóre z podstawowych funkcji administracyjnych dostępnych bezpośrednio w samej witrynie. Jednak większość prac związanych z dostosowaniem zostanie wykonana na pasku menu po lewej stronie, który obejmuje następujące elementy:

Squarespace pozwala zobaczyć ruch i zachowanie odwiedzających w czasie rzeczywistym, co oznacza, że ​​możesz faktycznie sprawdzić, jakich słów kluczowych używają użytkownicy, aby wylądować na Twojej stronie, a także zobaczyć, skąd pochodzą
 • Karta Strony pozwala tworzyć nowe strony dla bloga, witryny i sklepu internetowego w głównym menu nawigacyjnym. Zawartość jest dodawana do bloków stron, a dla różnych typów treści można tworzyć różne bloki.
 • Karta Projekt pozwala dostosować wygląd witryny, stworzyć niepowtarzalny wygląd pasujący do istniejącej marki. Obejmuje zmiany logo i tytułu, przełączanie szablonu i zmiany stylu.
 • Karta Handel pozwala dodawać produkty, ceny i tag na wyprzedaży. Istnieje również opcja umieszczenia dodatkowych informacji o produkcie (fizycznym lub cyfrowym). Wybierz operatora i połącz konto płatnicze.
 • Karta Metryki pozwala sprawdzić kompleksowy przegląd interakcji odwiedzających w Twojej witrynie i pomaga śledzić najnowsze statystyki ruchu. Aktywność w Metrics odświeża się o nowe dane co 90 minut.
 • Karta komentarzy umożliwia interakcję z odwiedzającymi i budowanie społeczności. W Ustawieniach komentarzy możesz kontrolować, w jaki sposób komentarze są publikowane, zatwierdzane, udzielane odpowiedzi i inne.
 • Karta Ustawienia pozwala zarządzać wieloma zadaniami, takimi jak: zmiana podstawowych informacji o witrynie, w tym jej styl i opis, podłącz niestandardową nazwę domeny, konto e-mail, profile w mediach społecznościowych. Możesz także modyfikować ustawienia blogów i SEO.
 • Karta pomocy mówi samo za siebie. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania w formie szczegółowych artykułów, filmów i warsztatów, które pomogą Ci rozpocząć lub ukończyć.
Squarepace integruje się ze wszystkimi ważnymi sieciami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, Pinterest i wiele innych. Statusy wpisów są aktualizowane automatycznie i możesz publikować galerie bezpośrednio na swojej stronie na Facebooku, a nawet zintegrować autorstwo Google+

Uwaga: Squarespace oferuje wiele planów, a Ty będziesz mieć dostęp do profesjonalnych szablonów, edytora przeciągnij i upuść lub oferowanej przez 24/7 obsługi klienta. Tak więc wartość założenia strony internetowej Squarespace jest przekonująca, gdy weźmie się pod uwagę korzyści płynące z platformy.

Wniosek

Mamy nadzieję, że podobało Ci się nasze wprowadzenie do nowoczesnych narzędzi do tworzenia witryn internetowych, które umożliwiają tworzenie statycznej witryny, bloga lub witryny eCommerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map