Jak znak towarowy i prawo autorskie nazwa lub logo

Tak jak nazwa twojej firmy, musi również posiadać własne rozpoznawalne logo, aby stworzyć wizualną reprezentację Twojej marki. Logo musi doskonale odzwierciedlać niszę rynkową i osobowość marki Twojej firmy. I powinno być na tyle wyjątkowe, aby wyróżnić firmę na tle konkurencji.


Ponieważ twoje imię i logo są częścią DNA Twojej marki i firmy, ważne jest, aby ubiegać się o rejestrację praw autorskich i znaku towarowego obu.

Złodziej

Z pewnością nie musisz rejestrować praw autorskich i znaków towarowych nazwy lub logo swojej firmy w Stanach Zjednoczonych; jesteś właścicielem praw autorskich, gdy tylko umieścisz oryginalne dzieło na kawałku papieru lub dysku komputera, i wygrałeś znak towarowy, jak tylko użyjesz swojego imienia i logo w celach marketingowych swojej firmy. Jednak zrobienie dodatkowego kroku rejestracji obu może zapewnić ważną ochronę. Rejestracja znaku towarowego chroni przed utratą praw do niego, jeśli inna firma używa tej samej lub bardzo podobnej nazwy. Rejestrując swój znak towarowy swoje imię i nazwisko, deklarujesz wyłączne prawa do niego dla swojej firmy. I uniemożliwiasz innym osobom używanie Twojego imienia i nazwiska w podobnej firmie.

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, która działa w jednym stanie i nie planujesz ekspansji na nowe rynki, nie musisz rejestrować znaku towarowego pod nazwą. Masz już prawo do używania go na swoim rynku. Z drugiej strony, jeśli planujesz rozwinąć działalność i dotrzeć do nowych rynków, rozsądnie byłoby zarejestrować znak towarowy, aby nie powstało zamieszanie, jeśli inna firma używa tej samej lub podobnej nazwy jak twoja.

Na świecie oficjalnie zarejestrowanych jest ponad 16 milionów aktywnych marek
Stany Zjednoczone
Marki europejskie
Azja i Bliski Wschód

Jeśli na przykład założysz blog i zaprojektujesz dla niego nowe logo, musisz je zabezpieczyć. Jeśli chodzi o rejestrację swojego logo, po prostu używając go, tworzysz znak towarowy. Tworzysz wizualną reprezentację swojej marki, ponieważ Twoje logo rozpoznaje Cię przez klientów i wyróżnia Cię na tle konkurencji. Jednak znak towarowy zapewnia lepszą ochronę, ponieważ uniemożliwia innym kradzież Twojego logo lub użycie takiego, który jest bardzo podobny do twojego.

Używając znaku firmowego w handlu, bez rejestracji, ustanawiasz swoje prawa „common law”. Jednak zarejestrowanie znaku towarowego w Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) zapewni szereg korzyści.

Zalety te obejmują:

Pięć najlepszych krajów, w których produkuje się podróbki

 • Prawne domniemanie posiadania tego znaku w całym kraju, co jest ważne, jeśli planujesz rozszerzyć swoją działalność na inne rynki.

W związku z tym prawo autorskie i znak handlowy Twojego imienia lub logo z pewnością nie jest wymagane, ale może zapewnić bardzo przydatne korzyści.

Dlaczego znaki towarowe i prawa autorskie są tak ważne?

Wartość
Galanteria skórzana, portfele i torebki
511 milionów USD
Zegarki i biżuteria
187 USD
Odzież i akcesoria
133 USD
iPhone’y i elektronika użytkowa
104 USD
Obuwie
103 USD

Po utworzeniu strony internetowej należy zarejestrować nazwę firmy i zrobić logo. W tym czasie będziesz potrzebować rejestracji praw autorskich i znaków towarowych, ponieważ ochroni to twoje imię i logo przed naruszeniem. Musisz upewnić się, że zabezpieczysz prawa do swojej własności intelektualnej i że żadna inna firma nie wykradnie twojego pomysłu i projektu logo, który jest główną ideą stojącą za prawem autorskim i znakiem towarowym.

Zarówno prawa autorskie, jak i znaki handlowe zapewniają doskonały sposób ochrony oryginalnych pomysłów przed wykorzystaniem ich jako własności innej osoby. Jest to bez wątpienia najważniejsza korzyść, jaką oferują.

Znaki towarowe nigdy nie wygasają, więc tak długo, jak używasz swojego znaku handlowego w celu zidentyfikowania źródła Twoich produktów lub usług, ludzie będą identyfikować Twoją firmę na jego podstawie. Jest to cenny zasób i bardzo skuteczne narzędzie komunikacyjne, które może natychmiast przekazać wizerunek Twojej firmy oraz produktów lub usług, które oferujesz klientom.

Określone marki
które „wydają się być bardziej intensywnie atakowane przez fałszerzy” Nike, Rolex, Ray Ban, Louis Vuitton, Apple, Adidas, Chanel, Viagra, Guccii inne znane marki

Znaki towarowe zapewniają znacznie większą ochronę niż prawa autorskie, ale prawa autorskie są niezwykle ważne dla ochrony logo. Czytaj dalej, aby szczegółowo zbadać różnicę między nimi, aby lepiej zrozumieć ich znaczenie i wpływ, jaki mogą mieć na Twoją firmę.

Różnica między znakami towarowymi i prawami autorskimi

Jeśli chronisz tylko swoje imię i nazwisko lub logo bez znaku handlowego, nie możesz w pełni zabezpieczyć go przed naruszeniem. Zabezpieczasz tylko swoje prawa, ponieważ jest to coś, co sam stworzyłeś i jest to twoja własność intelektualna. Może to znak towarowy chroń swoje imię i logo na wypadek, gdyby ktoś chciał z nich korzystać do własnych celów.

Znak towarowy

Niezarejestrowany
Zarejestrowany

Kto zazwyczaj szuka takiej ochrony?

Właściciele firm i produktów


Podanie

Każda nazwa, słowo, hasło, symbol, projekt i / lub obraz, który identyfikuje firmę lub markę i odróżnia ją od innych


Numer

16 milionów aktywnych znaków handlowych


Długość

Rejestracja znaku towarowego może potencjalnie mieć nieograniczony okres, ale musi być odnawiana co dziesięć lat. Właściciel może odnowić rejestrację, dopóki znak będzie nadal używany


Nabycie

Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych


Jakie korzyści obejmuje rejestracja / składanie?

Rejestracja znaku towarowego znacznie zwiększa swoje prawa, zapewniając dowody prawne i publiczne zawiadomienie o własności. Przyznaje wyłączne prawa do znaku na terenie całego kraju i pozwala właścicielowi wnieść federalne pozwy przeciwko sprawcom naruszenia.

prawa autorskie

obecny
Nagrania dźwiękowe

Kto zazwyczaj szuka takiej ochrony?

Autorzy, artyści, choreografowie, architekci i inni kreatywni specjaliści


Podanie

Oryginalne dzieła autorskie, w tym książki, artykuły, sztuki teatralne, piosenki, fotografie, rzeźby, choreografia, prace architektoniczne, nagrania dźwiękowe, filmy i inne dzieła twórcze. Sam pomysł nie może być chroniony prawem autorskim. Praca musi być w ustalonej, namacalnej formie, aby była chroniona


Numer

700000 wniosków rejestracyjnych rocznie


Długość

życie autora + 70 lat
120 lat na autorstwo korporacyjne
Termin ten nie może zostać przedłużony ani przedłużony


Nabycie

Biuro Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych


Jakie korzyści obejmuje rejestracja / składanie?

Rejestracja praw autorskich znacznie zwiększa swoje prawa, zapewniając dowody prawne i publiczne zawiadomienie o własności oraz pozwalając właścicielowi prawa na wniesienie pozwu do sądu federalnego w przypadku naruszenia.

Ponadto nie można tak naprawdę nazwać nazwy, ponieważ prawo autorskie chroni dzieła artystyczne. Właśnie dlatego potrzebujesz znaku towarowego, który chroni własność intelektualną firmy, takiego jak logo. Poniżej przedstawiono podstawowe różnice między prawami autorskimi i znakami towarowymi.

Co to jest znak towarowy?

Znak towarowy to słowo, wyrażenie, symbol lub projekt lub ich kombinacja, które są używane do odróżnienia jednego producenta lub sprzedawcy od innych działających w tej samej branży i oferujących te same produkty lub usługi. Oznacza to, że możesz zarejestrować znak towarowy za nazwę firmy, logo, hasło, symbol, projekt i wszystko inne, co przyczynia się do tożsamości marki Twojej firmy oraz oferowanych przez Ciebie produktów lub usług.

Twój znak towarowy służy do powiadamiania innych, że produkty, nazwa i logo Twojej firmy są Twoją własnością. Masz wyłączne prawo do korzystania z nich w związku ze swoimi usługami lub produktami.

Jednak znak towarowy nie obejmuje kolorów i wzorów logo, ponieważ nie chroni przed nielicencjonowanym kopiowaniem. Odnosi się tylko do podobieństw między znakiem firmowym a innymi, które są do niego bardzo podobne. Dlatego nie odnosi się to do zastosowań logo, ale raczej do zamieszania na rynku, ograniczając w ten sposób, jakie użycie logo może zostać uznane za naruszające prawo. Oznacza to, że jeśli ktoś inny używa podobnego projektu logo, nie może odnosić się do naruszenia znaku towarowego, ale raczej do naruszenia praw autorskich.

Samo używanie znaku towarowego nie chroni Cię przed kimś innym w tej samej branży, który używa Twojego nazwiska lub projektu – ale rejestracja znaku towarowego tak. W przypadku osoby używającej tego samego nazwiska lub wzoru co nazwa Twojej firmy, musisz najpierw udowodnić, że wymyśliłeś to, co nie jest możliwe, jeśli go nie zarejestrowałeś.

Bez rejestracji znaku towarowego nie masz obrony prawnej w przypadku procesu. Zarejestrowany znak towarowy to federalna i prawna rejestracja znaku Twojej firmy, więc jeśli ktoś chce zarejestrować nazwę lub wzór, który jest taki sam lub zbyt podobny do twojego, będzie winny naruszenia znaku towarowego.

Co to jest prawo autorskie?

Prawa autorskie chronią oryginalne dzieła, takie jak książki, piosenki, obrazy, fotografie, filmy, choreografia i inne oryginalne dzieła autorstwa, które są wyrażone w formie fizycznej. Według amerykańskiego Urzędu ds. Praw Autorskich prawo autorskie chroni oryginalne dzieła, takie jak „dzieła literackie, dramatyczne, muzyczne, artystyczne i niektóre inne dzieła intelektualne”.

Firmy mogą chronić prawa autorskie do swoich materiałów audio i wideo, swoich książek i raportów, a także wszelkich innych oryginalnych materiałów, które stworzyli, takich jak projekt ich logo. Ważne jest, aby pamiętać, że każde oryginalne dzieło jest chronione prawem autorskim w momencie jego tworzenia. Ale rejestracja chroni go przed próbą wykorzystania go przez kogoś innego, ponieważ będziesz mieć dokument potwierdzający swoje roszczenia.

Jeśli ktoś spróbuje ukraść twoje oryginalne dzieło, takie jak twoje logo, które jest Twoją własnością intelektualną, i użyjesz go jako własnego, możesz pozwać ich o wykorzystanie twojej własności – ale tylko jeśli masz rejestrację praw autorskich.

Posiadając prawa autorskie zarejestrowane na szczeblu federalnym, możesz dokładnie kontrolować, w jaki sposób twoja własność intelektualna jest wykorzystywana, publikowana i dystrybuowana, a także dokładnie w jaki sposób jest ona prezentowana publicznie. I możesz uniemożliwić każdemu korzystanie z niego do własnych celów. Jeśli ktoś spróbuje to zrobić, możesz pozwać go przed sąd federalny, ponieważ zgłosiłeś swoje prawo do własności intelektualnej, chroniąc ją prawami autorskimi.

Istnieje pewna sztuczka, jeśli chodzi o ochronę praw autorskich Twojego logo. Twoje logo musi mieć wymagany poziom kreatywności, aby mogło zostać uznane za podlegające prawu autorskiemu i aby Twoje zgłoszenie praw autorskich zostało zatwierdzone. Dlatego wiele bardzo prostych logo nie jest uważanych za podlegające prawu autorskiemu, ponieważ prawo autorskie nie chroni projektu, kolorów i nazwy twojego logo. Jeśli Twoje logo jest nieco bardziej artystyczne lub ozdobne, łatwiej będzie Ci zarejestrować swoje prawa autorskie.

Zamieszanie na temat logo dotyczącego praw autorskich i znaków towarowych

Pojawia się sporo zamieszania, jeśli chodzi o logo, ponieważ wiele z nich kwalifikuje się do rejestracji zarówno pod kątem praw autorskich, jak i znaków towarowych. Mianowicie, jeśli twoje logo kwalifikuje się do prawa autorskiego jako kawałek oryginalnej grafiki i nie jest używane do identyfikacji Twojej firmy, twoje logo może być chronione prawem autorskim, abyś mógł zapobiec nieautoryzowanemu kopiowaniu.

Dodatkowo, jeśli chcesz uniemożliwić innym korzystanie z Twojego projekt logo i upewnij się, że znak Twojej firmy jest odróżnialny od konkurentów, powinieneś znak towarowy swojego logo. Znak towarowy może zapobiec nieporozumieniom, jakie mogą wystąpić u Twoich klientów, jeśli istnieje podobne połączenie z konkurencją, a prawo autorskie chroni przed niechcianym kopiowaniem.

Dlatego logo może być mylącym obszarem prawa własności intelektualnej, ponieważ ochrona znaków towarowych i praw autorskich często się nakłada. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że ani prawo autorskie, ani znak towarowy nie wykluczają się nawzajem, dlatego wielu właścicieli firm decyduje się na ochronę logo swojej firmy zarówno przez prawo autorskie, jak i znak handlowy.

Istnieją pewne kroki, które należy podjąć, aby uzyskać prawa autorskie i znak towarowy do nazwy i logo. Poniżej znajduje się krótki zarys tych kroków.

1 Przejdź do strony internetowej rejestracji online i wypełnij formularz dotyczący praw autorskich. Jeśli Twoja firma znajduje się w Stanach Zjednoczonych, przejdź do oficjalnej strony internetowej Urzędu ds. Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych.

Dzieje się tak oczywiście, jeśli zdecydujesz się na elektroniczne składanie wniosku o ochronę praw autorskich, ale możesz również złożyć wniosek w formie papierowej. Złożenie wniosku o rejestrację praw autorskich przez Internet jest jednak nie tylko wygodniejsze, ale także przetworzenie wniosku w ciągu ośmiu miesięcy, w przeciwieństwie do czasu przetwarzania formularzy papierowych, który może wynosić nawet 13 miesięcy.

Bez względu na sposób, w jaki zdecydujesz się złożyć wniosek o rejestrację praw autorskich i czas przetwarzania, datą wejścia w życie rejestracji jest dzień, w którym Urząd ds. Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych otrzyma zgłoszenie. Dlatego jeśli chcesz opublikować oryginalne dzieło, możesz to zrobić bez czekania na oficjalny certyfikat.

2) Po przybyciu na stronę internetową Biura Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych kliknij przycisk Rejestracja eCO Online. Doprowadzi Cię to do formularza CO, który musisz wypełnić.

Formularz będzie wymagał podania danych osobowych wraz z nazwiskiem właściciela i twórcy, a także charakterem dokumentacji dotyczącej praw autorskich. W przypadku praw autorskich do logo musisz przedstawić graficzną reprezentację swojego logo.

3) Następnie musisz załadować plik logo i uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 35 USD za pomocą karty kredytowej lub debetowej, czeku elektronicznego lub konta depozytowego w Biurze Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych.

Następnie otrzymasz potwierdzenie rejestracji praw autorskich, które będzie mieć status do zatwierdzenia. Jak już wspomniano, Twoje prawa autorskie będą obowiązywać od daty złożenia wniosku, a nie od daty zatwierdzenia.

Jak ubiegać się o znak towarowy

Znaki handlowe agencji rządowych Stanów Zjednoczonych

Marynarka wojenna

Armia

Zdrowie i człowiek

Energia

Edukacja

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Przed znakiem towarowym Twojego imienia lub logo musisz przeprowadzić wyszukiwanie znaku towarowego, aby upewnić się, że nikt inny nie używa podobnego. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia o nazwie Elektroniczny system wyszukiwania znaków towarowych (TESS), który można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Przeszukiwanie znaku towarowego za pośrednictwem bazy danych TESS ma kluczowe znaczenie, ponieważ może identyfikować potencjalne konflikty z istniejącym znakiem towarowym innej firmy lub znakiem towarowym, dla którego oczekuje się na zatwierdzenie.

Jest to również ważne, ponieważ zaoszczędzisz pieniądze, które wydasz na rejestrację, które mogą nie zostać zatwierdzone, ponieważ są zbyt podobne do istniejącego znaku towarowego. Należy pamiętać, że Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych nie wyszukuje sprzecznych znaków towarowych do momentu przesłania zgłoszenia.

Po przeprowadzeniu wyszukiwania znaku towarowego należy złożyć zgłoszenie znaku towarowego za pośrednictwem elektronicznego systemu znaków towarowych (TEAS). Zostanie wyświetlony formularz do wypełnienia – po podjęciu decyzji, która aplikacja jest dla Ciebie odpowiednia.

Możesz wybrać jedną z trzech różnych form wniosku: TEAS Plus, TEAS Reduced lub TEAS Regular.

Jeśli wybierzesz w aplikacji „podstawę zamiaru użytkowania” (ITU), będziesz musiał także uiścić dodatkową opłatę za zgłoszenie w wysokości 50 USD za co najmniej jedną klasę produktów lub usług.

Po przesłaniu rejestracji otrzymasz e-mail z potwierdzeniem, a wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zatwierdzenie. Około trzy miesiące po złożeniu wniosku zostanie on sprawdzony przez adwokata, który określi, czy Twoje zgłoszenie spełnia wszystkie wymogi prawne niezbędne do zatwierdzenia znaku towarowego.

Ważne jest monitorowanie postępów aplikacji co 3-4 miesiące i można to zrobić za pomocą Statusu znaku towarowego i pobierania dokumentów (TSDR).

Jak działa proces zatwierdzania

Dokumenty rejestracyjne dotyczące znaków towarowych

Niezależnie od wybranej formy aplikacji, musisz podać następujące informacje:

 • • Rysunek
  znak towarowy, w stosownych przypadkach w kolorze, dokładnie tak, jak znak jest używany w celach handlowych
 • • Nazwisko, adres i adres e-mail właściciela znaku towarowego
 • • Opłata za zgłoszenie
 • • Produkt lub firma, którą identyfikuje znak towarowy, dowód, że znak towarowy Twojej firmy jest używany w handlu
 • • Podpis właściciela

Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych przeszuka bazę danych znaków towarowych, aby sprawdzić dostępność znaku, który chcesz zarejestrować, dopiero po złożeniu zgłoszenia. Poinformują Cię o wynikach w odpowiednim czasie. Jeśli zdołają znaleźć ten sam lub bardzo podobny znak do tego, który próbujesz zarejestrować dla znaku towarowego, odmówią rejestracji i nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.

Jeśli adwokat przeprowadzający badanie ustali, że Twoje zgłoszenie spełnia prawne wymagania dotyczące zatwierdzenia, zatwierdzi Twój znak do publikacji w tygodniku „Patent Official” w czasopiśmie Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. W ciągu 30 dni od publikacji każdy, kto podejrzewa, że ​​rejestracja Twojego znaku mogła go uszkodzić, może wnieść sprzeciw wobec rejestracji lub wniosek o przedłużenie czasu na wniesienie sprzeciwu.

W takim przypadku wniesiony zostanie sprzeciw przed trybunałem administracyjnym w Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, Izbie ds. Orzekania w sprawach Znaków Towarowych i Komisji Odwoławczej (TTAB). Jeśli sprzeciw nie przyniesie żadnych wyników dla strony, która go zgłosiła, lub jeśli nie zostanie wniesiony żaden sprzeciw, rejestracja twojego znaku towarowego zostanie zatwierdzona i otrzymasz certyfikat rejestracji przez Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Utrzymanie rejestracji ma kluczowe znaczenie, ponieważ musisz powiadomić Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych o tym, że Twój znak towarowy jest w użyciu. Po zatwierdzeniu rejestracji znaku towarowego konieczne będzie złożenie określonych dokumentów dotyczących konserwacji, ponieważ ich niepodjęcie spowoduje anulowanie lub wygaśnięcie znaku towarowego.

Ponadto rejestracja Twojego znaku towarowego trwa 10 lat, ale musisz go zweryfikować między piątym a szóstym rokiem jego rejestracji oraz między dziewiątym a dziesiątym rokiem rejestracji, aby potwierdzić, że nadal jest używany.

Egzekwowanie Twojego znaku towarowego i praw autorskich

5 kategorii znaków towarowych

Znaki towarowe są podzielone na pięć różnych kategorii, które są uszeregowane według charakteru odróżniającego

Po zarejestrowaniu znaku towarowego i praw autorskich jesteś odpowiedzialny za egzekwowanie swojego znaku towarowego i praw autorskich, aby upewnić się, że chronisz swoje imię i logo przed nieupoważnionym przyjęciem lub skopiowaniem przez kogokolwiek innego.

Chociaż Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dopilnuje, aby nikt nie rejestrował tego samego lub pozornie identycznego znaku jak twój, to ty jesteś odpowiedzialny za ochronę praw do własności intelektualnej firmy, jeśli ktoś spróbuje z niej skorzystać. Masz dwie opcje prawne, podejmując kroki prawne w celu ochrony swojego znaku towarowego przed naruszeniem. Możesz albo wysłać list o zaprzestaniu działalności, albo zdecydować się na pozew o naruszenie znaku towarowego.

Istnieją firmy, które mogą pomóc w ustanowieniu „znaku towarowego”, aby upewnić się, że żadna inna strona nie próbuje użyć znaku Twojej firmy. Możesz również zatrudnić prawnika, który będzie obserwował naruszenie znaku towarowego, aby uzyskać porady i porady dotyczące właściwego postępowania w celu uzyskania potrzebnej ochrony.

Mówiąc o zatrudnieniu prawnika, wiele osób decyduje się zatrudnić jednego, aby pomóc im w całym procesie dotyczącym praw autorskich i znaków towarowych. Jednak nie tylko nie jest to konieczne, ale nie jest konieczne, ponieważ możesz zrobić absolutnie wszystko na własną rękę – nie wspominając o tym, że adwokat może być dość drogi.

Chociaż rzecznik egzaminacyjny w Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych z pewnością pomoże ci w procesie składania zgłoszenia znaku towarowego, wynajęcie własnego pełnomocnika znaku towarowego może zapewnić ci korzyści, jeśli pojawi się potrzeba porady prawnej. Jeśli zdecydujesz się zatrudnić prywatnego pełnomocnika ds. Znaków towarowych przed złożeniem wniosku, Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych będzie komunikował się tylko z Twoim pełnomocnikiem podczas całego procesu rejestracji.

Ponadto prawnik ds. Prywatnych znaków towarowych może doradzić, w jaki sposób egzekwować prawa do znaku towarowego w przypadku naruszenia znaku towarowego i co zrobić, jeśli ktoś twierdzi, że naruszasz znak firmowy.

Słynne przypadki naruszenia praw autorskich i znaków towarowych

Jeśli uważasz, że znak towarowy lub prawo autorskie do znaku firmowego, tj. Nazwa i logo firmy, nie jest ważne, spójrz na niektóre znane przypadki naruszenia praw autorskich i znaków towarowych. Zobaczysz, jak ważne jest posiadanie federalnego znaku towarowego i rejestracji praw autorskich, oraz wpływ, jaki może to mieć na Twoją firmę.

Apple Corps vs Apple Inc.

Beatlesowie wymyślili znak towarowy dla słowa „jabłko” osiem lat, zanim Steve Jobs przedstawił światu swoją firmę Apple Inc. Beatlesi pozywali Apple Inc., a bitwa w sądzie trwała kilka lat.

Ostatecznie Apple Inc. wypłaciło firmie muzycznej The Beatles, „Apple Corps”, rozliczenie pieniężne i zgodziło się trzymać z dala od branży muzycznej. Jednak wraz z wprowadzeniem iTunes bitwa zaczęła się od nowa. Osiągnięto porozumienie po tym, jak Apple Inc. zgodziło się kupić prawa do znaku towarowego Apple Corps, a następnie licencjonować je firmie, w wyniku czego The Beatles przegrali bitwę Apple.

Jack Daniel’s vs Patrick Wensink

Sprawa ta przebiegła właściwie bezproblemowo. Patrick Wensink opublikował książkę, której okładka była martwym dzwonkiem do znanego projektu znaku towarowego Jacka Daniela. Słynna firma wysłała do Wensink list zaprzestania działalności, który może być najmilszym pismem zaprzestania działalności. Jack Daniel zaproponował Wensink, aby rozważył zmianę okładki, a na znak wdzięczności i dobrej woli firma nawet wnosi wkład finansowy w projektowanie nowej okładki. Co więcej, właściwości Jacka Daniela nawet nie poprosiły o zdjęcie książki z półki.

Patrick Wensink opublikował list na swojej stronie internetowej, po czym stał się popularny i zdobył niesamowitą popularność Jacka Daniela. Jak widać, przypadek naruszenia znaku towarowego można rozwiązać bez konieczności zwracania się do sądu. Po prostu pozwalasz swojemu działowi marketingu zająć się tym wszystkim.

Marvin Gaye vs Pharrell Williams vs Robin Thicke

Jeden z ostatnie przypadki naruszenia praw autorskich miało miejsce w marcu 2015 r., kiedy jury stwierdziło, że słynna piosenka Pharrella Williamsa i Robina Thicke’a „Blurred Lines” była kopią piosenki Marvina Gaye’a „Got to Give It Up”. W wyniku procesu Williams i Thicke zapłacili dzieciom Marvina Gaye prawie 7,4 miliona dolarów.

Dlatego posiadanie zarejestrowanej ochrony praw autorskich może ogromnie pomóc, jeśli ktoś spróbuje ukraść znak Twojej firmy i użyć go jako własnego. Posiadając zarejestrowane prawa autorskie, możesz chronić swoją firmę przed nieautoryzowanym kopiowaniem własności intelektualnej.

Wniosek

Chociaż zarówno prawo autorskie, jak i znak towarowy mogą chronić twoją własność intelektualną, oferują różne rodzaje ochrony, ponieważ chronią różne rodzaje aktywów. Prawo autorskie chroni dzieła literackie i artystyczne, podczas gdy znak towarowy jest bardziej skoncentrowany na ochronie przedmiotów, które definiują i identyfikują markę firmy, takich jak logo.

Majątek Twojej firmy to nie tylko Twoje pieniądze. Obejmują one także własność intelektualną, która może zwiększyć wartość firmy, dlatego musisz chronić swoje prawa do tej własności, aby upewnić się, że strona trzecia nie korzysta z nich bez pozwolenia. Prawa autorskie i znaki handlowe zapewniają ci tego rodzaju ochronę, dlatego koniecznie zarejestruj się dla obu i upewnij się, że chronisz swoją markę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map