Jak założyć blog o modzie

ustalenie marki osobistej

Czy często komplementujesz swoje wyczucie mody? Czy Twoi znajomi zwracają się do Ciebie z radą w sprawie swojej garderoby? Czy masz w swojej szafie najmodniejsze ubrania od projektantów??


Jeśli odpowiedź brzmi TAK, rozważ założenie bloga o modzie już dziś.

Nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem się do społeczności blogerów modowych, ponieważ są na ogół bardzo gościnni. Również ustanowienie marki w Internecie może być doskonałym źródłem przychodów.

Tworzenie bloga nie zajmuje wiele – ale jeśli potrzebujesz szczegółowych wskazówek, opracowaliśmy przewodnik krok po kroku, jak skutecznie założyć blog modowy!

Pięć łatwych kroków do założenia bloga o modzie

 • Wybierz najlepszą platformę blogową
 • Wybierz nazwę swojej domeny
 • Skonfiguruj swoje konto u dostawcy usług hostingowych
 • Załóż bloga o modzie online
 • Znajdź idealny motyw

Wybierz najlepszą platformę blogową

wybierz najlepszą platformę blogową


Jest w przybliżeniu 76,5 miliona Blogi WordPress
Pierwszym krokiem do zostania blogerem modowym jest wypracowanie szczegółów technicznych – z których pierwszym jest CMS.

CMS, czyli system zarządzania treścią, pozwala zaoszczędzić wysiłek związany z nauką i programowaniem bloga od zera, a zamiast tego zapewnia gotową stronę blogu do założenia bloga o modzie. Ważne jest, aby zrozumieć, że blog modowy zależy głównie od grafiki. Dlatego powinieneś zdecydować się na wysokiej jakości CMS, taki jak WordPress, ponieważ pozwala on dodawać grafikę i optymalizować witrynę w celu uzyskania lepszej wydajności.

WordPress.org jest godny zaufania i niezwykle przyjazny dla użytkownika i obsługuje kilka milionów użytkowników na całym świecie, co czyni go liderem na rynku w tej branży.

WordPress przeznaczony jest dla szerokiej publiczności, w tym znanych blogerów, firm i organizacji. Jako CMS jest niezwykle elastyczny i elastyczny; dlatego nawet bez znajomości programowania możesz dostosować swojego bloga zgodnie z własnymi preferencjami. Daje ci swobodę prowadzenia dynamicznego bloga z dowolnego miejsca na świecie, bez żadnych barier technicznych ani ograniczeń językowych.

Wybierz nazwę swojej domeny

Platformy blogowe
Co ludzie używają do blogowania

Inny
6%


Wybór nazwy domeny może być najważniejszym krokiem podczas tworzenia udanego bloga modowego; dlatego powinieneś to przemyśleć.

Oto kilka wskazówek, jak rozpocząć blogowanie o modzie z idealnym adresem URL:

 • Krótszy jest lepszy. Co jest wspólnego we wszystkich popularnych witrynach z modą? Wszystkie mają krótkie, słodkie i dowcipne imiona. Nadaj swojemu blogowi niezapomnianą nazwę; długie i żmudne imiona są trudne do zapamiętania i wyszukiwania. Chcesz czegoś chwytliwego i niezapomnianego.
 • Zachowaj to konkretnie. W przypadku stosunkowo nowego bloga modowego zachowaj nazwę odpowiednią do rzeczy, o których będziesz blogować, np. ubrania biurowe, buty lub suknie wieczorowe. Upewnij się, że w tytule znajdują się małe szczegóły, takie jak temat bloga, aby Twoja witryna była łatwa do przeszukiwania.
 • Zrób to bardziej TY. Jeśli jesteś już znanym stylistą lub doradcą modowym, spróbuj dołączyć część swojej nazwy do domeny. Jeśli jednak jesteś stosunkowo nowy, a Twoje imię i nazwisko nie jest jeszcze znaczącą częścią tożsamości bloga, pozwól mu pozostać poza domeną. Zamiast tego możesz przedstawić się na blogu.

Zalecane narzędzie:

Skonfiguruj swoje konto u dostawcy usług hostingowych

zestaw kont

Nad 850 000 ludzie założyli blog WordPress z BlueHost

Teraz, gdy znalazłeś doskonałą nazwę domeny, następnym krokiem jest znalezienie usługi hostingowej. Znalezienie niezawodnego hosta internetowego jest równie ważne, jak znalezienie dobrej nazwy domeny.

W FirstSiteGuide uważamy Bluehost za najlepszy. Oferują ekskluzywną ofertę ze zniżką, w tym DARMOWA nazwa domeny i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. W przystępnej cenie mogą pomóc Ci w rozpoczęciu blogu o modzie.

Nawet WordPress.org popiera firmę hostingową Bluehost jako „jedną z najlepszych i najzdolniejszych na świecie”..

WordPress Bluehost

Załóż bloga o modzie online

Proces instalacji każdej usługi hostingowej jest prawie taki sam, pomimo kilku różnic w GUI (graficzny interfejs użytkownika). Oto jak zarejestrować się w Bluehost w kilku prostych krokach:

Krok pierwszy

Skorzystaj z wyjątkowej oferty promocyjnej Bluehost i postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami podanymi pod tym linkiem. Następnie kliknij „Rozpocznij teraz”.

Krok pierwszy

Krok drugi

Bluehost oferuje szereg pakietów i opcji blogowania do wyboru. Ale jako początkujący powinieneś przejść do planu podstawowego – zawiera on wszystkie podstawy dla nowych blogerów modowych.

Po zapoznaniu się ze wszystkim, jak wszystko działa, możesz przejść na plany premium. Gdy uzyskasz znaczną liczbę obserwujących, awans do bestsellera „Planu Plus”, pozwala on korzystać z nieograniczonej liczby usług o standardowej wydajności.

Mają też znacznie większy Pro Plan, ma te same kluczowe funkcje co Plan Plus, ale ma dodatkową zaletę wysokiej wydajności – dzięki czemu nadaje się do blogów o dużym ruchu.

krok drugi

Krok trzeci

Jak wspomniano powyżej, wybór właściwej, ale chwytliwej nazwy domeny jest niezbędny. Może to zrobić lub przerwać całą karierę blogową. Ponadto, jeśli twoje imię jest już używane przez kogoś innego, Bluehost przedstawi ci podobne sugestie.

krok trzeci

Krok czwarty

krok czwarty

Krok piąty

Czas spłacić swoje składki. Możesz płacić za 12, 24 lub 36 miesięcy na raz; im więcej miesięcy zobowiązujesz się, tym mniej musisz płacić miesięcznie. Reszta pudeł to tylko dodatkowe usługi; zostaw je na razie niezaznaczone, ponieważ w razie potrzeby możesz wrócić później.

krok piąty

Po zaakceptowaniu „Regulaminu” nastąpi odesłanie z powrotem do strony głównej. Zaloguj się stamtąd i wprowadź swoje dane uwierzytelniające, a następnie wybierz i zainstaluj rozszerzenie WordPress.org.

W końcu jesteś właścicielem bloga WorPress.org – dostosuj motyw bloga lub skorzystaj z modnego motywu WordPress. Możesz zmienić układ, projekty, robić absolutnie wszystko, co chcesz!

Krok szósty

Otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o weryfikację konta. Zweryfikuj swoje konto za pomocą podanego linku, wprowadzając hasło. Bez hasła nie będzie można zweryfikować ani uzyskać dostępu do konta.

Krok szósty
Krok szósty

Link poprosi o wybranie nowego hasła. Wybierz silne, ale niezapomniane hasło, aby go nie zapomnieć.

Krok siódmy

Po utworzeniu nowego hasła możesz użyć go do zalogowania się na nowe konto.

Krok siódmy

Krok ósmy

Teraz nadszedł czas, aby pokazać trochę prawdziwej kreatywności i dostosować motyw swojego bloga modowego do własnych upodobań. Wybierz jeden ze wstępnie zdefiniowanych przez Bluehost lub odwiedź WordPress.org biblioteka i stamtąd wybierz.

Krok ósmy

Krok dziewiąty

Po wybraniu motywu możesz wyświetlić pulpit, logując się do pulpitu WordPress.org.

Krok dziewiąty

Krok dziesiąty

Blog niszowy

Kobiety
70%

Mężczyźni
10,5%

Dla obu płci
8,7%

Odgrywanie ról
5,9%

Dzieci
37%

Ciało
1,2%

Tutaj możesz połączyć się z kreatorem chatbota Bluehost, aby uzyskać wskazówki na temat tworzenia naprawdę modnej witryny – lub możesz to zrobić samodzielnie.

Krok dziesiąty

Krok jedenasty

Kliknij ikonę Bluehost w lewym górnym rogu, aby odkryć narzędzia dostosowywania. Baw się i zmieniaj, co uważasz za odpowiednie dla Twojego bloga modowego – nie bój się, aby Twoja strona była poświęcona modzie.

Krok jedenasty

Musisz wymyślić zabawne i ekscentryczne wprowadzenie do swojej witryny blogów modowych, aby przyciągnąć uwagę odbiorców i wyjaśnić ideologię bloga.

Gdy to zrobisz, masz swoją stronę internetową.

Krok jedenasty

Gratulacje! Twój blog mody jest już dostępny i działa.

Znajdź idealny motyw

idealne motywy

Rodzaje blogerów modowych

Blogerzy w stylu osobistym – najpopularniejsze ze wszystkich, wysyłają stroje i więcej strojów

Twój blog o modzie jest już dostępny i wykonałeś już większość niezbędnych kroków.

Z wszystkimi szczegółami technicznymi, możesz skupić się na części kreatywnej, czyli rzeczach, które skłoniły cię do założenia bloga o modzie. Jednym z najważniejszych czynników sukcesu blogu jest jego koncepcja. Każdy odnoszący sukcesy blog o modzie ma motyw, który podąża.

WordPress ma wstępnie ustawiony motyw dla każdego bloga na swojej platformie, który możesz modyfikować zgodnie z blogiem – pamiętaj tylko, aby pozbyć się wszystkich domyślnych przykładowych postów i stron.

Ułóż motyw swojego bloga tak ostrożnie, jak ułożyłeś strój; wybieraj spośród ponad 2000 motywów obecnych w repozytorium WordPress. Jeśli te motywy nie spełniają Twoich wysokich standardów, możesz kupować od wielu innych w witrynach firm zewnętrznych.

Wybierając motyw, weź pod uwagę przyszłe aspiracje do blogu, aby oba mogły się odpowiednio wyrównać. W tym przypadku niezwykle ważne jest przeanalizowanie wszystkich funkcji i czynników wydajności bloga i upewnienie się, że wszystko jest kompatybilne. Pomoże to usprawnić działanie bloga.

Darmowe lub premium?

Blogerzy w stylu ulicznym – publikują inspirujące spojrzenia, które fotografują na ulicach

Biznes blogerów zajmujących się modą / modą – większość pisze o modzie
wiadomości, a także obejmują różne tematy dotyczące finansów i biznesu w świecie mody

W WordPress znajduje się szeroki wybór opcji darmowych i premium.

Możesz znaleźć motywy o wartości 3 i 1000 USD oraz wszystkie wartości pomiędzy nimi. Dlatego rozsądne jest najpierw przejrzeć darmowe motywy, a następnie spojrzeć na te premium.

Podobnie jak stroje, lepiej „spróbować przed zakupem”, więc sprawdź podgląd przed zakupem lub pobraniem. Repozytorium WordPress i inni twórcy motywów pozwalają zobaczyć, jak wyglądałyby ich motywy na blogu modowym, zanim je kupisz.

Blogerzy zakupowi – publikują informacje o najnowszych trendach i wyszukują piękne kolaże za pomocą pożądanych elementów

Blogerzy stylu życia – mieszają modę
posty ze stylami życia, możemy rozmawiać o postach rodzinnych, żywnościowych, podróżniczych i dekoracyjnych

Blogerzy fotografii mody – najnowsze artykuły redakcyjne, kampanie i inspirujące rozejrzenia

Ogólni blogerzy modowi – jak sama nazwa mówi, wszystko związane z modą, w tym wyglądem, artykułami redakcyjnymi, aktualnościami, trendami, czasem stylem ulicznym, pięknem, zakupami i współpracownikami

Czy wiesz czego chcesz?

Przeszukiwanie tematów podczas wyszukiwania idealnego może być bardzo ekscytujące. Zbyt duża różnorodność może przytłoczyć początkującego blogera i może prowadzić do błędnych decyzji. Dlatego musisz dokładnie wiedzieć, czego chcesz w temacie, a następnie szukać go z pasją.

Wymień i uszereguj pod względem ważności funkcje, które chcesz na swoim blogu – mogą to być wszystko, od rozwijanych menu, kolumn, wizualnych pokazów slajdów po podgląd itp. Podziel listę na dwie części; najwyższy priorytet i zadania opcjonalne.

W zależności od listy wybierz motyw zgodny ze wszystkimi optymalnymi funkcjami i co najmniej kilkoma nieobowiązkowymi.

Czego będą chcieli Twoi czytelnicy?

Ogromna część dzisiejszego pokolenia jest zawsze w ruchu, dlatego większość dzisiejszych czytelników woli czytać blogi na swoich smartfonach.

Z tego powodu upewnij się, że wybrany motyw nie jest powiązany z platformą i reaguje na wszystkie rodzime platformy do czytania blogów.

Co chcesz osiągnąć?

Utwórz mentalny obraz perspektywy swojego bloga, a następnie użyj go jako standardu przy wyborze motywu. W ten sposób oszczędzasz czas, wysiłek i mnóstwo pieniędzy.

Mając na uwadze określone standardy, zbliżysz się do swojego wymarzonego bloga – niezależnie od tego, czy jest to blog z poradami dotyczącymi mody, czy blog z recenzjami mody. Dlatego wybierz motyw, który najbardziej pasuje do obrazu w twoim umyśle.

Kim są twoi czytelnicy??

Poznaj swoich odbiorców – może to wydawać się starą radą, ale zapewniam cię, że musisz znać swoich czytelników, abyś mógł pomyśleć o nich, mówiąc „tak” tematowi.

Utrzymywanie ich w umyśle pomoże ci tylko zawęzić wybór, dzięki czemu pozostaniesz modny.

Z drugiej strony, jeśli jesteś szalenie kreatywny i wyznaczasz trendy, nie bój się rozpocząć nowego ruchu modowego, który wie, że może skończyć na innych blogach o modzie!

Najlepsi blogerzy modowi do naśladowania i czerpania inspiracji

Nauczyliśmy Cię już, jak założyć blog o modzie, ale niestety nie możemy pokazać, jak blogować o modzie.

Dlatego opracowaliśmy alternatywne podejście; zamiast tego pokażemy Ci najlepszych blogerów modowych i mam nadzieję, że możesz znaleźć kilka wskazówek, jak założyć blog modowy.

Oto trzech blogerów o urodzie, modzie i stylu życia, którzy szturmem zaatakowali media społecznościowe:

Miłość, Olia

przez Olia

Love, Olia - zrzut ekranu strony

Zamki i bibeloty

przez Enocha

Zamki i bibeloty - zrzut ekranu strony internetowej

Często Zadawane Pytania

Ile kosztuje założenie bloga o modzie?

Możesz stworzyć bezpłatny blog o modzie na platformach takich jak WordPress.com lub Blogger. Zalecamy jednak zainwestowanie kilku dolarów i rozpoczęcie od blogu WordPress na własnym serwerze, abyś mógł zacząć od właściwej stopy.

Rozumiemy, że płacenie przy napiętym budżecie może być trudne, ale mamy umowę z ludźmi z Bluehost i z przyjemnością skorzystasz z tego.

Za niską kwotę zaledwie 2,75 USD miesięcznie możesz kupić najlepszy hosting WordPress, który obejmuje bezpłatną domenę i SSL!

Za tak niewielką inwestycję możesz łatwo założyć udany blog modowy. Następnie możesz inwestować w swoje przedsięwzięcie we własnym tempie.

O czym powinienem blogować?

Twój blog musi kłaść nacisk na to, co mocno czujesz. Twórz treści wokół rzeczy, o których możesz myśleć, że nie będziesz się nudzić. Oferuj wysokiej jakości treści, które są zarówno unikalne, jak i wpływają na twoich obserwujących.

Jeśli na przykład pasjonujesz się butami, utwórz treści na ten temat. Lub jeśli wiesz dużo na temat odzieży dziecięcej, a nawet męskiej, zawsze możesz o tym pisać na blogu; w Internecie nie ma wielu blogów z ubraniami dla dzieci ani blogów o modzie męskiej. To może być twoje unikalne podejście do tematów!

Jeśli nadal utkniesz w swojej pod-niszy, oto kilka tematów, które pomogą Ci zacząć:

 • Niezbędne sezonowe typy
 • Ostatnie zakupy – buty, torby, ubrania, makijaż lub biżuteria
 • Jak robić zdjęcia OOTD
 • Najlepsze sklepy na oszczędzanie
 • Musisz oglądać modne programy telewizyjne (o których mowa, czy widziałeś już Spowiedź zakupoholiczki ?!)
 • Kultowe stroje plażowe
 • Jak stylizować stroje do pracy
 • Przejrzyj nową linię upadku
 • Jak ubrać się na wakacje przy minimalnym wysiłku
 • Co jest modne, a co nie w modzie

Pamiętaj, że bycie oryginalnym jest kluczem. Zarówno Google, jak i twoi czytelnicy są wystarczająco inteligentni, aby wyszukiwać fałszywe blogi, podobnie jak robisz to z projektantami!

Jak mogę promować mojego bloga o modzie?

Zaprojektowałeś oszałamiającego bloga. Twoje treści przyciągają wzrok, a strona wygląda bardzo uroczo. Ale to wystarczy?

Nie, teraz nadszedł czas na promowanie bloga, aby mógł dotrzeć do docelowych odbiorców. Można to zrobić na kilka sposobów, użyj metody prób i błędów, aby znaleźć najlepszy dla siebie:

 • Twórz strony na Facebooku i Instagramie i udostępniaj linki do swojego bloga na tych platformach
 • Poproś znajomych, aby ci pomogli, udostępniając blogi i posty w mediach społecznościowych
 • Prześlij link do swojego blogu do wyszukiwarek, zaloguj się na konto Gmail i zarejestruj swój adres URL
 • Dołącz do społeczności blogerów modowych – możesz nawiązywać i budować przyjaźnie z osobami o tych samych zainteresowaniach
 • Bądź aktywny w mediach społecznościowych – zrób sesję Q / A na swoich historiach na Instagramie, twórz interaktywne posty i znajdź sposoby na kontakt z obserwującymi
 • Pomóż innym rozwijać się – zostawiaj komentarze i polubienia na innych blogach, aby się z nimi łączyć
 • Współpracuj z innymi blogerami, ponieważ fani uwielbiają oglądać, jak ich ulubieni blogerzy wspólnie tworzą treści
 • Zacznij budować listę mailingową, prosząc użytkowników bloga o wypełnienie małego formularza subskrypcji

Jak zarabiają blogerzy modowi?

Możesz zamienić blog modowy na etacie. Istnieje kilka sposobów zarabiania za blogowanie – oto lista:

 • Wyświetlaj reklamy – posługiwać się Google AdSense umieszczać reklamy na swoim blogu i zarabiać
 • Marketing afiliacyjny – współpracować z markami, które dopasowują się do twoich treści i umieszczają linki; jeśli ktoś kupi produkt, otrzymasz prowizję
 • Promocje marki – projektanci i butiki czasami chcą płacić za promowanie swoich produktów za pośrednictwem Twojej platformy
 • Sponsorowane posty – nie przesadzaj ze sponsorowanymi produktami, ale pozwól projektantom od czasu do czasu publikować posty na temat swoich kolekcji na Twoim forum
 • Klasy– możesz zacząć oferować krótkie kursy i seminaria, kiedy sam zaczniesz blogować

Zawsze pamiętaj o stosowaniu tych technik z umiarem, ponieważ zbyt wiele płatnych i sponsorowanych postów zabija wiarygodność bloga.

Ile pieniędzy możesz zarobić na blogu modowym?

Rozważ następujące czynniki, jeśli chcesz oszacować, ile możesz zarobić:

 • Ile wkładasz pracy?
 • Czy Twoje treści są warte zainwestowania?
 • Czy masz wpływową obecność??

Oto kilka przykładów:

 • Rachel Parcell z Pink Peonies zarobił milion dolarów w 2014 r., dzięki dochodom stowarzyszonym za pośrednictwem RewardStyle
 • Torba Snoba Tina Craig i Kelly Cook zarobiły ponad milion dolarów na podobnej transakcji

Podobnie jak w przypadku każdej innej pracy, zarabiałbyś zgodnie ze swoim zestawem umiejętności i możliwościami, więc nie trać nadziei i celuj w gwiazdy.

Przydatne zasoby

 • Wkład ekspertów Blogerów mody
 • Naucz się korzystać z WordPress (z samouczkami wideo)
 • Jak pisać i tworzyć świetne treści na blogu
 • Jak promować swojego bloga i jego zawartość
 • Jak zarabiać na swoim blogu

Wniosek

Dobra robota! Wykonując ten samouczek, nauczyłeś się, jak założyć blog o modzie. Na dłuższą metę wytycz swoje cele i plany dotyczące bloga i zacznij działać. Spraw, aby twój zmysł mody liczył i starannie oceniaj swoją obecność w Internecie, tak jak robisz to w trybie offline!

Powodzenia w nowej karierze, blogerka modowa!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked