Jak założyć blog na temat żywności

W 1997, kiedy wystartowali Jeff Lim i Bob Okumura Chowhound, blog blogów żywieniowych został oficjalnie urodzony!

Założenie bloga o jedzeniu nie jest trudnym zadaniem, choć początkowo może się wydawać zniechęcające. Wiele blogów o jedzeniu jest prowadzonych przez ludzi, którzy mogą być ekspertami w kuchni, ale są nowicjuszami, jeśli chodzi o technologię.


Jeśli mogą nauczyć się, jak założyć blog o jedzeniu, Ty też możesz!

Tworzenie bloga o jedzeniu jest niedrogie i wykonalne bez względu na to, ile masz lat i skąd jesteś. W niektórych przypadkach koszt założenia bloga o jedzeniu jest niższy niż ogólna cena składników. Blogi z jedzeniem są obecnie popularne i dlatego mają potencjał do uzyskania stałego dochodu.

Blogowanie o jedzeniu daje możliwość zabawy, poznawania interesujących ludzi i doskonalenia umiejętności kulinarnych. Wiele osób zastanawia się, jak odnieść sukces jako blogerzy kulinarni. Ten przewodnik wyjaśni, jak zrobić to sam.

Cztery proste kroki do założenia bloga o jedzeniu

 • Wybierz system zarządzania treścią (CMS)
 • Wybierz nazwę swojej domeny
 • Konfiguracja konta usługi hostingowej
 • Wskazówki dotyczące udanego blogowania o jedzeniu

Rozpoczynając blog, łatwo zniechęcić się ilością informacji w Internecie; samodzielne ustalenie szczegółów technicznych może być trudne. Ale jesteśmy tu po to, aby ułatwić. Dowiedzmy się, jak najszybciej założyć blog o jedzeniu.

cms

Wybierz system zarządzania treścią

Praca z kodem wymaga dużej wiedzy technicznej. Ale nie przejmuj się tym, ponieważ w dzisiejszych czasach blogerzy kulinarni mogą używać interaktywnego interfejsu wizualnego do tworzenia, zarządzania i dodawania treści do bloga bez martwienia się o aspekty techniczne.

System zarządzania treścią zaspokaja te szczególne potrzeby blogerów. Pozwala im przesyłać, przenosić, zmieniać rozmiar, kopiować, wklejać i linkować elementy swojego bloga. Chociaż istnieje wiele systemów zarządzania treścią, takich jak Joomla, Blogger i Drupal, najpopularniejszym i powszechnie akceptowanym CMS jest WordPress. Dlatego w tym przewodniku dowiesz się, jak założyć blog kulinarny za pomocą WordPress.

WordPress jest najczęściej używanym CMS na świecie. Według informacji opracowanych przez W3techs, WordPress ma 59,9% udziału w rynku

Powodem wyboru WordPressa w tym przewodniku jest to, że od 2009 roku jest jedną z najpopularniejszych platform blogowych na świecie. Zapewnia opcje nieograniczonej kreatywności i oferuje doskonałą funkcjonalność. WordPress ma wysoce konfigurowalną platformę, która świetnie współpracuje z blogami o jedzeniu i może również pomóc w tworzeniu strony internetowej. Umiejętność programowania i projektowania może być dodatkowym atutem, ale nie jest konieczne budowanie bloga o jedzeniu.

Wybierz nazwę swojej domeny

odsetek stron internetowych

Wybór nazwy bloga wymaga starannego rozważenia. Nazwę bloga o jedzeniu należy wziąć pod uwagę różne szczegóły. Na przykład musi być wyjątkowy i odzwierciedlać styl i osobowość blogera. Oprócz tego musi dać wskazówkę, o co chodzi w witrynie.

Oto krótki przewodnik po tym, jak blogerzy kulinarni mogą precyzyjnie dostosować wybrane nazwy domen:

 • Mów krótko. Docelowi odbiorcy lepiej zapamiętują krótkie, proste i zwięzłe adresy URL blogu kulinarnego.
 • Wyjątkowość nazwy domeny odgrywa istotną rolę w uczynieniu jej niezapomnianym. Nazwa bloga musi wyróżniać się wszystkim, nawet tym, którzy go nie odwiedzili.
 • Widoczny silny związek między nazwą bloga a założycielem jest niezbędny do zachowania spójności przekazów. Czytelnicy, widzowie i publiczność ogólnie wolą poczuć prawdziwy związek z osobistościami prowadzącymi blogi kulinarne.

Zalecane narzędzie:

Jednym z naszych ulubionych hostów, który najlepiej działa w domenach blogów kulinarnych, jest Bluehost. Ma możliwość utworzenia nowej domeny ZA DARMO, użycia istniejącej, a także utworzenia później.

Konfiguracja konta usługi hostingowej

dostawca hostingu

Host to usługa, która zapewnia dostępność stron internetowych 24/7 na wszystkich urządzeniach. Po sfinalizowaniu nazwy domeny kolejnym etapem tworzenia bloga o jedzeniu jest znalezienie najlepszej witryny hostującej bloga i założenie z nią konta.

Niektóre osoby wolą jednorazową ofertę zarówno dla domeny, jak i hostingu. Połączenie tych dwóch metod jest zalecanym sposobem na uzyskanie najlepszych wyników z usługi hostingowej i zwiększenie wykonalności blogów kulinarnych.

First Site Guide szczególnie interesuje się określeniem najlepszych usług hostingowych, a Bluehost jest zalecaną opcją uzyskania nazw domen i usług hostingowych.

Bluehost oferuje uczciwą ofertę, która obejmuje bezpłatna nazwa domeny i trzydziestodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Ta firma hostingowa jest znana jako „jedna z najlepszych i najzdolniejszych na świecie hostingu” przez WordPress.org. To czyni go doskonałym wyborem dla każdego blogera kulinarnego.

Bluehost jest jedyną firmą hostingową zalecane przez WordPress

WordPress Bluehost

Rejestracja w usługach hostingowych jest prostym procesem i szczegółowo opisaliśmy ją krok po kroku dla Bluehost.

Uwaga: inne usługi hostingowe mogą mieć nieco inny panel sterowania. Jednak proces instalacji będzie podobny.

Krok 1: Rozpocznij

Bluehost oferuje wyjątkową ofertę, aby pomóc blogerom w tworzeniu najlepszych blogów kulinarnych. Kliknij „Rozpocznij teraz” na stronie głównej Bluehost, aby rozpocząć konfigurowanie bloga.

Krok pierwszy

Krok 2: Subskrybuj właściwy plan

Bluehost oferuje wiele opcji blogowania, ale dla początkujących lepiej wybrać Plan podstawowy. Pakiet można zaktualizować później, gdy Twój blog będzie się rozwijał.

Mimo że plan podstawowy ma kilka ograniczeń, oferuje wszystko, czego może potrzebować nowy bloger, aby zacząć dobrze.

Kolejnym planem hostingowym dostępnym na Bluehost jest Pro Plan, który jest podobny do Planu Plus, ale oferuje lepszą wydajność w porównaniu z nim. To zaawansowany pakiet odpowiedni dla doświadczonych blogerów kulinarnych.

krok drugi

Krok 3: Wybierz domenę

Jak wspomniano wcześniej, wymyślenie nazwy swojego bloga, która jest kreatywna i chwytliwa, ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu blogu kulinarnego. Nazwa domeny może uczynić lub zepsuć karierę blogera, a Bluehost zapewnia wszystko, czego potrzebuje blogger w branży spożywczej.

Oprócz hostingu Twojej witryny Bluehost służy również jako narzędzie, które pomoże Ci wymyślić nazwy domen podczas procesu rejestracji. Wypróbuj różne kombinacje i baw się dostępnymi opcjami przed wpisaniem końcowego tytułu w danym polu.

Pomoże Ci to wybrać najlepsze domeny blogowe. W przypadku, gdy wybrana nazwa nie jest dostępna, Bluehost wyświetli dodatkową listę podobnych nazw domen do wyboru. Stworzenie bloga kulinarnego o właściwej nazwie staje się łatwiejszy dzięki takim udogodnieniom.

krok trzeci

Krok 4: Zarejestruj domenę

Nadszedł czas, aby zarejestrować wybraną nazwę domeny na blogu. Zapoznaj się z tym formularzem i upewnij się, że masz wszystkie wymagane informacje dostępne w trakcie przygotowywania się do jego wypełnienia.

Do założenia konta wymagane są dane osobowe, biznesowe i rozliczeniowe użytkownika. Bluehost gwarantuje bezpieczeństwo i prywatność udostępnianych informacji, dzięki czemu możesz podać informacje bankowe, nie martwiąc się zbytnio.

krok czwarty

Krok 5: Płatność

Budżetowanie jest integralną częścią uczenia się, jak założyć blog o jedzeniu.

Pakiet 12 miesięcy jest najtańszą opcją założenia bloga. Jednak dla blogerów zajmujących się jedzeniem, którzy szukają długoterminowego zobowiązania, pakiety 24-miesięczne i 36-miesięczne to bardziej ekonomiczne opcje. Im dłuższy pakiet, tym niższy kosztuje miesięcznie.

W tym momencie wybór funkcji pakietu nie jest obowiązkowy; bloger może na razie pozostawić puste pola i wrócić do strony później, gdy będą potrzebować nowych funkcji swojego bloga o jedzeniu.

krok piąty

Zaznacz pole „Regulamin” i wróć na stronę główną Bluehost. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk logowania. Wprowadź domenę lub nazwę użytkownika i hasło. Po zalogowaniu znajdź ikonę WordPress i kliknij „szybka instalacja”. Poświadczenia zostaną wkrótce wysłane pocztą e-mail.

Krok 6: Ustaw hasło

Kolejnym krokiem do założenia bloga o jedzeniu jest utworzenie silnego hasła, które nie jest łatwe do złamania. Może to zapobiec cyberatakom i naruszeniu prywatności.

Bezpieczne hasło ma co najmniej jedenaście znaków i zawiera symbole, cyfry, wielkie i małe litery. Po utworzeniu hasła kliknij „Regulamin”, a następnie „Dalej”.

Krok szósty
Krok szósty

Krok 7: Zaloguj się

Po potwierdzeniu hasła strona wyświetli komunikat o pomyślnym utworzeniu hasła i wyświetli przycisk logowania. Kliknij na nią i wprowadź nazwę użytkownika lub domenę oraz hasło, aby zalogować się na konto.

Krok siódmy

Krok 8: Wybierz motyw

Po zalogowaniu na konto pojawi się strona z wieloma motywami na blogu o jedzeniu. Bluehost oferuje wiele domyślnych motywów WordPress, z których każdy może sprawić, że blog będzie wizualnie atrakcyjny.

Tematy te zawsze można później zmienić, więc podjęta tutaj decyzja nie ma trwałych efektów. Zawsze można wybrać inny motyw Katalog motywów WordPress.org.

Krok ósmy

Krok 9: Rozpocznij budowę

Po wybraniu motywu nadszedł czas, aby rozpocząć tworzenie bloga kulinarnego. Zaloguj się do pulpitu WordPress, kliknij „Rozpocznij budowanie” i kontynuuj.

Krok dziewiąty

Krok 10: Skonfiguruj swoją witrynę

Po zalogowaniu się do pulpitu WordPress pojawi się strona „Powitanie” z dwiema opcjami do wyboru: strona osobista i strona biznesowa.

Będzie też inna opcja, która mówi „nie potrzebuję pomocy” w przypadkach, w których pomoc z Bluehost nie jest potrzebna do stworzenia bloga o jedzeniu.

Krok dziesiąty

Krok 11: Dostępne opcje na Bluehost do tworzenia witryny

W przypadku, gdy bloger potrzebuje pomocy z usługi hostingowej, oferuje szeroki zakres opcji, które pomogą Ci znaleźć potrzebne informacje. Przeglądając wszystkie dostępne opcje, kliknij „Bluehost” w lewym górnym rogu menu nawigacyjnego.

Doprowadzi to do strony pełnej opcji z różnymi zakładkami i różnymi narzędziami do tworzenia blogu o jedzeniu. Kliknij „Uruchom”, aby utworzyć witrynę, a otworzy się strona z pytaniem o nazwę i opis witryny. Ustaw tytuł i opis dla odwiedzających.

Krok jedenasty
Krok jedenasty

Gratulacje!

Blog WordPress został skonfigurowany i jest gotowy do użycia. Omówiono podstawy założenia bloga o jedzeniu, a teraz nadszedł czas, aby skonfigurować układ, motyw i zaprojektować blog o jedzeniu.

Wskazówki dotyczące udanego blogowania o jedzeniu

porady na blogach

Po uruchomieniu bloga należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Oto kilka wskazówek, jak zrobić blog o jedzeniu we właściwy sposób:

 • Zaplanuj swoje blogi i utrzymuj stały przepływ postów. Czy to codziennie, czy co tydzień, ale upewnij się, że masz z góry ustalony plan zawartości, którego chcesz przestrzegać.
 • Ustaw ton, styl i głos, które są unikalne dla bloga. Powinien być naturalny, czytelny, strawny, a przede wszystkim przyjazny.
 • Pisząc przepis, zachowaj tytuł, link URL oraz nazwę lub nagłówek bez zmian. Nie wstawiaj do nich żadnych dodatkowych informacji. Pomaga czytelnikom zidentyfikować treść, a wyszukiwarki oceniają ją wyżej.
 • Spójność jest kluczem. Nie zmieniaj kierunków w treści. Na przykład wielu twórców treści często zaczyna się od „instrukcji”, następnie przechodzi do „wskazówek”, a później przekształca je w „metody”. Zachowaj spójną strukturę, aby odbiorcy nie byli zdezorientowani. Może to wpływać na ranking bloga
 • Utwórz zarys treści i trzymaj się go. Podziel blog żywności na sekcje zgodnie z tematami w planie. I bądź na bieżąco z odpowiednimi problemami podczas blogowania dla każdej sekcji. Na przykład blog z przepisami musi zawierać treści związane z metodami gotowania.
 • Idealna długość artykułu to od trzystu do siedmiuset słów na blogu.
 • Zalecane jest użycie wtyczki do list, aby uzyskać lepsze wrażenie i przejrzystość – czy to lista składników na blogach do pieczenia, czy etapy procesu.
 • Przed przesłaniem zdjęć konieczne jest prawidłowe nazwanie plików. Jeśli jest wiele zdjęć przedstawiających kroki lub poszczególne potrawy, ich tytuły plików powinny zawierać krok, nazwę posiłku i konkretny temat postu.
 • Zdjęcie finalnego produktu, o którym się mówi lub jest nauczane, powinno być polecanym zdjęciem postu.
 • Zastosowanie słów kluczowych w głównych tagach i pierwszych dwudziestu pięciu słowach artykułu pozwala czytelnikowi wiedzieć, co zamierzają przeczytać.
 • Unikaj kopiowania treści, przepisów lub zdjęć z innego bloga kulinarnego. Jeśli dany przepis wydaje się atrakcyjny, lepiej go wypróbować i dać mu swój zwrot, zamiast ryzykować plagiat treści.

Pomysły na tematy

Blok pisarza jest zbyt powszechny wśród blogerów, a blogerzy kulinarni nie różnią się, oni też mogą zabraknąć tematów do dyskusji.

Motywacja do blogowania o jedzeniu

„Jedzenie to moja pasja”
88%
Aby wyrobić sobie markę w świecie żywności
49%
Aby mieć głos, żebym mógł powiedzieć to, co chcę powiedzieć
48%
Pisanie to moja pasja
44%
W nadziei, że mój blog stanie się pracą
41%

Ale nie martw się; wpadliśmy na kilka pomysłów, aby rozpocząć ten twórczy proces. Spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Ponownie odwiedź i zremiksuj przepisy
 • Spróbuj sezonowych i regionalnych potraw
 • Recenzje kuchni międzynarodowej
 • Recenzje restauracji, produktu, książki kucharskiej lub rynku
 • Jak wybrać elementy świątecznego posiłku
 • Wskazówki i porady kuchenne
 • Lekcje gotowania, kursy i akredytacje
 • Nowe oferty, rabaty, kupony i wyprzedaże

Oprócz tekstu użycie obrazów, filmów i linków może sprawić, że treść będzie bardziej interaktywna, wciągająca i atrakcyjna.

Kuszące efekty wizualne

Zapewnianie żywych zdjęć potraw z przepisami i innymi treściami ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zainteresowania blogiem odbiorców. Czytelników pociągają atrakcyjne obrazy, takie jak fotografia żywności i jasne ilustracje.

Wygodne jest robienie porządnych zdjęć jedzenia nawet nowicjuszowi w terenie, jeśli weźmie się pod uwagę następujące porady:

57% z Pinterest użytkownicy wchodzą w interakcję z treściami związanymi z jedzeniem, kategorią nr 1 i jest to główne źródło ruchu skierowań blogów kulinarnych
 • Zachowaj jednolite oświetlenie. Unikaj niepotrzebnych cieni, rozmytych obszarów lub wyraźnych kontrastów.
 • Oczyść blat i unikaj dodawania dodatkowych elementów do tła, ponieważ może to odwrócić uwagę widzów od głównego obiektu.
 • Robienie zdjęć kroków jest niezbędne, ale nie przesadzaj. Na przykład dodanie jeszcze jednego żółtka do miksera nie musi być rejestrowane, ale ogólny etap wyrabiania musi być pokazany wizualnie.
 • Zaplanuj mentalnie kroki, które należy sfotografować, i zapisz je jako przypomnienie, aby uniknąć powtarzania wyłącznie w celu fotografowania.
 • Staraj się zachować spójność wizualną, utrzymując taką samą odległość ogniskową i oświetlenie dla wszystkich ujęć, chyba że potrzebne są makro i mikro szczegóły żywności.
 • Ogranicz edycję. Dostosuj poziomy i wykadruj rozpraszające obiekty na obrazie.
 • Idealna rozdzielczość dla zdjęć to 72 dpi. Spełnia wymagania sieci i ładowanie nie trwa długo.
 • Zapisywanie w formacie .jpg lub .png działa najlepiej, jeśli chodzi o renderowanie online.

W przypadku, gdy zdjęcia wymagają edycji po przesłaniu do bloga, opcje obracania, przycinania, zmiany rozmiaru i zmiany nazwy są dostępne do użycia bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Przykłady najlepszych blogów kulinarnych

Stworzenie doskonałego bloga o jedzeniu wymaga poświęcenia, praktyki i czasu.

Najlepsze blogi kulinarne

A jeśli potrzebujesz aspiracji i wskazówek, w Internecie można znaleźć wiele. Sprawdź te popularne blogi spożywcze poświęcone różnym niszom:

Republika Cooka

Przez Sneh

Republika Cooka - zrzut ekranu strony

Najlepsze blogi wegańskie

Istnieją również blogi o wegańskim jedzeniu o gotowaniu wegańskim, takie jak:

Oh ona świeci

przez Angela

Oh She Glows - zrzut ekranu strony

Zdrowa pogoń

przez Leanne

Healthful Pursuit - zrzut ekranu strony

Najlepsze blogi wegetariańskie

Istnieją blogi wegetariańskie, które koncentrują się na wegetariańskim jedzeniu. Dwa z najlepszych blogów na temat wegetariańskiego jedzenia:

Archana’s Kitchen

przez Archana

Archana's Kitchen - zrzut ekranu

Często Zadawane Pytania

Zajęto się tutaj najczęściej zadawanymi pytaniami przez większość osób rozważających blogowanie żywności jako karierę.

Ile kosztuje założenie bloga o jedzeniu?

Początkowo blog kulinarny nie musi być drogi. Lepiej zacząć od WordPressa niż wydawać tysiące dolarów na niestandardową stronę internetową.

Uzyskaj hosting i domenę już za 2,75 USD miesięcznie, aby uzyskać fantastyczny początek na swoim blogu.

Instalacja WordPress jest bezpłatna, chociaż warto zainwestować w motyw premium zaprojektowany specjalnie dla bloga o jedzeniu. Oszczędza czas potrzebny na dostosowanie całego motywu. Istnieje duża szansa, że ​​motyw premium będzie zawierał elementy potrzebne do prowadzenia udanego bloga kulinarnego.

O czym powinienem blogować?

Najlepiej bloguj o rzeczach, które kochasz i wiesz najlepiej. Pokazuje autentyczność, a czytelnicy mogą dostrzec oryginalność treści. Prawdziwa reprezentacja Twojej osobowości przyciąga odpowiednich odbiorców i utrzymuje ich przy sobie.

Pozwala blogerowi kulinarnemu pokazać swój zestaw umiejętności i osobowość. Większość ludzi uwielbia historie, elementy wizualne, filmy i unikalne przepisy kulinarne.

Poniższe pomysły na treści mogą pomóc blogerom spożywczym przyciągnąć masę.

 • Oryginalne przepisy kulinarne
 • Recenzje restauracji
 • Wartości odżywcze
 • Zwyczaje żywieniowe gwiazd
 • Wiadomości na temat jedzenia i restauracji w określonym regionie
 • Innowacyjne wskazówki i techniki gotowania

Unikaj kopiowania lub wirowania artykułów i przepisów znalezionych w Internecie. Ludzie i wyszukiwarki mogą wyczuć, czy treść jest oryginalna, czy nie, i może to prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Jak mogę promować mojego bloga o jedzeniu?

Promocja to proces krok po kroku, który wymaga starannego planowania i strategii. Bloger spożywczy musi poznać swoją niszę poprzez badania i odpowiednio zmienić swoje działania marketingowe. Istnieje kilka kanałów płatnych, a także promocja ekologiczna.

Takich jak komunikacja pantoflowa, reklamy na Facebooku, kanały na YouTube, e-mail marketing, posty gości, marketing influencerów i optymalizacja wyszukiwarek dla niektórych słów kluczowych. Bardzo ważne jest, aby mieć plan przed rozpoczęciem – w przeciwnym razie jest to hazard.

Jak skuteczne są blogi spożywcze?

Przy poważnym wysiłku blogi spożywcze mogą angażować miliony użytkowników online i zarabiać tysiące dolarów miesięcznie.

Oprócz Pinch of Yum istnieją niezliczone inne historie sukcesu blogerów kulinarnych, które dowodzą, jak lukratywny jest ten biznes. Są dwa dobre przykłady udanych blogów Bajty budżetowe i Smitten Kitchen – i to nie są nawet najlepsze.

W jaki sposób zarabiają blogerzy kulinarni?

Bloger kulinarny może zarabiać na wiele sposobów. Niektóre z nich są wymienione poniżej.

 • Dołącz do sieci reklamowych – Pozwalają właścicielom witryn wyświetlać ukierunkowane reklamy swoim czytelnikom. Im więcej wyświetleń posta, tym więcej zarabia.
 • Sprzedaj przestrzeń reklamową – Blogi spożywcze mają dużo miejsca na reklamy na swoich stronach. Sprzedaż lub wynajem tych powierzchni marketerom może być opłacalny.
 • Treści sponsorowane lub posty gości – Ludzie, firmy lub marki mogą chcieć znaleźć się na blogu kulinarnym, gdy tylko zyska na popularności. W takich przypadkach płacą blogerowi za publikowanie swoich treści na blogu.
 • Programy partnerskie – Bloger poleca produkt lub usługę za pośrednictwem bloga i zarabia prowizję za każdą dokonaną sprzedaż.
 • Sprzedaj książkę kucharską lub eBook – Popularny, wykwalifikowany lub doświadczony bloger spożywczy może zostać autorem i sprzedawać swoje prace za pośrednictwem swojego bloga.
 • Oferuj programy członkostwa – Bloger może pobierać opłaty za dostęp do swoich treści na podstawie subskrypcji.
 • Fotografia żywności – Wykwalifikowani fotografowie żywności mogą zarobić, sprzedając prawa do swoich zdjęć.

Poświęć trochę czasu i doświadczenia na odkrywanie nowych sposobów zarabiania za pośrednictwem swojego bloga. Można znaleźć nowe sposoby zarabiania pieniędzy unikalne dla konkretnego bloga.

Ile pieniędzy możesz zarobić na blogu kulinarnym?

Blogowanie o jedzeniu może być przyjęte jako hobby lub praca w pełnym wymiarze godzin. Wyniki zależą od czasu, zasobów i umiejętności blogera kulinarnego. Im więcej trzeba zainwestować, tym wyższy zwrot z inwestycji.

Zarabianie kilku tysięcy dolarów miesięcznie nie jest problemem dla popularnych blogów kulinarnych. Zgłoszono Huffington Post że duet stojący za „Pinch of Yum” – Lindsay i Bjork Ostrom – zarobił 802,144,55 $ w 2016 roku.

Jednak nie każdy blog kulinarny zarabia tyle. Na przykład ten sam duet Pinch of Yum zarobił zaledwie 20 USD w pierwszym miesiącu. Dlatego należy pamiętać, że pierwsze miesiące blogowania będą trudną walką.

Bagno żywnościowe może potencjalnie zarobić setki dolarów miesięcznie po roku konsekwentnego blogowania o wysokiej jakości.

Przydatne zasoby

 • Naucz się korzystać z WordPress (z samouczkami wideo)
 • Jak pisać i tworzyć świetne treści na blogu
 • Jak promować swojego bloga i jego zawartość
 • Jak zarabiać na swoim blogu
 • Blogerzy żywności, z którymi przeprowadziliśmy wywiady

Wniosek

Teraz, gdy podstawy tworzenia bloga o jedzeniu są jasne, czas zacząć blogować. Przygotuj zawartość, zdobądź społeczność i zdobądź popularność – to wszystko, aby zacząć zwiększać ruch i zarabiać na blogu kulinarnym.

Osiągnięcie sukcesu w świecie blogów spożywczych może zwiększyć zaufanie każdego. To wzbogacające doświadczenie, aby wchodzić w interakcje z innymi blogerami kulinarnymi, odkrywać nowe sztuczki i wypróbowywać przepisy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map