Jak założyć blog Lifestyle

Blog Lifestyle


Wiele osób zakłada blogi związane ze stylem życia. Są niezwykle popularne, a fajne jest to, że możesz pisać prawie wszystko na blogu poświęconym stylowi życia.

W przeciwieństwie do wielu innych nisz, które są dość specyficzne, styl życia jest czymś, co może często mylić ludzi. Na przykład, gdy mówisz, że właśnie otworzyłeś blog o jedzeniu lub modzie, ludzie mogą szybko poskładać te elementy i wizualizować całą witrynę. Oczywiste jest, że piszesz o kuchni i przepisach lub w innym scenariuszu możesz sobie wyobrazić posty na temat ubrań i odzieży. Ale blog lifestyle to coś znacznie więcej.

5 najczęściej wyszukiwanych tematów na blogach według SEMRush
Statystyczny

Blog Lifestyle może obejmować wiele innych tematów a ty jesteś jedyną osobą, która decyduje o czym pisać. Ponieważ prezentujesz swoje życie publiczności, znacznie łatwiej jest stworzyć unikalny blog. Nawet jeśli zajmujesz się popularnym tematem, istnieje szansa, że ​​nie opublikujesz kolejnej niejasnej recenzji urządzenia lub samouczka na temat czegoś, co zostało omówione miliony razy. To twoje życie i opowiadanie historii. Ludzie to uwielbiają. Blog lifestyle pozwala pisać o każdym temacie, który masz na myśli, i możesz to zrobić po swojemu.

Jest to jeden z powodów, dla których warto założyć blog. Daje ci szansę napisania o swoich życiach i czerpania radości z tego, co robisz. A jeśli zaczniesz to we właściwy sposób, masz większą szansę zarobienia na tym dodatkowych pieniędzy, a może nawet przekształcenia prostego bloga w maszynę do robienia pieniędzy, która może zmienić twoje życie.

Rozpoczęcie blogu Lifestyle

Blog życia

Zakładanie bloga nie jest trudne, jeśli wykonasz wszystkie kroki, które zamierzamy reprezentować. Jeśli już zdecydowałeś się spróbować, mamy nadzieję, że przejrzałeś również kilka popularnych blogów o stylu życia, które mogły dać ci właściwe pomysły. Nadal jednak musisz zająć się pewnymi sprawami.

Styl życia jest szerokim tematem. Cóż, obejmuje wszystko, co dzieje się w życiu, więc to prawie wszystko, co możesz wymyślić. Wybór właściwej niszy jest kluczowy, ponieważ w przeciwnym razie możesz wpaść w pułapkę próbowania pokrycia wszystkiego. Chociaż pisanie czegokolwiek o wszystkim może wydawać się dobrym pomysłem, powinieneś zatrzymać się tutaj i pomyśleć o rzeczach, które najbardziej kochasz. Skup się tylko na tych aspektach życia, które naprawdę lubisz i kochasz. Dołącz też rzeczy, o których wiesz coś, a szybko będziesz mógł wyodrębnić kilka kategorii, które będą składać się na Twojego bloga.

Czy lubisz podróżować? Może jesteś ekspertem od wystroju wnętrz? A może lubisz rozmawiać o związkach? To tylko niektóre przykłady, na których możesz się skupić. A wielką zaletą blogu lifestyle jest to, że możesz połączyć wszystkie różne kategorie w jeden blog, który pozwoli Ci wyrazić swoją miłość i pokazać wiedzę.

Wybierz swoją platformę blogową

Jakie są najlepsze platformy blogowe?

100 najlepszych blogów według platformy

Platformy blogowe

Internet jest ogromny, a wszystkie te miliardy witryn i blogów wyraźnie nie są oparte na tych samych technologiach. Jak więc wybrać najlepszą platformę blogową dla swojego bloga lifestyle? Niektóre platformy są dostępne bezpłatnie. Niektóre mogą wydawać się idealne dla początkujących, ale nie są do tego bliskie. Na szczęście istnieje platforma blogowa, która daje wszystkie możliwości. Taki, który pozwoli zarówno początkującym, jak i profesjonalistom skoncentrować się na blogowaniu zamiast na wszystkich aspektach technicznych i rozwiązywaniu problemów. Mówimy o WordPress.

Jak zapewne wiesz, istnieją dwie wersje WordPress. Ale mówimy o hostowanym WordPressie, który jest bezpłatny, ale nadal daje ci możliwość pełnej kontroli nad swoim blogiem, który możesz rozbudowywać tak daleko, jak chcesz.

Jeśli planujesz poważnie myśleć o swoim blogu w przyszłości, ważne jest, aby zacząć od właściwej drogi. Wybierz własny hosting WordPress, zafunduj sobie dobrą firmę hostingową (więcej na ten temat w kolejnych wierszach), znajdź dobry motyw i przydatne wtyczki.

Czy myślałeś o swojej nazwie domeny??

Traktuj domenę jako adres swojego bloga. Tak jak twój dom jest oznaczony nazwą ulicy i numerem, który twój listonosz rozpozna, aby skierować zamówienia na eBayu we właściwe miejsce, twój blog potrzebuje czegoś podobnego. Gdzie kierowałbyś odwiedzających, gdybyś nie miał unikalnego adresu?

Opracowanie niezapomnianej nazwy domeny, którą pokochasz zarówno Ty, jak i Twoi goście, na pewno zajmie trochę czasu. Nazwa powinna być ściśle powiązana z nazwą Twojego bloga. Musisz znaleźć odpowiednie rozszerzenie i przestrzegać innych niepisanych zasad dotyczących wyboru nazwy domeny.

Jak uzyskać bloga online

bluehost

Bluehost już trwa 1,5 miliona domen i prawie 2% wszystkich nazw domen w użyciu w całym Internecie.

My w FirstSiteGuide spędziliśmy czas z wieloma firmami hostingowymi. Sprawdziliśmy nawet wiele z nich i porównaliśmy je. Po tylu godzinach spędzonych na firmach hostingowych zdecydowanie zalecamy Bluehost. Ta firma hostingowa premium jest nawet polecana przez WordPress.org jako jedna z najlepszych, jakie możesz wybrać dla swojego bloga opartego na WordPress.

WP org

zegar
linia

Krok pierwszy – zdobądź ofertę

Podążając za tym linkiem, otrzymasz tę samą ofertę hostingu premium w Bluehost za mniej pieniędzy. Aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, powinieneś zobaczyć cenę 2,75 USD zamiast zwykłego 7,99 USD miesięcznie. Kliknij przycisk „Rozpocznij teraz”, aby przejść do następnego kroku.

Krok 1

jedzenie

Krok drugi – plany cenowe

Chociaż poprzedni ekran pokazywał najbardziej przystępny plan, ta oferta pozwala wybrać dowolny z planów Bluehost z niższymi cenami.

Plan podstawowy jest ograniczony do jednej witryny i 50 GB miejsca na stronie, ale nadal zapewnia ci wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. To więcej niż wystarczy, aby dostać się na wody blogów i możesz spędzać miesiące na blogowaniu o stylu życia, nie czując, że czegoś brakuje. Ale kiedy przerosniesz plan podstawowy, łatwo go uaktualnić, więc nie powinno cię to w tej chwili martwić.

Plany Plus i Pro pozwalają na powiększenie bloga, zwiększenie hobby i przekształcenie go w poważną firmę. Warto o tym wiedzieć, więc kiedy zdecydujesz, że nadszedł czas, aby poważniej zająć się blogiem, nie musisz się martwić o znalezienie innej firmy hostingowej.

Krok 2

głupi

Krok trzeci – nazwa domeny

Bluehost daje ci darmowa domena. Teraz nadszedł czas, aby wybrać jeden dla bloga. To ważna część, więc nie bierz tego za pewnik. Po zakończeniu dokładnie wpisz nazwę domeny, sprawdź ją dwa razy i kliknij „Dalej”.

Krok 3

sukienka

Krok czwarty – informacje o koncie

Twoja nazwa domeny została zaakceptowana, gratulacje! Nadszedł czas na uzupełnienie niektórych danych osobowych. Ostrożnie napisz o sobie wszystkie szczegóły i nie martw się – Bluehost traktuje to bardzo poważnie i zapewnia prywatność i bezpieczeństwo wszystkich informacji.

Krok 4

koń

Krok piąty – Informacje o paczce

Wybierając abonament, możesz obniżyć cenę miesięcznych kosztów hostingu. Ponieważ wybrałeś już plan podstawowy, nie musisz się martwić o opcje. Wszystko będzie takie samo, z wyjątkiem ceny. Standardowy 12-miesięczny abonament kosztuje 4,45 USD miesięcznie, ale jeśli zdecydujesz się zapłacić teraz przez 36 miesięcy, zapłacisz tylko 2,75 USD miesięcznie! Nie zapominaj, że Twoja witryna jest hostowana przez cały miesiąc w cenie filiżanki kawy!

Dokładnie sprawdź pozostałe informacje i wybierz dowolną z dodatkowych opcji, jeśli potrzebujesz. Jeśli nie jesteś pewien, co wybrać w tej chwili, możesz to pominąć, ponieważ zawsze możesz wrócić do swojego konta Bluehost i wprowadzić zmiany. Wprowadź informacje o płatności na dole i zaznacz pole „Regulamin”. Upewnij się, że wszystkie informacje są prawidłowe, i kliknij przycisk „Prześlij”.

Krok 5

bilet

Krok szósty – Zaloguj się

Zanim będziesz mógł zalogować się do swojego konta, Bluehost będzie musiał utworzyć hasło. Ważne jest, aby zrozumieć, że na koncie znajdują się wszystkie informacje związane z witryną, w tym informacje o płatnościach, więc upewnij się, że używasz silnych haseł i zapewnisz bezpieczeństwo. Kliknij przycisk „Utwórz hasło”. Wybierz hasło lub pozwól Bluehost polecić silne, przeczytaj i zaakceptuj politykę prywatności i warunki korzystania z usługi, a następnie kliknij „Dalej”.

Krok 6
Krok 6
Krok 6

Teraz nadszedł czas, aby zalogować się na nowe konto. Kliknij przycisk „Zaloguj się” lub wróć do strony głównej Bluehost. Powinieneś zobaczyć przycisk logowania w menu na górze strony. Kliknij przycisk i wpisz nazwę domeny lub nazwę użytkownika oraz hasło.

maski

Krok siódmy – Zainstaluj WordPress

Znajdź ikonę WordPress i wybierz opcję szybkiej instalacji. System zrobi teraz wszystko automatycznie. Możesz zapomnieć o ręcznej instalacji WordPressa lub martwić się o tworzenie baz danych i bałagan z plikami. Powinieneś natychmiast otrzymać nazwę użytkownika i hasło, które pozwolą Ci zalogować się na swoim blogu WordPress.

posiłek

Krok ósmy – Wybór motywu

Po zainstalowaniu WordPress na nowym koncie powinieneś wybrać motyw, aby zakończyć konfigurację swojego bloga. Sugerujemy wybranie jednego z listy, ponieważ będziesz musiał poświęcić trochę czasu na wybranie najlepszego motywu WordPress dla swojego bloga. Nie martw się, bez względu na to, który motyw wybierzesz w tym momencie, zawsze możesz wybrać inny Katalog motywów WordPress.

Krok 8

Po wybraniu motywu kliknij przycisk „Rozpocznij budowanie”, który umożliwi dostęp do pulpitu nawigacyjnego.

Krok 8

książka

Krok dziewiąty

Jeśli jest to Twoja pierwsza strona WordPress, Bluehost jest gotowy do pomocy. Postępuj zgodnie z samouczkiem na ekranie, który poprowadzi Cię przez prosty proces instalacji. Jeśli wiesz, co robisz i wiesz, jak poruszać się po pulpicie nawigacyjnym WordPress, kliknij przycisk „Nie potrzebuję pomocy”, a będziesz mógł pracować samodzielnie. Jeśli wybierzesz tę drogę, nie zapomnij zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem, który pomoże Ci nauczyć się podstaw WordPress.

Krok 9

łóżko

Krok dziesiąty

W przeciwieństwie do zwykłych instalacji WordPress, Bluehost przygotował różne narzędzia, które mogą ci pomóc w blogu. W lewym górnym rogu znajdziesz punkt menu Bluehost, który zawiera różne opcje.

Krok 10

Ale zanim Twój nowy blog lifestyle będzie gotowy do publicznej wiadomości, nadal będziesz musiał dodać tytuł i opis witryny. Jest to integralna część strony, ale zawsze możesz wrócić do ustawień ogólnych WordPress i to zmienić. Tak więc, chociaż musisz zadbać o to, co tu napisać, nie uderzaj głową o ścianę, ponieważ zmiany są tylko jednym kliknięciem.

Krok 10

Zalecana lektura: Naucz się korzystać z WordPress

Jak obsługiwać treść

Rakieta

Blog to tylko jedna platforma, z której blogerzy lifestyle będą korzystać w celu rozpowszechniania treści. Często blogerzy lifestyle używają innych mediów, takich jak filmy, podcasty i media społecznościowe, aby wysyłać i promować swoje wiadomości i treści

Publikując tylko dwa posty na blogu w tygodniu, będziesz mieć ich sto do końca pierwszego roku. To pozwoli ci przekroczyć próg 54 postów na blogu i powinieneś zacząć uzyskiwać co najmniej 30% większy ruch.

Po założeniu bloga rozpoczyna się prawdziwa przygoda. Czas zacząć dostarczać ekscytujące treści publiczności. Bez względu na to, jak piękny jest Twój blog, ludzie nie będą go trzymać, chyba że okaże się to przydatne.

Niestety obsługa treści jest czymś, czego nie możemy poprowadzić krok po kroku. Każdy blog i każdy bloger są inne. Podczas gdy długie historie będą działać dla jednego blogera, inny przyciągnie czytelników tylko krótkimi ogłoszeniami. Podczas gdy jeden bloger lifestyle może zarabiać co miesiąc, publikując zdjęcia, inny nauczy się, jak wchodzić w interakcje z ludźmi za pomocą filmów.

Co możemy tutaj zrobić, to ci powiedzieć trzymaj się tego, co lubisz i wiesz. Jeśli jesteś dobry w słowach i uwielbiasz opowiadać historie, skoncentruj się na tym. Wcześniej czy później ludzie to zrozumieją. Ale jeśli zamiast tego skupisz się na obrazach (co może nie być twoją rzeczą), skończysz na robieniu czegoś, co ci się nie podoba – i to zauważą odwiedzający.

Bez zbędnych ceregieli zacznij od pierwszego postu i nie zapominaj, że blogowanie nie jest projektem trwającym miesiąc. Zanim zaczniesz przyciągać odwiedzających i wchodzić z nimi w interakcje, może to potrwać miesiące.

Zalecana lektura: Jak pisać i tworzyć świetne treści na blogu

Jak zdobyć pierwszych gości?

Jeśli chcesz prowadzić blog tylko dla siebie, powinieneś zamiast tego założyć osobisty pamiętnik. Blog powinien być czymś, co chętnie przeczytają inni ludzie. Ale jak zdobyć tych pierwszych gości?

Istnieje wiele sposobów zachęcania ludzi do sprawdzania nowego bloga. Ludzie poświęcają na to całą swoją karierę, więc nie możemy opisać wszystkich technik w jednym małym akapicie. Możesz wysyłać e-maile, dołączać do forów lub grup i łączyć się z ludźmi, dodawać linki do podpisów e-mail, korzystać z różnych usług lub reklamować się na innych stronach internetowych. Więc nie spiesz się i zacznij od mniejszych kroków.

Zalecana lektura: Jak promować swojego bloga i jego zawartość

FAQ

Blog życia

Ile kosztuje założenie bloga lifestyle?

Jak zauważyliśmy wcześniej, blog lifestyle nie musi być drogi. Przynajmniej kiedy robisz pierwsze kroki. Zamiast wydawać tysiące na niestandardową stronę internetową, możesz zacząć od WordPress i wybrać ładny motyw. Jeśli wybierzesz Bluehost, hosting i domena będą kosztować tylko 2,75 USD miesięcznie, i nadal będziesz mieć wszystkie potrzebne opcje i funkcje. WordPress jest bezpłatny, a Bluehost automatycznie go zainstaluje.

O czym powinienem blogować?

Ponieważ chcesz założyć blog lifestyle, powinieneś znaleźć kilka części swojego życia, które lubisz. Jeśli wiesz coś o tym temacie, to prawdopodobnie temat dla ciebie. Aby ci pomóc, oto kilka rzeczy, które możesz rozważyć:

Blogowanie nisz, które zarabiają najwięcej pieniędzy
Nisze
 • Napisz o swoich podróżach
 • Opisz swoje codzienne czynności
 • Napisz o swoich umiejętnościach kulinarnych
 • Przesyłaj zdjęcia i filmy z imprez, które organizujesz
 • Porady na temat związków lub macierzyństwa
 • Uwzględnij ludzi w dyskusji na temat tego, co czytasz w wiadomościach

Bez względu na to, o czym zdecydujesz się blogować, pamiętaj, że jest to blog lifestyle i to jest miejsce, w którym powinieneś czuć się komfortowo. Nie wybieraj tematów, które ci się nie podobają, po prostu dlatego, że ktoś powiedział ci, że ludzie lepiej reagują na określone rzeczy.

Jak zarabiają blogerzy lifestyle?

Oczywiście, zanim zaczniesz zarabiać, minie trochę czasu. Przed otrzymaniem pierwszej wypłaty ze swojego bloga powinieneś skupić się na samym blogu i przyciągnąć odbiorców. Ale aby zrozumieć, jak ogromne są możliwości, oto kilka sposobów zarabiania pieniędzy na blogu o stylu życia:

Blogowanie dochodów z marketingu afiliacyjnego

% Kont Amazon z dochodu partnera przez niszę

statystyka stowarzyszona

 • Sieci reklamowe – możesz dołączyć do jednej z popularnych sieci reklamowych (np Google AdSense, Media.net lub BuySellAds), które pozwolą wyświetlać ukierunkowane reklamy. Im bardziej popularny jest blog, tym więcej pieniędzy możesz zarobić.
 • Sprzedawaj przestrzeń reklamową bezpośrednio – bloger lifestyle może wyświetlać reklamy na paskach bocznych, w artykułach lub w dowolnym miejscu na stronie. Możesz sprzedawać te przestrzenie reklamowe bezpośrednio reklamodawcy.
 • Sponsorowane posty – możesz zaakceptować posty sponsorowane. Jeśli założysz dobrego bloga, ludzie będą chcieli zapłacić za wyróżnienie w Twojej witrynie.
 • Programy partnerskie – możesz polecić produkt za pośrednictwem swojego bloga. Jeśli klient dokona zakupu, otrzymasz prowizję.
 • Sprzedaj własny ebook – możesz napisać książkę lub ebook i sprzedać go.
 • Zacznij witryny członkowskie – jeśli możesz zaoferować coś wyjątkowego, ludzie mogą chcieć płacić miesięczne opłaty za unikalną treść.
 • Sprzedaj swoje zdjęcia żywności – jeśli jesteś dobrym fotografem, możesz sprzedać prawa do swoich zdjęć.

Ile pieniędzy możesz zarobić na blogu lifestyle?

mikser

Blogi związane ze stylem życia są zwykle pełne obrazów, zapewniając czytelnikowi więcej wrażeń wizualnych

Podobnie jak w przypadku każdego innego bloga, może to być hobby i czymś, co pracujesz w weekendy. Ale może również okazać się maszyną do zarabiania pieniędzy, która zastąpi zwykłą pracę 9-5.

Popularny blog może bez problemu zarobić kilka tysięcy dolarów miesięcznie. Na przykład, Zgłoszono Huffington Post że Lindsay i Bjork Ostrom, duet stojący na blogu Pinch of Yum, zarobili 802 144,55 USD w okresie 12 miesięcy (od grudnia 2015 r. do listopada 2016 r.). Oczywiście niewiele blogów lifestyle będzie w stanie zarobić tyle. Aby zrozumieć, jak to wygląda, ta sama para z przykładu zarobiła zaledwie 20 USD w pierwszym miesiącu.

Dlatego ważne jest, aby nie rezygnować tylko dlatego, że nie zarobiłeś milionów w pierwszych miesiącach blogowania. Ale jeśli jesteś dobry i ciężko pracujesz, możesz zacząć zarabiać setki dolarów miesięcznie po pierwszym roku blogowania.

Najpopularniejsze blogi związane ze stylem życia

rama

Jeśli nadal nie jesteś w stu procentach pewien, jak powinien wyglądać blog o stylu życia, pokażemy kilka przykładów. Następującym osobom udało się stworzyć udane blogi, które codziennie przyciągają wiernych czytelników. Tak, ci ludzie zarabiają na tym nawet pieniądze.

Puchar Jo

cup-of-jo

aparat fotograficzny

Dołącz wysokiej jakości zdjęcia i wizualizacje. Czytelnicy polubili blogi z pięknymi zdjęciami i efektami wizualnymi. Korzystaj z dobrego aparatu cyfrowego, aby robić zdjęcia związane z Twoimi postami

Ten niesamowity blog został napisany przez Joannę Goddard z Nowego Jorku. Po udanej karierze w różnych popularnych czasopismach Joanna postanowiła założyć własny blog. Chociaż zaczęło się jako hobby weekendowe, Puchar Jo szybko stała się bardzo popularna, gdy Joanna pisze teraz o stylu, jedzeniu, designie, podróżach, relacjach i macierzyństwie. Blog jest doskonałym przykładem tego, jak powinien wyglądać blog lifestyle, więc nie bój się uczyć z doświadczenia Joanny.

Wit & Delight

dowcipna rozkosz

Kate Arends postanowiła założyć własny blog w 2008 roku, kiedy nadal pracowała jako grafik. Jej miłość do drogich i wspaniałych rzeczy zmusiła ją do myślenia o życiu. Właśnie wtedy postanowiła zacząć Wit & Delight jako medium, które pozwoliło jej wyrazić siebie. Blog szybko stał się sukcesem i obecnie liczy ponad 3 miliony unikalnych obserwujących i kilka osób, które nad nim pracują na co dzień.

Babeczki i Kaszmir

babeczki-kaszmir

Emily Schuman to kolejna odnosząca sukcesy kobieta, która założyła blog jako prosty sposób docierania do ludzi i wyrażania siebie. Ludzie zakochali się w stylu pisania Emily i postach, które zaczęła dostarczać, więc mogła się obrócić Babeczki i Kaszmir w coś więcej niż hobby. Blog jest obecnie jednym z najpopularniejszych blogów o stylu życia, w których Emily ma kilku pracowników. Blog obejmuje modę, jedzenie, urodę, wystrój i wiele innych.

Wniosek

Założenie blogu lifestyle nie jest takie trudne. Nawet jeśli to było Twoje pierwsze spotkanie z założeniem bloga, nadal powinieneś być w stanie wykonać wszystkie kroki i przygotować bloga. Ale prowadzenie udanego blogu lifestyle to zupełnie inna historia. Teraz nadszedł czas, abyś zabłysnął i pokazał całą swoją kreatywność.

Pisanie historii, robienie zdjęć lub nagrywanie filmów wymaga czasu. Zdobycie gości i zwabienie ich innym postem jest wyzwaniem. Ale właśnie dlatego chciałeś założyć blog lifestyle, prawda? Aby pokazać, co Cię pasjonuje, nauczyć ludzi czegoś i dzielić się życiem ze społecznością. Publikuj dalej i nie zapomnij zajrzeć na naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej o blogowaniu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map