Jak uczynić swoją witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych

O tym przewodniku

Infografika przyjaznej stronie mobilnej
Wyświetl witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych [Infografika]

W dynamicznym cyfrowym świecie, w którym żyjemy, ciągły rozwój technologii otwiera drzwi do przepełnienia natychmiast dostępnych informacji. To powoduje, że ludzie są spragnieni dodatkowych informacji i usług. Chcą natychmiastowego dostępu do pożądanych informacji, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jakiego rodzaju urządzenia używają do przeglądania świata online.

Umożliwienie klientom dostępu do informacji w ruchu stało się jednym z głównych priorytetów niemal każdej organizacji biznesowej na świecie. Zapewnia klientom znacznie lepszą obsługę, co może znacznie poprawić działalność na wielu kluczowych poziomach. Dlatego ważne jest, aby każdy właściciel firmy stworzył witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych, aby zapewnić użytkownikom mobilnym płynną obsługę. Ta sama zasada obowiązuje, jeśli planujesz założyć bloga. Musi być przyjazny dla urządzeń mobilnych.

Co to jest strona mobilna?

Witryna dostosowana do urządzeń mobilnych to witryna zaprojektowana do wyświetlania zawartości witryny na urządzeniach mobilnych, czyli smartfonach i tabletach. Jest zoptymalizowany dla urządzeń mobilnych, ponieważ znacznie ułatwia użytkownikom mobilnym czytanie żądanych treści i nawigację w witrynie, którą odwiedzają.

strona przyjazna dla urządzeń mobilnych
67% użytkowników wskazało, że chętniej kupi produkt lub usługę od firmy, która zbudowała witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych
witryna nieprzyjazna dla urządzeń mobilnych
61% użytkowników powiedziało, że opuścili stronę, która nie była stroną przyjazną dla urządzeń mobilnych

Mianowicie witryna dostosowana do urządzeń mobilnych łatwo dostosowuje się do rozmiaru ekranu i rozdzielczości urządzeń mobilnych, z których korzystają użytkownicy witryny. Dzięki temu mogą znaleźć to, czego szukają w ciągu kilku sekund.

Formatując interfejs i zawartość witryny w sposób przyjazny dla urządzeń mobilnych, nie tylko ułatwisz nawigację i zwiększysz tekst, aby był łatwiejszy do odczytania, ale zoptymalizujesz również witrynę pod kątem ekranów dotykowych, dodając elementy dotykowe. A prędkość pobierania witryny zostanie wymiernie poprawiona.

Dlaczego ważne jest, aby mieć witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych

Posiadanie witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych może mieć duży wpływ na Twoją firmę i zwiększyć zyski. Ponad rok temu korzystanie z urządzeń mobilnych przekraczało możliwości korzystania z komputerów, co pokazuje, że ponad połowa ruchu online pochodzi teraz z urządzeń mobilnych.

Jest to z pewnością jeden z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych, ponieważ większość klientów zdecydowanie odwiedza ją za pośrednictwem telefonów komórkowych i tabletów.

21 kwietnia 2015 r. Google wprowadziło kolejną aktualizację algorytmu rankingowego, stwierdzając, że strony zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych będą preferowane w wynikach wyszukiwarek mobilnych, zachęcając właścicieli witryn do ulepszania swoich witryn i zapewniania użytkownikom lepszych wrażeń..

Dlatego dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych może znacząco wpłynąć na jej pozycję w wyszukiwarkach. Może poprawić widoczność wyszukiwania, a także poprawić tożsamość marki i wrażenia użytkownika. Ponadto może pomóc w przekształceniu witryny w maszynę do generowania potencjalnych klientów.

boom urządzeń mobilnych
Urządzenia mobilne stanowią teraz prawie 2 na 3 minuty spędzone online
czas spędzony na urządzeniu mobilnym
Przeciętny użytkownik wydaje 4-5 godzin dziennie na telefonie komórkowym
mobilne media cyfrowe
Mobilny czas mediów cyfrowych w USA jest obecnie znacznie dłuższy o godz 51% w porównaniu do komputerów stacjonarnych (42%)

Dlaczego warto teraz korzystać z telefonu komórkowego?

bądź mobilny

Twoja firma skorzysta na wiele sposobów, jeśli zoptymalizujesz swoją witrynę pod kątem urządzeń mobilnych. Rzućmy okiem na najważniejsze, które mogą pomóc Ci ulepszyć swój biznes na dłuższą metę.

Zwiększony ruch na Twojej stronie

ruch z wyszukiwarek mobilnych
Około 60% ruchu związanego z wyszukiwaniem pochodzi z urządzeń mobilnych

Spośród Top 5 najbardziej ekscytujące możliwości dla marketerów cyfrowych, optymalizacja urządzeń mobilnych jest na pierwszym miejscu, nawet przed zaangażowaniem w mediach społecznościowych i ukierunkowaniem / personalizacją

43% Optymalizacja mobilna
35% Zaangażowanie w media społecznościowe
35% Celowanie i personalizacja
30% Marketing treści
30% Optymalizacja treści

90% STRON INTERNETOWYCH NIE JEST GOTOWYCH DO OPTYMALIZACJI!

Ze względu na rosnącą liczbę użytkowników mobilnych możesz przyciągnąć całkiem sporą liczbę klientów, zapewniając im nienaganną obsługę mobilną. Spowoduje to znacznie większy ruch w Twojej witrynie. Dzisiaj ludzie używają smartfonów nawet podczas oglądania telewizji, korzystania z komputerów stacjonarnych lub laptopów. Nadal z nich korzystają podczas podróży do pracy i często w pracy.

Co więcej, Google rozpoznaje, czy dana witryna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Rzadziej wyświetlają Twoją witrynę jako wiarygodny wynik wyszukiwania, jeśli nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych. Oczywiście może to negatywnie wpłynąć na twój ranking na stronach wyników wyszukiwania i pozostawić cię daleko w tyle za konkurencją, gdy będziesz walczył o zdobycie pozycji i zwiększenie ruchu na swojej stronie.

Dlatego posiadanie witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych może znacznie pomóc w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i pomóc przyciągnąć znacznie więcej ruchu do Twojej witryny, ostatecznie poprawiając pozycję Twojej wyszukiwarki.

Lepsze wrażenia użytkownika

Gdy umożliwisz docelowym klientom korzystającym z urządzeń mobilnych łatwy dostęp do Twojej witryny i znalezienie towarów lub usług, których szukają w ciągu kilku sekund, znacznie poprawiasz ich wrażenia z użytkowania.

Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że większość odwiedzających korzysta ze smartfonów i tabletów, aby sprawdzić, co masz do zaoferowania. Zapewnienie lepszej jakości obsługi zarówno użytkownikom komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych powinno być jednym z głównych priorytetów.

Lepsze wrażenia użytkowników oznaczają wyższy ranking SEO, ponieważ Google indeksuje wrażenia użytkowników w celu ustalenia rankingu witryn w wyszukiwarkach. Dlatego, jeśli możesz zapewnić swoim użytkownikom mobilnym lepszą obsługę, poprawisz swój ranking SEO, co pomoże poprawić widoczność wyszukiwania i zwiększy ruch.

Oczywiście nie oznacza to, że należy całkowicie zignorować klientów i potencjalnych klientów korzystających z komputerów stacjonarnych lub laptopów, ponieważ nadal stanowią oni znaczną część ruchu przychodzącego do Twojej witryny i nadal stanowią ważną część bazy klientów.

złe działanie mobilne
40% konsumentów przejdzie na stronę konkurenta po złej mobilności
97% stron nie działa w UX. Witryny, które zawodzą w UX, cierpią z powodu sfrustrowanych użytkowników i słabych współczynników konwersji

Zwiększone współczynniki konwersji

Większy ruch przychodzi do Twojej witryny, dzięki czemu będziesz mieć lepsze możliwości angażowania docelowych klientów swoimi treściami i przyciągania potencjalnych klientów. Ostatecznie zamienisz te kontakty na klientów. Coraz więcej osób będzie odwiedzać Twoją witrynę, a zapewniając im wysoki komfort użytkowania, znacznie zwiększysz współczynnik konwersji.

nienadzorowana strona internetowa
48% powiedz, że gdy witryny nie działają dobrze na smartfonach, to sprawia, że ​​czują, że firmy nie dbają o swoją firmę

Większość kupujących online to w rzeczywistości użytkownicy mobilni. Coraz częściej przeglądają internet za pomocą smartfonów i tabletów, szukając produktów lub usług.

Jeśli nie zapewnisz im takiej wygody i łatwej nawigacji, stracisz zarówno obecnych, jak i potencjalnych klientów, ponieważ będą oni bardziej skłonni opuścić Twoją witrynę i przejść do bardziej przyjaznej dla konkurencji strony.

Dlatego, spełniając potrzeby docelowych klientów, którzy wolą przeglądać na urządzeniach mobilnych, możesz przyciągnąć znacznie więcej klientów i zwiększyć współczynniki konwersji. Przy wyższych współczynnikach konwersji osiągnięcie zysku będzie znacznie łatwiejsze, a zobaczysz pozytywne wyniki na ROI.

prędkość przeglądania
Aby naprawdę konkurować i utrzymać ludzi w Twojej witrynie, musi być w stanie obsługiwać zarówno połączenia inne niż WiFi, jak i połączenia Wi-Fi oraz w idealnym świecie, załaduj stronę w mniej niż 4 sekundy.

Ponad połowa użytkowników mobilnych spodziewa się, że witryna załaduje taką ilość czasu, a około 80% jest ogólnie niezadowolonych z szybkości przeglądania na smartfonach.

zoptymalizowana i lekka strona internetowa
Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, to przede wszystkim optymalizacja treści wizualnych (zmniejszenie rozmiarów plików bez wpływu na jakość obrazu) i utrzymanie ogólnej witryny rozmiar do mniej niż 1 MB

Obniżone współczynniki odrzuceń

Jeśli Twoja witryna zmusza użytkowników mobilnych do zmrużenia oka, powiększenia strony lub zainstalowania dodatków, aby ich urządzenia mobilne mogły wyświetlać Twoją witrynę, możesz mieć bardzo wysoki współczynnik odrzuceń. Użytkownikom mobilnym łatwiej jest po prostu opuścić witrynę i przejść do konkurencyjnej witryny, która nie jest tak trudna.

Dzięki dostosowaniu witryny do urządzeń mobilnych znacznie zmniejszasz współczynnik odrzuceń. A ponieważ zapewniasz użytkownikom mobilnym intuicyjną obsługę, masz większą szansę na zaangażowanie ich w swoją markę, ponieważ warto poświęcić im czas na pozostanie w witrynie dłużej.

Witryny zoptymalizowane tylko do użytku na komputerze nie wyświetlają się dobrze na urządzeniach mobilnych, co może sprawić, że użytkownicy mobilni odwiedzający Twoją witrynę odejdą natychmiast i nigdy nie wrócą. Co więcej, takie strony internetowe ładują się na urządzeniach mobilnych znacznie dłużej. Pamiętaj, że kupujący online oczekują, że strona załaduje się w ciągu dwóch sekund. Zanim minęły trzy sekundy, duża liczba kupujących udała się gdzie indziej.

Czas ładowania strony jest jednym z najważniejszych elementów każdej udanej witryny, ponieważ może znacząco wpłynąć na współczynnik odrzuceń i konwersji. W szczególności jednosekundowe opóźnienie czasu ładowania strony może zmniejszyć współczynnik konwersji o 7 procent, natomiast dwusekundowe opóźnienie czasu ładowania strony może zwiększyć współczynnik odrzuceń nawet o 87 procent.

Zoptymalizuj szybkość swojej witryny, aby poprawić wrażenia użytkowników, a zobaczysz korzyści w dolnej linii firmy. Zoptymalizowanie witryny pod kątem urządzeń mobilnych również pomoże Ci to osiągnąć, ponieważ Twoja witryna będzie działać znacznie lepiej na tabletach i smartfonach użytkowników, pomagając obniżyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć bazę klientów.

lojalność klientów
90% wyszukiwania na urządzeniach mobilnych prowadzi do działania 50% prowadzi do zakupu

Zwiększona lojalność klientów

Jeśli zapewnisz swoim klientom lepszą obsługę, zainspirujesz ich lojalność, zyskasz klientów i ambasadorów marki na całe życie. Witryna dostosowana do urządzeń mobilnych może ci w tym pomóc, a także pomoże ci poprawić swoją reputację i poprawić wizerunek Twojej marki.

Satysfakcja z korzystania z urządzeń mobilnych pomoże Ci zbudować zaufanie wśród klientów i zwiększyć zaangażowanie marki. Będziesz miał większą wiarygodność i staniesz się wiarygodnym źródłem informacji dla swoich klientów, ilekroć potrzebują oni informacji, które możesz im podać. Jeśli nie zapewnisz klientom usług mobilnych, których szukają, ryzykujesz utratą, być może nawet na stałe, konkurencji.

Wybór podejścia do stworzenia strony przyjaznej dla urządzeń mobilnych

wybór podejścia

Istnieją dwa podejścia do stworzenia strony przyjaznej dla urządzeń mobilnych; to, które podejście wybierzesz, zależy całkowicie od twoich priorytetów biznesowych. Mianowicie, możesz zdecydować się na stworzenie zupełnie nowej i mobilnej strony internetowej lub zaprojektować własną stronę internetową, aby automatycznie dostosowywać się do różnych urządzeń mobilnych, co jest określane jako responsywny projekt strony internetowej.

Zbuduj witrynę mobilną

TOP 5 SMARTFONÓW 2019
5 najlepszych smartfonów w 2016 roku
Samsung 21,4%
jabłko 18,7%
Huawei 8,1%
Lenovo 5,1%
Xiaomi 4,6%
Wszyscy inni dostawcy telefonów obejmują 42,1% rynku telefonów komórkowych

Zbudowanie oddzielnej witryny mobilnej oznacza hostowanie wersji mobilnej witryny pod osobnymi adresami URL, którymi może być poddomena mobilna (m.example.com), podfolder w witrynie internetowej (example.com/mobile) lub zupełnie osobny telefon komórkowy domena (przyklad.mobi).

Korzystając z oddzielnej witryny mobilnej, należy uwzględnić elementy responsywnego projektu internetowego, ponieważ pozwoli to dostosować strony do niewielkich różnic w rozmiarach ekranu.

Zbudowanie oddzielnej strony mobilnej zdecydowanie ma swoje plusy i minusy. Witryna mobilna jest dodatkiem do głównej witryny i jest zoptymalizowana do użytku w podróży. Może ci bardzo pomóc w widoczności wyszukiwania, ponieważ częściej pojawia się w wyszukiwaniach mobilnych niż w zwykłej domenie. Wykorzystuje również minimalną przepustowość, dlatego jest znacznie szybszy niż inne witryny.

Z punktu widzenia użytkowników mobilnych zdecydowanie preferowana jest osobna witryna mobilna, ponieważ taka witryna może zapewnić doskonałą użyteczność. Użytkownicy mobilni, którzy odwiedzają Twoją witrynę, są automatycznie przekierowywani na Twój URL na urządzenia mobilne, ale użytkownicy tabletów wyświetlają się po stronie komputera, więc treść nie jest spójna na wszystkich urządzeniach.

4-calowy ekran telefonu
Najpopularniejsze są telefony 4-calowe w większości krajów, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Australii, Japonii i USA. Jest to spowodowane ogromną popularnością iPhone’a 5 i 5S

Jednak z perspektywy biznesowej, tworząc oddzielną witrynę mobilną, będziesz mieć dwie witryny do utrzymania, co może zająć dużo czasu, nie wspominając już o pieniądzach. I musisz zrobić SEO dla nowej witryny od podstaw. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, że będziesz mieć zduplikowane treści, za które Google może cię ukarać. Możesz jednak obejść ten problem, mając odpowiedni adnotacja dwukierunkowa. W ten sposób Twoja witryna nie będzie wyglądać tak, jakby zawierała zduplikowane treści, ale zamiast tego oba Twoje adresy URL będą miały równoważną treść.

popularne rozdzielczości ekranu
Najbardziej pod względem rozdzielczości ekranu popularne są 640 × 1136, 750 × 1334, 1080 × 1920 i 720 × 1280
płatności mobilne
20,2% Ameryki Północnej regularnie korzystaj z płatności mobilnych – odsetek ten przekłada się na 55 milionów ludzi, liczba prognozowana przez firmę wzrośnie o 39,2% w ciągu następnego roku.

Wielu właścicieli firm decyduje się na podejście mobilne w pierwszej kolejności, aby tworzyć witryny dostosowane do urządzeń mobilnych. Zasadniczo oznacza to najpierw zaprojektowanie strony internetowej dla urządzeń mobilnych i przygotowanie się do projektowania na komputery. Jest to zdecydowanie najlepsze podejście do tworzenia witryny internetowej po raz pierwszy, ponieważ jeśli uda Ci się sprawić, że witryna będzie dobrze działać na urządzeniach mobilnych, będzie działać jeszcze lepiej na komputerze stacjonarnym.

Jeśli jednak nie budujesz witryny po raz pierwszy i chcesz po prostu zoptymalizować istniejącą witrynę pod kątem urządzeń mobilnych, możesz dodać wersję mobilną witryny pod innym adresem URL lub przeprojektować witrynę, aby jej układ dostosował się do każde urządzenie, korzystając z responsywnego projektowania stron internetowych.

Elastyczne projektowanie stron internetowych

mobilna reklama cyfrowa
Konta urządzeń mobilnych dla 50% wszystkich wydanych reklam cyfrowych w 2019 r

Elastyczne projektowanie witryn oznacza projektowanie istniejącej witryny w sposób umożliwiający jej zmianę układu, tak aby automatycznie dostosowywała się do różnych urządzeń mobilnych. Dlatego bez względu na to, na jakim urządzeniu będzie ono wyświetlane, Twoja witryna automatycznie dostosuje się do rozmiaru ekranu i rozdzielczości tego urządzenia, co znacznie poprawi komfort użytkowania. Ponadto responsywne projektowanie stron internetowych to wzorzec projektowy wysoce zalecany przez Google.

HANDEL MOBILNY SZYBKO Rośnie
3 mld USD. 2010 r
6 USD 2011 r
10 USD 2012
14 USD 2013
19 USD 2014
25 USD 2015 r
31 USD 2016 r

Responsywna witryna rozpoznaje urządzenie, na którym jest oglądana, i automatycznie zmienia rozmiar, aby zapewnić optymalne oglądanie. Dysponując responsywną witryną, zapewnisz użytkownikom korzystającym ze smartfonów i tabletów możliwość odwiedzenia Twojej witryny. I ograniczysz ryzyko utraty ich na rzecz konkurencji.

Z pewnością chcesz dać swoim obecnym i potencjalnym klientom dokładnie to, czego chcą, i odnieść sukces w powiększaniu bazy klientów i generowaniu większych przychodów. Tak więc, mając responsywną stronę internetową, zapewnisz swoim klientom szybkie ładowanie stron, łatwą nawigację i usprawnioną stronę internetową, gdzie mogą szybko i łatwo znaleźć to, czego szukają.

Jak uczynić swoją witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych

zarządzanie treściami cyfrowymi
Najważniejsze czynniki optymalizacji mobilnej według konsumentów
dostępność
Udostępnij

Witryny mobilne powinny działać na wszystkich urządzeniach mobilnych.
kliknięcia
Każda informacja jest dostępna w jednym lub dwóch dotknięciach
pasek wyszukiwania
Pasek wyszukiwania jest łatwy do znalezienia i użycia
jak ikona
Spraw, aby strona wyglądała czysto i wydajnie
wersja na komputer
Daj opcję przejścia do pełnej witryny na komputery
przyjazne dla palca przyciski
Użytkownicy wolą duże przyciski przyjazne dla palców. Zaprojektuj witrynę tak, aby każda ręka mogła z nią łatwo korzystać
projekt dla widoczności
Konstrukcja zapewniająca widoczność
Ułatw swoim klientom czytanie treści.
formularze nieprzewijające
Spraw, aby formularze wypełniania nie były przewijane i zawierały tylko kilka pól
przewijanie w jednym kierunku
Większość użytkowników przewija tylko w jednym kierunku, w górę – w dół lub w lewo – w prawo
dokonać zakupu
Ułatw konwersję
Utwórz jasne sposoby dokonywania zakupów lub kontaktowania się z użytkownikami.
lokalizacja i godziny pracy
Ważne jest, aby podać swoją lokalizację i godziny pracy
Kliknij, aby zadzwonić
Zaplanuj funkcję „Kliknij, aby połączyć” w swojej witrynie
adres e-mail
Podaj swój adres e-mail
konta w sieciach społecznościowych
Wskaż swoje konta w sieciach społecznościowych
przekierowuje witrynę mobilną
Przekierowania strony mobilnej
Upewnij się, że użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę z urządzenia mobilnego zostaną przekierowani do Twojej witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych.
testowanie i optymalizacja
Słuchaj, ucz się i powtarzaj
Spraw, aby testy i optymalizacja były ciągłym procesem.

przewiń w dół

Sposób dostosowania witryny do urządzeń mobilnych zależy od tego, czy korzystasz z jednego z wielu systemów zarządzania treścią (CMS) do zarządzania treściami cyfrowymi, czy korzystasz z narzędzia do tworzenia witryn.

CMS

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie CMS, aby Twoja witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych, ponieważ oferuje rozwiązania, których potrzebujesz, bez konieczności tworzenia dwóch osobnych wersji witryny.

Najpopularniejsze platformy CMS to WordPress, Joomla i Drupal, by wymienić tylko kilka. Oferują one szereg wtyczek mobilnych, motywów i szablonów, które pomogą Ci zmienić stronę internetową w responsywną, która dostosuje się do dowolnego możliwego urządzenia mobilnego.

Niezależnie od tego, jakiego systemu zarządzania treścią używasz w swojej witrynie, dostosowanie witryny do wymagań mobilnych wymaga zmiany i / lub dostosowania motywu witryny. Oczywiście wybrany motyw musi uwzględniać responsywne zasady projektowania, aby można go było dostosować do różnych urządzeń, na których przeglądana jest Twoja strona internetowa.

Najpierw możesz sprawdzić, czy motyw, którego już używasz, może mieć dostępną aktualizację i czy ta aktualizacja jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Jeśli tak, aktualizacja motywu będzie prawie wszystkim, co musisz zrobić. Co ważniejsze, aktualizacja Twojego motywu zapewni Twojej witrynie nowe poprawki zabezpieczeń, które poprawią zarówno Twoją witrynę, jak i ogólną działalność firmy.

WordPress

Jeśli Twoja witryna jest hostowana na WordPress.com, WordPress automatycznie zaoferuje motyw dostosowany do urządzeń mobilnych, w zależności od motywu, który już masz. Jeśli korzystasz z WordPress we własnej firmie hostingowej, możesz sprawdzić swój motyw i wersję WordPress, korzystając z jednej z następujących metod.

  • Sprawdź panel administracyjny, w którym można zobaczyć numer wersji u góry pulpitu nawigacyjnego lub w stopce, odpowiednio dla najnowszych i starszych wersji instalacji WordPress.
  • Alternatywnie możesz przejść do strony internetowej z zainstalowanym WordPressem i użyć funkcji „wyświetl źródło” przeglądarki internetowej, aby wyszukać stronę w poszukiwaniu metatagu generatora, który dostarczy Ci numer wersji. Numer wersji instalacji WordPress znajduje się również w pliku /wp-include/version.php.

Joomla

Jeśli używasz Joomla jako CMS możesz sprawdzić, której wersji instalacji używasz, sprawdzając interfejs administracyjny, sprawdzając stronę Informacje o systemie w interfejsie administracyjnym lub sprawdzając plik /version.php, który zawiera numer wersji i zwykle znajduje się w / libraries / joomla / files.

Jeśli Twoja wersja Joomla nie jest najnowszą dostępną wersją, możesz zaktualizować swoją wersję i szablon Joomla. Inną opcją jest zainstalowanie rozszerzenia Joomla dostosowanego do urządzeń mobilnych, ponieważ wiele rozszerzeń sprawia, że ​​witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych bez konieczności aktualizowania wersji Joomla..

Drupal

Jeśli używasz Drupal jako CMS i chcesz przekonwertować całą witrynę na nowy motyw dostosowany do urządzeń mobilnych, możesz to zrobić, odwiedzając stronę przewodnik po responsive web design dostarczone przez Drupal. Tam możesz znaleźć listę responsywnych motywów i wybrać ten, który dostosowuje się do Twojej witryny. Zainstaluj wybrany motyw i gotowe.

Testowanie Twojego motywu

Po zaktualizowaniu motywu sprawdź, jak działa na komputerze i urządzeniu mobilnym, odwiedzając stronę demonstracyjną na żywo wybranego motywu. Motywy zwykle mają link prowadzący do ich strony demonstracyjnej i jest to najłatwiejszy sposób, aby ustalić, czy wybrany motyw ma responsywny projekt, który odpowiada Twoim potrzebom. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy motyw działa tak, jak chcesz, jest skorzystanie z urządzenia mobilnego, aby odwiedzić stronę demonstracyjną.

Możesz jednak także odwiedzić PageSpeed ​​Insights narzędzie, które może pokazać, czy wybrany motyw będzie działał dobrze na urządzeniach mobilnych. Google Chrome oferuje inną alternatywę dla sprawdzania zachowania Twojego motywu. Polega ona na użyciu narzędzia do emulacji urządzeń mobilnych w Narzędziach Chrome dla programistów. Możesz znaleźć to narzędzie w menu Chrome Widok> Deweloper> Narzędzia dla programistów.

Jeśli wybrany motyw okaże się przyjazny dla urządzeń mobilnych i działa dobrze zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, przeprowadź ostatni test, aby sprawdzić, czy witryna reaguje i czy renderuje się dobrze na wszystkich urządzeniach. Możesz wykonać ostateczną kontrolę za pomocą Test przyjazny dla urządzeń mobilnych narzędzie, które wymaga jedynie wpisania adresu URL witryny w polu, po czym szybko analizuje witrynę i zapewnia wynik w ciągu kilku sekund.

Jeśli Twoja witryna nadal nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, test Przyjazny dla urządzeń mobilnych poinformuje Cię, dlaczego, a także dostarczy przydatnych informacji na temat wszystkiego, co należy naprawić, aby zoptymalizować witrynę pod kątem urządzeń mobilnych.

Kreator strony internetowej

recenzje kreatora stron internetowych
Recenzje konstruktorów stron internetowych

Istnieje wiele elastycznych konstruktorów stron internetowych, które mogą pomóc w dostosowaniu witryny do urządzeń mobilnych bez konieczności pisania ani jednego wiersza kodu. Posiadają narzędzia, które są łatwe w użyciu i mogą pomóc w szybkim utworzeniu witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych. Twórcy stron internetowych mogą nawet hostować i utrzymywać Twoją witrynę, więc w zasadzie mogą wykonać całą pracę za Ciebie. Umożliwia to skupienie się na tworzeniu treści i pracy nad osiągnięciem celów biznesowych.

Najpopularniejszymi twórcami stron internetowych są Wix, Weebly i Squarespace, by wymienić tylko kilka. Ale jest o wiele więcej twórców stron internetowych z łatwymi w użyciu narzędziami, które mogą pomóc Ci ulepszyć twoją stronę internetową, z responsywnym projektem, który dostosuje się do dowolnego urządzenia używanego do przeglądania twojej witryny.

Twórcy stron internetowych dysponują narzędziami, które pozwalają po prostu przeciągać i upuszczać zawartość na stronie internetowej i natychmiast publikować wszystko, co chcesz. Mogą nawet hostować Twoją witrynę i zarządzać wszystkimi rzeczami technicznymi, dzięki czemu możesz skupić się na tworzeniu angażujących treści.

Najważniejszą funkcją twórców stron internetowych jest automatyczne dostosowywanie witryny do urządzeń mobilnych. Korzystając z dowolnej z dostępnych opcji, utworzysz witrynę o elastycznym designie, która automatycznie dostosowuje się do urządzeń używanych przez odwiedzających.

Wybierając narzędzie do tworzenia stron internetowych, oczywiste jest, że musisz wybrać ten, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb. Na pewno weźmiesz pod uwagę cenę, ale ważne jest, aby sprawdzić projekty i narzędzia oferowane przez różnych twórców stron internetowych, a także świadczoną przez nich obsługę klienta.

Wix

logo wix na pierwszej stronie przewodnika

Wix jest jednym z najlepszych producentów stron internetowych na rynku. Jest to zdecydowanie najbardziej innowacyjny projekt, który jest zgodny z najnowszymi trendami w projektowaniu stron internetowych. Nie musisz umieć kodować; wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnij i upuść zawartość i zapewnij odwiedzającym witrynę jak najlepszą obsługę. Wix posiada również projekty i narzędzia, które są specyficzne dla branży i mogą obsłużyć każdy możliwy rynek niszowy.

Weebly

logo weebly na pierwszej stronie przewodnika

Z drugiej strony Weebly ma prosty i minimalistyczny interfejs użytkownika, a jego projekty znacznie różnią się od tych oferowanych przez Squarespace. Ale jeśli wolisz prostotę niż design, Weebly jest najlepszym rozwiązaniem. Ma mniej narzędzi niż Squarespace i jest zdecydowanie najłatwiejszym narzędziem do tworzenia stron internetowych metodą przeciągania i upuszczania. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika, wszystkie jego szablony są responsywne i ma ponad 40 wstępnie zaprojektowanych układów stron do wyboru.

Squarespace

Logo squarespace na pierwszej stronie przewodnika

Squarespace oferuje eleganckie i profesjonalnie wyglądające projekty, dlatego jest liderem na rynku, jeśli chodzi o tworzenie responsywnych stron internetowych. Wszystkie szablony projektowe oferowane przez Squarespace są bardzo dopracowane i zapewniają znacznie lepszą obsługę. Squarespace zapewnia całodobową obsługę klienta. Daje także obszerną listę opcji do stylizacji i dostosowywania witryny. Wielu innych twórców stron internetowych nie oferuje opcji dostosowywania stylu witryny, które nie wymagają edycji kodu.

Wniosek

Dziś posiadanie strony mobilnej jest koniecznością. Mobilność zapewni użytkownikom lepsze wrażenia z użytkowania. Wprowadź zmiany i nadążaj za tempem, ponieważ Google nagrodzi Cię wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania.

Istnieje wiele opcji tworzenia strony internetowej zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych. Sprawdź, co jest dostępne i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zwrócenie uwagi na ten ważny szczegół teraz opłaci się w budowaniu bazy klientów, zwiększaniu sprzedaży i tworzeniu lojalnych, długoterminowych klientów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map