Як торгова марка та авторське право на ім’я чи логотип

Так само як ваш бізнес має назву, він також повинен мати власний розпізнаваний логотип, щоб встановити візуальне представлення вашого бренду. Логотип повинен ідеально відображати ринкову нішу і особистість бренду вашої компанії. І це повинно бути досить унікальним, щоб відрізняти компанію від конкуренції.


Оскільки ваше ім’я та логотип є частиною ДНК вашого бренду та вашого бізнесу, подання заявки на реєстрацію авторських прав та торговельної марки обох є важливим фактором.

Contents

Чи потрібно вам зареєструвати вашу торговельну марку та авторські права на своє ім’я чи логотип?

Злодій

Ви, звичайно, не повинні реєструвати авторські права та торговельну марку імені або логотипу вашої компанії в Сполучених Штатах; Ви володієте авторськими правами, як тільки ви поклали оригінальний твір на аркуші паперу або комп’ютер, і ви отримали товарний знак, як тільки використовуєте своє ім’я та логотип для маркетингу вашого бізнесу. Однак додатковий крок реєстрації обох може забезпечити вам важливий захист. Реєстрація торговельної марки захищає вас від втрати прав на неї, якщо якась інша компанія використовує те саме або дуже схоже ім’я. Реєструючи торговельну марку своїм іменем, ви декларуєте ексклюзивні права на неї для своєї сфери діяльності. І ви перешкоджаєте комусь іншому використовувати ваше ім’я для власної діяльності в подібному бізнесі.

Якщо у вас є малий бізнес, який ви працюєте в одній державі і не плануєте розширюватися на нові ринки, вам не потрібно реєструвати торговельну марку свого імені. Ви вже маєте право використовувати його на своєму ринку. З іншого боку, якщо ви плануєте розширити свій бізнес та вийти на нові ринки, було б розумно зареєструвати торгову марку, щоб не виникало плутанини, якщо інша компанія використовує те саме чи схожу назву, як ваша.

У світі офіційно зареєстровано понад 16 мільйонів активних брендів

Сполучені Штати
Європейські бренди
Азії та Близького Сходу

Якщо, наприклад, ви запускаєте блог і розробляєте новий логотип для нього, вам потрібно буде його захистити. Що стосується реєстрації вашого логотипу, просто використовуючи його, ви створюєте товарний знак. Ви створюєте візуальне представлення свого бренду, оскільки ваш логотип – це те, що ваші клієнти вас впізнають, і це те, що відрізняє вас від ваших конкурентів. Однак торгова марка забезпечує більш високий захист, оскільки вона заважає іншим красти ваш логотип або використовувати той, який дуже схожий на ваш.

Просто використовуючи позначку вашої компанії в комерції, без реєстрації ви встановлюєте свої права “загального права”. Однак реєстрація вашої торговельної марки в Патентному відомстві США (USPTO) забезпечить ряд переваг.

До таких переваг можна віднести:

П’ятірка країн, де виробляються підробки

  • Юридична презумпція вашої власності на цю марку по всій країні, що важливо, якщо ви плануєте розширити свій бізнес на інші ринки.

Тому авторське право та торговельна марка вашого імені чи логотипу, безумовно, не потрібні, але вони можуть забезпечити вам дуже корисні переваги.

Чому торгові марки та авторські права настільки важливі?

Значення

Вироби зі шкіри, гаманці та сумки
511 мільйонів доларів

Годинники та ювелірні вироби
$ 187

Одяг та аксесуари
133 доларів

Айфони та побутова електроніка
$ 104

Взуття
103 долари США

Після створення веб-сайту ви повинні зареєструвати назву своєї компанії та зробити свій логотип. Тоді вам знадобиться реєстрація авторських прав та торговельних марок, оскільки це захистить ваше ім’я та логотип від порушень. Потрібно переконатися, що ви захищаєте права на свою інтелектуальну власність і переконайтесь, що жодна інша компанія не викраде вашу ідею та дизайн логотипу, що є основною ідеєю авторського права та торгової марки.

Як авторські права, так і торгові марки надають вам відмінний спосіб захистити свої оригінальні ідеї від використання як власності когось іншого. Це, без сумніву, найважливіша вигода, яку вони вам пропонують.

Торгові марки ніколи не втрачають силу, доки ви використовуєте свою торгову марку в комерції для ідентифікації джерела ваших товарів чи послуг, люди визначатимуть ваш бізнес за нею. Це цінний актив і дуже ефективний комунікаційний інструмент, який дозволяє миттєво повідомляти імідж вашої компанії та продукти чи послуги, які ви пропонуєте клієнтам.

Конкретні бренди
які “, здається, підробляються підробками інтенсивніше”, включають Nike, Rolex, Ray Ban, Louis Vuitton, Apple, Adidas, Chanel, Viagra, Gucciта інших відомих брендів

Торгові марки пропонують набагато більший захист, ніж авторські права, але авторські права надзвичайно важливі для захисту логотипів. Читайте далі, щоб детально вивчити різницю між ними, щоб ви могли краще зрозуміти їх важливість та вплив, який вони можуть мати на вашу компанію.

Різниця між товарними знаками та авторськими правами

Якщо ви захищаєте авторське право на своє ім’я або логотип, не торгуючись ним, ви не можете повністю захистити його від порушення. Ви лише забезпечуєте свої права на нього, оскільки це щось, що ви створили, і це ваша інтелектуальна власність. Торгова марка може захистити своє ім’я та логотип на випадок, якщо хтось інший захоче використовувати їх у своїх цілях.

Торгова марка

Незареєстрований
Зареєстровано


Хто зазвичай прагне цього захисту?

Власники бізнесу та продуктів


Застосування

Будь-яке ім’я, слово, слоган, символ, дизайн та / або зображення, що ідентифікує бізнес чи бренд та відрізняє його від інших


Номер

16 мільйонів активних торгових марок


Довжина

Реєстрація торговельної марки потенційно може мати необмежений термін, але її потрібно поновлювати кожні десять років. Власник може поновити реєстрацію до тих пір, поки марка залишається в подальшому використанні


Придбання

Патентне відомство США


Які переваги включає реєстрація / подача заявок?

Реєстрація товарних знаків значно покращує права людини, надаючи юридичні докази та публічне повідомлення про право власності. Він надає загальнодержавні ексклюзивні права на марку і дозволяє власнику пред’являти федеральні позови проти порушників.

Авторські права

Поточний
Звукозаписи


Хто зазвичай прагне цього захисту?

Автори, художники, хореографи, архітектори та інші творчі професіонали


Застосування

Оригінальні авторські твори, зокрема книги, статті, п’єси, пісні, фотографії, скульптури, хореографія, архітектурні твори, звукозаписи, кінофільми та інші творчі твори. Сама ідея не може бути захищена авторським правом. Робота повинна бути у фіксованій, відчутній формі, яку потрібно захистити


Номер

700000 заявок на реєстрацію на рік


Довжина

життя автора + 70 років
120 років для корпоративного авторства
Термін не може бути продовжений або поновлений


Придбання

Управління авторських прав США


Які переваги включає реєстрація / подача заявок?

Реєстрація авторських прав значно розширює права людини, надаючи юридичні докази та публічне повідомлення про право власності та дозволяючи власнику авторських прав пред’являти позов до федерального суду у випадках порушення.

Крім того, ви не можете реально захистити авторське ім’я, оскільки авторські права захищають художні твори. Саме тому вам потрібно мати торговельну марку, яка захищає інтелектуальну власність вашої компанії, наприклад ваш логотип. Нижче наведені основні відмінності між авторськими правами та товарними знаками.

Що таке торгова марка?

Торгова марка – це слово, фраза, символ чи дизайн, або їх комбінація, що використовується для того, щоб відрізнити одного виробника чи продавця від інших, що працюють у тій же галузі бізнесу та пропонують ті самі товари чи послуги. Це означає, що ви можете зареєструвати товарний знак для назви вашої компанії, логотипу, слогана, символу, дизайну та всього іншого, що сприяє ідентичності бренду вашої компанії та пропонованих вами товарів чи послуг.

Ваша торгова марка використовується для сповіщення інших про те, що продукти, ім’я та логотип вашої компанії є вашою власністю. Ви маєте виключне право використовувати їх у зв’язку з вашими послугами чи продуктами.

Однак торгова марка не охоплює кольори та малюнки логотипів, оскільки вона не захищає від неліцензійного копіювання. Це стосується лише подібності між маркою компанії та іншими, що дуже нагадують її. Тому мова йде не про використання логотипу, а про плутанину на ринку, тим самим обмежуючи те, що використання логотипу може бути визнано порушенням. Це означає, що якщо хтось інший використовує подібний дизайн логотипу, він не може посилатися на порушення торговельної марки, а скоріше на порушення авторських прав.

Просто використання вашої торговельної марки не захищає вас від когось іншого в тій самій галузі, використовуючи ваше ім’я чи дизайн, але реєстрація вашої торгової марки робить. У випадку, якщо хтось інший використовує те саме ім’я або дизайн, як і ваша компанія, вам доведеться довести, що ви придумали його першим, що неможливо, якщо ви не зареєстрували його.

Без реєстрації вашої торговельної марки ви не маєте правового захисту у разі позову. Зареєстрована торгова марка – це федеральна та юридична реєстрація знаку вашої компанії, тому якщо хтось інший захоче зареєструвати ім’я чи дизайн, який є таким же або занадто схожим на ваш, він буде винуватий у порушенні торговельної марки..

Що таке авторське право?

Авторське право захищає оригінальні твори, такі як книги, пісні, картини, фотографія, фільми, хореографія та інші оригінальні авторські твори, які виражені у фізичній формі. За даними Бюро авторських прав США, авторські права захищають оригінальні твори, такі як “літературні, драматичні, музичні, художні та деякі інші інтелектуальні твори”.

Компанії можуть авторські права на свої аудіо- та відеоматеріали, свої книги та звіти, а також будь-який інший створений ними оригінальний матеріал, наприклад дизайн логотипу. Важливо зазначити, що кожен оригінальний твір захищений авторським правом на момент його створення. Але його реєстрація – це те, що захищає її від когось іншого, хто намагається використовувати його для власних цілей, оскільки у вас буде документ, який підтверджує вашу претензію на нього.

Якщо хтось спробує викрасти ваше оригінальне творіння, наприклад логотип, який є вашою власною інтелектуальною власністю, і використовувати його як своє власне, ви можете подати в суд на нього за використання вашої власності, але тільки якщо у вас є реєстрація авторських прав.

Якщо у вас є зареєстровані авторським правом федеральні права, ви можете точно контролювати, як ваша інтелектуальна власність використовується, публікується та розповсюджується, а також як саме вона представлена ​​громадськості. І ви можете завадити будь-кому використовувати його у своїх цілях. Якщо хтось намагається це зробити, ви можете подати до суду у федеральний суд, оскільки ви заявили про своє право на свою інтелектуальну власність, захистивши його авторським правом.

Тепер є хитрість, коли справа стосується захисту авторських прав на ваш логотип. Ваш логотип повинен мати необхідний рівень творчості для того, щоб він справді вважався захищеним від авторських прав і щоб Ваша заявка на авторські права була затверджена. Тому багато дуже простих логотипів не вважаються авторськими правами, оскільки авторські права не захищають ваш дизайн логотипу, кольори та назву. Якщо ваш логотип трохи більш художній або багато прикрашений, вам буде легше зареєструвати свої авторські права.

Плутанина щодо авторських прав та торгівлі логотипами

Дуже багато плутанини виникає, коли мова йде про логотипи, оскільки багато з них мають право як на реєстрацію авторських прав, так і на реєстрацію торговельної марки. А саме, якщо ваш логотип є авторським правом як оригінальний твір мистецтва і не використовується для ідентифікації вашої компанії, ваш логотип може бути захищений авторським правом, щоб уникнути несанкціонованого копіювання.

Крім того, якщо ви хочете завадити іншим використовувати ваш дизайн логотипу і щоб переконатися, що марка вашої компанії відрізняється від ваших конкурентів, слід торгувати своїм логотипом. Торгова марка може запобігати плутанині, яку можуть зазнати ваші клієнти, якщо існує аналогічне з’єднання з вашими конкурентами, а авторське право захищає від небажаного копіювання.

Отже, логотипи можуть бути заплутаною сферою права інтелектуальної власності, оскільки захист торговельної марки та авторських прав часто перетинаються. Важливо зазначити, що ні авторське право, ні торгова марка не виключають одне одного, тому багато власників бізнесу вибирають захист логотипу своєї компанії шляхом авторських прав та торговельної марки..

Як авторське право та торговельна марка вашого імені та логотипу

Ви можете зробити певні кроки, щоб захистити авторські права та торговельну марку вашого імені та логотипу. Далі йде короткий контур цих кроків.

Як подати заявку на авторське право на ваше ім’я та логотип

1 Перейдіть на веб-сайт реєстрації та заповніть форму авторських прав. Якщо ваш бізнес розташований у США, перейдіть на офіційний веб-сайт Управління авторських прав США.

Це, звичайно, якщо ви вибрали електронну подачу заявки на авторські права, але ви також можете подати заявку в паперовій формі. Однак подання заявки на реєстрацію авторських прав в Інтернеті не тільки зручніше для вас, але також потребує до восьми місяців для обробки вашої заявки, на відміну від часу обробки паперових форм, який може становити до 13 місяців.

Незалежно від того, як ви вирішили подати заявку на реєстрацію авторських прав та тривалість часу обробки, датою набуття чинності вашої реєстрації є дата подання вашої заявки Управлінням авторських прав США. Таким чином, якщо ви хочете опублікувати свою оригінальну роботу, ви можете це зробити, не чекаючи офіційного посвідчення.

2 Коли ви завітаєте на веб-сайт Управління авторських прав Сполучених Штатів, натисніть кнопку Інтернет-реєстрації eCO. Це призведе до форми форми CO, який потрібно заповнити.

Форма вимагатиме вашої особистої інформації, а також ім’я власника та творця, а також характер авторської документації. Для авторських прав на логотип потрібно представити графічне зображення вашого логотипу.

3 Далі вам потрібно буде завантажити файл логотипу та сплатити реєстраційний внесок у розмірі 35 доларів США за допомогою кредитної чи дебетової картки, електронного чека чи депозитного рахунку в Управлінні авторських прав США..

Потім ви отримаєте підтвердження про свою реєстрацію авторських прав, яка матиме статус очікування на затвердження. Як вже було сказано, ваше авторське право буде діяти з точної дати подання заявки, а не з дати затвердження.

Як подати заявку на товарний знак

Торгові марки агентств Федерального уряду США

ВМС

Армії

Здоров’я та людина

Енергія

Освіта

Внутрішня безпека

Перш ніж продавати торговельну марку свого імені чи логотипу, вам потрібно провести пошук торговельної марки, щоб переконатися, що ніхто більше не використовує подібний. Це можна зробити за допомогою інструменту під назвою Electronic Search System (TESS), який ви можете знайти на офіційному веб-сайті Управління патентів та товарних знаків США..

Проведення пошуку торговельної марки через базу даних TESS має вирішальне значення, оскільки вона може виявити потенційні конфлікти з існуючим товарним знаком іншої компанії або товарним знаком, на який очікується затвердження..

Це також важливо, тому що ви заощадите гроші, які б ви витратили, подаючи заявку на реєстрацію, яка може бути не затверджена, оскільки вона занадто схожа на існуючу торгову марку. Майте на увазі, що Управління патентами та товарними знаками США не здійснює пошук конфліктних торгових марок до моменту подання заявки.

Після того, як ви провели пошук торговельної марки, вам потрібно подати заявку на торговельну марку через електронну систему заявки на торговельну марку (TEAS). Вам буде запропоновано заповнити форму, після того як ви вирішите, яка заявка підходить саме вам.

Ви можете вибрати одну з трьох різних форм заявки: TEAS Plus, TEAS Reduced або TEAS Regular.

Якщо ви вибрали у своїй заявці „основу для використання” (ITU), вам також потрібно буде сплатити додатковий внесок у розмірі 50 доларів США принаймні для одного класу товарів чи послуг.

Після подання вашої реєстрації ви отримаєте підтвердження електронною поштою, і все, що вам потрібно зробити, це чекати затвердження. Приблизно через три місяці після подання вашої заяви вона буде розглянута адвокатом, який визначить, чи відповідає ваша заявка всім юридичним вимогам, необхідним для затвердження торговельної марки..

Важливо стежити за ходом вашої програми кожні 3-4 місяці, і це можна зробити за допомогою статусу торгової марки та отримання документа (TSDR).

Як працює процес затвердження

Оформлення товарних знаків

Незалежно від того, яку форму заявки ви обрали, ви повинні включити таку інформацію:

  • • Малюнок
    товарний знак, кольоровий, якщо застосовується, точно так, як марка використовується на комерційній основі
  • • Ім’я, адреса та адреса електронної пошти власника торговельної марки
  • • Плата за подання
  • • Товар або компанія, яку торгова марка ідентифікує, підтверджує, що товарний знак вашої компанії використовується в комерції
  • • Підпис власника

Управління патентами та товарними знаками США здійснить пошук у базі даних торговельних марок, щоб перевірити наявність знаку, який ви бажаєте зареєструвати, лише після того, як ви вже подали заявку. Вони своєчасно повідомлять вас про результати. Якщо вони виявлять однаковий або дуже подібний знак до того, який ви намагаєтесь зареєструвати для торговельної марки, вони відмовляться від вашої реєстрації, і ви не отримаєте відшкодування..

Якщо адвокат, що перевіряє, визначить, що ваша заява відповідає законодавчим вимогам щодо затвердження, він або вона затвердить ваш знак для публікації в щотижневому журналі Управління патентами та товарними знаками США “Офіційний вісник”. Протягом 30 днів після публікації кожен, хто вважає, що може бути пошкоджений реєстрацією вашого знака, може подати заяву проти реєстрації або подати запит на продовження часу опозиції..

У разі виникнення такої справи проти адміністративного суду в межах Патентного відомства США з патентів та товарних знаків, Комітету з розгляду та оскарження товарних знаків (TTAB) буде проведено опозицію. Якщо опозиція не дасть жодних результатів стороні, яка її подала, або якщо жодна опозиція не подана, ваша реєстрація торговельної марки буде затверджена, і ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію Управління патентами та товарними знаками США..

Підтримка реєстрації має вирішальне значення, оскільки вам потрібно повідомити Управлінню патентів та товарних знаків США про те, що ваша торгова марка використовується. Після затвердження реєстрації торговельної марки вам потрібно буде подати конкретні документи на технічне обслуговування, оскільки якщо цього не зробити, це призведе до скасування або закінчення терміну дії вашої торгової марки..

Також реєстрація вашої торгової марки триває 10 років, але обов’язково потрібно підтвердити її між п’ятим та шостим роком її реєстрації та між дев’ятим та десятим роком реєстрації, щоб підтвердити, що вона все ще використовується.

Забезпечення прав на торговельну марку та авторські права

5 категорій торговельних марок

Торгові марки поділяються на кілька різних категорій, які класифікуються за виразністю

Після того, як ви зареєстрували вашу торговельну марку та авторські права, ви несете відповідальність за примусове використання вашої торгової марки та авторських прав, щоб переконатися, що ви захищаєте своє ім’я чи логотип від несанкціонованого прийняття чи копіювання ким-небудь іншим.

Хоча Управління патентами та товарними знаками Сполучених Штатів гарантує, що ніхто не реєструє такий самий або, здавалося б, ідентичний знак, як ваш, ви несете відповідальність за захист прав на інтелектуальну власність вашої компанії, якщо хтось намагається ним користуватися. У вас є два юридичні варіанти, коли ви вживаєте юридичних дій для захисту вашої торговельної марки від порушення. Ви можете надіслати лист про припинення та відмову від заявки або обрати позов про порушення торговельної марки.

Є компанії, які можуть допомогти вам встановити “годинник торговельної марки”, щоб переконатися, що жодна сторона не намагається використовувати марку вашої компанії. Ви також можете найняти адвоката для спостереження за порушенням торговельної марки, щоб ви могли отримати поради та поради, як правильно діяти, щоб отримати необхідний захист..

Говорячи про наймання адвоката, багато людей вирішують найняти одного, щоб допомогти їм у всьому процесі авторських прав та торговельних марок. Однак не тільки це не потрібно мати, але це також не потрібно, оскільки ви можете робити абсолютно все самостійно – не кажучи вже про те, що адвокат може бути досить дорогим.

Незважаючи на те, що адвокат, що проводить експертизу, у Службі патентів та торговельних марок Сполучених Штатів, безумовно, допоможе вам подати заявку на подання заявки на торговельну марку, наймання власного адвоката з торговельної марки може забезпечити вам переваги, якщо виникне потреба в юридичній консультації. Якщо ви вирішили найняти приватного повіреного торговельної марки перед тим, як подавати заявку на заявку, Управління патентами та товарними знаками США буде спілкуватися лише з вашим повіреним протягом усього процесу реєстрації..

Крім того, приватний адвокат з торговельних марок може порадити вам, як застосувати свої права на торговельну марку у разі порушення торговельної марки та що робити, якщо хтось стверджує, що ви порушуєте марку своєї компанії..

Відомі випадки порушення авторського права та торговельних марок

Якщо ви, можливо, вважаєте, що торгова марка чи авторське право на марку вашої компанії, тобто ім’я та логотип вашої компанії, не є важливими, погляньте на деякі відомі випадки порушення авторських прав та торговельних марок. Ви побачите важливість реєстрації федеральної торгової марки та авторських прав, а також вплив, який він може мати на вашу компанію.

Apple Corps проти Apple Inc.

“Бітлз” придумав торговельну марку для слова “яблуко” за вісім років до того, як Стів Джобс представив свою компанію Apple Inc. у світі. Бітлз подав до суду на Apple Inc., і бій у суді тривав кілька років.

Врешті-решт, Apple Inc. заплатила музичній компанії «Бітлз», «Apple Corps», грошовим розрахунком і погодилася залишатися поза музичним бізнесом. Однак із впровадженням iTunes битва розпочалася заново. Домовлення було досягнуто після того, як Apple Inc. погодилася придбати права на торгову марку Apple Corps, а потім ліцензувати їх назад компанії, в результаті чого The Beatles програли битву Apple.

Джек Даніел проти Патріка Венсінка

Цей випадок насправді пройшов добре, без клопоту з позовом. Патрік Венсінк опублікував книгу, на обкладинці якої був мертвий дзвінок для відомого дизайну Джека Даніеля. Знаменита компанія надіслала лист про припинення та відмову від Wensink, що може бути найкращим листом про припинення та дезистизм. Джек Даніель запропонував Венсінку, що він може розглянути можливість зміни своєї обкладинки, і на знак вдячності та доброї волі компанія навіть зробить фінансовий внесок у розробку нового обкладинки. Більше того, властивості Джека Даніеля навіть не просили зняти книгу з полиці.

Патрік Венсінк оприлюднив листа на своєму веб-сайті, після чого він набув вірусного характеру і завоював неймовірну кількість позитивного розголосу Джека Даніеля. Як бачимо, випадок порушення торговельної марки можна вирішити, не звертаючись до суду. Ви просто дозволите своєму відділу маркетингу впоратися з усім цим.

Марвін Гей проти Фаррелл Вільямс проти Робіна Тіке

Один з останні випадки порушення авторських прав відбулося в березні 2015 року, коли журі визнало, що відома пісня Фаррелла Вільямса та Робіна Тіка «Розмиті лінії» є копією пісні Марвіна Гей «Треба віддати її». В результаті позову Вільямс і Тікке виплатили дітям Марвіна Гей майже 7,4 мільйона доларів.

Тому зареєстрований захист авторських прав може вам надзвичайно допомогти, якщо хтось намагається викрасти марку вашої компанії та використовувати її як свою. Якщо у вас є зареєстровані авторські права, ви можете захистити свою компанію від несанкціонованого копіювання вашої інтелектуальної власності.

Висновок

Хоча авторське право та торгова марка можуть захищати вашу інтелектуальну власність, вони пропонують різні види захисту, оскільки захищають різні типи активів. Авторське право захищає літературні та художні твори, а торгова марка більш орієнтована на захист предметів, що визначають та ідентифікують бренд компанії, наприклад логотип.

Активи вашої компанії не представляють лише ваші гроші. Вони також включають інтелектуальну власність, яка може підвищити вартість вашої компанії, тому ви повинні захистити свої права на цю власність, щоб третя сторона не використовувала їх без дозволу. Авторські права та торговельна марка забезпечують вам такий захист, тому обов’язково потрібно зареєструватися для обох і переконатися, що ви захищаєте свій бренд..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked