Jak przeprowadzić badanie słów kluczowych na swoim blogu

Istnieje wiele krytycznych elementów, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu bloga, i aby odnieść sukces, musisz upewnić się, że wszystkie są wykonane poprawnie. Jednym z tych istotnych elementów jest badanie słów kluczowych, ponieważ wybór odpowiednich słów kluczowych, na których należy się skupić, jest jednym z głównych sposobów na zwiększenie liczby wyświetleń, które uzyska blog.


Wielu nowych blogerów nawet nie zastanawia się nad badaniem słów kluczowych, dlatego starają się zdobyć odwiedzających na swoim blogu, bez względu na to, jak bardzo się starają. Inni po prostu dodają słowa kluczowe, które są „najbardziej popularne”, ale nie rozumieją, że jeśli słowo kluczowe jest bardzo częste, to nie pomoże, ale wyśle ​​bloga na 15. stronę wyników wyszukiwania.

Pominięcie tej części nie wchodzi w grę, ponieważ nie będziesz w stanie rozwijać swojego bloga tak szybko, jak chcesz, więc co możesz zrobić? Mówiąc najprościej, będziesz musiał przeprowadzić badania słów kluczowych, aby znaleźć słowa kluczowe, które będą działać dobrze i pomogą Twojemu blogowi zająć wyższą pozycję na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Nie jest to łatwe, ponieważ wszystkie blogi i rynki docelowe są różne.

Będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi SEO i odpowiedniej wiedzy, które pomogą Ci rozpocząć ten proces poprawnie i przejść przez niego płynnie. W tym przewodniku znajdziesz wskazówki dotyczące prawidłowej strukturyzacji badań słów kluczowych i możesz je dostosować do swoich konkretnych potrzeb.

Przede wszystkim musisz zrozumieć, dlaczego potrzebujesz dobrej strategii słów kluczowych na swoim blogu. Słowa kluczowe są rozszerzeniem zasięgu organicznego, co oznacza, że ​​pozwolą przyciągnąć czytelników z prawdziwym zainteresowaniem ofertą bloga. Oczywiście, jeśli stworzysz dobrą strategię słów kluczowych, która nie wprowadza w błąd.

Ruch organiczny jest najcenniejszym zasobem Twojego bloga i musisz mieć jego jak najwięcej, aby rozwinąć swojego bloga.

Burza mózgów, aby znaleźć niszowe tematy
(słowa kluczowe nasion)ustalenie marki osobistej

Nie myśląc o niczym innym, rozpocznij niszowy proces decyzyjny, zapisując wszystkie rzeczy, które Cię interesują. Mogą to być zainteresowania osobiste lub zawodowe.

 • Zacznij od zastanowienia się nad rzeczami, które lubisz robić, lub z przyjemnością, gdybyś miał okazję. Na przykład jesteś fotografem amatorem. Blogowanie fotograficzne może być świetną niszą. Możesz dzielić się swoimi zdjęciami, szczegółową wiedzą lub doświadczeniami z technologią aparatu.
 • Następnie zastanów się, jakie rzeczy chciałbyś się uczyć. Na przykład chcesz wziąć udział w lekcjach gotowania. Nawet jeśli nie masz czasu ani budżetu, aby rozpocząć lekcje gotowania, możesz założyć blog kulinarny, w którym analizujesz przepisy kulinarne znalezione w Internecie. Dyskutuj, jak wybrać idealne składniki i zważyć zalety składników organicznych i GMO.
 • Na koniec pomyśl o rzeczach, w które już nurkujesz. Załóżmy na przykład, że jesteś osobą dorosłą, która wraca, aby ukończyć studia. Zamierzasz przeprowadzić wiele badań na temat programów studiów na kampusie i online, jaki uniwersytet wybrać, jak wrócić do kierunku studiów i tak dalej. To świetne tematy dla niszowego bloga o szkolnictwie wyższym.

Wybór niszy jest trudnym procesem. Ale podczas tego ćwiczenia lepiej poczujesz tematy, które rezonują z tobą. Ci, których najbardziej pasjonujesz, to najlepsi kandydaci na Twojego niszowego bloga.

Załóżmy na przykład, że zaczynasz blog o golfie. Przychodzą ci na myśl pierwsze słowa kluczowe, których użyjesz w wyszukiwarce Google:

 • golf dla początkujących
 • wskazówki golfowe
 • huśtawka golfowa
 • kluby golfowe

To będą twoje słowa kluczowe, szerokie pomysły na tematy. Następnie musisz znaleźć bardziej szczegółowe słowa kluczowe, które oferują atrakcyjne możliwości.

Znajdź podstawowe słowa kluczowe i zbierz liczbę wyszukiwań

Używanie Planera słów kluczowych Google do znajdowania słów kluczowych

Używanie Planera słów kluczowych Google do znajdowania słów kluczowych

Planer słów kluczowych Google będzie bardzo pomocny, gdy zaczniesz tworzyć listę słów kluczowych, które możesz potencjalnie wykorzystać na swoim blogu. To narzędzie jest przydatne i może pomóc w szybkim utworzeniu dużej listy słów kluczowych.

Zaloguj się lub utwórz nowe konto, aby wejść Narzędzie planowania słów kluczowych Google.

adwords

Zobaczysz trzy różne opcje w „Znajdź nowe słowa kluczowe i uzyskaj dane o liczbie wyszukiwań”. Wybierz kartę „Wyszukaj nowe słowa kluczowe za pomocą frazy, witryny lub kategorii”.

wyszukiwane słowa kluczowe

Jest to narzędzie do chleba i masła, którego będziesz używać do generowania pomysłów na słowa kluczowe.

Po otwarciu narzędzia zobaczysz opcje listy. Większość z tych opcji jest wstępnie wybrana i nie musisz się o nie martwić. Omówmy opcje, które pomogą w badaniu słów kluczowych.

Badanie słów kluczowych

Twój produkt lub usługa: Tutaj wpisujesz „słowa kluczowe nasion” i to jest podstawowe pole, którego będziesz używać. Tutaj możesz wpisać jedno lub więcej słów kluczowych.

Twoja strona docelowa: Dotyczy to przede wszystkim użytkowników AdWords.

Kierowanie: Ta opcja umożliwia zmianę kraju, języka i wyszukiwarki, w której prowadzisz marketing.

Dostosuj wyszukiwanie: Oto, w jaki sposób Google wyjaśnia tę opcję – „Filtruj słowa kluczowe według statystyk historycznych, ukryj słowa kluczowe znajdujące się już na koncie oraz dołącz lub wyklucz niektóre słowa kluczowe. Kliknij ikonę ołówka, aby dostosować te ustawienia. ”

Zakres dat: Możesz wprowadzić zakres dat, aby zobaczyć średnie miesięczne wyszukiwania dla danego okresu.

Wpiszmy „kluczowe słowa kluczowe” (wskazówki golfowe, huśtawka golfowa, kije golfowe), których użyliśmy w powyższym przykładzie i spójrzmy na wyniki.

Miesięczne wyszukiwania

Otrzymasz wyniki dla wybranych słów kluczowych, a także propozycje trafnych słów kluczowych. Spójrzmy na każdy obszar na tym ekranie.

Wyszukiwane hasła: To są wprowadzone słowa kluczowe.

Słowo kluczowe (według trafności): Lista słów kluczowych sugerowanych przez Google.

Śr. miesięczne wyszukiwania: Liczba interwałów wyszukiwania, niezbyt dokładny wskaźnik liczby wyszukiwań. (Poniżej pokażemy, jak uzyskać dokładne dane o liczbie wyszukiwań).

Konkurencja: Wskazuje liczbę reklamodawców licytujących to słowo kluczowe użyte w AdWords. Przydatne do oceny, jak słowo kluczowe jest konkurencyjne.

Sugerowana oferta: Świetny sposób, aby uzyskać pojęcie o potencjale monetyzacji słowa kluczowego.

Teraz możesz pobrać listę pomysłów na słowa kluczowe, aby posortować po.

Pobierz listę ze słowami kluczowymi

Inną przydatną opcją, której można używać w narzędziu Google Keyword Planner, są „propozycje grup reklam”. Otrzymasz rozszerzoną listę pomysłów do odkrycia.

Lista pomysłów

Kliknij jedną z grup reklam, aby zobaczyć, co jest w środku.

Grupy reklam

Zobaczysz, jakie słowa kluczowe są zawarte w tej grupie.

Uwzględnione słowa kluczowe

Możesz również pobrać wszystkie te słowa kluczowe i dodać je do listy.

Masz więcej narzędzi, za pomocą których możesz znaleźć więcej pomysłów na słowa kluczowe. Niektóre z nich są bezpłatne, freemium lub płatne. Uważamy, że za pomocą Google Keyword Planner możesz uzyskać listę pomysłów na słowa kluczowe, które byłyby więcej niż wystarczające do zbadania. Ale jeśli chcesz sprawdzić inne narzędzia, oto lista najpopularniejszych:

Korzystanie z Google Keyword Planner do gromadzenia woluminów wyszukiwania

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Planer słów kluczowych Google pokaże zakres miesięcznych wyszukiwań (np. 1–10 tys.). Dokładną liczbę operacji wyszukiwania dla określonych słów kluczowych możesz uzyskać, jeśli prowadzisz aktywną kampanię AdWords (reklama płatna). Ale nawet dokładna liczba operacji wyszukiwania zmienia się, a Google wyświetli szacunkową średnią liczbę wyszukiwań. Przydatna jest dokładna liczba wyszukiwań, jednak nie ma nic złego w używaniu zakresów do wybierania słów kluczowych.

Pozwól nam pokazać, jak możesz pobrać dokładną liczbę operacji wyszukiwania z Google bez tworzenia kampanii AdWords.

Najpierw wybierz słowo kluczowe z listy sugestii i kliknij dodaj, aby zaplanować.

Dodaj do planu

Widżet Twój plan zostanie wyświetlony po prawej stronie.

Zaplanuj widget

Wpisz dużą liczbę (np. 1000 USD) w polu „Wpisz bit”, spójrz na liczbę „wyświetleń” – tyle osób szuka tego słowa kluczowego każdego dnia.

Wrażenia

Teraz, pomnożąc tę ​​liczbę przez 30, uzyskasz prawidłową liczbę wyszukiwań miesięcznie. Problem polega na tym, że będziesz musiał wykonać ten sam proces dla każdego słowa kluczowego, na które chcesz kierować reklamy. Powtórzmy jednak, że nie ma nic złego w korzystaniu z szacunkowych zakresów (1–10 tys.) Liczby operacji wyszukiwania, jeśli nie chcesz przejść do każdego słowa kluczowego.

Korzystanie z płatnych narzędzi do gromadzenia woluminów wyszukiwania

Jak wspomniano wcześniej, w Internecie dostępne są płatne narzędzia. Możesz go używać do wyszukiwania słów kluczowych i sprawdzania liczby wyszukiwań. Narzędzia te pokażą liczby na podstawie algorytmu, którego używają, i będą to szacunkowe liczby.

Na przykład oto, co otrzymujesz, jeśli spróbujesz Eksploratora słów kluczowych Ahrefs.

Eksplorator słów kluczowych Ahrefs

Jak widzisz, te liczby różnią się od tego, co otrzymujesz za pomocą narzędzia Google, ale masz przybliżone pojęcie o liczbie wyszukiwań.

Dostępnych jest więcej narzędzi, które możesz sprawdzić na poniższej liście.

Zrozum znaczenie słów kluczowych z długim ogonem


ustalenie marki osobistej

Zanim przejdziemy do części dotyczącej sposobu określania wartości słów kluczowych, najpierw musisz wiedzieć, które słowa kluczowe są najbardziej wartościowe i dlaczego chodzi o słowa kluczowe z długim ogonem. Prawdą jest, że możesz wybrać słowa kluczowe, które mają od 500 do 5000 wyszukiwań dziennie. Te duże hasła odpowiadają jednak za mniej niż 25% wyszukiwań w całej sieci.

Krzywa popytu

Ponad 70% wyszukiwanych słów kluczowych znajduje się w wyszukiwaniu „długim ogonem”. Ten długi ogon ma miliony wyszukiwań, które mogą się zdarzyć kilka razy każdego dnia, ale te wyszukiwania stanowią większość codziennych wyszukiwań.

Opiszmy trzy różne kategorie, które zwykle dzieliły słowa kluczowe: głowa, ciało i długi ogon.

 • Głowa: To są słowa kluczowe w jednym słowie z dużą liczbą wyszukiwań (na przykład „golf” lub „jedzenie”). Te terminy są szerokie i ludzie mogą wyszukiwać różne rzeczy za pomocą tych słów kluczowych (na przykład ktoś, kto szuka „golfa”, może szukać zajęć golfowych, klubów golfowych lub reguł gry).
 • Ciało: Te słowa kluczowe są 2-3 wyrażenia słowne które uzyskują przyzwoitą liczbę wyszukiwań (od 1000 do 2000 wyszukiwań miesięcznie) i są bardziej jednoznaczne niż główka (na przykład „lekcje golfa” lub „lekcje jedzenia”).
 • Długi ogon: Te słowa kluczowe są 3 lub 4+ słowa i są bardzo specyficzne (na przykład „tanie lekcje golfa dla dzieci” lub „lekcje jedzenia dla kuchni japońskiej”). Te hasła nie mają dużej liczby wyszukiwań, ale statystycznie stanowią większość wyszukiwań online.

Zasadniczo, wybierając słowa kluczowe Body i optymalizując zawartość wokół nich, zwykle uszeregujesz pod względem powiązanych słów kluczowych z długim ogonem (4-8 słów). W ten sposób uzyskujesz naturalny ruch na swojej stronie.

Jak znaleźć słowa kluczowe z długim ogonem

Najłatwiejszym i prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem na znalezienie odpowiednich słów kluczowych z długim ogonem jest użycie Sugestie Google. Pozwól nam pokazać Ci dokładnie, jak możesz to zrobić.

Po pierwsze, po wpisaniu wybranych słów kluczowych w wyszukiwarce Google, spójrz na automatyczne sugestie.

Wyszukaj w Google

Po drugie, po przeprowadzeniu wyszukiwania przewiń w dół do strony wyników i spójrz na sugestie „Wyszukiwania związane z… ..”.

Wyniki wyszukiwania

Możesz wykonać tę technikę z różnymi odmianami słów kluczowych i wybierać najbardziej odpowiednie hasła.

Sprawdź, jakie słowa kluczowe klasyfikują konkurenci

Jest to jedna ze skutecznych taktyk zaawansowanych, których można użyć do znalezienia właściwych słów kluczowych w swojej niszy. Ta opcja jest oferowana z płatnymi narzędziami, takimi jak SEMrush”Target =” _ blank ”rel =” nofollow ”> Semrush i Eksplorator strony Ahrefs.

Jako przykład pokażemy, jak sprawdzić swoją konkurencję z Ahrefs. Najpierw wybierz nazwę domeny (URL) witryny, którą chcesz sprawdzić. W naszym przypadku sprawdzimy stronę golfdigest.com.

Otwórz narzędzie Ahrefs Site Explorer i wprowadź adres URL domeny, którą chcesz sprawdzić.

Eksplorator strony

Uzyskasz szczegółowe informacje na temat tej witryny, w tym profil linków zwrotnych i ruch związany z wyszukiwaniem. Klikając sekcję „Organiczne słowa kluczowe”, możesz zobaczyć rankingi tej witryny i propozycje słów kluczowych.

Organiczne słowa kluczowe

To ćwiczenie pomoże Ci znaleźć więcej słów kluczowych i określić, za którymi słowami kluczowymi powinieneś się kierować.

Oceń konkurencję i trudność


ustalenie marki osobistej

Aby dalej oceniać pomysły na słowa kluczowe, będziesz musiał sprawdzić, jak są konkurencyjne i jak trudno będzie ustalić pozycję tych słów kluczowych.

Możesz zgadywać z pomocą narzędzia Google Keyword Planner, analizując dwa parametry: Konkurencja i Sugerowany bit.

Stawka

Te dwa elementy opisaliśmy powyżej, ale spójrzmy jeszcze raz.

Konkurencja: wskazuje liczbę reklamodawców licytujących to słowo kluczowe, niskie, średnie i wysokie. Przydatne do oceny, jak słowo kluczowe jest konkurencyjne.

Sugerowana stawka: świetny sposób, aby uzyskać pojęcie o potencjale monetyzacji słowa kluczowego. Ale da ci również wyobrażenie o tym, jak trudne może być uszeregowanie tych słów kluczowych.

Dzięki danym z Google możesz zgadywać. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć konkurencyjność i trudność słów kluczowych, musisz skorzystać z płatnego narzędzia, takiego jak Ahrefs Keywords Explorer.

Uruchom raport dla określonych słów kluczowych i kliknij kartę „Mając te same warunki”.

Oto jak będzie wyglądał ten raport:

Posiadanie tych samych warunków

Oto jak Ahrefs mierzy KD: „Trudność słowa kluczowego jest oszacowaniem, jak trudno byłoby znaleźć się w wynikach wyszukiwania Top 10 Google dla danego słowa kluczowego. Jest mierzony w skali nieliniowej od 1 do 100 (od niskiego do wysokiego). ”

Określ słowa kluczowe dotyczące pieniędzy


ustalenie marki osobistej

Jeśli jednym z Twoich celów jest zarabianie pieniędzy w Internecie, ważne jest, aby wybrać słowa kluczowe o charakterze komercyjnym. Te słowa kluczowe można podzielić na trzy klasy:

Słowa kluczowe Kup teraz

Są to słowa kluczowe, z których ludzie korzystają przed dokonaniem zakupu.

Oto słowa, które zwykle należą do tego rodzaju zapytań:

 • Kup
 • Kupon
 • Zniżka
 • Rozdać
 • Wysyłka 

Słowa kluczowe produktu

Słowa kluczowe produktu to wyszukiwania koncentrujące się na określonej kategorii produktu, nazwie marki lub usłudze. Ludzie używający tych zwrotów są na wczesnym etapie zakupu.

Słowa kluczowe produktu zwykle obejmują:

 • Przejrzeć
 • Najlepsza
 • Top 10
 • Tani
 • Niedrogie
 • Porównanie

Informacyjne słowa kluczowe

Większość słów kluczowych w Internecie to „informacyjne słowa kluczowe”. To naturalne, że ludzie szukają informacji przed rozpoczęciem procesu zakupu.

Słowa kluczowe w informacjach zawierają zwykle takie słowa, jak:

 • Jak
 • Najlepszy sposób na
 • Sposoby na
 • potrzebuję

Dostępne narzędzia do badania słów kluczowych


ustalenie marki osobistej

Wspomnieliśmy o niektórych instrumentach w tym przewodniku, ale tutaj podamy Ci większą listę narzędzi, które możesz przetestować podczas badania słów kluczowych.

Wniosek

Po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności możesz uruchomić strategię słów kluczowych, ale to nie znaczy, że Twoja praca się na tym kończy. Dobra strategia słów kluczowych wymaga odpowiednich działań następczych, które obejmują ciągłe monitorowanie i ulepszanie.

Są to niezbędne informacje na temat tworzenia odpowiedniej strategii słów kluczowych na swoim blogu. Pamiętaj, że wybór odpowiednich słów kluczowych jest niezbędny do odniesienia sukcesu przez blog, ale jest to tylko jeden z aspektów i nie można zaniedbać innych ważnych rzeczy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map