Jak przenieść swój blog z WordPress.com na WordPress.org

założyciele


Uruchomiono pierwszą wersję WordPress 27 maja 2003 r, dzięki czemu jest to nawet starsza platforma internetowa niż Facebook, Youtube i Twitter. Został wydany przez jego założycieli Matt Mullenweg i Mike Little wtedy

Patrząc zaledwie kilka lat temu, wszyscy byliśmy zafascynowani faktem, że ponad 25% wszystkich stron internetowych jest obsługiwanych przez WordPress. Ten prosty fakt wydawał się imponujący, ale dziś liczby wzrosły, a niektóre statystyki mówią, że mogą podziękować ich istnieniu naszemu ukochanemu WordPressowi.

Nic więc dziwnego, że nawet ty otworzyłeś swoją stronę na WordPress. Ale nie zdawałeś sobie wtedy sprawy z tego, że istnieją dwa warianty popularnego CMS i istnieją pewne dość znaczące różnice między tymi dwoma, których możesz doświadczyć zaledwie kilka tygodni lub miesięcy po pierwszym logowaniu.

WordPress.com to komercyjna wersja, która jest świetną opcją na początek. Ale kiedy pierwsze kroki będą już za tobą i kiedy zdasz sobie sprawę ze wszystkich wad wariantu .com, zaczniesz uderzać głową o ścianę, ponieważ nie rozpocząłeś swojej blogowej podróży „właściwą drogą”. Ale nie martw się; przeniesienie bloga z WordPress.com do wersji hostowanej (znanej również jako WordPress.org) nie jest tak dużym problemem.

udział w rynku
WordPress rządzi rynkiem CMS ponad 60% udziału w rynku

Dlaczego warto przenieść swojego bloga z WordPress.com?

pasek bluehost

Jeden najstarszych hostów internetowych rozpoczęty w 1996 roku, Bluehost stał się największą marką, jeśli chodzi o hosting WordPress

Chociaż WordPress.com jest świetnym narzędziem dla początkujących, wcześniej czy później przerośniesz. Platforma po prostu nie pozwala ci na pełną kontrolę nad swoją witryną, co zwykle staje się ogromnym problemem dla wielu blogerów.

WordPress.com ma ograniczenia. Postawi ścianę między tobą a Twoim blogiem – nie pozwoli ci wykazać się kreatywnością, którą możesz osiągnąć dzięki wersji hostowanej przez siebie. Nie pozwoli Ci mieć wszystkich motywów i wtyczek (chyba że zapłacisz, aby włączyć tę opcję), a bardzo ciężko będzie zarobić jakiekolwiek pieniądze z bloga hostowanego na WordPress.com. Ich Warunki usługi wyraźnie wskazać, „Automattic zastrzega sobie prawo do wyświetlania reklam na Twoim blogu, chyba że zakupiłeś uaktualnienie bez reklam lub konto usługi VIP”.

Przygotuj środowisko

Jedną z wielkich rzeczy, które WordPress.com zrobiło dla Ciebie, jest hosting. Nie musiałaś się martwić o to, gdzie znajduje się Twoja witryna i kto ją hostuje, ponieważ wszystko zostało załatwione przez zespół ekspertów WordPress.com.

Ale teraz, gdy zaczynasz podróż na własną rękę, nadszedł czas, aby uzyskać najlepszy hosting.

Zaufaj nam, gdy powiemy, że znalezienie odpowiedniego hosta może oznaczać dużą różnicę przez cały czas pracy na stronie. Więc zdobądź najlepszego hosta, jaki możesz teraz i unikaj problemów, które możesz łatwo mieć w przyszłości, jeśli zdecydujesz się przenieść z jednego hosta na inny tylko dlatego, że musiałeś spieszyć i zaoszczędzić pieniądze.

Uzyskaj hosting i domenę

prędkość strony

Badania pokazują, że 1-sekundowy spadek prędkości witryny może obniżyć współczynnik konwersji o 7%. 3-sekundowe opóźnienie może kosztować 50% ruchu. Dzięki Bluehost nigdy nie musisz się martwić, że Twoja strona działa wolno, nawet jeśli jest duży ruch

Jeśli przeprowadziłeś jakieś badania dotyczące WordPress i hostingu, jesteśmy pewni, że jesteś przytłoczony informacjami i dużą liczbą opcji. Liczba mniejszych firm hostingowych rośnie jak grzyby po wiosennym deszczu i coraz trudniej jest znaleźć taką, która będzie dla ciebie odpowiednia.

Wiemy, że trudno jest wybrać odpowiedniego hosta, dlatego wykonaliśmy ciężkie prace i przetestowaliśmy niektóre z najpopularniejszych usług hostingowych. Jeśli nie masz czasu na dokładne sprawdzenie każdego z nas, zdecydowanie zalecamy Bluehost, który okazał się najbardziej niezawodną firmą hostingową dla witryn WordPress.

Jeśli nie masz doświadczenia w konfigurowaniu konta hostingowego, pozwól nam szybko pokazać, jak to zrobić:

zegar
Specjalistyczna pomoc Bluehost 24/7 jest zawsze do Twojej dyspozycji, gdy potrzebujesz pomocy przez telefon, e-mail lub czat na żywo

1. Odwiedź Bluehost – Kliknij ten link i znajdź przycisk „Rozpocznij teraz”, który przeniesie Cię do następnego kroku

bluehost

trofeum
Bluehost uzyskał pierwsze miejsce w zakresie hostingu dla małych firm

2. Wybierz plan hostingowy – Bluehost oferuje kilka opcji do wyboru. Jeśli rejestrujesz konto po raz pierwszy, zalecamy skorzystanie z konta podstawowego. Będzie to więcej niż wystarczające do uruchomienia witryny, a nadal możesz sprawdzić wszystkie funkcje później i w razie potrzeby zaktualizować plan.

zmienić plan hostingowy

3. Zadbaj o nazwę domeny – Jeśli masz już domenę, tutaj możesz ją przenieść i przypisać do nowego bloga. Jeśli nie, po prostu wpisz żądaną domenę, a Bluehost poinformuje Cię, czy jest ona dostępna. Uzyskanie idealnej nazwy domeny może być trudne, ponieważ wiele z nich zostało już zrobionych, ale pozwól Bluehost przedstawić kilka sugestii i nie zapomnij przeczytać naszego przewodnika na temat wybierania nazwy domeny dla nowego bloga.

Nazwa domeny

mężczyzna
Bluehost jest jedną z najbardziej niezawodnych firm hostingowych. Obecnie hostuje ponad 2 miliony stron internetowych. Zgadnij co? 850 000 z nich to blogi

4. Zarejestruj się w Bluehost – Po przeniesieniu lub wybraniu nazwy domeny konieczne będzie podanie danych osobowych i rozliczeniowych. Nie wszyscy lubią tę część, ale skończysz za kilka minut.

zarejestruj się w bluehost

ramię
Centrum danych Bluehost oferuje 90 petabajtów

5. Wybierz dodatkowe opcje – W razie potrzeby wybierz dodatkowe opcje hostingu. Sugerujemy skorzystanie z opcji hostingu na 12 miesięcy, ponieważ obniży to cenę, ale to zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz również odznaczyć wszystko inne, ponieważ będziesz mógł wrócić do swojego konta Bluehost w dowolnym momencie i wybrać je, jeśli staną się koniecznością.

Dodatkowe opcje

Zainstaluj WordPress

W tym momencie będziemy musieli założyć, że masz przygotowane konto hostingowe i wszystko jest gotowe na WordPress. Jeśli potrzebujesz jeszcze kilku minut na dokończenie konta, nie spiesz się i załatw wszystko. Ten przewodnik będzie na ciebie czekał.

Jeśli czytałeś o WordPressie, być może skończyły się na artykułach, które pokazują nieco skomplikowane sposoby ręcznej instalacji WordPressa. Dobrze, w Bluehost instalacja WordPress jest tak prosta, jak naciśnięcie kilku przycisków:

 1. Zaloguj się do swojego Konto Bluehost cPanel
 2. Przejdź do sekcji Witryna
 3. Wybierz „Zainstaluj WordPress”
 4. Kliknij przycisk Instaluj
 5. Wybierz nazwę domeny, na której chcesz ją zainstalować (w polu obok możesz wprowadzić podfolder, taki jak „blog” lub pozostawić go pustym, jeśli chcesz, aby strona główna witryny była blogiem)
 6. Kliknij „opcje zaawansowane”, jeśli chcesz zmienić adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło do nowej instalacji WordPress
 7. Przeczytaj umowę licencyjną i umowy serwisowe i zaznacz pola, jeśli zgadzasz się ze wszystkim (musisz wyrazić zgodę, aby kontynuować)
 8. Kliknij przycisk Zainstaluj teraz

Cóż, nie ma o wiele więcej. Pomyślnie zainstalowałeś WordPress i przygotowałeś środowisko. Nadszedł czas, aby przenieść swojego bloga na własny hosting WordPress, abyś mógł zacząć pracować jak profesjonalista.

Przenieśmy Twojego bloga z WordPress.com do WordPress.org

Możemy teraz przejść do migracji i przenieść twojego bloga do opcji WordPress na własnym serwerze, która ostatecznie odda blog we własne ręce.

Wyeksportuj swojego bloga WordPress.com

spalony rower

Proces migracji można podzielić na dwie części. Zanim zaimportujesz wszystko do nowego środowiska hostingowego, musisz najpierw wyeksportować starego bloga i przygotować pliki.

1. Zaloguj się na swoim blogu WordPress.com

Zaloguj sie

2. Otwórz pulpit nawigacyjny i znajdź Ustawienia -> Ogólne -> Eksportuj

Tutaj masz dwie opcje. Wybierz pierwszą opcję, która pozwoli Ci wyeksportować całą zawartość. Jeśli chcesz wyeksportować tylko określony post lub strony, wybierz małe ikony strzałek obok przycisku, który otworzy nowe opcje.

wordpress-org

Po zakończeniu kliknij przycisk „Eksportuj wszystko”, aby rozpocząć przygotowywanie pliku. Po kilku sekundach powinieneś otrzymać komunikat potwierdzający z linkiem do pobrania. Kliknij link „pobierz”, aby uzyskać plik ZIP zawierający plik XML ze wszystkimi Twoimi postami, stronami, komentarzami, polami niestandardowymi, terminami, menu nawigacyjnymi i niestandardowymi postami.

eksportować zawartość

Jeśli chcesz wyeksportować swoje multimedia (obrazy, wideo, audio i dokumenty), wybierz drugą opcję i powtórz proces.

I to wszystko, co musiałeś zrobić, aby wyeksportować swoją witrynę WordPress.com. Powinieneś skończyć z wyżej wspomnianym plikiem XML zapisanym na komputerze (nie zapomnij wyodrębnić go z pliku ZIP), który powinieneś był przygotować na następny krok – zaimportowanie witryny do nowego środowiska.

Zaimportuj swojego bloga WordPress.com

Wcześniej pokazaliśmy, jak uzyskać hosting i zainstalować WordPress, i nadszedł czas, aby przejść do nowego
środowisko, dzięki czemu można je skonfigurować i ukończyć cały proces migracji.

 1. Przejdź do nowej domeny, przechodząc do https://twojadomena.com/wp-admin
 2. Zaloguj się do nowej witryny (nazwa użytkownika i hasło powinny być ustawione od czasu instalacji WordPressa. Mam nadzieję, że pamiętasz dane logowania lub je gdzieś zapisałeś. Jeśli nie, powinieneś otrzymać wiadomość e-mail ze szczegółami, więc sprawdź Twoja skrzynka odbiorcza jeszcze raz.)
 3. Na pulpicie nawigacyjnym zlokalizuj Narzędzia -> Importuj

import

Strona pokaże kilka narzędzi do importowania, z których zwykle korzystają użytkownicy. Możesz zignorować wszystkie oprócz ostatniej opcji „WordPress”. Te narzędzia zwykle nie są wstępnie instalowane w WordPress, więc będziesz musiał kliknąć mały link „Zainstaluj teraz” poniżej opcji.

Po kilku sekundach powinieneś zobaczyć zainstalowane i aktywne narzędzie WordPress Importer. Zaraz potem mały link zmieni się w „Uruchom importera”. Kliknij na to; nastąpi przekierowanie do nowej strony.

import wp

Ta strona pokaże kilka szczegółów na temat limitów przesyłania. Na wypadek gdyby plik, który wcześniej wyeksportowałeś, był większy niż wymieniony tutaj limit, musisz się tym zająć. Nie, nie przejmuj się, to nie jest taki problem, jeśli prowadzisz witrynę za pomocą Bluehost, więc zrelaksuj się i pozwól nam pokazać, jak zwiększyć limit przesyłania plików w kilku krokach.

Przekazać plik

Jak zwiększyć limit przesyłania plików

W porządku, zmieńmy ten limit, abyś mógł bez problemu importować bloga:

 1. Zaloguj się do swojego Panel sterowania Bluehost
 2. Otwórz Menedżera plików
 3. Wybierz przejście do katalogu głównego i kliknij Idź
 4. Przewiń w prawym panelu i znajdź plik php.ini -> kliknij go prawym przyciskiem myszy
 5. Z menu podręcznego wybierz Edycja kodu
 6. Kliknij Edytuj u dołu wyskakującego okienka
 7. Użyj skrótu klawiaturowego, aby otworzyć wyskakujące okno wyszukiwania
 8. Windows i Linux: Ctrl + f
 9. Mac: Command (⌘) + f
 10. Wpisz upload_max_filesize w polu wyszukiwania i naciśnij Enter
 11. Spowoduje to podświetlenie upload_max_filesize = 50M. Zmień 50M na potrzebny rozmiar. Na przykład 256 mln
 12. Otwórz wyskakujące okienko wyszukiwania ponownie i w polu tekstowym Wyszukaj wpisz post_max_size i naciśnij klawisz Enter
 13. Wyróżnione będzie post_max_size = 50M. Trzeba to zmienić na ten sam numer, jaki podano dla upload_max_filesize

moja strona internetowa

Teraz możesz kontynuować przesyłanie. W zależności od szybkości połączenia internetowego i rozmiaru pliku, może to potrwać nawet kilka minut, zanim plik zostanie pomyślnie zaimportowany przez narzędzie. Wszystko, co musisz tutaj zrobić, to cierpliwość. Jeśli jest wolny, idź napić się kawy lub ulubionego soku i nie ładuj strony, dopóki wszystko nie będzie gotowe.

Jeśli nie chcesz od nowa, sugerujemy import autorów. Ta opcja spowoduje przeniesienie wszystkich autorów, których miałeś na blogu WordPress.com. Jeśli jednak na to nie zezwalasz, możesz utworzyć nowych autorów i przypisać im stare posty. Nie ma tak naprawdę dużej różnicy, więc to zależy od Ciebie.

przypisać autorów

Prawdopodobnie chcesz również zaimportować swoje załączniki, więc nie zapomnij zaznaczyć pola wyboru „Pobierz i zaimportuj załączniki”.

Po kliknięciu przycisku „prześlij” powinieneś zobaczyć komunikat o powodzeniu z informacją o wszystkim. To kończy część importowania przewodnika.

Eksportuj i importuj linki Blogroll

mapa

Zanim zaczniemy proces importowania, czy w ogóle wiesz, co to są linki Blogroll? Jeśli linki, które zwykle znajdują się na pasku bocznym witryny, są pierwszą rzeczą, która przyszła Ci do głowy, masz rację!

Chociaż mógłbyś mieć tam link dowolnego typu (twoja strona, strona znajomego lub popularny blog, który lubiłeś czytać), nazwa utknęła od wczesnych początków, gdy blogerzy używali miejsca do linkowania do swoich przyjaciół i innych wpływowych osób.

Teraz, jeśli używałeś tylko kilku linków na starej stronie, możesz łatwo pominąć ten krok, ponieważ możesz ponownie wpisać te linki w prostym widżecie tekstowym i odtworzyć całość. Ale jeśli masz więcej niż kilka linków i chcesz je zaimportować zamiast przechodzenia przez chaos kopiowania / wklejania, pozwól nam pokazać, jak.

 1. Odwiedź blog WordPress.com, dodając /wp-links-opml.php na końcu
  http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php
 2. Zapisz plik, naciskając CTRL + S lub Command + S, jeśli używasz komputera Mac
 3. Zainstaluj wtyczkę Links Manager (zwykle nie jest zalecane instalowanie wtyczek, które nie były aktualizowane przez tak długi czas, ale ta po prostu nie wymagała żadnych aktualizacji i jest całkowicie bezpieczna w użyciu)
 4. Po aktywacji powinieneś zobaczyć nowy punkt menu „Linki” na pasku administracyjnym WordPress
 5. Przejdź do Narzędzia -> Importuj
 6. Wybierz Blogroll, aby zainstalować importera OPML
 7. Kliknij link „Uruchom importera”
 8. Wybierz plik wcześniej zapisany na komputerze
 9. Wybierz przycisk „Importuj plik OPML”
dźwięk
Blogrolls to reklama i ekspozycja w całej blogosferze. Ponadto blogi z wieloma linkami przychodzącymi (szczególnie te z blogów wysokiej jakości ocenianych przez Google PageRank) są zazwyczaj klasyfikowane wyżej w wyszukiwarkach, co może zwiększyć ruch na Twoim blogu

xml

Nie powinno być żadnych problemów i powinien zostać wyświetlony komunikat o powodzeniu z informacją, że import został pomyślnie zakończony. I to wszystko; możesz teraz mieć te same dokładne linki, które z dumą pokazywałeś na swoim blogu WordPress.com.

Przekierowuj starych użytkowników, ustaw na prywatny lub usuń blog

kierunek

Przekierowanie to sposób na wysłanie zarówno użytkowników, jak i wyszukiwarek pod inny adres URL niż pierwotnie żądany

Jeśli chodzi o obsługę starego bloga WordPress.com, masz trzy opcje. Możesz ustawić starego bloga jako prywatny, aby tylko Ty (i ci wybrani w opcjach) mogli go zobaczyć. Możesz usunąć cały blog lub pozostawić blog online i przekierować ruch do nowego.

Sugerujemy tę drugą opcję, jeśli prowadziłeś udanego bloga. Pozwoli ci to zatrzymać wszystkich stałych użytkowników zamiast tracić ich w komunikacie „nie znaleziono strony”. Ale jeśli masz go tylko przez kilka dni lub tygodni, a po prostu nie włożyłeś w to wystarczającego wysiłku, możesz również ustawić go jako prywatny lub całkowicie go usunąć. Decyzja powinna być naprawdę łatwa, więc nie zastanawiaj się.

Jak ustawić swój, obecnie stary blog WordPress.com, na prywatny?

 1. Wejdź na WordPress.com i zaloguj się
 2. Przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Prywatność
 3. Wybierz opcję „Prywatna (Twoja witryna jest widoczna tylko dla Ciebie i użytkowników, których zatwierdzasz)
 4. Zapisz zmiany

Prywatność

szyny
Przekierowania odgrywają ważną rolę w SEO, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie są rodzaje przekierowań, kiedy ich używać i jak je porównać. Trzy najczęściej używane przekierowania to:
301, „Moved Permanently” – zalecane dla SEO
302, „Znaleziono” lub „Tymczasowo przeniesiono”
Meta Refresh

Jak usunąć blog WordPress.com?

 1. Przejdź do witryny WordPress.com i zaloguj się
 2. Przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Narzędzia strony

usunąć

znak
Przekierowania można podzielić na przekierowania po stronie serwera i przekierowania po stronie klienta. Oba typy przekierowań mogą być realizowane na różne sposoby. Bądź bardzo ostrożny przy wyborze rodzaju przekierowania: wybranie niewłaściwego przekierowania dla zadania może prowadzić do problemów z SEO

Ta opcja usuwa wszystkie Twoje posty, strony, multimedia i dane oraz rezygnuje z adresu witryny, aby ktoś mógł go użyć.

Kliknij małą strzałkę po prawej stronie, po której zobaczysz komunikat potwierdzający. Jeśli na pewno chcesz usunąć witrynę i wszystko, co z nią zrobiłeś, potwierdź proces, klikając czerwony przycisk „usuń witrynę”

Jak przekierować starego bloga na nowy?

Jeśli chcesz zatrzymać starych gości i automatycznie przekierować ich do nowego bloga, to świetnie. Ta opcja jest zdecydowanie czymś, co należy rozważyć, ale niestety nie jest darmowa.

Jeśli masz witrynę hostowaną samodzielnie, wystarczy edytować jeden plik, aby dokonać przekierowań. Lub po prostu zainstaluj wtyczkę, która robi to za Ciebie. Problem z WordPress.com polega na tym, że nie masz dostępu do niezbędnego pliku. To nie przypadek – plik jest ograniczony, więc możesz zapłacić za przekierowanie. Ta usługa kosztuje 13 USD rocznie, ale nie musisz się martwić, że Twoja witryna zostanie przekierowana do nowej domeny.

404
404 i 410 nagłówków HTTP. Różnica między nagłówkiem 404 a 410 jest prosta: 404 oznacza „nie znaleziono treści”, 410 oznacza „treść usunięta” i dlatego jest bardziej szczegółowa. Jeśli adres URL zwraca 410, Google wie na pewno, że celowo usunąłeś adres URL i dlatego powinien usunąć ten adres URL z jego indeksu znacznie wcześniej
 1. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swojej stronie WordPress.com
 2. Odwiedź to przekierowanie strony połączyć
 3. Wybierz witrynę, którą chcesz przekierować (Twoja stara witryna wordpress.com)
 4. Wybierz witrynę docelową (nową domenę wybraną podczas wyboru hostingu)
 5. Kliknij przycisk „Idź”, po którym będziesz musiał wprowadzić szczegóły płatności.

wprowadź domenę

Zazwyczaj ludzie nie są pewni, jak długo powinni przekierowywać użytkowników do nowej witryny. Niestety, nie ma poprawnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od witryny, którą prowadzisz. Sugerujemy jednak, aby przekierowywać go przez co najmniej rok.

Po upływie tego roku zwykli użytkownicy powinni już wiedzieć o Twojej nowej domenie, a Ty powinieneś mieć wystarczającą ilość nowych treści, aby zająć Google i inne wyszukiwarki.

Co robić po migracji?

wp-travel

Jeśli czytasz tę część, musimy założyć, że wykonałeś wszystkie powyższe kroki. Oznacza to, że pomyślnie przeniosłeś blog WordPress.com na WordPress.org i rozpocząłeś nowe, poważniejsze życie blogowe.

To nie koniec, to dopiero początek, więc musisz zacząć właściwą drogę.

Sprawdź i przetestuj pod kątem błędów

Jak tylko wszystko się skończy, powinieneś przetestować swoją witrynę i sprawdzić, czy nie ma błędów. Nic szczególnego – po prostu przejdź do swojego bloga i sprawdź, czy wszystko jest na swoim miejscu.

Otwórz swoje posty, strony i komentarze, aby sprawdzić, czy wszystko zostało poprawnie zaimportowane. Przejdź do Wygląd -> Menu, aby sprawdzić, czy twoje stare menu nigdzie nie jest, i nie zapomnij otworzyć strony głównej, aby zobaczyć, jak to wygląda. Jeśli to wszystko jest gotowe, możesz kontynuować. Na wszelki wypadek, jeśli tak nie jest, powinieneś powtórzyć proces eksportu / importu, na wypadek gdybyś przeoczył krok, który nie pozwolił ci mieć wszystkiego ze starego bloga.

Wybierz motyw swojego nowego bloga

Prosty motyw ustawia cały ton Twojej witryny. To właściwy czas, aby zmienić wygląd starej witryny i uzyskać coś, co naprawdę lubisz. Ale nie zapominaj, że odwiedzający muszą to lubić.

Wybór motywu nie jest łatwym zadaniem. Istnieje mnóstwo bezpłatnych i premium, na które możesz pójść. Łatwo jest przedłużyć przewodnik i porozmawiać o tematach, ale nie chcemy tutaj wykolejać się – już o tym rozmawialiśmy, więc spójrz na naszą listę najlepszych dostawców motywów WordPress dla twojego nowego bloga

Zainstaluj wtyczki, które chcesz i potrzebujesz

strzałka w dół
Do tej pory na WordPress.org pobrano ponad 1 250 000 000 wszystkich pobrań wtyczek

Teraz, gdy prowadzisz witrynę z własnym hostingiem, możesz robić z nią, co chcesz. Jedną z największych części jest instalacja darmowych i premium wtyczek, które mogą poprawić twoją witrynę za pomocą kilku kliknięć.

Wtyczki WordPress pozwalają ulepszyć bloga i dodać jedną lub dwie funkcje.

Zadbaj o swoją stronę

Teraz, gdy musisz zadbać o własną witrynę, upewnij się, że zawsze robisz wszystko, co możesz, aby ją utrzymać.

Nie zapomnij zapoznać się z naszymi wskazówkami, jak poprawić szybkość witryny i sprawdź kilka świetnych narzędzi, które pomogą Ci sprawnie działać.

Często zadawane pytania – FAQ

klawiatura
WooCommerce obsługuje 28% wszystkich sklepów internetowych na całym świecie, do tej pory ponad 30 milionów pobrań

Co stanie się z moim starym blogiem WordPress.com?

Stary blog jest całkowicie w twoich rękach. Możesz go przekierować, ustawić na prywatny lub całkowicie usunąć, jeśli już go nie chcesz. Wróć do tego przewodnika, aby zobaczyć, jak osiągnąć pożądany rezultat.

Czy muszę stracić abonentów??

Jeśli korzystasz z WordPress.com od dłuższego czasu, są szanse, że masz dziesiątki lub setki subskrybentów. Jeśli chcesz je zachować, jest to możliwe, ale będziesz musiał użyć wtyczka Jetpack.

Jak długo muszę pozostać bez witryny podczas migracji?

Jeśli zrobiłeś wszystko z tego przewodnika, wcale nie musisz być bez strony! Podczas wykonywania transferu Twój stary blog WordPress.com będzie cały czas aktywny, co oznacza, że ​​odwiedzający będą mogli otwierać dowolne Twoje posty, ponieważ nic się nie wydarzyło. Z tego powodu zalecamy przekierowanie / usunięcie / ustawienie na prywatny stary blog tylko po pomyślnym skonfigurowaniu nowego.

Zapłaciłem już za domenę niestandardową, czy muszę przenieść nową domenę podczas transferu?

dolar
Możesz używać hostowanego WordPressa do tworzenia sklepu internetowego do sprzedaży produktów cyfrowych lub fizycznych, akceptowania płatności kartą kredytową i dostarczania / wysyłania towarów bezpośrednio ze swojej strony internetowej, a także do tworzenia stron członkowskich i sprzedaży członkostwa dla treści premium, kursów itp. i zbuduj społeczność online w swojej witrynie, korzystając z potężnych narzędzi, takich jak Google Analytics, do niestandardowej analizy i śledzenia

Nie, nie musisz zakładać nowej domeny. Możesz po prostu przenieść istniejącą domenę ze starego bloga WordPress.com na nowego hosta. W takim przypadku po prostu upewnij się, że podczas uzyskiwania hosta (rejestracji w planie) dodajesz starą domenę w opcjach zamiast rejestracji nowej. Potem będziesz musiał zmień serwery nazw także.

Czy możesz przenieść mojego bloga do WordPressa??

Tak, możemy to dla ciebie zrobić. Aby uzyskać więcej informacji, nie wahaj się z nami skontaktować.

Wniosek

Miłego blogowania! Nie chcemy zajmować zbyt wiele czasu – wiemy, że nie możesz się doczekać kontynuowania blogowania, więc zrelaksuj się, zaloguj się ponownie na przeniesionej stronie i nie zapomnij o aktualności treści.

Tak, teraz, gdy zacząłeś samodzielnie, może być trudniej utrzymać wszystko w porządku, ale jeśli gdzieś utkniesz, nie zapomnij odwiedzić naszych niezliczonych samouczków na temat WordPress, które dużo cię nauczą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map