Як перемістити свій блог від WordPress.com до WordPress.org

засновники


Перша версія WordPress була запущена на 27 травня 2003 року, що робить його навіть старшою веб-платформою, ніж Facebook, Youtube та Twitter. Його випустили її засновники Метт Малленвег і Майк Літл тоді назад

Дивлячись лише кілька років тому, ми були вражені тим, що понад 25% всіх веб-сайтів в Інтернеті працювали на WordPress. Цей простий факт здався вражаючим, але сьогодні кількість збільшилася, і деякі статистичні дані говорять про те, що можна подякувати їхньому існуванню нашій улюбленій WordPress.

Тож не дивно, що навіть ви запустили свій сайт на WordPress. Але те, що ви, можливо, ще не зрозуміли, – це те, що насправді існує два варіанти популярної CMS, і є кілька досить істотних відмінностей між ними, які ви можете відчути лише через кілька тижнів або місяців після першого входу..

WordPress.com – комерціалізована версія, яка є чудовим варіантом для початку. Але коли перші кроки будуть позаду вас, і коли ви зрозумієте всі недоліки варіанту .com, ви почнете бити головою об стіну, оскільки ви ще не почали свою подорож в блозі «правильним шляхом». Тим не менше, не хвилюйся; перенесення вашого блогу з WordPress.com до власної версії (також відомої як WordPress.org) – це не така велика проблема.

відсоток ринку
WordPress регулює ринок CMS більше 60% частки ринку

Contents

Чому корисно перемістити свій блог з WordPress.com?

бар bluehost

Один найстаріших веб-хостів Розпочавшись у 1996 році, Bluehost став найбільшою торговою маркою, що стосується хостингу WordPress

Хоча WordPress.com – чудовий інструмент для початківців, рано чи пізно ви збираєтесь його перерости. Платформа просто не дає вам повного контролю над своїм сайтом, і це зазвичай стає величезною проблемою для багатьох блогерів.

WordPress.com поставляється з обмеженнями. Це поставить стіну між вами та вашим блогом – це не дасть вам проявити творчість, яку ви можете досягти за допомогою власної версії. Це не дозволить вам мати всі теми та плагіни (якщо ви не заплатите, щоб увімкнути цю опцію), і заробляти гроші з блогу, розміщеного на WordPress.com, буде дуже важко. Їх Умови обслуговування чітко вказати, “Automattic залишає за собою право відображати рекламу у вашому блозі, якщо ви не придбали Безкоштовні оновлення або рахунок VIP-сервісу.”

Підготуйте навколишнє середовище

Одне з чудових речей, які WordPress.com зробив для вас – це хостинг. Вам не потрібно було турбуватися про те, де знаходиться ваш сайт та хто його розміщує, тому що всім займається команда експертів WordPress.com.

Але тепер, коли ви починаєте мандрівку самостійно, саме час отримати найкращий хостинг, який ви можете.

І повірте нам, коли ми скажемо, що отримання потрібного хоста може означати велику різницю протягом усього часу роботи на сайті. Отже, отримайте найкращого хоста, який ви можете зараз, і уникніть проблем, які у вас можуть виникнути в майбутньому, якщо ви вирішите перейти від одного хоста до іншого просто тому, що вам довелося поспішати і заощадити долар чи два.

Отримайте хостинг та домен

швидкість веб-сайту

Дослідження показують, що падіння швидкості веб-сайту на 1 секунду може знизити показник конверсії на 7%. Затримка на 3 секунди може коштувати 50% вашого трафіку. З Bluehost вам ніколи не потрібно турбуватися про те, що ваш веб-сайт повільний, навіть коли трафіку багато

Якщо ви провели будь-які дослідження WordPress та хостингу, ми впевнені, що ви переповнені інформацією та великою кількістю варіантів. Після весняного дощу кількість малих компаній, що займаються хостингом, росте як гриби, і все важче і складніше знайти той, який підходить саме вам.

Ми знаємо, що важко вибрати правильного хоста, тому ми провели важкий підйом та протестували деякі найпопулярніші послуги веб-хостингу. Якщо у вас немає часу для ретельного огляду кожного з них, ми наполегливо рекомендуємо Bluehost, який зарекомендував себе як найнадійніша хостингова компанія для WordPress сайтів.

Якщо у вас немає досвіду налаштування облікового запису хостингу, давайте швидко покажемо, як це зробити:

годинник
Служба підтримки експертів Bluehost 24/7 завжди може допомогти, коли вам це потрібно, по телефону, електронній пошті чи в чаті наживо

1. Відвідайте Bluehost – Натисніть на це посилання та знайдіть кнопку «Почніть зараз», яка переведе вас до наступного кроку

блакитний гость

трофей
Bluehost оцінив №1 у веб-хостингу для малого бізнесу

2. Виберіть план хостингу – Bluehost надає кілька варіантів на вибір. Якщо ви вперше зареєструєте обліковий запис, пропонуємо перейти на базовий. Цього буде більш ніж достатньо, щоб розпочати роботу вашого сайту, і ви все-таки зможете пізніше вивчити всі функції та оновити план, якщо це необхідно.

змінити план хостингу

3. Подбайте про доменне ім’я – Якщо у вас вже є домен, тут ви зможете перенести його та призначити його новому блогу. Якщо ні, просто введіть потрібний домен, і Bluehost повідомить, чи він доступний. Ідеальне доменне ім’я може бути важким, тому що вже було зроблено стільки, але нехай Bluehost зробить кілька пропозицій, і не забудьте прочитати наш посібник щодо вибору доменного імені для вашого нового блогу.

Доменне ім'я

людина
Bluehost – одна з найнадійніших хостингових компаній. На даний момент він розміщує понад 2 мільйони веб-сайтів. Вгадай що? 850 000 з них – це блоги

4. Зареєструйтесь на Bluehost – Після того як ви перенесли або обрали доменне ім’я, вам доведеться ввести свою особисту та платіжну інформацію. Не всім улюблена частина, але ви закінчите через кілька хвилин.

зареєструватися для bluehost

рука
Центр обробки даних Bluehost може похвалитися 90 петабайтами

5. Виберіть додаткові параметри – Якщо потрібно, виберіть кілька додаткових варіантів хостингу. Ми пропонуємо взяти опцію хостингу на 12 місяців, оскільки це знизить ціну, але саме від вас залежить. Ви також можете зняти галочку з усього іншого, оскільки ви зможете будь-коли повернутися до свого рахунку Bluehost і вибрати їх, якщо вони стануть необхідністю..

додаткові варіанти

Встановіть WordPress

У цей момент нам доведеться зробити припущення, що ви підготували свій хостинг-акаунт і все готово для WordPress. Якщо вам потрібно ще кілька хвилин, щоб поповнити рахунок, знайдіть свій час і все виконайте. Цей посібник чекатиме на вас.

Якщо ви читали про WordPress, ви, можливо, опинилися у статтях, які показують вам трохи складні способи встановлення WordPress вручну. Добре, За допомогою Bluehost встановити WordPress так само просто, як натиснути кілька кнопок:

 1. Увійдіть до свого Рахунок BluePost cPanel
 2. Перейдіть до розділу Веб-сайт
 3. Виберіть “Встановити WordPress”
 4. Натисніть кнопку Встановити
 5. Виберіть ім’я домену, щоб встановити його (у полі поруч із ним можна ввести підпапку, наприклад “блог”, або залишити її порожнім, якщо ви хочете, щоб головна сторінка сайту була блогом)
 6. Клацніть “Додаткові параметри”, якщо ви хочете змінити адресу електронної пошти, ім’я користувача та пароль для нової установки WordPress
 7. Прочитайте ліцензійні та сервісні угоди та встановіть прапорці, чи погоджуєтесь ви з усім (ви повинні погодитися, щоб продовжити)
 8. Натисніть кнопку Встановити зараз

Що ж, не дуже багато в цьому. Ви успішно встановили WordPress і підготували середовище. Настав час перенести свій блог на власний розміщений WordPress, щоб ви могли почати працювати як професіонал.

Перенесемо ваш блог з WordPress.com на WordPress.org

Тепер ми можемо перейти до міграції та перенести ваш блог до самостійного розміщеного WordPress варіанту, який, нарешті, передасть блог у ваші руки.

Експортуйте свій блог WordPress.com

спалений велосипед

Процес міграції можна розділити на дві частини. Перш ніж ви зможете імпортувати все в нове середовище хостингу, спочатку потрібно експортувати старий блог та підготувати файли.

1. Увійдіть у свій блог WordPress.com

увійти

2. Відкрийте приладну панель і знайдіть Налаштування -> Загальні -> Експорт

Тут у вас буде два варіанти. Виберіть перший варіант, який дозволить експортувати весь вміст. Якщо потрібно експортувати лише конкретну публікацію чи сторінки, виберіть піктограми зі стрілками поруч із кнопкою, яка відкриє нові параметри.

wordpress-org

Після готовності натисніть кнопку “Експортувати все”, яка розпочне підготовку файлу. Через кілька секунд вам слід отримати підтвердження із посиланням на завантаження. Клацніть посилання «завантажити», щоб отримати ZIP-файл, який містить XML-файл із усіма вашими публікаціями, сторінками, коментарями, спеціальними полями, умовами, навігаційними меню та користувацькими публікаціями.

експортувати вміст

Якщо ви хочете експортувати свої медіа (зображення, відео, аудіо та документи), виберіть другі варіанти та повторіть процес.

І це все, що вам довелося зробити, щоб експортувати ваш сайт WordPress.com. Ви повинні були закінчити згаданий вище XML-файл, збережений на вашому комп’ютері (не забудьте витягнути його з ZIP-файлу), який слід було б підготувати до наступного кроку – імпортування вашого сайту в нове середовище.

Імпортуйте свій блог WordPress.com

Раніше ми показували, як отримати хостинг та встановити WordPress, і нарешті пора перейти до нового
оточення, щоб ви могли налаштувати його та завершити весь процес міграції.

 1. Перейдіть до нового домену, перейшовши на сторінку https://yourdomain.com/wp-admin
 2. Увійдіть на свій новий сайт (у вас має бути встановлено ім’я користувача та пароль з моменту встановлення WordPress. Сподіваємось, ви запам’ятали обліковий запис або зберегли їх десь. Якщо ні, вам слід було б отримати електронний лист із деталями, тому перевірте ще один раз.
 3. На приладовій панелі знайдіть Інструменти -> Імпорт

імпорт

На цій сторінці буде показано кілька інструментів імпорту, які зазвичай використовуються користувачами. Ви можете ігнорувати всі, крім останньої опції “WordPress”. Зазвичай ці інструменти не розроблені заздалегідь встановленими WordPress, тому вам доведеться натиснути на невелике посилання “Встановити зараз” під параметрами.

Через кілька секунд ви побачите встановлений та активний інструмент імпортера WordPress. Відразу після цього маленьке посилання перетвориться на “Запустити імпортера”. Клацніть на ньому; вас буде переспрямовано на нову сторінку.

імпортувати WP

На цій сторінці буде показано кілька деталей щодо обмежень для завантаження. На випадок, якщо файл, який ви експортували раніше, перевищує вказаний тут ліміт, вам доведеться подбати про це. Ні, не потійте, це не така проблема, якщо ви розміщуєте сайт із Bluehost, тож розслабтесь і дозвольте нам показати, як збільшити ліміт завантаження файлів за кілька кроків.

завантажити

Як збільшити ліміт завантаження файлів

Гаразд, давайте змінимо це обмеження, щоб ви могли імпортувати блог без проблем:

 1. Увійдіть до свого Панель управління Bluehost
 2. Відкрийте Менеджер файлів
 3. Вибрали перейти до веб-корінця та натисніть кнопку Перейти
 4. Прокрутіть панель праворуч і знайдіть файл php.ini -> клацніть правою кнопкою миші на ній
 5. У спливаючому меню виберіть «Правка коду»
 6. Натисніть Редагувати внизу спливаючого вікна
 7. Використовуйте комбінацію клавіш, щоб відкрити спливаюче вікно пошуку
 8. Windows та Linux: Ctrl + f
 9. Mac: Command (⌘) + f
 10. Введіть upload_max_filesize у полі пошуку та натисніть клавішу Enter
 11. Це виділить upload_max_filesize = 50М. Змініть 50M на потрібний вам розмір. Наприклад 256M
 12. Знову відкрийте спливаюче вікно пошуку та в полі пошуку тексту введіть post_max_size та натисніть клавішу Enter
 13. Виділено буде post_max_size = 50М. Це потрібно змінити на те саме число, що і те, що було введено для upload_max_filesize

мій веб-сайт

Тепер ви можете продовжити завантаження. Залежно від швидкості підключення до Інтернету та розміру файла, це може зайняти навіть декілька хвилин, поки файл успішно імпортується інструментом. Все, що вам потрібно зробити тут – набратися терпіння. Якщо це повільно, займіться чашкою кави або улюбленим соком і не перезавантажуйте сторінку, поки все не буде готове.

Якщо ви не хочете по-новому, пропонуємо імпортувати авторів. Цей параметр перенесе всіх авторів, які ви мали у своєму блозі WordPress.com. Тим не менш, якщо ваш OCD не дозволяє вам це зробити, ви можете створити нових авторів і призначити їм старі публікації. Існує не дуже велика різниця, тож саме від вас залежить.

призначити авторів

Ви, мабуть, хочете, щоб ваші вкладення також були імпортовані, тому не забудьте поставити прапорець у полі “Завантажити та імпортувати файли”.

Після натискання кнопки «надіслати» ви побачите повідомлення про успіх, яке повідомляє вам про все, що зроблено. На цьому закінчується імпортна частина путівника.

Експорт та імпорт посилань на Blogroll

карта

Перш ніж ми розпочнемо процес імпорту, ви навіть знаєте, що таке посилання Blogroll? Якщо посилання, які зазвичай знаходяться на бічній панелі вашого веб-сайту, – це перше, що перейшло в голову, ви маєте рацію!

Хоча ви могли мати там будь-який тип посилання (ваш сайт, сайт друзів або популярний блог, який ви любили читати), ім’я застрягло з перших днів, коли блогери використовували простір для посилання на своїх друзів та інших впливових.

Тепер, якщо ви використовували лише кілька посилань на своєму старому веб-сайті, ви можете легко пропустити цей крок, оскільки ви зможете повторно вписати ці посилання в простий текстовий віджет і відтворити всю річ. Але якщо у вас є кілька посилань і ви хочете імпортувати їх замість того, щоб переглядати хаос копіювати / вставляти, дозвольте нам показати, як.

 1. Відвідайте ваш блог WordPress.com, додавши /wp-links-opml.php наприкінці
  http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php
 2. Збережіть файл, натиснувши CTRL + S або Command + S, якщо ви використовуєте комп’ютер Mac
 3. Встановити плагін Менеджера посилань (зазвичай не рекомендується встановлювати плагіни, які не оновлювались так довго, але для цього просто не потрібні оновлення, і це абсолютно безпечно для використання)
 4. Після активації на панелі адміністрування WordPress ви побачите новий пункт меню “Посилання”
 5. Перейдіть до Інструменти -> Імпорт
 6. Виберіть Blogroll, щоб встановити імпортер OPML
 7. Клацніть посилання «Запустити імпортера»
 8. Виберіть файл, який ви зберегли на комп’ютері раніше
 9. Виберіть кнопку «Імпортувати файл OPML»
звук
Blogrolls прирівнюють до публічності та експозиції по всій блогосфері. Крім того, блоги з багатьма вхідними посиланнями (зокрема, з якісних блогів за рейтингом Google PageRank) зазвичай займають вище пошукові системи, що може принести додатковий трафік вашому блогу.

xml

Не повинно виникнути жодних проблем, і ви повинні побачити повідомлення про успіх, яке говорить про те, що імпорт успішно завершений. І це майже все; тепер ви можете мати ті самі точні посилання, які ви з гордістю показували у своєму блозі WordPress.com.

Перенаправити старих користувачів, встановити приватні або видалити щоденник

напрямок

Переспрямування – це спосіб надіслати як користувачів, так і пошукових систем за іншою URL-адресою від тієї, яку вони спочатку запитували

Що стосується обробки старого блогу WordPress.com, у вас є три варіанти. Ви можете встановити старий блог як приватний, щоб бачити його могли лише ви (і ті обрані, які ви вибрали в параметрах). Ви можете видалити весь блог, а можете залишити блог в Інтернеті та перенаправити трафік на новий.

Ми б запропонували останній варіант, якби ви вели успішний блог. Це дозволить вам утримати всіх постійних відвідувачів, а не втрачати їх на повідомленні “сторінка не знайдена”. Але якщо у вас це було всього пару днів або тижнів, і ви просто не доклали до цього зусиль, ви також можете зробити його приватним або повністю видалити. Рішення повинно бути таким же простим, тому не передумуйте його.

Як встановити приватний блог WordPress.com?

 1. Перейдіть на свій WordPress.com та увійдіть
 2. Перейдіть до Налаштування -> Загальні -> Конфіденційність
 3. Виберіть параметр “Приватне (Ваш веб-сайт видно лише вам та користувачам, яких ви схвалили.)
 4. Зберегти зміни

конфіденційність

рейки
Перенаправлення відіграють важливу роль в SEO, тому важливо знати, які існують типи переспрямувань, коли використовувати які та як вони вимірювати один одного. Три найчастіше використовувані переадресації:
301, “Переміщено постійно” – рекомендується для SEO
302, “Знайдено” або “тимчасово переміщено”
Meta Refresh

Як видалити ваш блог WordPress.com?

 1. Перейдіть на свій сайт WordPress.com та увійдіть у систему
 2. Перейдіть до Налаштування -> Загальні -> Інструменти сайту

видалити

знак
Перенаправлення можна розділити на переадресації на стороні сервера та перенаправлення на стороні клієнта. Обидва типи переадресацій можуть бути реалізовані різними способами. Будьте дуже обережні щодо вибору типу переадресації: вибір неправильного переадресації для роботи може призвести до проблем SEO

Цей параметр видаляє всі ваші публікації, сторінки, засоби масової інформації та дані та відмовляється від адреси сайту, щоб хтось інший міг ним користуватися.

Натисніть на стрілку праворуч, після чого з’явиться повідомлення про підтвердження. Якщо ви впевнені, що хочете видалити сайт і все, що ви зробили з ним, підтвердьте процес, натиснувши червону кнопку “видалити сайт”.

Як перенаправити ваш старий блог на новий?

Якщо ви хочете зберегти старих відвідувачів і автоматично перенаправити їх на ваш новий блог, це чудово. Цей варіант, безумовно, варто розглянути, але, на жаль, він не є безкоштовним.

Якщо у вас є власний веб-сайт, вам просто потрібно відредагувати один файл, щоб зробити переадресацію. Або просто встановіть плагін, який робить це для вас. Але проблема WordPress.com полягає в тому, що у вас немає доступу до потрібного файлу. Це не випадково – файл обмежений, щоб ви могли заплатити за переадресацію. Ця послуга обійдеться вам у 13 доларів на рік, але вам не доведеться турбуватися про переадресацію вашого веб-сайту на новий домен.

404
404 та 410 заголовків HTTP. Різниця між заголовком 404 та 410 проста: 404 означає “вміст не знайдено”, 410 означає “вміст видалений” і тому більш конкретний. Якщо URL-адреса повертає 410, Google точно знає, що ви спеціально видалили URL-адресу, і тому вона повинна набагато швидше видалити цю URL-адресу зі свого індексу
 1. Переконайтеся, що ви увійшли на свій сайт WordPress.com
 2. Відвідайте це перенаправлення сайту посилання
 3. Виберіть сайт, який ви хочете переспрямувати (ваш старий сайт wordpress.com)
 4. Виберіть місце призначення (ваш новий домен, який ви вибрали при виборі хостингу)
 5. Натисніть кнопку «Перейти», після чого вам доведеться ввести свої платіжні дані.

введіть домен

Зазвичай люди не впевнені, як довго вони повинні перенаправляти відвідувачів на новий сайт. На жаль, немає правильної відповіді, оскільки все залежить від веб-сайту, на якому ви працюєте. Але ми б пропонували тримати перенаправлення не менше одного року.

Після цього одного року постійні відвідувачі повинні вже знати про ваш новий домен, і ви вже повинні мати достатньо нового вмісту, щоб зайняти Google та інші пошукові системи..

Що робити після міграції?

wp-подорож

Якщо ви читаєте цю частину, ми повинні припустити, що ви виконали всі вищезазначені кроки. Це означає, що ви успішно перемістили свій блог WordPress.com на WordPress.org і розпочали нове, більш серйозне життя блогів.

Це ще не кінець, це лише початок, тому ви повинні почати правильний шлях.

Перевірка та перевірка на помилки

Як тільки все буде зроблено, ви повинні перевірити свій сайт і перевірити на наявність помилок. Тут нічого фантазії – просто зайдіть у свій блог і подивіться, чи все на місці.

Відкрийте свої публікації, сторінки та коментарі, щоб побачити, чи все імпортовано правильно. Перейдіть до Зовнішній вигляд -> Меню, щоб побачити, чи немає ніде вашого старого меню, і не забудьте відкрити свою домашню сторінку, щоб побачити, як вона виглядає. Якщо все там, ви готові продовжити. На випадок, якщо це не так, вам слід повторити процес експорту / імпорту, якщо ви пропустили крок, який не дозволив вам мати все зі старого блогу.

Виберіть тему свого нового блогу

Проста тема задає весь тон вашого веб-сайту. Це правильний час, щоб змінити дизайн старого сайту та отримати щось, що вам дійсно подобається. Але не забувайте, що відвідувачам це подобається.

Вибір теми – не така проста задача. Є безліч та преміум-класів, на які можна піти. Подовжувати посібник і говорити про теми досить просто, але ми не хочемо тут доходити до рейок – ми вже говорили про це, тому подивіться наш список найкращих постачальників тем WordPress для вашого нового блогу

Встановіть потрібні та потрібні плагіни

стрілка вниз
На сьогодні WordPress.org відбулося 1,250,000,000+ загальних завантажень плагінів

Тепер, коли ви розміщуєте власний веб-сайт, ви можете робити з ним все, що завгодно. Однією з найбільш важливих частин є встановлення безкоштовних та преміальних плагінів, які можуть покращити ваш сайт за кілька кліків.

Плагіни WordPress дозволяють розширити свій блог та додати функцію чи дві.

Подбайте про свій сайт

Тепер, коли вам належить піклуватися про свій власний сайт, переконайтесь, що ви завжди робите все можливе, щоб ви його підтримували.

Не забудьте перевірити наші поради щодо підвищення швидкості свого веб-сайту та перевірити кілька чудових інструментів, які допоможуть вам безперебійно працювати все.

Часті питання – FAQ

клавіатура
WooCommerce користується 28% усіх інтернет-магазинів по всьому світу, поки що понад 30 мільйонів завантажень

Що відбувається з моїм старим блогом WordPress.com?

Старий блог повністю у ваших руках. Ви можете перенаправити його, встановити приватне або повністю видалити, якщо більше не хочете. Поверніться до цього посібника, щоб дізнатися, як досягти бажаного результату.

Чи потрібно втрачати своїх передплатників?

Якщо ви користуєтесь WordPress.com тривалий час, велика ймовірність, що у вас є десятки чи сотні підписників. Якщо ви хочете зберегти їх, це можливо, але вам доведеться скористатися плагін Jetpack.

Скільки часу я повинен бути без сайту під час міграції?

Якщо ви зробили все з цього посібника, вам зовсім не потрібно бути без сайту! Поки ви робите передачу, ваш старий блог WordPress.com буде активним весь час, а це означає, що відвідувачі зможуть відкривати будь-які ваші публікації, оскільки нічого не сталося. Через це ми пропонуємо переадресувати / видалити / налаштувати приватний старий блог лише після того, як ви успішно налаштували новий.

Я вже заплатив за користувацький домен, чи потрібно купувати новий при передачі?

долар
Ви можете використовувати WordPress з власною організацією для створення інтернет-магазину для продажу цифрових або фізичних продуктів, приймати платежі кредитною карткою та доставляти / відправляти товари безпосередньо зі свого веб-сайту, а також можете створювати веб-сайти для членства та продавати членство для преміум-вмісту, курсів тощо і створити інтернет-спільноту навколо свого веб-сайту, використовуючи потужні інструменти, такі як Google Analytics, для спеціальної аналітики та відстеження

Ні, вам не потрібно отримувати новий домен. Ви можете просто перенести наявний домен зі свого старого блогу WordPress.com на новий хост. У цьому випадку просто переконайтеся, що, отримуючи хост (реєструючись для плану), ви додасте свій старий домен у параметри замість того, щоб реєструвати новий. Після цього вам доведеться зміни серверів імен так само.

Чи можете ви перенести мій блог на власний розміщений для мене WordPress?

Так, ми можемо це зробити для вас. Для отримання детальної інформації, не соромтеся зв’язатися з нами.

Висновок

Щасливого ведення блогів! Ми не хочемо забирати занадто багато вашого часу – ми знаємо, що ви нетерплячі продовжувати подорож до блогів, тому розслабтеся, увійдіть на перенесений сайт і не забудьте зберегти вміст свіжим.

Так, тепер, коли ви почали самостійно, може бути складніше зберегти все приємне, але якщо ви десь застрягли, не забудьте відвідати наші численні підручники з WordPress, які багато чого навчать вас.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map