Co to jest VPN i jak znaleźć najlepsze usługi VPN?

60% użytkowników VPN obawia się o swoją prywatność w Internecie

Bezpieczeństwo w Internecie i prywatność to główne problemy zarówno firm, jak i osób fizycznych w dobie szybkiego rozwoju online. Rozwiązanie w postaci wirtualnej sieci prywatnej oferuje różne udogodnienia – korzyści związane z prywatnością to tylko niektóre z nich.

Być może korzystałeś już z VPN, ale nie wiedziałeś, że go używasz. Jeśli kiedykolwiek pracowałeś zdalnie, łącząc się z siecią korporacyjną, działałeś na wodach VPN.

Co sekundę 12 osób online staje się ofiarami cyberprzestępczości, co daje ponad milion ofiar na całym świecie każdego dnia. Do 2020 r. Świat będzie musiał bronić cybernetycznie 50 razy więcej danych niż obecnie

Jeśli nie znasz lub po prostu nie znasz dobrze VPN, ten przewodnik jest dla Ciebie idealny. Wprowadzimy Cię w świat VPN, wyjaśniając, czym one są, jak działają i jakie oferują korzyści. Dostarczymy także cennych informacji na temat wyboru dostawcy VPN, który spełni Twoje potrzeby, zarówno do celów indywidualnych, jak i biznesowych. Zacznijmy.

Co to jest VPN?

VPN_cod

Najlepszym sposobem na wizualizację VPN jest spojrzenie na nią tak, jakby to było wersja fizycznej sieci komputerowej. Różnica polega na sposobie połączenia.

Fizyczne sieci komputerowe są zwykle ograniczone do niektórych lokalizacji, takich jak dom lub biuro, a komputery są fizycznie połączone. The VPN to wirtualny typ sieci, umożliwiając różnym komputerom, bez względu na to, gdzie się znajdują, dołączenie do sieci i korzystanie z niej w celu uzyskania dostępu do Internetu. Fizyczne połączenie nadal pozostaje, ale teraz składa się zarówno z publicznych, jak i prywatnych kabli, routerów i serwerów. I nie ma żadnych ograniczeń zasięgu.

VPN nie jest więc jakimś nowym przełomowym urządzeniem, które pozwala komputerom zachowywać się tak, jakby były fizycznie połączone, ale jest to metoda łączenia komputerów w sieci wirtualnej. Ta metoda ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności użytkownika końcowego, bez żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o dostęp do treści w Internecie.

Jak działa VPN?

Na poziomie globalnym ponad jedna czwarta respondentów twierdzi, że korzystała z wirtualnej sieci prywatnej lub serwera proxy w celu uzyskania dostępu do Internetu

Aby uzyskać dostęp do VPN, musisz uzyskać bezpłatną lub płatną usługę VPN; o różnicach między nimi porozmawiamy później. Gdy to zrobisz, otrzymasz klienta VPN zainstalowanego na komputerze lub urządzeniu mobilnym i od tego wszystko się zaczyna.

VPN_network

Dzięki klientowi VPN uzyskasz dostęp do wstępnie skonfigurowanej sieci VPN, wdrożonej przez dostawcę. Podczas przeglądania Internetu za pośrednictwem sieci VPN komputer nie komunikuje się przy użyciu adresu IP przypisanego przez dostawcę usług internetowych (ISP). Zamiast tego korzysta z jednego dostarczonego przez VPN.

Oprócz maskowania początkowego adresu IP sieć VPN zabezpiecza również wszystkie dane. Jak zatem osiągnąć poufność danych? Sieci VPN używają protokołów do kodowania wszystkich danych wymienianych między komputerem a komputerem, którego używasz jako swoistej bramy dostępu do Internetu. Oto najczęściej używane protokoły szyfrowania:

L2TP / IPsec – Protokół tunelowania warstwy 2 został stworzony w ramach współpracy członków forum PPTP, Internet Engineering Task Force (IETF) i Cisco. Ten protokół nazywa się L2TP przez IPsec, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo IPsec przez tunelowanie L2TP. Z tego protokołu korzystają sieci VPN działające w systemie operacyjnym Windows 2000.

IPsec – Obsługiwany przez bardzo silne algorytmy szyfrowania i szerokie uwierzytelnianie, protokół bezpieczeństwa protokołu internetowego oferuje dodatkowe warstwy bezpieczeństwa danych. IPsec szyfruje dane poprzez tunel i transport. Tryb szyfrowania transportu koduje ładunek lub istotną zawartość danych, natomiast tryb tunelowania koduje zarówno nagłówek, jak i ładunek danych.

Aby korzystać z tego protokołu szyfrowania, wszystkie urządzenia podłączone do sieci muszą używać wspólnego klucza / certyfikatu. Specjalna aplikacja zainstalowana na komputerze użytkownika obsługuje to kodowanie / dekodowanie podczas połączenia ze zdalną siecią VPN. Ten protokół szyfrowania obsługuje szyfrowanie 56-bitowe i 168-bitowe.

PPTP / MPPE – Chociaż PPTP jest przestarzałym protokołem, wiele VPN wciąż go obsługuje. Powstał dzięki wspólnym wysiłkom ECI Telematics, US Robotics, 3COM, Microsoft i Ascend. Obsługuje szyfrowanie 40-bitowe i 128-bitowe, przy użyciu MPPE – Microsoft Point-to-Point Encryption.

Oprócz tych protokołów szyfrowania, VPN może wykorzystywać inne protokoły, takie jak non repudiation, AAA, integralność danych, poufność przepływu ruchu, SOCKS5 i Anti Replay. Protokoły używane przez VPN określają usługi, które mogą oferować użytkownikom. Zajmiemy się tym bardziej szczegółowo w dalszej części przewodnika.

Jakie są unikalne korzyści
korzystania z VPN?

super_VPN

Bezpieczeństwo. Jak już wspomniano, bezpieczeństwo jest najważniejsze dla każdego, kto jest online. Dane w Internecie mogą zostać przechwycone, skradzione lub nawet zmienione. Może to mieć poważne konsekwencje dla użytkowników, w tym skradzione karty kredytowe i wyciek poufnych informacji firmowych. Komunikacja między tobą a światem zewnętrznym nie może być w pełni chroniona przez zaporę ogniową i oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na komputerze.

Ponieważ komunikacja między komputerem a siecią VPN odbywa się za pośrednictwem opisanych protokołów, połączenie między komputerem a zdalnymi zasobami jest bezpieczne. Jeśli haker przejdzie na któryś z routerów, nie będzie mógł odszyfrować przepływu danych między tobą a komputerami VPN.

Prywatność. Bardzo ważne jest również ukrywanie tożsamości w trybie online. Bez VPN twoja tożsamość może być łatwo ujawniona przez agencje marketingowe lub każdego, kto jest wystarczająco ciekawy i ma wystarczające umiejętności. A kiedy mówimy o tożsamości, mamy na myśli adres IP, nazwę, adres i lokalizację. Podczas gdy jesteś w sieci, Twoje urządzenie komunikuje się z routerami i serwerami internetowymi, pozostawiając informacje o twoim IP i ISP.

Najważniejsze rynki dostępu do treści przez VPN


Tajlandia 24%
Indonezja 22%
Chiny 20%
Brazylia 19%
Arabia Saudyjska 18%
Turcja 18%
Indie 18%
Meksyk 18%
Malezja 17%
16% ZEA
VS
Niemcy 6%
USA 5%
Wielka Brytania 5%
Australia 4%

Internauci z Tajlandii i Indonezji najczęściej korzystają z dostępu przez VPN

VPN skutecznie zapobiega niepożądanemu ujawnieniu prywatnych informacji. Podczas uzyskiwania dostępu do treści online za pośrednictwem VPN tożsamość dostawcy VPN staje się twoją własną. Wygląda na to, że jesteś online w innej lokalizacji niż Twoja, a Twoje dane osobowe, w tym adres IP, pozostają ukryte.

Nieograniczony dostęp. Wiele firm oferuje swoje usługi online z określonymi ograniczeniami geograficznymi. Na przykład serwis Netflix jest nadal niedostępny w wielu krajach na całym świecie. Podobnie są kraje, które zabraniają swoim obywatelom dostępu do niektórych stron internetowych i firm, które ograniczają korzystanie z Internetu przez swoich pracowników. VPN z łatwością pokonuje te przeszkody.

Ponieważ w wielu regionach geograficznych istnieją dostawcy VPN, użytkownicy mogą łatwo ominąć wszelkie ograniczenia geograficzne wprowadzone przez zagraniczną firmę lub ich kraj.

Lepsze wrażenia w sieci. Problemy z łącznością są bardzo częstym problemem na całym świecie, szczególnie gdy chcesz uzyskać dostęp do czegoś, co znajduje się po drugiej stronie świata. Z powodu złych tras internetowych i ograniczonej przepustowości ogólne wrażenia z korzystania z Internetu mogą być słabe.

Można to rozwiązać za pomocą VPN. Podczas korzystania z VPN przepustowość podczas uzyskiwania dostępu do zdalnych lokalizacji będzie w przybliżeniu taka sama jak przepustowość między VPN a komputerem. Rozwiązanie VPN jest bardzo korzystne dla użytkowników, których dostawcy ISP egzekwują ograniczenia przepustowości.

Częstotliwość korzystania z VPN % użytkowników Internetu i użytkowników VPN, którzy wdrażają VPN w następujący sposób

Codziennie lub prawie codziennie
4-5 razy w tygodniu
2-3 razy w tygodniu
Raz w tygodniu
Raz 2-3 razy w miesiącu
Raz w miesiącu
Rzadziej

UŻYTKOWNICY VPN

UŻYTKOWNICY INTERNETU

Istnieją inne korzyści, które mogą różnić się w zależności od dostawcy VPN. Niektórzy dostawcy VPN oferują lepszą łączność między wszystkimi urządzeniami w swojej sieci, podczas gdy inni umożliwiają przekierowanie portów, co sprawia, że ​​inne urządzenia w sieci są dostępne przez Internet.


Czego szukać w dobrej usłudze VPN?

The najlepsza usługa VPN to ten, którego usługi całkowicie spełniają Twoje potrzeby. Dlatego musisz wybrać te potrzeby przed wyborem dostawcy VPN. To powiedziawszy, istnieje konsensus co do tego, jakie ogólne usługi i cechy zapewnia dobry dostawca usług VPN.

Bezpieczeństwo. Ponieważ zamierzasz umieścić wszystkie informacje o przeglądaniu wraz z danymi osobowymi w czyichś rękach, sprawą najwyższej wagi jest upewnienie się, że dostawca usług VPN zabezpiecza węzły VPN, stronę internetową i infrastrukturę.

Głównym sterownikiem do korzystania z VPN jest dostęp do treści przesyłanych strumieniowo. Na przykład prawie 30% wszystkich użytkowników VPN uzyskało dostęp do Netflix w danym miesiącu

Dobrzy dostawcy usług VPN mają regularne audyty bezpieczeństwa, zgodność z PCI, zapory sieciowe, dedykowany sprzęt serwerowy i zabezpieczone / niezawodne serwery.

Oprogramowanie. Dobry dostawca usług VPN ma również przyjazne dla użytkownika oprogramowanie. Jest to niezbędne, ponieważ nie chcesz rozwiązywać problemów z oprogramowaniem z obsługą klienta za każdym razem, gdy łączysz się z VPN. Dobre oprogramowanie jest łatwe do skonfigurowania i zapewni Ci dostęp do Internetu w mgnieniu oka. Upewnij się więc, czy dostawca VPN ma własne niestandardowe oprogramowanie.

Lokalizacje serwerów VPN. Dobrzy dostawcy usług VPN mają serwery w więcej niż jednej lokalizacji geograficznej. Dzięki temu możesz mieć nieograniczony dostęp do dowolnej treści, bez względu na to, gdzie jest ona hostowana. Upewnij się więc, że dostawca VPN ma serwery rozproszone po całym świecie przed zakupem swoich usług.

60% respondentów stwierdziło, że dostęp zdalny był jednym z kluczowych kryteriów branych pod uwagę przy wdrażaniu rozwiązania IP VPN

Należy pamiętać, że USA, Wielka Brytania, Australia, Kanada i Nowa Zelandia, zwane Pięć oczu, zgodziły się wymieniać informacje w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Oznacza to, że rząd jednego z tych pięciu krajów może zmusić dostawcę VPN, w drodze orzeczenia sądowego, do ujawnienia wszelkich posiadanych informacji. Nie dotyczy to dostawców VPN z siedzibą w innym kraju na świecie.

Obsługa klienta. Jest to również bardzo ważny czynnik, który odróżnia dobro od niezbyt dobrych dostawców VPN. Obsługa klienta musi być dostępna 24/7, abyś mógł rozwiązać swoje problemy bez względu na różnicę stref czasowych. Ci dobrzy będą mieli do dyspozycji użytkowników samoobsługowe biuro pomocy i czat na żywo.

Wykorzystanie VPN do anonimowego przeglądania Anonimowe przeglądanie jest głównym powodem korzystania z VPN, szczególnie w Arabii Saudyjskiej, Indiach i Wietnamie

Brak rejestracji danych. Większość ludzi wybiera rozwiązanie VPN, ponieważ zależy im na prywatności i bezpieczeństwie. Jeśli chcesz pozostać całkowicie ukryty za VPN, musisz przeczytać warunki użytkowania i zasady dostawcy VPN, aby upewnić się, że nie rejestrują twoich danych.

VPN_world

Prędkość. Przepustowość może się zmniejszyć, gdy uzyskujesz dostęp do sieci przez VPN. Chcesz mieć pewność, że dostawca VPN inwestuje w nowe serwery i oprogramowanie, aby zaspokoić potrzeby dużego napływu nowych użytkowników. Możesz o tym wiedzieć, czytając recenzje ich użytkowników. Dzięki dobremu dostawcy VPN powinieneś doświadczyć bardzo małych zmian prędkości.

cennik. Dobra ogólna rada to zawsze iść z dostawcą, który oferuje wiele opcji płatności i różne abonamenty, które możesz anulować w dowolnym momencie bez ponoszenia kar..

Przed dokonaniem wyboru dokładnie sprawdź usługi i opcje cenowe. I sprawdź opinie klientów, aby upewnić się, że świadczą wszystkie reklamowane usługi.

Darmowe vs płatne usługi VPN

bezpłatny_lub_płacony

Rozważając korzystanie z usług VPN, masz dwie opcje: bezpłatne i płatne usługi VPN. Istnieje wiele różnic między nimi, oprócz ceny.


Plusy bezpłatnych usług VPN:

 • są wolne

 • anonimowość (nie musisz podawać żadnych danych osobowych podczas rejestracji)

Wady bezpłatnych usług VPN:

 • Bardzo niski poziom bezpieczeństwa (128-bitowe szyfrowanie / protokół PPTP)

 • Brak obsługi klienta

 • Niższa prędkość ze względu na wielu użytkowników

 • W niektórych przypadkach ograniczony czas online i przesyłanie danych

 • Kilka spersonalizowanych reklam (oznacza to, że rejestrują Twoje dane)

W branży działa ponad 400 dostawców usług VPN. 30 z nich jest bezpłatnych

Plusy płatnych usług VPN

 • Nieograniczona przepustowość

 • Profesjonalne bezpieczeństwo

 • Bez reklam

 • Dostęp do obsługi klienta

 • Możliwość wyboru spośród różnych opcji przepustowości

Tylko 2% dostawców usług VPN oferuje dostosowane aplikacje

Wady płatnych usług VPN

 • Oczywiście musisz zapłacić za tę usługę

 • Może się okazać, że zapłacisz za funkcje, których nie będziesz używać

Jak wybrać jedną z najlepszych opcji

10 najlepszych dostawców VPN prowadzi własne sieci. Wiele innych usług po prostu zleca pracę firmom hostingowym. Prowadzenie sieci to złożony proces, który wymaga wielu zasobów technicznych

Ze względu na rosnące obawy związane z cyberprzestępczością, nadzorem, wyciekiem danych itp. Liczba dostępnych dostawców usług VPN osiągnęła najwyższy poziom w ciągu ostatnich kilku lat. Ale tylko niektórzy dostawcy znajdują się na najwyższych listach witryn, których ranking ma autorytet.

19% subskrybentów korzysta z torrentów VPN, ponieważ dzielenie się niektórymi materiałami podczas korzystania z downloaderów torrentowych powoduje zagrożenie bezpieczeństwa przez otwartą bramę do systemu

To dobry moment, aby przypomnieć, że twój wybór będzie zależeć od twoich potrzeb i funkcji dostawcy VPN, ceny, planu subskrypcji, reputacji i łatwości użytkowania. Zobaczmy więc niektóre z najlepszych opcji, które są obecnie dostępne na rynku.

NordVPN. Nord VPN, jeden z dostawców usług VPN wyznaczonych jako „wybór redaktora” na obu najlepszych listach, z pewnością przyciąga uwagę. Ten dostawca ma siedzibę w Panamie, a jego rygorystyczne zasady braku dzienników, ponad 1200 serwerów w 61 krajach, najwyższej jakości dwuwarstwowe szyfrowanie, możliwość zachowania anonimowości nawet w ciemnej sieci i płacenia za pośrednictwem PayPal, karty kredytowej lub Bitcoin są wszystkie zalety, które sprawiły, że ten dostawca VPN stał się ulubieńcem tak wielu osób.

Będąc zapalonymi podróżnikami, 11,5% klientów korzysta z VPN do podróży. Jest to w dużej mierze ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa w Internecie i uzyskanie dostępu do „domowych” sieci podczas pobytu za granicą

Ma także usługę wsparcia czatu na żywo, która jest dostępna 24/7. Można go skonfigurować na komputerach Mac, Windows, Linux, iOS i Android i obsługuje do sześciu urządzeń podłączonych jednocześnie. Podstawowy abonament kosztuje 6 USD miesięcznie. Eksperci zalecają tego dostawcę usług VPN, jeśli chcesz korzystać z VPN do oglądania amerykańskiego serwisu Netflix.

IPVanish. Ten dostawca usług VPN ma ponad 700set serwerów zlokalizowanych w 60 krajach na całym świecie. Obsługuje pięć urządzeń podłączonych jednocześnie i ma bardzo lekkie szyfrowanie, które naprawdę uzupełnia pobieranie torrentów. Jest dostępny we wszystkich systemach operacyjnych. IPVanish może być również używany w Amazon Firestick i Android TV. Jeśli zdecydujesz się na abonament roczny, zapłacisz 6,50 USD miesięcznie.

30% respondentów korzysta z VPN do bezpiecznego Wi-Fi, co stanowi krok od rozszerzenia hotspotów i łatwej zmiany ustawień, co wpływa na wycieki poufnych danych i kradzież tożsamości

Prywatny dostęp do Internetu VPN. Ta sieć VPN jest bardzo popularna, ponieważ jej szyfrowanie sprawi, że Twój transfer danych stanie się nieprzenikniony, ale musisz tylko poradzić sobie z bardzo prostym interfejsem użytkownika.

Za pomocą jednego kliknięcia Private Internet Access VPN zapewni, że twoja tożsamość pozostanie ukryta. Ten dostawca ma ponad 3000 serwerów w 25 krajach. Mają opcję anonimowego płacenia kartami upominkowymi różnych głównych marek (Best Buy, Starbucks, Costco itp.). Są korporacją z siedzibą w USA, więc należy pamiętać, że uczestniczą w traktacie Five Eyes. Opłaty wahają się od 6,95 USD miesięcznie do 3,33 USD miesięcznie, w zależności od wybranej umowy.

13,5% użytkowników korzysta z VPN do grania, ponieważ umożliwia odblokowanie gier z ograniczeniami geograficznymi, a także wersji beta lub produktów rozrywkowych z ograniczeniami wiekowymi

Istnieje wielu innych dostawców usług VPN, z którymi możesz się również zapoznać, Buforowane, ZenMate, TorGuard, Express VPN, Surfshark i wiele innych. Pamiętaj, aby uzyskać jak najwięcej informacji o swoich najlepszych wyborach, aby podjąć świadomą decyzję. Ostatnia rada: bezpłatne wersje próbne oferowane przez dostawców płatnych usług VPN obejmują tylko podstawowe funkcje, więc nie opieraj swojej opinii tylko na doświadczeniach uzyskanych z bezpłatnego okresu próbnego.

Wniosek

To właściwie wszystko, co musisz wiedzieć o usługach VPN. Widziałeś, że VPN nie tylko zapewnia lepszą obsługę sieci, ale także rozwiązuje problemy związane z bezpieczeństwem i prywatnością. Ponadto będziesz mieć dostęp do dowolnej treści online, omijając ograniczenia geograficzne. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym przewodniku ułatwią Ci podjęcie decyzji, czy chcesz skorzystać z usługodawcy VPN i jak wybrać najlepszą dla swoich potrzeb..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map