Temat më të mira të WordPress

WordPress është një nga platformat më të përdorura në botë për ndërtimin e faqeve të internetit. Pavarësisht se çfarë lloji të faqes në internet dëshironi të krijoni, WordPress ka të gjitha tiparet e nevojshme në dispozicionin tuaj. Temat e WordPress janë një nga gjërat e para për të cilat do të interesoheni kur filloni një blog. Meqenëse ata diktojnë tërë pamjen dhe ndjenjën e blogut, është e rëndësishme të gjeni një temë që i përshtatet nevojave tuaja dhe që ju dhe vizitorët tuaj do t’ju pëlqejnë.


3 faqet më të mira të temave të WordPress – maj 2020

REKOMANDUAR
logo e fjalësWordPress.org është drejtori i temave falas të WordPress nga e gjithë botaWordPress.org
logoja e studiopresStudioPress ofron tema më të mira premium dhe host WordPressStudioPress
logoja elegante e temaveTemat Elegant është një udhëheqëse në temën e WordPress-it dhe zhvillimin e shtojcaveTemat Elegante

Zgjedhja e një teme për uebfaqen tuaj të WordPress ose një blog nuk është një detyrë e thjeshtë nëse doni ta bëni atë në mënyrën e duhur. Meqenëse zgjedhja e një teme të WordPress është një zgjedhje me të cilën do të duhet të rrish për një kohë të konsiderueshme, ju inkurajojmë që të merrni kohën tuaj, të rishikoni demonstrimet e tyre, të lexoni përshkrimet dhe të konsultoheni me zhvilluesit tuaj nëse keni nevojë të bëni personalizime specifike.

Një vështrim më i afërt në faqet kryesore të temave të WordPress

WordPress.org

faqja kryesore e wordpress.org

WordPress filloi në 2003 nga Mike Little dhe Matt Mullenweg. Platforma WordPress vazhdon të jetë CMS më e përdorur, është një platformë zgjedhjeje për mbi 34% të të gjitha faqeve në të gjithë rrjetin, dhe si e tillë ka pasur shumë tema të reja të zhvilluara për të. Ka edhe tema të vjetra që janë rindërtuar dhe bërë që të duken edhe më të mahnitshme.

Gjëja e mirë për të ditur është se projektuesit dhe zhvilluesit e temave të WordPress kanë vazhduar të ofrojnë produkte me cilësi të lartë. Falë kësaj, ju do të keni mundësi të gjeni një temë që i përshtatet nevojave dhe qëllimeve tuaja personale dhe të biznesit. Do të keni mundësi të zgjidhni nga një larmi temash, duke filluar nga ato elegant dhe profesionale, deri tek ato të thjeshta dhe të pastra.

mbështetje

Nëse keni nevojë për mbështetje, ekzistojnë forume zyrtare të WordPress ku mund të kërkoni ndihmë. Përsëri është gjithçka falas, por mbani në mend se kjo është një përpjekje me bazë komunitare, prandaj jini të sjellshëm!

Çmimeve

Të gjitha temat në drejtorinë zyrtare të temave të WordPress janë plotësisht falas. Por së pari, ju duhet të instaloni WordPress në rrjetin web të zgjedhjes suaj në mënyrë që të jeni në gjendje të shkarkoni tema falas.

rekuizitë

 • mijëra tema falas
 • temat miratohen zyrtarisht nga WordPress dhe të sigurta për t’u përdorur
 • temat janë në përputhje me shtojcat e WordPress

Cons

 • asnjë mbështetje për tema falas
 • jo të gjitha temat janë azhurnuar rregullisht

StudioPress

Faqja kryesore e StudioPress

StudioPress është një nga emrat më të njohur kur mendoni për universin e zgjeruar të WordPress. Ata janë një ofrues premium temash që u lançua në vitin 2007. Sot, ata janë duke shërbyer mbi 200.000 klientë me temat e tyre të modës..

Të gjitha temat e tyre janë ndërtuar në kornizën e tyre të temave Genesis, gjë që e bën faqen tuaj më të shpejtë, më të sigurt dhe më miqësore me SEO. Ata kanë shkëlqyer imazhe hi-res dhe modelet e tyre janë çiftuar me shkronja që, në fund, do t’ju japin një rezultat të përsosur. Ka 60 tema për të zgjedhur nga të gjitha ato duken ndryshe. Ata janë të gjithë të përgjegjshëm, ngarkim të shpejtë, SEO të gatshëm dhe të mrekullueshëm. Dhe nuk ka sakrifikim të kodimit për të marrë modelin e bukur.

mbështetje

Ekzistojnë nivele të ndryshme të mbështetjes në varësi të asaj që është përfshirja juaj financiare me StudioPress. Do të duhet ta regjistroni dhe konfirmoni atë përmes postës elektronike. Ato gjithashtu kanë bazën e njohurive, FAQ, sistemin e biletave, webinare arsimore, ftesa për seminare rajonalësh dhe takime dhe udhëzime për secilën prej temave.

Çmimeve

Korniza e Zanafillës do t’ju kushtojë 59,95 $. Kjo do t’ju lejojë të rregulloni disi temat tuaja pa kodim dhe të instaloni temat e fëmijëve Genesis.

Një temë e vetme do t’ju kushtojë diku nga 99,95 $ në 129,95 $.

Paketa Gjithë-Temë Pro Plus do t’ju kushtojë 499,95 $. Do t’ju lejojë të keni akses të pakufizuar, plus mbështetje dhe azhurnime, për të gjitha temat e krijuara nga StudioPress dhe temat nga zhvilluesit e palëve të treta.

rekuizitë

 • temë e përballueshme për qëllime të Kornizës së Zanafillës
 • tema të mrekullueshme të shumta
 • mbështetje dhe bashkësi e madhe

Cons

 • çmime më të lira të temave nëse përdorni hostin e tyre në internet
 • Shtojcë e çmuar Design Palette Pro
Vizitoni StudioPress
Lexoni rishikimin

Temat Elegante

faqja origjinale e elegancave

Temat Elegante janë ofruesi i temave WordPress të palëve të treta që është në listën e pothuajse të gjithëve. Nëse nuk i keni përdorur shërbimet e tyre, të paktën keni dëgjuar për to nëse keni rënë ndonjëherë në këtë zonë. Me 85 anëtarë të ekipit, pothuajse 11 vjet në biznes dhe mbi 600k konsumatorë, ata janë rritur shumë që nga operacioni i një njeriu që Nick Roach filloi.

Ana vizuale e gjërave është një zonë ku Temat Elegant po lulëzojnë. Grafikat dhe skemat e tyre të ngjyrave kombinohen mrekullisht dhe kjo do t’i bëjë sytë tuaj të lumtur ashtu siç mund të jenë. Ju mund të rritni lojën tuaj dhe të luani me ndërtuesin Divi dhe të ndërtoni faqet tuaja nga e para me ndërtuesin e faqeve të tyre tërheqëse dhe lëshuese.

mbështetje

Për të qenë i sinqertë, nuk kisha nevojë për mbështetje ndërsa provoja Temat Elegant, por për hir të rishikimit, më duhej ta shikoja. Ka pak gjëra standarde që janë në dispozicion, si forume e përdoruesit, sistemi i biletave dhe mesazhe private. Gjithçka është e kërkueshme dhe e ndarë në kategori, kështu që ju nuk do të humbni.

Çmimeve

Qasja vjetore kushton 89 dollarë në vit. Kjo ju jep mundësinë e një viti qasje në të gjitha temat, të gjitha shtojcat, azhurnimet e temave, mbështetjen e primit dhe përdorimin e pakufizuar të faqes së internetit.

Qasja gjatë gjithë jetës kushton 249 dollarë tarifë një herë. Kjo ju jep qasje gjatë gjithë jetës në të gjitha shtojcat, të gjitha temat e tyre, azhurnimet e jetës, mbështetje premium dhe përdorim të pakufizuar të faqes së internetit.

rekuizitë

 • çmimi i shkëlqyeshëm
 • personalizim i shkëlqyeshëm
 • grafika yjore

Cons

 • ngarkimi më i gjatë i tryezës së administratorit WP
 • asnjë mundësi demo e përmbajtjes demo
Lexoni rishikimin

TemplateMonster

faqja kryesore e templatemonster

TemplateMonster është një nga ofruesit më të famshëm të shablloneve në internet në tregun global. Ata kanë ofruar shabllone funksionale që nga viti 2002. Kompania ofron një larmi modelesh që plotësojnë kërkesat si të porsaardhurit dhe zhvilluesit profesional të uebit..

Një nga pikat e forta të këtij ofruesi është numri i produkteve të ofruara për qëllime të ndryshme. Ju mund të gjeni mijëra tema të gatshme të WordPress, modele HTML, shitje elektronike dhe shabllone prezantimi. Për më tepër, ekziston një gamë e gjerë plugins dhe sendesh grafike që përfitoni nga ju. Vlen të përmendet se të gjitha produktet janë me cilësi dhe funksionalitet më të lartë. Sa për shabllone, të gjithë ata janë të përgjegjshëm, të përshtatshëm për SEO dhe ndër-shfletues.

mbështetje

Një pikë më e fortë e kompanisë është mbështetja e tyre profesionale e klientëve. Një ekip ekspertësh është i disponueshëm çdo ditë. Për më tepër, mund të kërkoni ndihmë, duke përdorur kanale të ndryshme komunikimi. Shtë e mundur për të zgjidhur problemin aktual në telefon. Ju gjithashtu mund të përdorni një sistem biletash ose një bisedë live.

Çmimeve

TemplateMonster ofron modele falas dhe premium. Mimet për produktet premium ndryshojnë por janë mjaft të përballueshme. Për shembull, tema e WordPress ose shablloni HTML mund të kushtojë 75 dollarë. Nëse keni nevojë për një shabllon Shopify, çmimi fillon nga 118 dollarë.

Nëse doni të kurseni para dhe të keni akses në produkte të ndryshme, ekziston një mundësi e tillë si Anëtarësimi ONE. Shtë një Paketë Ultimate Development Web që përfshin tema të larmishme, shabllone, shtojca, artikuj grafikë, mbështetje dhe pritje. Ju duhet të paguani 19 dollarë në muaj ose 229 dollarë në vit. Ekziston një mundësi për të marrë hyrjen Lifetime që kushton 849 dollarë.

rekuizitë

 • një shumëllojshmëri modelesh dhe sendesh të tjera për CMS të ndryshme
 • mbështetje profesionale e klientit që është në dispozicion 24/7

Cons

 • çmimet mund të duken pak të larta. Sidoqoftë, produktet që blini janë me të vërtetë me vlerë çmimi i tyre

Si të zgjidhni temën e përsosur të WordPress

 • Farë është një temë WordPress?
 • Temat Falas WordPress
 • Temat Premium WordPress
 • Temat e personalizuara të WordPress
 • Si të përdorni temën WordPress
 • 10 temat më të mira të WordPress në vitin 2020
 • Lista e plotë e faqeve të temave të WordPress
 • Uebfaqet e temave Grafiku i krahasimit
 • përfundim

Farë është një temë WordPress?

Libri i Temave

Tema e WordPress është një pako skedarësh (PHP, JS, CSS, imazhe dhe të tjera) që punojnë së bashku për të prodhuar një dizajn të përgjithshëm dhe pamje dhe pamje të një faqe në internet. Këto skedarë përfshijnë kodin i cili krijon strukturën e faqes tuaj të internetit, stilet që e bëjnë blogun tuaj më të bukur dhe opsione të ndryshme që ju fuqizojnë të personalizoni faqen tuaj te internetit pa pasur nevojë të rrëmuani drejtpërdrejt me skedarët e temave. Shumica e temave të WordPress kanë ngjyra të paracaktuara, fonte, vendndodhje widget, shabllone faqesh dhe stile dhe detaje të tjera që së bashku formojnë pamjen e faqes tuaj. Dhe pa marrë parasysh temën që aktivizoni, gjëja e mirë është që ju mund ta modifikoni atë sipas dëshirave tuaja. Për më tepër, ju merrni të gjitha ato pa pasur nevojë të dini se si të kodoni.

Temat Falas WordPress

Temat pa WordPress
Për shkak se WordPress është një platformë me burim të hapur, pritet që të ketë së paku disa tema falas që vijnë me të. Mos u shqetëso; ka më shumë se disa. Depoja zyrtare e WordPress ka më shumë se disa mijëra tema. Këto tema të WordPress janë plotësisht falas që do të thotë që ju mund t’i instaloni ato, t’i modifikoni dhe përdorni megjithatë dëshironi. Meqenëse ka njerëz të dedikuar që monitorojnë depon dhe miratojnë manualisht çdo temë të WordPress dhe azhurnimet e saj, mund të siguroheni që secili prej tyre është plotësisht funksional dhe i sigurt për t’u instaluar.

Nga ana tjetër, ka faqe të panumërta që ofrojnë tema falas jashtë drejtorisë zyrtare të WordPress. Disa ofrojnë dhjetëra tema në pako, dhe disa vetëm një ose dy që i kanë bërë në kohën e tyre të lirë. Për dallim nga temat nga depoja zyrtare, nuk duhet të besoni verbërisht në çdo burim në Internet. Pra, jini shumë të kujdesshëm kur shkarkoni ndonjë gjë jashtë faqes zyrtare të WordPress.org.

Temat Premium WordPress

Temat Premium WordPress

Ndërsa nuk ka asgjë të keqe kur të kesh një temë falas të WordPress (dhe ka disa nga ato që mund të gjenden mahnitëse, kjo është e sigurt), është mirë të dihet se ka më shumë sesa disa premium. Për dallim nga temat pa pagesë, duhet të paguani për një produkt premium. Në varësi të zhvilluesit, klientët duhet të paguajnë një tarifë një herë (zakonisht kushtojnë deri në 150 dollarë ku një mesatare është rreth 59 dollarë) ose të abonohen në një anëtarësi mujore / vjetore në mënyrë që të përdorin një artikull të veçantë. Zakonisht, pagesa e tarifave mujore do t’ju lejojë qasje në dhjetëra produkte premium (tema dhe shtesa). Por kjo është diçka që varet nga secili ofrues / dyqan i temave.

Temat Premium WordPress vijnë me një avantazh të rëndësishëm – mbështetje profesionale. Farë do të thotë është që projektuesit dhe koduesit që kanë zhvilluar atë temë specifike janë në dispozicionin tuaj. Nëse diçka nuk funksionon, ose nëse ka diçka që dëshironi të ndryshoni dhe thjesht nuk dini si të bëni, gjithmonë mund të mbështeteni në mbështetjen profesionale për t’ju ndihmuar. Kjo është diçka për të cilën mund të harroni kur punoni me tema falas, pasi mbështetja për to bazohet në parimin “nëse dikush ndihmon shumë, nëse jo edhe i shkëlqyeshëm”.

Temat e personalizuara të WordPress

temat e personalizuara

Nëse doni një temë unike të WordPress, ka mundësi të tjera që duhet të merrni parasysh. Meqenëse të dyja temat falas dhe ato premium janë në dispozicion për këdo që shkarkon / paguan për ta, shanset janë që dikush tjetër të ketë faqen e saktë të njëjtë si e juaja. Nëse kjo është diçka që ju shqetëson ose thjesht duhet të keni disa elemente dhe funksione unike që nuk mund t’i gjeni në temat ekzistuese, opsioni është të punësoni një zhvillues profesional.

Pasi ka folur me një zhvillues dhe i tregon atij atë që ju nevojitet dhe si, ai mund të ndërtojë një temë të personalizuar WordPress vetëm për ju. Ndërsa kjo është joshëse, vini re se zhvillimi i një teme me porosi është shumë e kushtueshme dhe që lehtë mund të shpenzoni disa mijëra dollarë në vetëm një temë.

Si të përdorni temën WordPress

Për të instaluar, ndryshuar ose fshirë temat e WordPress, lundroni tek Pamja -> Temat nga menyja e panelit admin.

Në krye të faqes, ka një numër që tregon se sa tema të WordPress keni instaluar. E drejta pranë këtij numri, mund të gjeni një lidhje për të shtuar një temë të re. Pranë kësaj është një kuti kërkimi që ju lejon të gjeni çdo artikull sipas titullit të tij ose ndonjë detaj tjetër.

Temat e WordPress

Më poshtë, WordPress do të rendisë të gjitha temat që keni aktualisht në faqen tuaj. E para do të jetë tema që aktualisht është aktive në blogun tuaj. Mund ta shihni që nga shiriti i errët në fund që ju tregon se cila temë është ajo aktive. Nëse rri kursorin e miut mbi të njëjtën kuti, do të jesh në gjendje të shikosh më shumë detaje rreth tij dhe të klikosh butonin rregulloje që do të hapë Customizer.

Nëse ka ndonjë temë tjetër në faqen tuaj, ato do të renditen pas asaj aktive. Duke vendosur kursorin mbi cilindo prej tyre, WordPress do të zbulojë butonat “Detajet e Temës”, “Aktivizo” dhe “Vështrim i Parë”.

Duke klikuar butonin “Detajet e Temës”, mund të shikoni më shumë informacion (një pamje nga ekrani, emri i temës, zhvilluesi i saj, përshkrimi dhe etiketat). Në pjesën e poshtme, ka edhe një buton të kuq të fshirjes që ju lejon të hiqni plotësisht temën nga faqja. Meqenëse nuk do të humbni asnjë përmbajtje duke fshirë një temë, ndjehuni të lirë për të hequr ato që nuk përdorni.

Para se të aktivizoni një temë, shikoni paraprakisht duke klikuar butonin “Preview Live”. WordPress do të hapë faqen tuaj duke ngarkuar skedarët e rinj. Kështu do të duket faqja juaj nëse zgjidhni atë temë të veçantë. Nëse ju pëlqen, kthehuni përsëri dhe klikoni në butonin “Aktivizo”. Nga ai moment, të gjithë ata që vijnë në faqen tuaj do të shohin modelin e ri në veprim.

10 temat më të mira të WordPress në vitin 2020

temat fjalëformuese

Gazete

Zhvilluar nga TagDiv

Merr Hosting / Me shume informacion

Gazete

Gazeta është një lajm popullor temë WordPress e cila vjen me një ndërfaqe të përgjegjshme, miqësore për përdoruesit. Shtë i gjithanshëm dhe plotësisht i përshtatshëm në frontin. Demot unike, modelet e modelimit elegant dhe pajisjet shtesë premium janë vetëm disa nga karakteristikat e saj të forta.

Divi

Zhvilluar nga Temat Elegante

Merr Hosting / Me shume informacion

Divi

Divi është më shumë sesa thjesht një temë e WordPress, është një platformë plotësisht e re për krijimin e faqeve në internet që zëvendëson redaktorin standard të postës WordPress me një redaktues shumë të lartë vizual. Mund të shijohet nga profesionistët e dizajnit dhe të ardhurit njësoj, duke ju dhënë fuqinë për të krijuar dizajne spektakolare me lehtësi dhe efikasitet befasues.

gjenezë

Zhvilluar nga StudioPress

Merr Hosting / Me shume informacion

gjenezë

Korniza e Genesis ju lejon të ndërtoni me shpejtësi dhe lehtësi faqe interneti të jashtëzakonshme me WordPress. Pavarësisht nëse jeni një zhvillues i ri apo i avancuar, Genesis siguron themelin e sigurt dhe të optimizuar të motorit të kërkimit që merr WordPress në vendet ku nuk keni menduar kurrë se mund të shkojë.

Hestia

Zhvilluar nga ThemeIsle

Merr Hosting / Me shume informacion

omega

Hestia është një nga temat më të njohura falas me shumë qëllime WordPress. Integratedshtë i integruar me 100+ plugins dhe azhurnohet në baza dy-javore. Shtë gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla, startupet dhe freelancer.

Julia Lite

Zhvilluar nga Temat e PixelGrade

Merr Hosting / Me shume informacion

Julia Lite

Julia Lite është një temë për blogezimin me ushqime, e bërë për krijuesit që duan të shfaqin me lehtësi recetat dhe tregimet e tyre të kuzhinës. Me një fokus të fortë në formësimin e një përvoje të këndshme për lexuesit tuaj, kjo perlë e WordPress ju bën vend që të përmbushni pasionin tuaj në një mënyrë të zgjuar dhe tërheqëse.

GrowthPress

Zhvilluar nga Temat e Proteusit

Merr Hosting / Me shume informacion

GrowthPress

GrowthPress është temë e marketingut temë WordPress e përkryer për pothuajse çdo lloj biznesi në internet. Me një dizajn të bukur modern dhe karakteristika të fuqishme, GrowthPress mund të përdoret si një faqe ulëse për biznesin Saas (si soft-as-a-service), një faqe prezantuese e aplikacionit tuaj celular ose thjesht si një faqe në internet për agjencinë tuaj SEO.

Opinion Publik

Zhvilluar nga CSSIgniter

Merr Hosting / Me shume informacion

Pricerr

Opinioni Publik është një temë e revistës e krijuar për të siguruar një zgjidhje fleksibël për çdo nevojë botuese.

Shoppe

Zhvilluar nga Themify

Merrni Hosting / Më shumë Informacion

Shoppe

Shoppe është një temë me shumë qëllime WooCommerce që ju ndihmon të ndërtoni faqe profesionale të e-commerce brenda disa minutash. Ajo vjen me zvogëlimin dhe heqjen e Themify Builder dhe shumë karakteristika të tregtisë elektronike siç janë shporta ajax, lista e dëshirave, kutia e dritës në kërkim të shpejtë, kërkimi i shpejtë i Ajax, zmadhimi / galeria e imazhit të produktit dhe mijëra opsione të paraqitjes.

Mai jetese

Zhvilluar nga StudioPress

Merr Hosting / Me shume informacion

mai jetese

Tema e përsosur për Wellness, ushqim / recetë, palestër dhe faqet e jetesës. Zgjidhni nga paraqitjet fleksibël të pasura me imazhe, duke përfshirë seksione me gjerësi të plotë dhe opsione të arkivit që do ta bëjnë përmbajtjen tuaj të shkëlqejë.

Jason Lite

Zhvilluar nga Temat e PixelGrade

Merr Hosting / Me shume informacion

Jason Lite

Jason Lite është një temë e guximshme por super miqësore WordPress e përshtatur për blogeret dhe nevojat dhe kërkesat e treguesve. Ajo ka gjithçka që ju nevojitet në mënyrë që të dalloheni dhe të vendosni tregimet tuaja më të mira atje dhe të ushqeni një komunitet rreth tyre. Pavarësisht nëse ju pëlqen të shkruani copa të shkurtra ose artikuj me forma të gjata, Jason Lite strehon të gjitha llojet e përmbajtjes dhe i thekson ato në një mënyrë moderne.

Lista e plotë e faqeve të temave të WordPress

Në këtë pjesë, unë do të paraqes ofruesit e ndryshëm të temave të WordPress. Do t’ju ndihmojë të zgjidhni temën e duhur për faqen tuaj të ardhshme. Zgjedhja më e mirë që ju bëni, aq më pak probleme do të keni në të ardhmen me faqen tuaj të internetit. Prandaj, qëndroni të menduar dhe hidhini një sy shqyrtimeve tona; do ta gjeni mjaft të dobishëm.

Temat e WordPress.org

WordPress.org

Ky është një drejtori i temave të ndryshme të WordPress nga e gjithë bota.

ElegantThemes

ElegantThemes

Temat Elegant është një udhëheqëse në temën e WordPress-it dhe zhvillimin e shtojcave.

Vizitoni ElegantThemes
Lexoni rishikimin
TeslaThemes

TeslaThemes

TeslaThemes është një kompani që krijon tema moderne të WordPress me dizajn të pastër, karakteristika të fuqishme dhe mbështetje premium.

Vizitoni TeslaThemes
Lexoni rishikimin
Press Studio

Press Studio

Studio Press është një kompani që ofron WordPress hosting dhe tema të shkëlqyera të optimizuara për celular.

Vizitoni Studio Press
Lexoni rishikimin
Zmadhimi WP

Zmadhimi WP

WP Zoom krijon tema WordPress me cilësi të lartë dhe funksionale që janë me lehtësi përdorimi dhe një mbështetje të shpejtë.

Vizitoni zmadhimin WP
Lexoni rishikimin
WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce është një plugins e-commerce me burim të hapur, i dizajnuar për tregtarët në internet me madhësi të vogla dhe të mëdha që përdorin WordPress.

Vizitoni WooCommerce
Lexoni rishikimin
Themify

Themify

Themify ofron tema WordPress të përgjegjshme dhe të retinës. Do temë vjen me kornizën Themify, widget-et e personalizuara, dhe ndërtuesin drag & drop të lehtë për t’u përdorur.

Vizitoni Themify
Lexoni rishikimin
Theme-shitës droge

Theme-shitës droge

Theme Junkie specializuar në krijimin e temave dhe shtojcave të WordPress. Fokusi i tyre kryesor ka qenë gjithmonë bërja e lehtë e internetit për të gjithë.

Vizitoni Theme-junkie
Lexoni rishikimin
MyThemeShop

MyThemeShop

MyThemeShop krijon tema dhe shtesa Premium WordPress që janë të thjeshta për t’u përdorur, dhe shumë efektive.

Vizitoni MyThemeShop
Lexoni rishikimin
ThemeFuse

ThemeFuse

ThemeFuse është një ekip entuziastësh me përvojë në krijimin e faqeve në internet, i specializuar në krijimin e temave Premium WordPress nga kutia.

Vizitoni ThemeFuse
Lexoni rishikimin
Shtyp letre grafiku

Shtyp letre grafiku

Graph Paper Press krijon tema minimaliste të WordPress për fotografët, artistët dhe blogerët.

Vizitoni Gazetën Press Press
Lexoni rishikimin
logoja e bigcommerce

BigCommerce

BigCommerce për WordPress ju lejon qasje në aftësitë e e-commerce drejtuese të industrisë, të nevojshme për të rritur biznesin tuaj në internet në shkallë, pa kompromentuar përmbajtjen e faqes ose përvojat e përdoruesit.

Vizitoni BigCommerce
logo anariel

Dizajn Anariel

Anariel Design krijon lehtësi për të përdorur temat premium WordPress për faqet e internetit të bamirësisë, restorantet dhe blogerët. Mbështetja e jashtëzakonshme është diçka që mund t’i besoni.

Uebfaqet e temave Grafiku i krahasimit

Këtu, do të keni mundësi të shihni një analizë të hollësishme të secilës kompani të shënuar në tabelën më poshtë. Mësoni për përvojën e klientëve të tyre është jashtëzakonisht e vlefshme, dhe kjo është arsyeja pse ne po ju ofrojmë një mundësi unike për ta bërë këtë. Ky informacion do t’ju ndihmojë të merrni një vendim të informuar kur bëhet fjalë për zgjedhjen e duhur të ofruesit të duhur të temave WordPress për të përmbushur kërkesat tuaja.

Grafiku i Krahasimit të Temave të WordPress

Mos ngurroni të përdorni këtë tabelë krahasimi në faqen tuaj:

përfundim

Temat e WordPress janë një nga gjërat e para për të cilat do të interesoheni kur filloni një blog të WordPress. Meqenëse ata diktojnë tërë pamjen dhe ndjenjën e blogut, është e rëndësishme të gjeni një temë që i përshtatet nevojave tuaja dhe që ju dhe vizitorët tuaj do t’ju pëlqejnë. Kini kujdes kur shkarkoni tema falas dhe zgjedhni me kujdes kur paguani një – janë paratë tuaja. Pasi të keni lexuar këtë udhëzues, shpresoj që të mund të gjeni një temë që ju pëlqen dhe të lundroni më lehtë në faqen e Temave.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map