Si të krijoni një faqe me internet ndërtues

GeoCities ishte një nga ndërtuesit e parë më modernë të faqeve që nuk kërkonin ndonjë aftësi teknike. Pesë vjet pas fillimit të saj në 1994 Yahoo! e bleu atë për 3.6 miliardë dollarë

A po kërkoni për të gjitha në një zgjidhje të thjeshtë për ndërtimin e faqes tuaj të internetit? Nëse po, atëherë një krijues i faqes në internet mund të jetë pikërisht ajo që po kërkoni. Për dallim nga platformat CMS që duhet të instalohen dhe konfigurohen në llogarinë tuaj të mbajtjes në internet, krijuesit e uebfaqeve ju lejojnë të krijoni uebfaqe statike, blogje dhe dyqane të tregtisë elektronike me lehtësi në një vend. Shumë prej jush ju japin funksione zvarritëse dhe tërheqëse, qindra dizajne për të zgjedhur, dhe pritur faqen tuaj të internetit për ju. Plus, do të keni qasje në mbështetje për t’ju ndihmuar në zhvillimin dhe mirëmbajtjen e faqes tuaj.


Dobësitë e krijuesve të uebfaqeve janë që kur të zgjidhni ndërtuesin tuaj dhe të bëni një faqe në internet, nuk mund të merrni atë që keni krijuar dhe të lëvizni diku tjetër. Uebfaqja juaj është projektuar dhe bërë për tu pritur vetëm në këtë platformë, dhe ndërtuesit e uebit kanë ato që përshkruhen në Kushtet e tyre të përdorimit. Prandaj është e rëndësishme të zgjidhni atë të duhurin.

Në këtë udhëzues, ne do të shohim se si mund të ndërtoni faqen tuaj të internetit duke përdorur tre nga ndërtuesit më të njohur të faqeve të internetit:

Wix
Weebly
Squarespace

Krijimi i një faqe në internet me Wix

Faqja Wix

Në këtë ditë dhe moshë, të thuash që biznesi yt nuk ka nevojë për një faqe në internet është si të thuash që nuk të duhet oksigjen për të mbijetuar.

Wix është një krijues i faqeve në internet që mund të përdoret për të krijuar faqe interneti mahnitëse dhe profesionale. Ajo përmban një Redaktues Drop Dr ‘të përshtatshëm për përdoruesit dhe mund të përdoret nga kushdo pa ndonjë njohuri për kodifikimin.

kostot

Wix ofron llogari falas, dhe ju mund të regjistroheni për të provuar mjetet e tyre pa paguar asnjë qindarkë. Sigurisht, ju nuk do të merrni faqen tuaj në internet në një fushë me porosi falas. Emri i faqes suaj të internetit do të duket kështu, yourwebsite.wix.com, por ato ju japin mundësinë e përsosur për të luajtur me ato që kanë dhe të vendosni nëse ju pëlqen apo jo.

Pasi të krijoni uebfaqen tuaj dhe të jeni të kënaqur me ato që keni, mund të përmirësoni një nga planet dhe të vendosni domenin personal për faqen tuaj. Wix ofron pesë plane të ndryshme:

Wix u themelua në vitin 2006 nga izraelitët Avishai Abrahami, Nadav Abrahami dhe Giora Kaplan. Kompania ka selinë në Tel Aviv me zyra në Be’er — Sheva, San Francisco, New York City, Dnipro, Kiev dhe Vilnius
Përmbajnë domenMë themelore$ 4.08 / month
comboPër përdorim personal$ 9.25 / month
i pakufizuarPër sipërmarrësit$ 12.42 / mont
eCommercePër sipërmarrësit$ 12.42 / month
VIPMbështetje prioritare$ 24.92 / month

Përfitimet

Sot Wix është një platformë ndërtimi e faqes në internet të klasit botëror me shumë 110 milion përdorues në 190 vende

Platforma ka të bëjë me përdoruesit duke u dhënë lirinë që u duhen për të hartuar faqet e tyre sidoqoftë që ata dëshirojnë. Ata kanë prezantuar tipare të vlefshme lavdërimi ndër vite; të mëposhtmet urdhërojnë vëmendjen tuaj:

templates. Wix ofron mbi 280 shabllone të bukura në industri dhe kategori të ndryshme për të zgjedhur. Do të gjesh gjithçka, nga pjekja deri tek financimi tek ligji. Këto shabllone të paracaktuar u japin përdoruesve strukturën e përgjithshme dhe udhëzimet që dëshirojnë. Merrni kohën tuaj për të vendosur pasi nuk mund të kaloni nga një model në tjetrin. Këto mangësi, modelet, përmbajnë një gamë të gjerë mjetesh dhe aplikimesh të dobishme.

Shtesa të personalizueshme. Tregu i aplikacioneve Wix ka dhjetëra shtesa për të ngritur faqen tuaj në mënyrë të përsosur. Si rezultat, ju mund të angazhoni klientët me biseda të drejtpërdrejta, bashkëveprim shoqëror, kuponë, sondazhe, apo edhe t’i shesni ato duke përdorur veçori të eCommerce siç janë karrocat e blerjes dhe porta e pagesave. Wix ofron udhëzime se si t’i integroni këto aplikacione në faqen tuaj dhe instalimin me një klik.

Wix është përdorur nga 0.8% e të gjitha faqeve të internetit sistemi i menaxhimit të përmbajtjes së të cilit është i njohur. Kjo e bën 0.4% të numrit të përgjithshëm të faqeve të internetit globalisht

Drag & Drop Editor. Nëse jeni i ri në ndërtimin e uebfaqes, të qenit në gjendje të poziciononi elemente pikërisht aty ku dëshironi të jenë, pa pasur nevojë të dini bazat e kodimit, është e mahnitshme. Kjo është bërë e mundur nga Redaktori Drag & Drop. Ajo gjithashtu funksionon si një mbështetje për përdoruesit e përparuar që janë duke u përpjekur të rifreskojnë hartimin e faqes së tyre.

Mbështetja e klientit. Wix ofron një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe shumica e elementeve dhe veçorive shoqërohen me detaje shtesë dhe këshilla praktike. Në rast se përdoruesit kanë probleme, ata mund të marrin ndihmë nga forumi ose Qendra e Ndihmës. Ka FAQ, tutoriale video dhe opsioni për të kontaktuar departamentin më të rëndësishëm. Ekipi i shërbimit të klientëve u përgjigjet pyetjeve brenda 24 orëve.

Përdorimi i Wix dhe vendosja e faqes tuaj të internetit

Vendndodhjet fizike të bizneseve që përdorin Wix
Vendndodhjet e bizneseve që përdorin Wix

Lexoni rishikimin e ndërtuesit të faqes Wix.

Pasi të regjistroheni, mund të zgjidhni një model për faqen tuaj. Klikoni në butonin “Ndrysho” për të filluar Redaktorin Drag and Drop. Ju mund të modifikoni ndonjë gjë në shabllon, përfshirë imazhet dhe tekstin.

Një tipar i shkëlqyeshëm i Wix është që ju mund të ruani punën në vazhdim ndërsa modifikoni shabllonin. Kjo ju kursen nga sherri për të filluar nga e para në rast se ju shkëputeni nga interneti, ose duhet të punoni në interval. Dhe në çdo pikë të procesit të personalizimit, ju mund të shihni faqen në shfletuesin tuaj të internetit, kështu që mund të shikoni paraprakisht saktësisht se si do të shfaqet një herë live.

Për të bërë personalizime shtesë në internet, përdorni menunë në anën e majtë, e cila përfshin:

 • Faqet – këtu mund të shtoni faqe duke klikuar “Shto faqen”. Mund të hapni “Cilësimet e faqeve” për të ndryshuar emrin e faqes dhe URL-në e saj. Vendosni detajet e SEO për të ndihmuar motorët e kërkimit të gjejnë faqet tuaja.
 • dizajni – rregulloje sfondin, ngjyrat dhe shkronjat e tua
 • shtoj – këtu mund të ndryshoni sfondin e elementeve të ndryshëm dhe të zgjidhni një gamë të veçantë ngjyrash. Me opsionin ‘Shto’ mund të shtoni një tekst, imazh, galeri, media, butona dhe menu, dhe më shumë
 • Menaxhoni aplikacionin – këtu mund të integroni disa veçori në faqet tuaja, të tilla si një formë kontakti, Google Maps, PayPal dhe Galeria Flickr.
 • mjedis – këtu mund të lidhni një emër domain, të azhurnoni cilësimet e SEO për ta bërë faqen tuaj të dukshme në motorët e kërkimit, shtoni profile sociale dhe konfigurimin e llogarisë Google Analytics për të mbajtur shënimet e statistikave
Numri i përdoruesve të regjistruar Wix rritet 24% çdo vit. Numri i llogarive të paguara Wix rritet 35% një vit

Në planin e paracaktuar, faqja juaj do të jetë në internet në një adresë domeni që fillon me wix.com, por ju mund të përmirësoni llogarinë tuaj për të marrë domenin tuaj falas dhe për të hequr të gjitha reklamat Wix. Pasi ta keni bërë këtë, ju mund të përdorni email me energji Wix për domenin tuaj. Për të konfiguruar emailin tuaj, shkoni te Llogaria ime -> Kutitë postare. Sistemi i postës elektronike mbështetet në kornizën e Aplikacioneve Google, kështu që do t’ju duhet një plan Wix që përfshin një domen të personalizuar.

Shënim: Wix ka gjithçka të testuar nga ekipi i tij i zhvillimit privat për të siguruar funksione pa probleme. Oneshtë një nga ndërtuesit më të lehtë të faqeve në internet për t’u përdorur. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni elementë të ndryshëm në faqen tuaj saktësisht se si dëshironi që ata t’u shfaqen vizitorëve të faqes tuaj. Si rezultat, ju shijoni përfitimin e WYSIWYG (ajo që shihni është ajo që merrni) kur krijoni një faqe në internet me Wix.

Krijimi i një faqe në internet me Weebly

Fillimi dhe Krijimi i Weebly

Weebly u themelua në vitin 2006. Për nëntë vitet e fundit, ajo ka vazhduar të rritet, muaj pas muaj, për t’u bërë një nga platformat më të mira të ndërtimit të faqeve të internetit në botë. Ndërsa disa njerëz kanë përvojë në krijimin e faqeve në internet, të tjerët nuk e dinë gjënë e parë për fillimin. Dhe kjo është ajo ku Weebly hyn në lojë.

Weebly është ndërtuar mbi premisat se kushdo mund të krijojë një faqe në internet. Nuk ka rëndësi nëse krijoni një blog personal, një dyqan në internet ose një faqe në internet për biznesin tuaj të vogël, kjo platformë ju lejon ta bëni këtë me lehtësi.

kostot

Ju ndoshta po pyesni se sa kushton. Nëse duhet vetëm të provoni mjetin, mund të zgjidhni versionin falas. Kjo ju jep karakteristika të pakufizuara, pa kosto. Ju gjithashtu do të merrni qasje në një platformë plotësisht të integruar eCommerce përveç të gjitha karakteristikave. Këtu janë katër opsione të planit që ata ofrojnë:

David Rusenko, Chris Fanini dhe Dan Veltri bashkë-themeluan Weebly në vitin 2006 ndërsa po ndiqnin Universitetin Shtetëror të Pensilvanisë. Projekti u bashkua si rezultat i kërkesës së Penn State që të gjithë studentët të krijojnë një portofol në Ueb; treshja e krijuar softuer që e bëri të lehtë për këdo që të ndërtojë një faqe interneti personale
falas0 $ / muaj
motorino4 dollarë në muaj
pro8 dollarë në muaj
biznes25 dollarë në muaj
Që nga ditët e tij si një projekt klasor në Penn State, platforma Weebly është rritur për t’u bërë një kompani e raportuar 455 milion dollarë e cila punëson rreth 300 njerëz

Përdorimi i Weebly dhe vendosja e faqes tuaj të internetit

Lexoni rishikimin e ndërtuesit të Weebly në ueb.

Hapi 1

67% e përdoruesve të Weebly filluan sepse ata ose donin të zhvillonin biznes në internet, ose të rritnin bizneset e tyre ekzistuese për të marrë më shumë klientë

Fillimi dhe regjistrimi. Ju mund ta bëni këtë falas përmes faqes së internetit të Weebly. Gjithë sa duhet është emri juaj i plotë, adresa e emailit dhe fjalëkalimi. Pasi të futni informacionin tuaj, ju merrni në faqen tjetër me butonin Shto sitin. Shtë këtu që ju kërkohet një pyetje themelore. “Cili është fokusi i faqes suaj?”

Ju keni tre opsione: sit, Blog ose Dyqan

Para se të merrni një vendim, mendoni me kujdes për informacionin që do të sigurojë faqja juaj e internetit, si dhe tregun tuaj të synuar. Një biznes i vogël që nuk shet asgjë në internet mund të zgjedhë opsionin “site”. Nëse po filloni një blog, “blog” i shpejtë është zgjedhja juaj. Dhe nëse planifikoni të shisni një produkt në internet, zgjidhni “dyqan”.

Hapi 2

Zgjedhja e temës suaj. Ky hap tregon pse është kaq e rëndësishme të merret një vendim i duhur kur zgjidhni një fokus. Në këtë pikë, ju pajisen tema bazuar në qëllimin e faqes tuaj.

Fuqitë weebly më shumë se 40 milion faqe interneti. Equivalentshtë ekuivalent me 2% e të gjithë faqeve të internetit që aktualisht janë live

Për shembull, nëse zgjidhni “sit”, ka qindra prej të cilave të zgjidhni, kështu që nuk duhet të hezitoni të merrni një vendim. Në vend të kësaj, kontrolloni secilën, duke përfshirë paraqitjen dhe veçoritë, për të vendosur se cili është më i miri për uebfaqen tuaj.

Tips. Weebly e bën të thjeshtë për të ndryshuar temën tuaj në një datë të mëvonshme, kështu që mos u bëni rob për këtë për një kohë të gjatë. Ka më shumë vendime për të marrë. Shtë gjithashtu aspekti ku Weebly shkëlqen mbi ndërtuesit e faqeve konkurruese të internetit, siç është Wix.

Kategoritë kryesore të faqes në internet
Kategoritë e faqeve në internet ku përdoret Weebly
Biznesi dhe industria
18,63%
Arte dhe Argëtim
11.46%
Karriera & Arsimi
6.45%
Karriera & Arsimi
> Edukimi
5.28%
tjetër
58,18%

Hapi 3

Zgjedhja e domain-it tuaj të internetit. Pasi të zgjidhni një temë dhe para se të filloni të shtoni përmbajtje, të zgjidhni ngjyrat dhe të lëvizni gjërat përreth, do t’ju duhet të vendosni emrin e faqes.

Opsionet tuaja përfshijnë si më poshtë:

 • Përdorni një nënfushë të Weebly.com (falas).
 • Regjistrohu një domen i ri.
 • Lidhni një domain që tashmë keni në pronësi.

Ne ju rekomandojmë të shkoni me versionin falas për të filluar dhe shtoni emrin e domain tuaj personal në rrugë nëse jeni të kënaqur me atë që ky mjet ka për të ofruar.

Përshtatja dhe hartimi i faqes tuaj të internetit

Weebly ofron mbi 100 shabllone të projektimit të faqeve dhe karakteristika multimediale, siç janë galeritë e fotografive, shfaqjet e diapozitivave, hartat e integruara, video dhe audio. Anëtarët e sitit mund të ndryshojnë pamjen e faqes së tyre të pritur nga Weebly duke tërhequr zvogëlimin e pajisjeve në vende të ndryshme në faqen e internetit. Përmbajtja mund të menaxhohet përmes uebfaqes së Weebly, ose me aplikacionin iPhone të Weebly, të disponueshëm në App Store

Tani është koha të gërmoni rreth pultit dhe të rregulloni faqen tuaj siç e shihni të arsyeshme. Njëlloj si çdo sistem i menaxhimit të përmbajtjes (CMS), Weebly ka një pult, nga i cili mund të bëni gjithçka dhe gjithçka. Pulti juaj do të ketë këto mundësi të administratorit:

Ana e majtë anësore është pika juaj e kërcimit. Isshtë këtu ku ju do të gjeni aftësinë për të tërhequr dhe hedhur përbërës nga këto kategori: Themelore, Struktura, Media, Tregti dhe më shumë.

Shiriti i lartë i navigimit ju ofron mundësi edhe më shumë. Përveç ndërtesës, e cila tregon shiritin anësor të majtë, mund të klikoni në Design, Pages, Store, dhe Settings.

Shënim: Me katër pako të veçanta, një ngarkesë me karakteristika të nivelit të lartë dhe një platformë e thjeshtë për t’u përdorur, është e qartë pse Weebly është besuar nga dhjetëra miliona pronarë të faqeve. Qendra e tyre e Ndihmës ofron një gamë të gjerë të mbështetjes në formën e postës elektronike, chat, video, webcast dhe udhëzues.

Krijimi i një faqe në internet me Squarespace

Squarespace

Squarespace është një nga krijuesit më të njohur të faqeve të internetit me të gjitha qëllimet në treg – dhe ai është përmirësuar vetëm që nga prezantimi i Squarespace 7. isshtë një zgjidhje e pritur, që do të thotë se është e lehtë për të krijuar dhe rregulluar një faqe në internet plotësisht funksionale pa marrë shumë të përfshirë në mënyrën se si funksionon pritja.

kostot

Sheshi i hapësirës Squares nuk ofron një plan falas, por ka një gjykim 14-ditor pa rrezik. Përdoruesit mund të regjistroheni për të provuar faqen e tyre të internetit para se të marrin një vendim. Përtej kësaj, ekzistojnë tre pako:

standard10 $ / muaj ose 96 $ / vit
i pakufizuar20 dollarë në muaj ose 192 dollarë në vit
biznes30 $ / muaj ose 288 $ / vit

Për emrat e domain ekzistues, ju duhet të konfiguroni domain tuaj me Squarespace. Kjo përfshin redaktimin e regjistrave tuaj DNS dhe tregimin e tyre në serverat Squarespace (Squarespace ofron një video që nxjerr në pah regjistruesit kryesorë). Departamenti i mbështetjes së klientit ndihmon përdoruesit që hyjnë në probleme ndërsa integrojnë fushat ekzistuese me platformën Squarespace.

Squarespace u themelua në vitin 2003 në dhomën e fjetjes së Anthony në Universitetin e Maryland dhe ajo është rritur në një ekip me më shumë se 720 individë të talentuar

Përfitimet

Hapësira katror nuk ka mungesë të energjisë për sa vijon:

Që prej fillimit të saj, miliona faqe në internet janë krijuar në platformën Squarespace

templates. Sheshi hapësinor ofron modele minimale dhe shumë profesionale që komandojnë vëmendjen e përdoruesit. Ka shumëllojshmëri të bollshme. Disa janë të hollësishme; disa janë të pakta, disa janë të orientuar në tregti, disa janë krijuar për të punuar si një portofol në internet – kështu që ju mund të zgjidhni llojin në varësi të natyrës së biznesit tuaj. Përveç që është me shkëlqim dhe minimale, çdo model është miqësor me celular dhe i përgjigjet.

Redaktori i stilit. Redaktori i stilit e bën të lehtë për përdoruesit të personalizojnë faqen e tyre të internetit pa modifikuar kodin CSS. Ekzistojnë mundësi për të rregulluar imazhet e sfondit, ngjyrat, gjerësinë e shiritit anësor, ndarjen dhe mbushjen, bollëkun e faqeve dhe tipografinë. Gjithashtu, ekziston një redaktues CSS për përdoruesit që janë të njohur me kodimin.

Marketingu dhe SEO. Sheshi i hapësirës ka veçori efektive të SEO dhe marketing. Përdoruesit mund të modifikojnë përshkrimet meta, URL, titujt e faqeve; dhe hartat XML + kodi HTML është përfshirë tashmë. Ekziston edhe integrimi social për Facebook, Twitter dhe platformat e tjera të mediave sociale.

Hapësira katror është përdorur nga 1.5% e të gjitha faqeve të internetit sistemin e menaxhimit të përmbajtjes së të cilit ne e njohim. Kjo është 0.7% nga numri i përgjithshëm i faqeve të internetit

tregti. Squarespace ju mundëson të krijoni një dyqan online për të shitur produkte dhe shërbime. Tipari i Tregtisë mbështet variante të ndryshme të produktit, përfshirë peshën, ngjyrën dhe madhësinë. Karakteristikat e avancuara të e-commerce siç janë arka e shpejtë, funksionet e llogarisë së integruar, shtypja e etiketave dhe transporti i transportit përfshihen në paketën e paguar. Përdoruesit mund të marrin pagesa përmes Stripe.

Mbështetja e klientit. Squarespace ofron falas 24/7 chat live dhe mbështetje telefonike. Kompania gjithashtu krenohet me dokumentacionin mësimor, mësimet video, dhe madje edhe një forum aktiv; ky është vendi ku mund t’i merrni përgjigjet pyetjeve tuaja. Ekipi i përkujdesjes ndaj klientit përbëhet nga përdorues me përvojë dhe asgjë nuk jepet kurrë më jashtë.

Uebfaqe të njohura që përdorin Squarespace
Squarespace

Përdorimi i hapësirës Squares dhe vendosja e faqes tuaj të internetit

Lexoni rishikimin e ndërtuesit të faqes Squarespace.

Hapi 1

Vizitoni Sheshin Hapësirë, zgjidhni “Filloni”, dhe zgjidhni një prej modeleve. Mund të zgjidhni një model tjetër më vonë nëse zgjedhja juaj fillestare nuk i përshtatet nevojave të biznesit tuaj. Pasi të zgjidhni modelin, klikoni “Filloni me këtë model”, dhe shkruani letrat kredenciale.

Hapi 2

Tjetra, do të shihni një mesazh të Mirëseardhjes dhe do të duhet të zgjidhni qëllimin e sitit me opsionet e mëposhtme: Biznes, Personal, Tregëti elektronike dhe Jo-fitimprurëse. Atëherë do të duhet të plotësoni titullin e sitit dhe në varësi të qëllimit të sitit që zgjidhni, ndoshta përfshini informacionin e biznesit tuaj.

Përshtatja dhe hartimi i faqes tuaj të internetit

Pasi të keni përfunduar procesin e regjistrimit, do të ridrejtoheni në zonën e administratorit të faqes. Brenda panelit të administratorit, do të shihni shiritin e menusë në të majtë dhe në mes të faqosjes së faqes në internet për të cilën po punoni. Ju mund të drejtoheni në faqen tuaj dhe të shihni disa nga funksionet themelore të administratorit të disponueshme për ju menjëherë në vetë faqen e internetit. Sidoqoftë, puna më e personalizuar do të bëhet në shiritin e menusë në të majtë, i cili përfshin pikat e mëposhtme:

Squarespace ju lejon të shihni trafikun dhe sjelljen e vizitorit tuaj në kohë reale, do të thotë se në të vërtetë mund të konstatoni se cilat fjalë kyçe përdorin vizitorët tuaj për të zbritur në faqen tuaj dhe gjithashtu mund të shihni se nga po vijnë
 • Skeda faqesh ju lejon të krijoni faqe të reja për një blog, faqe dhe dyqan online në menunë kryesore të lundrimit. Përmbajtja shtohet në blloqet e faqeve, dhe blloqe të ndryshme mund të krijohen për lloje të ndryshme të përmbajtjes.
 • Skeda e projektimit ju lejon të rregulloni pamjen e faqes tuaj, të krijoni një pamje unike për të përputhur me markën tuaj ekzistuese. Ai përfshin ndryshime në logo dhe tituj, ndërrimi i modelit dhe bërja e ndryshimeve në stilin.
 • Skeda e tregtisë ju lejon të shtoni produkte, çmime dhe një etiketë në shitje. Ekziston gjithashtu një mundësi për të vendosur informacione shtesë rreth produktit (fizik ose dixhital). Gjithashtu, zgjidhni një transportues dhe lidhni një llogari pagese.
 • Skeda e metrave ju lejon të kontrolloni një përmbledhje gjithëpërfshirëse të bashkëveprimit të vizitorëve në faqen tuaj të internetit dhe ju ndihmon të ndiqni statistikat e fundit të trafikut. Aktiviteti në Metrikë freskon me të dhëna të reja rreth çdo 90 minuta.
 • Skedari i komenteve ju lejon të bashkëveproni me vizitorët tuaj dhe të ndërtoni një komunitet. Në Cilësimet e komenteve, mund të kontrolloni sesi postohen komentet, miratohen, u përgjigjen dhe më shumë.
 • Skedari i cilësimeve ju lejon të menaxhoni detyra të shumta siç janë: ndryshoni informacionin themelor të faqes suaj, që përfshin stilin dhe përshkrimin e faqes, lidhni një emër domaini, llogarinë e postës elektronike, profilet e mediave sociale. Gjithashtu, ju mund të modifikoni cilësimet e Blogimit dhe SEO.
 • Ndihmoni skedën flet vetë. Këtu mund të gjeni përgjigje për çdo pyetje që keni në formën e artikujve, videove dhe punëtorive të thella për t’ju ndihmuar të filloni ose mbaroni.
Squarepace integron me të gjitha rrjetet e rëndësishme sociale si Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, Pinterest, dhe më shumë. Postoni statuset e azhurnuara automatikisht dhe ju mund të publikoni galeri në faqen tuaj të Facebook direkt, dhe madje edhe të integroni autorësinë e Google+

Shënim: Squarespace ofron plane të shumta, dhe ju do të keni akses në modele profesionale, redaktues zvarritës ose mbështetje 24/7 të klientit që ata ofrojnë. Pra, vlera e krijimit të një uebfaqeje Squarespace është imponuese pasi të peshoni përfitimet që merrni nga platforma.

përfundim

Shpresojmë që të keni shijuar prezantimin tonë me ndërtuesit modern të faqeve të internetit që janë në dispozicion për ju për të krijuar faqen tuaj të internetit statike, blogun ose faqen e internetit të e-commerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map