Si të filloni një blog jetese

Blogu i jetesës


Shumë njerëz kanë filluar bloget e mënyrës së jetesës. Ato janë jashtëzakonisht të njohura dhe gjëja interesante është që ju mund të shkruani pothuajse gjithçka në një blog jetese.

Për dallim nga shumë kamare të tjera që janë mjaft specifike, mënyra e jetesës është diçka që mund t’i ngatërrojë njerëzit shumë shpesh. Për shembull, kur thoni që sapo keni filluar një blog të ushqimit ose modës, njerëzit mund të bashkojnë shpejt pjesët dhe të vizualizojnë të gjithë sitin. Shtë e qartë që shkruani për kuzhinën dhe recetat ose në skenarin tjetër, mund të imagjinoni postime në lidhje me rrobat dhe veshjet. Por blogu i stilit të jetës është diçka shumë më tepër.

5 nga temat më të kërkuara të Blog-ut Sipas SEMRush
statistikor

Blogu i stilit të jetesës mund të mbulojë shumë tema të tjera dhe ju jeni i vetmi person që vendosni se çfarë të shkruani. Meqenëse po prezantoni jetën tuaj para audiencës, është shumë më e lehtë të krijoni një blog unik. Edhe nëse po mbuloni një temë të njohur, shanset janë që ju të mos publikoni një rishikim tjetër të paqartë të një pajisjeje ose një tutoriali për diçka që është mbuluar miliona herë. Lifeshtë jeta juaj dhe tregimi juaj, dhe kjo është diçka që njerëzit e duan. Një blog jetese ju lejon të shkruani për secilën temë që keni në mendje, dhe mund ta bëni atë vetë.

Kjo është një nga arsyet pse të filloni një blog. Kjo ju jep një shans të shkruani për përvojat tuaja të jetës dhe në të vërtetë të shijoni ato që bëni. Dhe nëse e filloni atë në mënyrën e duhur, ju keni një shans më të madh për të fituar para shtesë në të ose ndoshta edhe të shndërroni një blog të thjeshtë në një makinë marrëse të parave që mund të kthejë jetën tuaj.

Fillimi i një Blog Stili

Blog Jeta

Fillimi i një blog nuk është aq i vështirë nëse ndiqni të gjitha hapat që ne jemi gati të përfaqësojmë. Nëse tashmë keni vendosur ta provoni, shpresojmë që të keni shfletuar edhe në disa bloge të njohura të stilit të jetës që mund t’ju kenë dhënë idetë e duhura. Ende ka disa gjëra për të cilat duhet të kujdeseni.

Mënyra e jetesës është një temë e gjerë. Epo, ajo mbulon gjithçka që ndodh në jetë, kështu që janë pothuajse gjithçka që mund të mendoni. Zgjedhja e ngrohtë e duhur është thelbësore sepse përndryshe, ju mund të bini në një grackë duke u përpjekur të mbuloni gjithçka. Ndërsa mund të tingëllojë si një ide e mirë për të shkruar ndonjë gjë për gjithçka, duhet të ndaleni këtu dhe të mendoni për gjërat që doni më shumë. Përqendrohuni vetëm në ato aspekte të jetës që ju me të vërtetë i pëlqeni dhe i doni. Gjithashtu, përfshini gjërat për të cilat dini diçka, dhe shpejt do të jeni në gjendje të izoloni disa kategori që do të përbëjnë blogun tuaj.

A e doni udhëtimin? Ndoshta ju jeni një ekspert në dekor shtëpiak? Apo ju pëlqen të flisni për marrëdhënie? Këto janë vetëm disa nga shembujt në të cilët mund të përqendroheni. Dhe pjesa më e madhe për blogun e stilit të jetesës është që ju të bashkoni të gjitha kategoritë e ndryshme në një blog që do t’ju lejojë të shprehni dashurinë tuaj dhe të tregoni ekspertizë.

Zgjidhni platformën tuaj të Blogging

Cilat janë platformat më të mira të Blogimit?

100 Blogs Top nga Platforma

Platformat e Blogjeve

Interneti është i madh, dhe të gjitha ato miliarda faqe interneti dhe blogje nuk janë të bazuara në të njëjtën teknologji. Pra, si e zgjidhni platformën më të mirë të blogerave për blogun tuaj të stilit të jetesës? Disa platforma vijnë pa pagesë. Disa mund të duken të përsosura për fillestarët, por megjithatë nuk janë asgjë afër kësaj. Për fat të mirë, ekziston një platformë Blogging që ju jep të gjitha mundësitë. Ai që do të lejojë të dy fillestarët dhe profesionistët të përqëndrohen në Blogging në vend të të gjitha teknikave dhe të merren me probleme. Po flasim për WordPress.

Siç mund ta dini tashmë, ekzistojnë dy versione të WordPress. Por ne po flasim për WordPress të vetë-pritur që është falas, por prapëseprapë ju jep mundësinë të keni kontroll të plotë të blogut tuaj që mund të zgjeroni aq sa dëshironi.

Nëse planifikoni të jeni serioz në lidhje me blogun tuaj në të ardhmen, është e rëndësishme që të filloni mënyrën e duhur. Zgjidhni WordPress të vetë-pritur, trajtojeni veten me një kompani të mirë pritëse (më shumë rreth kësaj në rreshtat e mëposhtëm), gjeni një temë të mirë dhe shtojca të dobishme.

A keni menduar për emrin e domain?

Konsideroni një domen si një adresë të blogut tuaj. Ashtu si shtëpia juaj vjen e etiketuar me një emër rruge dhe numrin që postari juaj do të njohë për të drejtuar porositë tuaja eBay në vendin e duhur, në blogun tuaj ka nevojë për diçka të ngjashme. Ku do t’i drejtonit vizitorët nëse nuk do të keni një adresë unike?

Patjetër do të duhet kohë për të dalë me një emër të paharrueshëm të domain që ju dhe vizitorët tuaj do ta pëlqeni, dhe që është akoma i disponueshëm për blerje. Emri duhet të jetë i lidhur fort me emrin e blogut tuaj. Ju duhet të gjeni shtrirjen e duhur dhe të ndiqni disa rregulla të tjera të pashkruara në lidhje me zgjedhjen e një emri domain.

Si ta merrni blogun tuaj në internet

Bluehost

Bluehost po pret hostin 1.5 milion domain dhe gati 2% e të gjithë emrave të domain në përdorim në të gjithë internetin.

Ne në FirstSiteGuide kemi pasur pjesën tonë të kohës me shumë kompani të mbajtjes në internet. Ne madje kemi shqyrtuar shumë prej tyre dhe kemi krahasuar njëra me tjetrën. Pas kaq shumë orësh të shpenzuara në ndërmarrjet pritëse, ne po ju rekomandojmë Bluehost. Kjo kompani premium pritëse është rekomanduar edhe nga WordPress.org si një nga më të mirat që mund të zgjidhni për blogun tuaj të mundësuar nga WordPress.

WP org

orë
linjë

Hapi i parë – Merre marrëveshjen

Duke ndjekur këtë lidhje, ju do të merrni të njëjtën marrëveshje premium hosting në Bluehost për më pak para. Për tu siguruar që gjithçka është në rregull, duhet të shihni çmimin prej 2,75 $ në vend të 7,99 $ të rregullt në muaj. Klikoni “Filloni Tani” butonin për të vazhduar në hapin tjetër.

Hapi 1

ushqim

Hapi i dytë – planet e çmimeve

Edhe pse ekrani i mëparshëm tregoi planin më të përballueshëm, kjo marrëveshje ju lejon të zgjidhni cilindo nga planet e Bluehost me çmime më të ulëta.

Plani Themelor është i kufizuar në një faqe në internet dhe 50 GB hapësirë ​​në internet, por prapë ju merr gjithçka që ju nevojitet për të filluar. Kjo do të jetë më se e mjaftueshme për të marrë ju në ujërat e blogjeve, dhe ju mund të kaloni muaj me radhë për të jetuar në blog, pa e ndjerë se asgjë mungon. Por kur e tejkaloni planin Themelor, është e lehtë të azhurnoni, kështu që nuk duhet t’ju shqetësojë për momentin.

Planet Plus dhe Pro ju lejojnë të shkallëzoni blogun tuaj dhe të rritni hobi tuaj dhe ta shndërroni atë në një biznes serioz. Kjo është mirë ta dini, kështu që kur të vendosni se është koha të bëheni edhe më seriozë rreth blogut, nuk do të duhet të shqetësoheni për gjetjen e një kompanie tjetër pritëse.

Hapi 2

dumbels

Hapi i Tretë – Emri i Domainit

Bluehost ju jep një domen i lire. Tani është koha për të zgjedhur një për blogun. Kjo është një pjesë e rëndësishme, prandaj mos e merrni si të mirëqenë. Pasi të jeni gati, shkruani me kujdes emrin e domain, kontrolloni atë dy herë dhe klikoni “Next”.

Hapi 3

veshje

Hapi i katërt – Informacioni i llogarisë

Emri juaj i domain u pranua, urime! Tani është koha për të plotësuar disa informacione personale. Shkruaj me kujdes të gjitha detajet për veten tënde dhe mos u shqetëso – Bluehost e merr këtë shumë seriozisht dhe i mban të gjitha informacionet private dhe të sigurta.

Hapi 4

kalë

Hapi i Pestë – Informacioni i Paketave

Duke zgjedhur Planin e Llogarisë, ju mund të ulni çmimin e shpenzimeve tuaja mujore të pritjes. Meqenëse e keni zgjedhur planin themelor tashmë, nuk do të duhet të shqetësoheni për opsionet. Gjithçka do të jetë e njëjtë, përveç çmimit. Plani standard 12-mujor do t’ju kushtojë 4,45 dollarë në muaj, por nëse vendosni të paguani për 36 muaj tani, do të paguani vetëm 2.75 dollarë në muaj! Mos harroni se po e keni në uebfaqen tuaj duke pritur tërë muajin për çmimin e një filxhan kafeje!

Kontrolloni me kujdes informacionin tjetër dhe zgjidhni ndonjë nga opsionet shtesë nëse keni nevojë për disa. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë të zgjidhni për momentin, ndjehuni të lirë ta kaloni këtë pasi gjithmonë mund të ktheheni në llogarinë tuaj Bluehost dhe të bëni ndryshime. Vendosni informacionin tuaj të pagesës në fund dhe kontrolloni kutinë “Kushtet dhe rregulloret”. Sigurohuni që të gjitha informacionet janë të sakta dhe klikoni në butonin “Paraqisni”.

Hapi 5

biletë

Hapi i Gjashtë – Kyçuni

Para se të hyni në llogarinë tuaj, Bluehost do t’ju duhet që të krijoni fjalëkalimin tuaj. Shtë thelbësore të kuptoni që llogaria mban gjithçka që lidhet me faqen tuaj të internetit, përfshirë informacionin e pagesës, prandaj sigurohuni që përdorni fjalëkalime të forta dhe e bëni atë të sigurt. Klikoni në butonin “Krijoni fjalëkalimin tuaj”. Zgjidhni një fjalëkalim ose lejoni që Bluehost të rekomandojë një të fortë, lexoni dhe pajtohuni me politikën e privatësisë dhe kushtet e shërbimit dhe klikoni “Tjetra”.

Hapi 6
Hapi 6
Hapi 6

Tani është koha për të hyrë në llogarinë tuaj të re. Klikoni në butonin “log in” ose kthehuni te faqja fillestare Bluehost. Ju duhet të shihni butonin e hyrjes në menunë e vendosur në krye të faqes. Klikoni në butonin dhe plotësoni emrin e domain-it ose emrin e përdoruesit dhe informacionin për fjalëkalimin.

maska

Hapi i Shtatë – Instaloni WordPress

Gjeni ikonën WordPress dhe zgjidhni një mundësi të shpejtë të instalimit. Tani sistemi do të bëjë gjithçka automatikisht. Ju mund të harroni për instalimin manualisht WordPress ose shqetësuese për mënyrën e krijimit të bazave të të dhënave dhe rrëmujë me skedarë. Ju duhet të merrni menjëherë emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin që do t’ju lejojë të regjistroheni në blogun tuaj të WordPress.

vakt

Hapi i tetë – Zgjedhja e një teme

Pas instalimit të WordPress në llogarinë tuaj të re, duhet të zgjidhni një temë që të mund të përfundoni vendosjen e blogut tuaj. Ne ju sugjerojmë që të zgjidhni vetëm një nga lista pasi do t’ju duhet të kaloni pak kohë shtesë duke zgjedhur temën më të mirë të WordPress për blogun tuaj. Mos u shqetësoni, pa marrë parasysh se cilën temë zgjidhni në këtë pikë, gjithmonë mund të zgjidhni një tjetër nga Drejtoria e Temave të WordPress.

Hapi 8

Pasi të keni zgjedhur një temë, thjesht klikoni në butonin “Fillimi i Ndërtimit” i cili do t’ju lejojë të hyni në pult.

Hapi 8

libër

Hapi nëntë

Nëse kjo është faqja juaj e parë në WordPress, Bluehost është gati të ndihmojë. Ndiqni udhëzimin në ekran që do t’ju udhëheqë gjatë procesit të thjeshtë të konfigurimit. Nëse e dini se çfarë po bëni, dhe dini se si të lëvizni nëpër pultin e WordPress, klikoni në butonin “Unë nuk kam nevojë për ndihmë” dhe do të keni mundësi të punoni vetë. Nëse ecni në këtë mënyrë, mos harroni të kontrolloni udhëzuesin tonë të plotë që do t’ju ndihmojë të mësoni bazat e WordPress.

Hapi 9

shtrat

Hapi i dhjetë

Për dallim nga instalimet e rregullta të WordPress, Bluehost përgatiti mjete të ndryshme që mund t’ju ndihmojnë në blogun tuaj. Në këndin e sipërm të majtë, do të gjeni artikullin menuh Bluehost i cili përmban mundësi të ndryshme.

Hapi 10

Por para se blog-u juaj i ri i jetesës të jetë gati për publikun, do të duhet të shtoni Titullin e faqes dhe përshkrimin e faqes. Kjo është një pjesë integrale e faqes, por gjithmonë mund të ktheheni te Parametrat e Përgjithshëm të WordPress dhe ta ndryshoni atë. Pra, megjithëse duhet të kujdeseni se çfarë të shkruani këtu, mos e tund kokën kundër murit pasi ndryshimet janë vetëm një klik larg.

Hapi 10

Leximi i rekomanduar: Mësoni se si të përdorni WordPress

Si të trajtohet përmbajtja

Raketë

Një blog është vetëm një platformë që blogerët e stilit të jetës do të përdorin për të shpërndarë përmbajtje. Shpesh, blogerët e stilit të jetës do të përdorin mjete të tjera të tilla si video, podcast, dhe media sociale për të dërguar dhe promovuar mesazhin dhe përmbajtjen e tyre

Duke botuar vetëm dy postime në javë në javë, do të keni njëqind deri në fund të vitit tuaj të parë. Kjo do t’ju bëjë të kaloni pragun e 54 postimeve në blog dhe duhet të filloni të merrni të paktën 30% më shumë trafik.

Sapo të vendoset blogu, fillon aventura e vërtetë. Tani është koha për të filluar shpërndarjen e përmbajtjeve emocionuese për publikun. Pavarësisht se sa bukur duket blog-u yt, njerëzit nuk do të përmbahen, nëse nuk vërtetojnë ndonjë vlerë.

Fatkeqësisht, trajtimi i përmbajtjes është diçka që ne nuk mund t’ju drejtojmë hap pas hapi. Blogdo blog dhe çdo bloger janë të ndryshëm. Ndërsa tregimet e gjata do të funksionojnë për një bloger, një tjetër do të tërheqë lexuesit vetëm me njoftime të shkurtra. Ndërsa një bloger i stilit të jetesës mund të fitojë pagesa mujore duke postuar imazhe, një tjetër do të mësojë si të bashkëveprojë me njerëzit përmes videos.

Whatfarë mund të bëjmë këtu po jua them rrinë në atë që ju pëlqen dhe e dini. Nëse jeni mirë me fjalë dhe doni të tregoni histori, përqendrohuni në këtë. Herët a vonë, njerëzit do ta kuptojnë këtë. Por nëse përqendroheni në imazhe përkundrazi (që mund të mos jenë gjëja juaj) do të përfundoni duke bërë diçka që nuk ju pëlqen – dhe kjo është diçka që vizitorët do ta vëren.

Pa ado më tej, filloni me postimin tuaj të parë dhe mos harroni se blog-et nuk janë një projekt një-mujor. Para se të filloni të tërheqni vizitorë dhe të ndërveproni me ta, mund të duhen muaj.

Leximi i rekomanduar: Si të shkruani dhe krijoni përmbajtje të shkëlqyeshme të blogut

Si të merrni vizitorët tuaj të parë?

Nëse dëshironi të mbani një blog vetëm për veten tuaj, atëherë duhet të filloni një ditar personal. Një blog duhet të jetë diçka që njerëzit e tjerë do të ishin të lumtur ta lexonin. Por si i merrni ata vizitorët e parë?

Ka kaq shumë mënyra për t’i bërë njerëzit të kontrollojnë blogun tuaj të ri. Njerëzit po i kushtojnë gjithë karrierës së tyre kësaj, kështu që ne nuk mund t’i mbulojmë të gjitha teknikat në vetëm një paragraf të vogël. Ju mund të dërgoni postë elektronike, të bashkoheni në forume ose grupe dhe të lidheni me njerëzit, të shtoni lidhje me nënshkrimet tuaja të postës elektronike, të përdorni shërbime të ndryshme ose të reklamoni në uebfaqe të tjera. Kështu që merrni kohën tuaj dhe filloni me hapa më të vegjël.

Leximi i rekomanduar: Si të promovoni blogun tuaj dhe përmbajtjen e tij

FAQ

Blog Jeta

Sa kushton për të filluar një blog jetese?

Siç kemi theksuar më herët, një blog jetese nuk ka pse të jetë i shtrenjtë. Të paktën kur jeni duke bërë hapat e parë. Në vend që të shpenzoni mijëra në një uebfaqe me porosi, mund të filloni me WordPress dhe të zgjidhni një temë të këndshme. Nëse zgjidhni Bluehost, pritja dhe domeni do t’ju kushtojnë vetëm 2.75 dollarë në muaj, dhe do të merrni akoma të gjitha opsionet dhe veçoritë që ju nevojiten. WordPress është falas, dhe Bluehost automatikisht do ta instalojë atë për ju.

Për çfarë duhet të bëj blog?

Meqenëse jeni të interesuar të filloni një blog jetese, duhet të gjeni disa pjesë të jetës tuaj që ju pëlqejnë. Nëse dini një gjë ose dy për këtë temë, kjo është ndoshta një temë për ju. Për t’ju ndihmuar, këtu janë disa gjëra që mund t’i konsideroni:

Blogime në Niches që fitojnë më shumë para
niches
 • Shkruani për udhëtimet tuaja
 • Përshkruani rutinat tuaja të përditshme
 • Shkruani për aftësitë tuaja të gatimit
 • Ngarko imazhe dhe video nga partitë që organizojnë
 • Jepni disa këshilla për marrëdhëniet ose mëmësinë
 • Përfshini njerëzit në diskutim për diçka që lexoni në lajme

Pavarësisht se për çfarë vendosni të bëni blog, mos harroni se është një blog jetese dhe ky është diçka ku duhet të ndjeheni rehat. Mos shkoni për tema që nuk ju pëlqejnë thjesht sepse dikush ju ka thënë se njerëzit do t’ju përgjigjen më mirë në gjëra specifike.

Si paguesit e stilit të jetesës paguhen?

Natyrisht, do të duhet kohë para se të filloni të fitoni para. Para se të merrni listën e parë të pagës nga blogu juaj, duhet të përqendroheni në vetë blogun dhe të tërhiqni audiencën. Por për të kuptuar se sa të mëdha janë mundësitë, këtu janë vetëm disa mënyra për të fituar para me një blog jetese:

Blogging ardhurat nga marketing affiliate

Llogaritë e Amazon të të Ardhurave nga Filiali nga Niche

Affiliate-stat

 • Rrjetet e reklamimit – mund të bashkoheni në një nga rrjetet e reklamave të njohura (si Google AdSense, Media.net ose BuySellAds) që do t’ju lejojë të tregoni reklama të synuara. Sa më popullor të marrë blog-un, aq më shumë para mund të fitosh.
 • Shes direkt hapsire reklamash – një bloger i stilit të jetesës mund të tregojë reklama në shiritat anësore, në artikuj ose kudo në sit. Ju mund t’i shesni ato hapësira reklamuese drejtpërdrejt te një reklamues.
 • Postime të sponsorizuara – ju mund të pranoni postime të sponsorizuara. Nëse krijoni një blog të mirë, njerëzit do të duan të paguajnë për tu paraqitur në faqen tuaj.
 • Programet e bashkëpunimit – mund të rekomandoni një produkt përmes blogut tuaj. Nëse një klient bën një blerje, do të merrni një komision.
 • Shitet librin tuaj – mund të shkruani një libër ose libër elektronike dhe ta shesni atë.
 • Filloni faqet e anëtarësimit – nëse mund të ofroni diçka unike, njerëzit mund të dëshirojnë të paguajnë tarifa mujore për përmbajtje unike.
 • Shisni fotot tuaja të ushqimit – nëse jeni një fotograf i mirë, ju mund të shesni të drejtat në imazhin tuaj.

Sa para mund të fitoni me një blog jetese?

blender

Blogjet e stilit të jetesës zakonisht janë të rënda në imazhe, duke siguruar më shumë një përvojë vizuale për lexuesit

Ashtu si me çdo blog tjetër, mund të përfundojë si thjesht një hobi dhe diçka që punoni gjatë fundjavave. Por gjithashtu mund të provojë të jetë një makinë marrëse e parave që do të zëvendësojë punën tuaj të rregullt 9-5.

Një blog popullor mund të fitojë disa mijëra dollarë në muaj pa problem. Për shembull, Raportoi Huffington Post që Lindsay dhe Bjork Ostrom, dueti pas blogut Pinch of Yum fituan $ 802.144.55 dollarë gjatë një periudhe 12-mujore (nga dhjetori 2015 – nëntori 2016). Natyrisht, jo shumë bloge të jetesës do të jenë në gjendje të fitojnë kaq shumë. Vetëm për të kuptuar se si shkon, i njëjti çift nga shembulli fitoi vetëm 20 dollarë muajin e tyre të parë.

Pra, është e rëndësishme të mos hiqni dorë vetëm sepse nuk keni fituar miliona në muajt tuaj të parë të Blogimit. Por nëse jeni mirë dhe punoni shumë, mund të filloni të fitoni qindra dollarë në muaj pas Blogging në vitin e parë.

Blog-et më të mira të jetesës për tu ndjekur

kornizë

Nëse nuk jeni akoma njëqind përqind e sigurt se si duhet të duket një blog jetese, na tregoni disa shembuj. Njerëzit e mëposhtëm arritën të krijojnë bloge të suksesshme që kanë tërhequr lexues besnikë çdo ditë. Po, këta njerëz madje janë duke fituar para me të.

Një kupë e Jo

kupa-i-jo

aparat fotografik

Përfshini fotografi dhe pamje vizuale me cilësi të lartë. Lexuesit gravitojnë në blogje që kanë fotografi dhe pamje vizuale të bukura për tu parë. Përdorni një aparat fotografik dixhital të mirë për të bërë fotografi që kanë të bëjnë me postimet tuaja

Ky blog i mahnitshëm është shkruar nga Joanna Goddard nga New York. Pas një karriere të suksesshme në revista të ndryshme popullore, Joanna vendosi të fillojë blogun e saj. Edhe pse filloi si një hobi i fundjavës, Një kupë e Jo u bë shumë shpejt popullor, ku Joanna tani shkruan për stilin, ushqimin, modelin, udhëtimin, marrëdhëniet dhe mëmësinë. Blog-u është një shembull i shkëlqyeshëm i asaj që duhet të duket një blog jetese, prandaj mos kini frikë të mësoni nga përvoja e Joanna-s.

Mendje dhe kënaqësi

wit-kënaqësi

Kate Arends vendosi të fillojë blogun e saj në vitin 2008, kur ajo ishte ende duke punuar si një dizajner grafik. Dashuria e saj për gjëra të shtrenjta dhe të mrekullueshme e bëri atë të mendojë për jetën. Kjo është kur ajo vendosi të fillojë Mendje dhe kënaqësi si një medium që e lejonte atë të shprehej. Blog shpejt u bë një sukses, dhe tani numëron më shumë se 3 milion ndjekës unikë dhe disa njerëz që punojnë mbi të në baza ditore.

Cupcakes dhe lesh kashmiri

cupcakes-lesh

Emily Schuman është një tjetër grua e suksesshme që filloi blogun si një mënyrë e thjeshtë për të arritur njerëzit dhe shprehur veten. Njerëzit ranë në dashuri në stilin e shkrimit të Emily dhe postimet që ajo filloi të jepte, kështu që ajo ishte në gjendje të kthehej Cupcakes dhe lesh kashmiri në shumë më tepër sesa thjesht një hobi. Blog tani është një nga bloget më të njohura të stilit të jetesës, ku Emily ka disa punonjës. Blogu përfshin modën, ushqimin, bukurinë, dekor dhe shumë më tepër.

përfundim

Fillimi i një blog jetese nuk është aq i vështirë. Edhe nëse kjo ishte takimi juaj i parë me krijimin e një blog, ju ende duhet të jeni në gjendje të ndiqni të gjitha hapat dhe ta keni blogun gati. Por mbajtja e një blog të suksesshëm të jetesës është një histori krejt tjetër. Tani është koha që ju të shkëlqeni dhe të tregoni të gjithë krijimtarinë tuaj.

Shkrimi i tregimeve, fotografia e fotografive ose regjistrimi i videos kërkon kohë. Marrja e vizitorëve dhe joshja e tyre me një post tjetër është një sfidë. Por kjo është arsyeja pse keni dashur të filloni një blog jetese në radhë të parë, apo jo? Për të treguar atë që ju jeni të apasionuar pas, për të mësuar njerëzit diçka dhe të ndajnë jetën tuaj me komunitetin. Vazhdoni të postoni dhe mos harroni të ndaleni në blogun tonë për të mësuar më shumë Blogging.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map