Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve 2020

Studime të ndryshme tregojnë se pothuajse dy të tretat e bizneseve të vogla tashmë kanë një faqe interneti. Nëse nuk keni ende një, koha e duhur për ta bërë tani është tani. Ekzistojnë një numër i krijuesve të njohur të faqeve në internet për t’ju ndihmuar në këtë proces.


Në këtë udhëzues, ne do t’ju ndihmojmë të gjeni zgjidhjen më të mirë për krijimin e faqeve të internetit për projektin tuaj të ardhshëm.

Një ndërtues faqesh në internet ju ndihmon të krijoni një faqe interneti funksionale pa ndonjë njohuri kodimi ose ekspertizë teknike. Shkathtësia e vetme që ju duhet është aftësia për të përdorur një shfletues dhe të kuptuarit e një ndërfaqe themelore tërheqëse dhe rënie. Ne kemi rishikuar softuerin më të njohur dhe kemi analizuar tiparet që e bëjnë secilën platformë unike në mënyrën e vet. Me këtë informacion, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni një krijues të besueshëm të faqes në internet për të ndërtuar një faqe në internet pa ndonjë telashe.

Contents

3 krijuesit më të mirë të faqeve në internet – maj 2020

REKOMANDUAR
logo wixWix është krijuesi më i mirë i gjithanshëm i faqeve në internet.vizitë
Wix
Logoja e katroritSquarespace është ndërtuesi më i mirë i përgjithshëm për blogerët.vizitë
Squarespace
logoja weeblyWeebly është ndërtuesi më intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur.vizitë
Weebly

20 ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

Njeriu në ndërtim

Para se të zgjidhni një program ndërtues faqesh në internet, duhet të përcaktoni se për çfarë do të përdoret faqja juaj e internetit dhe si do të duket. Gjithashtu, vlerësoni qëllimet që dëshironi të arrini me faqen tuaj të internetit dhe zbuloni nëse një ndërtues i veçantë i uebit mund t’ju ndihmojë t’i realizoni ato.

Krijuesi i faqes ose zgjedhja juaj duhet të jetë e lehtë për t’u përdorur dhe të përfshijë karakteristika që janë të organizuara qartë, duke ju dhënë fuqinë për të shtuar elemente dhe për të ndryshuar skemat e ngjyrave ashtu siç dëshironi. Për më tepër, ata duhet të kenë modele të para-formatuara në internet që janë plotësisht të personalizueshme dhe të përgjegjshme për celular.

Për t’ju ndihmuar të vendosni se cila platformë ndërtuese është më e mira për ju, ne kemi zgjedhur disa nga ato të njohura (përfshirë krijuesit e faqeve të internetit falas).

1. Wix – ndërtuesi më i mirë i të gjitha faqeve të internetit
2. Kontakti i vazhdueshëm – ndërtues i shpejtë i faqes në internet me energji AI
3. WordPress.com – platforma më e popullarizuar fleksibile e faqes në internet
4. Squarespace – ndërtuesi më i mirë i përgjithshëm për blogerët
5. Weebly – më intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur
6. Mrekullueshëm – më e mira për faqet e internetit me një faqe
7. Carrd – më e mira për faqet plotësisht të përgjegjshme me një faqe
8. Formati – më e mira për ndërtimin e portofoleve
9. Mailchimp – ndërtues i thjeshtë dhe i shpejtë i faqeve për DIYers
10. Rrjetet – më e mira për biznesin e vogël dhe sipërmarrësit
11. TemplateToaster – softueri më i mirë për ndërtimin e faqeve të internetit të nivelit të lartë
12. Duda – më e mira për ndërtimin e vendeve të shumta krijuese
13. GoDaddy – më e mira për krijimin e shpejtë të një faqe në internet
14. Shopify – më së miri për faqet e internetit të tregtisë elektronike
15. Ucraft – ndërtuesi më i mirë me porosi i faqes në internet
16. Site123 – ndërtues me mbështetjen më të mirë të klientit
17. BoldGrid – më e mira për faqet e internetit profesionale
18. Gator – më i miri për bizneset e vogla
19. Rrjedha e internetit – mjetet më të mira të dizajnit me porosi
20. Jimdo – ndërtuesi më i mirë i dyqaneve në internet
Wix

Faqja kryesore e Wix

Wix është një nga faqet më të njohura të krijuesve të faqeve të internetit, duke ofruar një larmi planesh dhe produktesh. Isshtë miqësor për fillestarët dhe ju jep kontroll të plotë mbi faqen tuaj. Platforma nuk është e mbushur vetëm me karakteristika tërheqëse, por gjithashtu është duke evoluar vazhdimisht dhe prezantuar karakteristika të reja për të tejkaluar konkurrencën e saj. Ndërsa disa shërbime ju ofrojnë vetëm disa shabllone për të ndërtuar, ndërtuesi i faqes në internet Wix ofron më shumë se 500 shabllone të faqeve të internetit specifike për industri. Përdorni këto në ndërthurje me redaktorin e saj të jashtëzakonshëm tërheqës dhe rënie për të krijuar faqen e internetit sipas preferencave tuaja të projektimit. Ndërtimi i një dyqani në internet me Wix është jashtëzakonisht i thjeshtë. Zgjidhni një shabllon dhe shtoni komponentë të tillë si forma, bloge, lidhje të mediave sociale, video dhe tekst në të për të ndërtuar uebfaqen tuaj shumë të veçantë. Mund ta shikoni më vonë dhe të ndjeni paraqitjen e dyqanit tuaj online. Gjithashtu, mbështet shumë platforma pagese, i përdor këto për të pranuar pagesa në internet dhe për të krijuar një faqe interneti për tregti elektronike që plotëson të ardhurat tuaja.

Karakteristikat kryesore

 • Celulare e optimizuar
 • Shkronja të pakufizuara
 • Tregu i aplikacioneve
 • Liria totale e projektimit
 • SEO udhëheqëse e industrisë
 • Galeritë e mediave
 • Efektet lëvizëse

Çmimeve

 • Lidhja e planit të domenit fillon me 4,50 dollarë në muaj
 • Plani i kombinimit fillon me $ 8,50 / muaj
 • Plani i pakufizuar fillon me 12,50 $ / muaj
 • Plani VIP fillon me 24.50 dollarë në muaj
Vizitoni Wix për informacion shtesë >>

Kontakt i vazhdueshëm

Faqja kryesore e Kontaktit

Isshtë një softuer inteligjent ndërtues i faqes AI që mundëson krijimin e faqes tuaj në internet brenda pak minutash. Vendosja fillestare është relativisht e thjeshtë, ku mund të zgjidhni modelin e uebfaqes që dëshironi, pas së cilës drejtoheni drejt redaktorit Konstant Kontakt. Këtu mund të personalizoni dizajnin sipas shijes tuaj dhe madje të shtoni përmbajtjen tuaj. Gjithashtu, ajo siguron një galeri fotografish pa fotografi në mënyrë që të mos keni nevojë të buroni imazhe për faqen tuaj të internetit. Kontakti i vazhdueshëm është i njohur për faqet e tij të ngarkimit të shpejtë, dyqan online, analitika të integruara, efekte vizuale dhe shumë më tepër. Për më tepër, ju lehtë mund t’i kontrolloni këto veçori falas pa i dhënë detajet e kartës tuaj të kreditit.

Karakteristikat kryesore

 • Certifikatë falas SSL
 • Optimizimi i motorit të kërkimit
 • Hosting falas
 • Analizat në internet
 • Efektet vizuale mbresëlënëse
 • Blogs
 • Ndarja e mediave sociale
 • Mbështetje ekspertësh

Çmimeve

 • Ajo ka një plan falas që ju lejon të krijoni dhe publikoni faqen tuaj në internet pa ndonjë kosto
 • Plani fillestar tarifon $ 10 / muaj
 • Plani i biznesit plus tarifa 20 $ / muaj

WordPress.com

Faqja kryesore e WordPress.com

Kjo është platforma më e popullarizuar në botë për ndërtimin e faqeve në internet që fuqizon mbi 36% të faqeve në internet. Isshtë një ndërtues fleksibël i faqes në internet që ju lejon të fitoni kontroll maksimal mbi faqen tuaj të internetit në krahasim me shërbimet e tjera këtu. Ju lehtë mund të krijoni të gjitha llojet e faqeve të internetit, të tilla si një dyqan e-tregtie, një blog, një sit të korporatave, dhe më shumë. Ekzistojnë disa tema të paramizuara të WordPress që mund të zgjidhni për faqen tuaj të internetit. Përmes redaktuesve të saj fantastikë të drag and drop, ju mund të bëni paraqitjet e bukura. Me qasje në më shumë se 55,000 shtesa falas WordPress, ju lejon të shtoni çdo veçori dhe funksionalitet shtesë që ju dëshironi, të tilla si format e regjistrimit, galerinë e imazheve, mjetet e mediave sociale, chatbots, etj. WordPress është deri tani krijuesi më i lirë i faqes në internet internet, dhe është zgjedhja numër 1 si për zhvilluesit e internetit ashtu edhe për pronarët e biznesit.

Karakteristikat kryesore

 • Faqet e përgjegjshme të celularit
 • Menaxhim i fuqishëm i mediave
 • Performanca e lartë
 • SEO miqësore
 • Shumë i sigurt
 • Mbështet gjuhë të shumta

Çmimeve

 • Entirelyshtë plotësisht falas, por nëse kërkon strehim, do të duhet të paguani disa pagesa shtesë.
Vizitoni WordPress.com për informacion shtesë >>

Squarespace

Faqja kryesore e katrorit

Ky është një tjetër ndërtues shumë i vlerësuar i faqes në internet që ofron disa karakteristika me modele të mrekullueshme në kërkim. Këto shabllone janë dizajnuar bukur, dhe lehtë mund t’i ndërroni ato nëse vendosni të ndryshoni pamjen e faqes tuaj më vonë. Gjithashtu, ato janë të personalizueshme dhe të gatshme për integrim me të gjitha llojet e përmbajtjes. Squarespace është e pajisur me infrastrukturë të nivelit të ndërmarrjes për të pritur faqen tuaj të internetit, gjë që e bën atë një nga platformat më të sigurta dhe më të fuqishme ku mund të rriteni biznesin tuaj pa u shqetësuar për pritjen.

Karakteristikat kryesore

 • Modelet e përshtatshëm dhe paraqitjet e përmbajtjes
 • Uebfaqet e integruara të lëvizshme
 • Blloqet e galerisë
 • Financat e tregtisë elektronike, inventari, transporti dhe zgjerimet e shitjeve
 • Integrimi i mediave sociale
 • Analitika dhe raportimi
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Domain falas me porosi

Çmimeve

 • Plani personal fillon me 16 dollarë në muaj
 • Plani i biznesit fillon me 26 dollarë në muaj
 • Plani themelor i tregtisë fillon me 30 $ / muaj
 • Plani i avancuar i tregtisë fillon me 46 dollarë në muaj

Weebly

Faqja kryesore e faqes Weebly

Isshtë një ndërtues i thjeshtë në internet me mjaft dizajne dhe shabllone të shkëlqyera. Weebly gjithashtu përfshin një ndërtues të faqeve të krijuara pa probleme që ju lejon të redaktoni faqen tuaj në internet pa ndonjë aftësi ose përvojë kodimi. Shtë një platformë plotësisht e pritur, kështu që nuk keni nevojë të instaloni ose menaxhoni ndonjë softuer shtesë pasi Weebly kujdeset për të gjithë programet që funksionojnë në prapavijë. Për më tepër, Weebly vjen me një mbështetje të integruar për tregtinë elektronike përmes së cilës ju mund të krijoni një dyqan në internet dhe të filloni shitjen e produkteve dhe shërbimeve tuaja. Pra, nuk është çudi që Weebly është vlerësuar si një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit DIY që është i përsosur për fillestarët.

Karakteristikat kryesore

 • Uebfaqe me përgjegjësi celular
 • Integrimet e palëve të treta
 • Modelet e dizajnuara në mënyrë profesionale
 • Regjistrimet e personalizuara dhe format e sondazhit
 • Mjete të fuqishme SEO
 • Hostable i besueshëm dhe falas

Çmimeve

 • Plani falas me mjete të lehta për t’u përdorur
 • Lidhni planin për 5 $ / muaj në bazë vjetore
 • Plani Pro për 12 $ / muaj në bazë vjetore
 • Plani i biznesit për 25 dollarë në muaj mbi baza vjetore
Vizitoni Weebly për informacion shtesë >>

habitshme

Faqja kryesore në mënyrë të habitshme

Ky program në internet ka një fokus të veçantë në faqet e internetit me një faqe që janë në thelb vetëm faqe të lëvizshme të gjata – vizitorët gjithashtu mund të shkojnë lart e poshtë faqe duke klikuar lidhjet e navigimit. Isshtë miqësor për fillestarët dhe ofron një gamë modelesh elegant me dizajne minimaliste. Pika e fortë e këtij krijuesi të faqes në internet janë tiparet e tij të blogezimit. Ajo ofron gjithçka që ju nevojitet për të filluar blogun tuaj, përfshirë analitikën, RSS feed, seksionin e komenteve dhe shumë më tepër. Nëse dëshironi të filloni të thjeshtë, mund të regjistroheni në planin e tij falas dhe më vonë të azhurnoni në një nga planet e tyre të niveleve për veçori shtesë.

Karakteristikat kryesore

 • Regjistrimi i emrit të domainit
 • Dyqan plotësisht funksional i thjeshtë i tregtisë elektronike
 • Blog super i lehtë
 • Analitika e integruar
 • Regjistrimi dhe format e kontaktit
 • Integrimi i ushqimit social
 • E ndërtuar në HTTPS
 • Mbështetje 24/7 e klientit

Çmimeve

 • Plan falas me gjerësi bande mujore prej 5 GB dhe ruajtje totale 500 MB për sit
 • Plani i kufizuar për 12 $ / muaj me 50 GB bandwidth mujor dhe ruajtje totale 1 GB për sit
 • Planifikimi Pro për 20 dollarë në muaj me një bandë të pakufizuar dhe ruajtje totale prej 3 GB për sit
Vizitoni në mënyrë të habitshme për informacion shtesë >>

Carrd

Faqja kryesore e karrocës

Carrd është për këdo që ka nevojë për një faqe të pastër me një faqe për të mbajtur praninë e tyre në internet ose për të promovuar biznesin e tyre pa prishur bankën e tyre. Nëse fokusi juaj kryesor është të rritni listën tuaj të postës elektronike, një faqe ulëse e Carrd është vetëm ajo që ju duhet për të drejtuar vizitorët drejt përmbajtjes që ata duan të shohin. Modelet e ofruara nga Carrd janë veçanërisht të përshtatshme për freelancer, fotografë dhe stilistë. Gjithashtu, ato mund të personalizohen lehtësisht sipas shijes tuaj përmes një krijuesi intuitiv dhe të thjeshtë për t’u përdorur në internet. Secila veçori është krijuar për të mbajtur në mend përvojën e përdoruesit të fundit, por nuk posedon aftësinë për të krijuar faqe me shumë faqe. Sidoqoftë, nëse keni nevojë që faqja juaj e internetit të jetë asgjë më shumë se karta e biznesit tuaj e stilit të lartë, kjo është ajo.

Karakteristikat kryesore

 • Publikoni faqet në çdo fushë me porosi
 • Shtoni formularët e regjistrimit dhe kontaktin
 • Vendosni pajisje shtesë nga shërbimet e palëve të treta
 • Google Analytics
 • Publikoni faqet pa markën e Carrd
 • Imazhe me cilësi të lartë
 • Ndërtoni faqe me më shumë se 100 elementë

Çmimeve

 • Free Pro plan për 7 ditë periudhë prove
 • Plani Pro Lite për 9 $ / vit
 • Plani Pro Standard për 19 $ / vit
 • Plani Pro Plus për 49 dollarë në vit
 • Plani Pro Max për 99 $ / vit

format

Formati i faqes fillestare

Formati është një krijues faqesh në internet i bazuar në portofol, që do të thotë se nëse doni të ndërtoni një portofol shpejt, kjo është mënyra për të shkuar. Një nga karakteristikat e saj më të forta është përqendrimi i saj i veçantë në portofolet e fotografisë në internet. Ka disa shabllone të paracaktuar, të dizajnuar në mënyrë optimale, të cilat e bëjnë më të lehtë për ju të ndërtoni një uebfaqe me përgjegjësi celular. Ka të gjitha tiparet për të shfaqur punën tuaj dhe për të zbuluar mundësi të shumta për ju. Ju madje mund të integroni një dyqan në uebfaqen tuaj të portofolit për të shitur veprat / shërbimet që ju ofroni. Ashtu si çdo ndërtues tjetër i faqes në internet, ai ofron integrime për transportin, pagesën, disponueshmërinë e produktit dhe shumë më tepër.

Karakteristikat kryesore

 • Rregulloni faqet e internetit pa kodim
 • Lehtë për tu vendosur në dyqan online
 • Domain profesional dhe email
 • Mbështetje efikase 24/7 e klientit
 • Strategjitë dhe këshilla për të rezervuar më shumë klientë
 • Plotësisht fleksibël

Çmimeve

 • Plani themelor për 7 $ / muaj
 • Plani Pro për 16,99 $ / muaj
 • Plani Pro Plus për 25,99 $ / muaj
 • Plani i pakufizuar për 32,99 $ / muaj

MailChimp

Faqja kryesore e postës elektronike MailChimp

Krijuesi i faqes në internet MailChimp është padyshim shumë i lehtë për t’u përdorur dhe do të integrohet pa probleme me postat elektronike, faqet e uljes, format e regjistrimit, postimet në media sociale, madje dhe reklamat. Nëse tashmë keni një llogari MailChimp, përdorni ndërtuesin e tyre falas të uebfaqes përmes menusë kryesore dhe filloni. Përndryshe, regjistrohu. Për më tepër, MailChimp ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që lehtë do të fillojë me faqen fillestare, si një pikë fillestare, pas së cilës mund të tërhiqni dhe lëshoni elemente shtesë në faqe. Kjo e bën atë një mundësi të shkëlqyeshme për sipërmarrësit dhe DIY që kanë nevojë për një faqe interneti të pastër në kërkim pa punësimin e një programuesi në internet.

Karakteristikat kryesore

 • Domain falas me porosi
 • Marketingu i gjithanshëm
 • Integrimi i bllokut të pagesave
 • Format e regjistrimit me porosi
 • Zvarrit dhe lësho redaktimin e faqeve

Çmimeve

 • Plan falas me ndërtimin e sitit dhe analitikë
 • Plani thelbësor për 9,99 $ / muaj
 • Plani standard për 14,99 $ / muaj
 • Plani Premium për 299 $ / muaj

webs

Faqja kryesore e faqeve

Isshtë kompania më e madhe për ndërtimin e faqeve në botë me më shumë se 500 milion faqet e internetit të hostuara në serverët e saj. Rrjetet synojnë bizneset e vogla dhe sipërmarrësit, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të ndërtoni këtu faqen tuaj personale ose jofitimprurëse. Webs ndërton faqen tuaj te internetit para jush dhe ofron 6 konfigurime të ndryshme në faqe, kështu që sa herë që krijoni një faqe të re, lehtë mund të zgjidhni një plan urbanistik të faqes për t’u përdorur. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga faqet e specialitetit që janë paracaktuar dhe të vendosur dedikuar faqeve që ju të zgjidhni. Këto faqe janë të shkëlqyera për bloge, dyqane në internet, foto, video, forume dhe emërime. Gjithashtu, nëse po ndërtoni një dyqan online, Webs ka të gjitha tiparet që çdo dyqan në internet elektronik do t’ju duhet, siç janë imazhet, teksti, opsionet e transportit, mënyrat e pagesës dhe shumë më tepër.

Karakteristikat kryesore

 • Motori i kërkimit miqësor
 • Uebfaqe të optimizuara për celular
 • Integrimet në median sociale
 • Modele të personalizuara të forta
 • Listimet lokale
 • Analizë e përparuar në internet
 • Pritja në re
 • Emrat e domain-it personal

Çmimeve

 • Plani fillestar për aq pak sa $ 5,99 / muaj
 • Plani i zgjeruar për aq pak sa 12,99 $ / muaj
 • Plani Pro për të ulët sa 22,99 $ / muaj

TemplateToaster

Faqja kryesore e shabllonit

Ky ndërtues i faqes në internet synon të bëjë më të lehtë për amatorët të krijojnë një faqe interneti të përsosur për pothuajse çdo qëllim. Me modelin e thjeshtë të tërheqjes dhe rënies së Templarit Toaster dhe ndërtuesit e shumëfishtë të temave CMS, mund të integroni modelin e zgjedhjes suaj pa ndonjë përvojë të kodimit. Pulti ka një grup mjetesh dhe menutë që mund t’i përdorni për të modifikuar temat dhe për t’i dizajnuar ato ashtu si ju pëlqen. Kur të jeni të kënaqur me temën që keni krijuar, eksportoni dhe ngarkoni atë sipas udhëzimit për CMS tuaj të zgjedhur. Nëse përballeni me ndonjë gabim ose problem, mbështetja e shkëlqyeshme e klientit të TemplateToaster do të sigurohet që nuk keni mbetur në errësirë ​​përmes një forumi të dendur të përdoruesve, ku mund të lidheni me përdoruesit e tjerë.

Karakteristikat kryesore

 • Mjet ndërtues i bazuar në desktop
 • Mbështet të gjitha platformat kryesore CMS
 • Uebfaqet e tregtisë elektronike
 • Uebfaqe me përgjegjësi celular
 • Zvarrit dhe lësho UI
 • Ngarko në çdo pritës standard të uebit

Çmimeve

 • Botim standard për 49 dollarë
 • Edicion profesional për 99 dollarë që aktualisht është ulur nga 149 dollarë

Duda

Faqja kryesore e Duda-s

Kjo është një platformë në internet e përqendruar në dizajn që është e përsosur për njerëzit që duan një sit tërheqës por kanë nevojë për shabllone të paracaktuara për të bërë pjesën më të madhe të punës. E tëra që ju duhet është një lidhje në internet dhe ju mund të filloni të ndërtoni faqen tuaj në internet brenda pak minutash pa ndonjë aftësi paraprake teknologjike. Duda ka shënuar mjaft spektakolare për lehtësinë e përdorimit, falë një procesi të thjeshtë dhe të shpejtë të regjistrimit. Ajo gjithashtu ka një ndërtues tërheqëse dhe vizive që ju lejon të përshtatni shabllonet tuaja sipas shijes tuaj. Ai gjithashtu vjen i mbushur me disa karakteristika për t’ju ndihmuar të personalizoni faqet e internetit tuaj si stilet e shkronjave 100+ ose një redaktues fotografish të integruar. Ju gjithashtu mund të shtoni mjete të tregtisë elektronike në përzierje edhe me planet e saj më të lira – duke përfshirë mbi 30 mundësi pagese, llogaritjet e taksave, kodet kupon, kategoritë e produkteve dhe opsionet e personalizuara të transportit.

Karakteristikat kryesore

 • Lundrim fleksibël në të gjitha pajisjet
 • Importi i përmbajtjes
 • Kuadri i përgjegjshëm
 • Optimizimi i figurës
 • Paneli i lëvizshëm miqësor
 • Shtoni dhe hiqni widget
 • Forma e Kontaktit
 • HTML i personalizuar

Çmimeve

 • Plani themelor për 19 $ / muaj
 • Plani i ekipit për 29 dollarë në muaj
 • Plani i agjencisë për 59 $ / muaj

GoDaddy

Faqja kryesore e GoDaddy

GoDaddy ofron një mjet miqësor për fillestarët me modele mahnitëse të dizajnit të optimizuara për celular. Ai përdor AI për të bërë krijimin e faqes në internet më të lehtë dhe më të shpejtë. Krijimi i një uebsajti me GoDaddy është më i miri për blog-un ku mund të shtoni imazhe, video dhe skedarë audio, etj. Tani, ju lehtë mund t’i aktivizoni komentet dhe t’i lejoni njerëzit të regjistrohen në njoftimet tuaja në blog përmes një RSS. Përditësimet e fundit janë përqendruar shumë tek sipërmarrësit dhe bizneset e vogla. Për shembull, GoDaddy Insight tregon rezultate të personalizuara se si po funksionon faqja e internetit e biznesit tuaj në krahasim me faqet e tjera të ngjashme. Ai gjithashtu siguron një plan veprimi të përshtatshëm për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • Integrimi i mediave sociale
 • Analitika Google
 • SEO dhe marketing
 • domains
 • Rezervime dhe rikthen
 • Siguria SSL

Çmimeve

 • Plani themelor për 10 $ / muaj i faturuar çdo vit
 • Plani standard për 15 $ / muaj i faturuar çdo vit
 • Plani Premium për 20 $ / muaj i faturuar çdo vit
 • Plani i tregtisë për $ 25 / muaj i faturuar çdo vit

Shopify

Blerje faqen kryesore

Ky është një program tjetër që posaçërisht i përshtatet dyqaneve në internet dhe faqeve të internetit të e-commerce. Shopify është një e gjitha në një zgjidhje të pritur plotësisht që nuk ju lejon të shqetësoheni për menaxhimin e softuerit, instalimin e azhurnimeve ose rezervimin e të dhënave. Si një platformë gjithëpërfshirëse e-commerce në faqen e internetit, ajo vjen me menaxhimin e plotë të inventarit, produkte të pakufizuar, zgjidhje të lehtë për marketing; statistika të fuqishme të gjitha të paketuara nën një çati. Shopify ka një ndërfaqe të përdoruesit intuitiv tërheqës dhe zvogëlim që e bën të lehtë për përdoruesit të krijojnë një dyqan të plotë të tregtisë elektronike në disa klikime. Ajo gjithashtu ofron zgjidhje POS përmes të cilave ju lehtë mund të shesni produkte në vendin tuaj ndërsa pranoni pagesa të kartës së kreditit.

Karakteristikat kryesore

 • 70+ tema profesionale
 • Platformë e plotë e blogjeve
 • Redaktoni HTML dhe CSS
 • Emri i domain-it personal
 • CMS me karakteristika të plota

Çmimeve

 • Plani themelor i Shopify për 29 $ / muaj
 • Plani i Shopify për 79 $ / muaj
 • Plani i Avancuar i Shopify për 299 $ / muaj
Vizitoni Shopify për informacion shtesë >>

Ucraft

Faqja e faqes Ucraft

Shtë një platformë në internet që i jep përparësi projektimit mbi gjithçka tjetër. Një redaktues pa probleme, karakteristika të dobishme dhe modele mahnitëse që lejojnë imazhet tuaja të luajnë magjinë e tyre janë vetëm disa nga karakteristikat që ofron Ucraft. Fillimi me Ucraft është i lehtë, gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni një plan dhe më pas të zgjidhni një model që ndahet në kategori për të bërë më të lehtë për ju që t’i gjeni ato. Ucraft gjithashtu ka disa nga veçoritë më të mira si mjetet e redaktimit të figurave, prejardhjet e videove dhe integrimi i mediave sociale. Gjithashtu, ekipi mbështetës i Ucraft është me të vërtetë i dobishëm dhe i zellshëm për pyetjet tuaja dhe siguron mbështetje të pakufizuar përmes Qendrës së Ndihmës, FAQs dhe Chat Live..

Karakteristikat kryesore

 • Uebfaqe shumëgjuhëshe
 • Prodhuesi i logos
 • Paraqitjet e gatshme
 • Përshtatja e faqes së sistemit
 • Biblioteka e ikonave dhe imazheve falas
 • Domeni personal

Çmimeve

 • Plani falas vjen me bandë të pakufizuar dhe numrin e faqeve
 • Plani i faqes në internet Pro për $ 10 / muaj i faturuar çdo vit
 • Plani Pro Shop për faturim 21 $ / muaj çdo vit
 • Plani i pakufizuar për 69 $ / muaj i faturuar çdo vit

Site123

Faqja fillestare e faqes123

Site123 është ndërtuar për individë dhe biznese që kanë nevojë për një uebfaqe të shpejtë pa sherr. Kur vendosni, ju bën disa pyetje themelore si llojin e faqes që dëshironi dhe emrin e faqes përpara se të krijoni një shabllon të personalizuar sipas kërkesave tuaja. Modelet e tyre janë dizajnuar bukur, aplikacione të thjeshta për tu integruar me përfitimin e shtuar të shitjes së produkteve përmes faqes tuaj të internetit. Site123 ka disa karakteristika me të vërtetë të fuqishme për Blogging që përfshijnë analitikë, faqerojtës social, veçori kërkimi dhe një burim RSS. Shtë gjithashtu një mundësi e mirë për faqet themelore të biznesit ose për ata që duan të shesin disa produkte pasi i mungojnë mjetet reale të tregtisë elektronike, por siguron një sit të biznesit të pastër, i cili tregon se për çfarë bëhet fjalë ndërmarrja juaj.

Karakteristikat kryesore

 • Dizajn i përgjegjshëm mobil
 • Hosting falas
 • Mjete SEO
 • Dyqan online
 • Domenet e personalizuara
 • 24/7 mbështetje live

Çmimeve

 • Plan falas për ruajtjen 500MB dhe bandën e bandës 1 GB
 • Plani Premium për 5,80 $ / muaj

BoldGrid

Faqja kryesore e BoldGrid

Shtë një mjet i ri dhe modern që kombinon pritjen dhe ndërtuesin në internet të efektshëm me fuqinë e WordPress e cila është CMS më e fuqishme në botë. BoldGrid ka një mjet të fuqishëm zvarritës që përdoret për ndërtimin e faqeve në kërkim profesional që mund të transferoni në një platformë pritëse të zgjedhjes suaj. Ju mund të zgjidhni nga mbi 200 tema, shumica e tyre janë shumë profesionale me imazhe me cilësi të lartë, shkronja dhe skema me ngjyra. Pas zgjedhjes së një teme, mund të hapni faqen në Customizer të BoldGrid që ju ndihmon të konfiguroni të gjitha opsionet si titulli, logoja, ngjyrat, sfondi, shkronjat, menutë dhe më shumë.

Karakteristikat kryesore

 • Drag and drop personalizim
 • Temat e përgjegjshme falas
 • Skenë e integruar
 • Shtojcë rezervë
 • Shtojca e galerisë së imazheve
 • Mbështetje 24/7 e klientit

Çmimeve

 • Plani Premium për 2.50 $ / muaj i faturuar çdo vit
 • Plani i paketave Premium për 5 $ / muaj i faturuar çdo vit
 • Paketë Premium krijues për $ 8.25 / muaj faturuar çdo vit

Gator

Faqja kryesore e Gatorit

Gator është një krijues i thjeshtë i faqeve në internet që është krijuar posaçërisht për njerëzit me pak ekspertizë teknike dhe ata kërkojnë një faqe në internet. Ajo ofron një kombinim tërheqës të shablloneve dhe një redaktues drag and drop që ju lejon të vendosni rrotullimin tuaj. Karakteristikat e Gator e bëjnë atë mundësinë më të mirë për çdo biznes të vogël që duhet të promovojë një shërbim apo edhe blog-un personal. Për më tepër, Gator gjithashtu ofron të gjitha karakteristikat themelore që mund të presësh nga një krijues i faqes në internet së bashku me disa elementë tërheqës bonus.

Karakteristikat kryesore

 • Modele të personalizueshme
 • Ndërfaqe e fuqishme drag and drop
 • Hosting falas
 • Certifikatë falas SSL
 • Analizat në internet
 • Emri i domain-it i përfshirë
 • Integrimi i drejtpërdrejtë i mediave sociale

Çmimeve

 • Plani fillestar për 3.84 $ / muaj
 • Plani Premium për 5,99 $ / muaj
 • Plani i tregtisë për 9.22 $ / muaj

Webflow

Faqja kryesore e rrjedhës së internetit

Isshtë një ndërtues i përgjegjshëm i faqes në internet që ka tërhequr shumë tërheqje kohët e fundit. Kur regjistroheni në këtë platformë, Webflow ofron një mësim për përdoruesit e saj të parë të faqes që i ndihmojnë ata të lundrojnë gjatë gjithë procesit. Pas përfundimit të mësimit, ju mund të zgjidhni një model dhe ta modifikoni atë me disa opsione të projektimit që janë në dispozicion për të zgjedhur. Gjithashtu, Webflow ka mbi 100 shabllone, përfshirë 40 modele falas, të cilat mund t’i filtroni me lehtësi sipas industrisë dhe të provoni përpara blerjes.

Karakteristikat kryesore

 • Rrëshqitje paralajmëruese, animacion dhe ndërveprime
 • Rikthim dhe siguri
 • Kontroll i avancuar i SEO
 • Opsione të shumta pagese
 • Integrimi në Facebook dhe Instagram
 • Tutoriale dhe udhëzues

Çmimeve

 • Plani bazë për 15 dollarë në muaj
 • CMS plan për 20 $ / muaj
 • Plani i biznesit për 45 $ / muaj

Jimdo

Faqja kryesore e Jimdo

Jimdo ofron veçoritë më të mira në mënyrën më pak të shtrenjtë për të bërë një faqe interneti pa reklama. Ju mund të bëni një sit në çdo gjë, përfshirë biznesin, blogun, dyqanin e e-tregtisë pa përdorur kod. Shtë një ndërfaqe e plotë redaktimi që ju lejon të shtoni përmbajtje, të ndryshoni përmasat në madhësi dhe të tërhiqni elemente në pozicione të ndryshme. Ndërfaqja është e lehtë, e qartë dhe e thjeshtë për të lundruar ku mund të filloni nga zgjedhja e një modeli dhe më pas redaktimi i tij. Jimdo është i famshëm për faqet personale të biznesit ose të biznesit të vogël dhe ofron një gamë modelesh të përgjegjshme për celularë që janë një hit i menjëhershëm me të dy llojet e përmbajtjes. Shtë një platformë e shkëlqyeshme për të ndërtuar blogun tuaj ku mund të gjurmoni lexuesit tuaj duke përdorur analitikë, të ndani postimet në kategori dhe të krijoni një burim RSS. Gjithashtu, nëse jeni biznes, Jimdo krijon një sit profesional në kërkim brenda disa orëve për të ndihmuar në promovimin e markës tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Dizajn fleksibël i faqes në internet
 • Fusha e personalizuar e biznesit
 • Faqet e përgjegjshme të celularit
 • Biblioteka e imazhit
 • Faqet ligjore në përputhje me GDPR
 • Integrimi i mediave sociale
 • Mbështetje e përkushtuar

Çmimeve

 • Luaj planin falas me veçoritë themelore
 • Filloni planin për 9 $ / muaj të faturuar çdo vit
 • Plani i rritjes për 15 $ / muaj i faturuar çdo vit
 • Plani i pakufizuar për 39 $ / muaj i faturuar çdo vit
Vizitoni Jimdo për informacion shtesë >>

Si të zgjidhni ndërtuesin e duhur të faqes në internet

Nëse jeni të vendosur të krijoni një uebfaqe të re nga e para pa ndihmë profesionale, është e domosdoshme që të zgjidhni mjetin e duhur për nevojat tuaja. Prandaj, duhet të vlerësoni aspektet e mëposhtme përpara se të vendoseni në një ndërtues të faqes në internet.

Ndërtimi i faqes në internet

Së pari, duhet të kuptoni se kush do të ndërtojë dhe dizajnojë faqen tuaj në internet. Ndërtuesit e uebit janë të përsosur për njerëzit që nuk kanë njohuri ose përvojë paraprake për kodim. Ose, nëse doni të punësoni një profesionist për proceset fillestare të hartimit të faqes në internet, keni nevojë për një mjet që do t’ju lejojë të menaxhoni me lehtësi faqen tuaj kur të bëhet.

buxhet

Ndërtuesit e faqeve në internet janë një zgjidhje me kosto efektive për të bërë një faqe interneti. Shumë prej tyre ofrojnë mundësi falas për gjykim, ku ju lehtë mund të regjistroheni në to dhe të testojnë tiparet për të parë nëse ato i përshtaten kërkesave tuaja. Pas një periudhe të caktuar, ata paguajnë një tarifë mujore që rritet me madhësinë e faqes tuaj të internetit ose shërbimeve shtesë.

Temat e faqes në internet

Temat janë një përbërës thelbësor i faqes suaj që përcakton të gjithë paraqitjen dhe pamjen e saj. Platformat e ndërtimit të uebit duhet të ofrojnë një shumëllojshmëri të modeleve të temave për industri të ndryshme dhe llojet e faqeve të internetit. Kjo përfshin tema për bloget, dyqanet e tregtisë elektronike, portofolet ose shërbimet profesionale. Ju mund të zgjidhni ndonjë temë nëse përcaktoni llojin e faqes në internet që po bëni dhe ngrohtësinë specifike që po kërkoni për të synuar.

plan urbanistik

Ju duhet të zgjidhni një zgjidhje që ju lejon të përshtatni faqen tuaj sipas preferencave tuaja. Shumë kompani krijuese të faqeve ofrojnë mundësi të fuqishme personalizimi, por nëse doni një model unik ose që është plotësisht i personalizueshëm, do të duhet të punësoni një zhvillues të uebit.

Karakteristika shtesë

Sot, shumë ndërtues janë të pajisur me të gjitha mjetet e nevojshme për të krijuar faqe interneti të sofistikuar ose madje edhe dyqane të tëra të tregtisë elektronike. Prandaj, më e mira do t’ju ofrojë karakteristika shtesë që do të drejtojnë faqen tuaj të internetit, të tilla si uebfaqen me përgjegjësi celular, integrimin e mediave sociale, postë elektronike dhe shumë më tepër.

hosting

Web hosting duhet të përfshihet me softuer, kështu që kur të krijoni faqen tuaj të internetit mund ta strehoni atë në internet. Ju duhet të shikoni për një plan pritës që i përshtatet kërkesave tuaja, të tilla si nevojat teknike, shërbimet mbështetëse, opsionet e personalizimit dhe lehtësia e vendosjes.

Konsiderata të tjera për tu mbajtur në mend përfshijnë lehtësinë e përdorimit, popullaritetin, çmimin dhe mbështetjen në kohë të klientit. Ju gjithashtu duhet të kontrolloni vlerësimet e krijuesit të faqes në internet dhe reagimet e përdoruesve në lidhje me programin.

Më i miri prej të mirëve

Industria e ndërtuesve të faqes në internet është rritur në mënyrë eksponenciale gjatë 10 viteve të fundit.

Mund të jetë dërrmuese për të zgjedhur një kompani që ofron veçoritë dhe mbështetjen e klientit që ju nevojiten. Por kjo gjithashtu do të thotë që tani ju keni shumë zgjedhje për të gjetur programin më të mirë të krijuesit të faqes në internet që krijon faqe interneti të përshtatura sipas kërkesave tuaja.

Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

Ju mund të mendoni se një krijues falas i faqes në internet nuk do të ketë karakteristika dhe pak funksionalitet, por nuk do të gabonit këtu. Ka disa mundësi me të vërtetë të mira atje që ofrojnë mjete dhe shërbime cilësore për të hartuar faqen tuaj në internet pa asnjë tarifë.

Kontakt i vazhdueshëm

Ju mund të krijoni një faqe interneti në kërkim profesional brenda disa minutash me këtë krijues falas të faqes. Isshtë bërë posaçërisht për njerëzit që nuk kanë përvojë absolutisht në ndërtimin e një faqe në internet, por prapëseprapë dëshirojnë kontroll të plotë mbi të gjitha funksionet dhe mjetet e tij. Jo vetëm që platforma është e shpejtë, por është gjithashtu e fuqishme dhe shumë e personalizueshme.

Karakteristikat kryesore

 • Krijim i fuqizuar nga AI
 • Sistemi i dorëzimit të përmbajtjes
 • Vegla të integruara të tregtisë
 • Integrimi i mediave sociale
 • Emrat e domain-it personal
 • Reklama e Google

WordPress.com

Isshtë një ndërtues i faqeve të përdorura falas që ju lejon të drejtoni faqen tuaj live me një URL të zotëruar nga WordPress (nënfusha). Ju lehtë mund të krijoni faqe interneti mahnitëse, blogje dhe faqe ulëse me këtë platformë dhe gjithashtu të shtoni elemente të tilla si format e regjistrimit, imazhet, videot dhe skedarët audio. Për njerëzit që nuk kanë një uebfaqe paraprake që krijojnë një përvojë, WordPress ofron një ndërfaqe të lehtë për të kuptuar përdoruesin pa kërkesa për kodim. Kur të filloni, do t’ju kërkojë të zgjidhni dhe shikoni paraprakisht një temë, si dhe t’ju ndihmojë të lundroni në programin e tij të redaktimit me ndihmën e një tutoriali.

Karakteristikat kryesore

 • Domenet e personalizuara
 • Faqet e përgjegjshme të celularit
 • Mbështetje e shpejtë dhe miqësore ndaj klientit
 • Analizë të thelluar
 • Motori i kërkimit i optimizuar
 • Ndarja e integruar sociale

Ndërtuesit më të mirë të faqeve premium

Shumë ndërtues premium të faqeve të internetit ofrojnë ruajtje të zgjeruar dhe gjerësi bande, si dhe veçori që i dallojnë ato nga homologët e tyre të lirë. Këto plane gjithashtu heqin reklama të panevojshme nga faqja juaj dhe nënfusha e pranishme në URL-në e faqes suaj të internetit.

Më poshtë janë dy ndërtuesit kryesorë të faqeve të internetit që ofrojnë plane premium të pakrahasueshme.

Wix

Isshtë garuesi kryesor në garën për mbizotërimin e programeve për ndërtimin e faqes në internet. Duke qenë lojtari më i madh, ai siguron një krijues të faqes në internet të aktivizuar nga AI që kërkon përpjekje minimale absolute nga përdoruesi. Nëse doni më shumë karakteristika me vlerë të shtuar, mund të kaloni te planet premium që mbulojnë pothuajse gjithçka që ju nevojitet për dyqanin tuaj personal, në internet ose në faqen e internetit të biznesit..

Karakteristikat kryesore

 • Kapaciteti i kufizuar i ruajtjes sipas secilës nivele të planit
 • Bandwidth i kufizuar me plane ekonomike dhe bandë të pakufizuar me bandë të shtrenjta
 • Heqja e reklamave Wix
 • Aplikacioni përforcues i faqes
 • Aplikacioni i analitikës së vizitorëve
 • Sasi e kufizuar e kohës në video

Squarespace

Sheshi hapësinor tërheq shumë vëmendje për ofrimin e veçorive të hijshme siç janë integrimi i plotë i tregtisë elektronike ose një certifikatë sigurie SSL. Kjo platformë moderne ju lejon të krijoni një uebfaqe në përputhje me HTML5 që ka një fokus të veçantë në tregti dhe mjete analitike. Ajo gjithashtu ka një sasi të madhe të shtesave, shablloneve dhe mjeteve që krijojnë faqe interneti të bukura që janë plotësisht të përgjegjshëm në të gjitha pajisjet mobile..

Karakteristikat kryesore

 • Karakteristikat e SEO për dukshmërinë e faqes
 • Metrika e përparuar e faqes në internet
 • Integrime dhe blloqe premium
 • Integruar plotësisht tregtinë elektronike
 • Zgjatjet e hapësirës katror

Ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit

Me numrin e krijuesve të faqeve që janë në dispozicion tani, është më e lirë dhe më e lehtë të shkosh në internet me një faqe në internet. Edhe nëse jeni një i ri dhe kjo është përvoja juaj e parë e projektimit, duhet të filloni me ndërtuesit e faqeve në internet që ofrojnë një plan ekonomik vetëm për të provuar ujërat.

One.com

Nëse dëshironi të krijoni dhe hartoni një faqe në internet, por keni një buxhet të kufizuar, duhet të kontrolloni One.com. Mimi fillon nga 2.49 dollarë në muaj por mund të rritet nëse keni nevojë për më shumë karakteristika. Por lajmi i mirë është se në krye të mjetit krijues të faqes në internet, kjo paketë përfshin gjithashtu mbajtjen në internet.

Karakteristikat kryesore

 • Statistikat në internet
 • Trafik i pakufizuar
 • 5 faqe për uebfaqe
 • Certifikatë SSL
 • Galeria OnePhoto

Webnode

Uebfaqja është një zgjidhje me kosto të ulët që krijon dizajne moderne dhe celularë të përgjegjshëm të internetit. Shtë një ndërtues i lehtë për t’u përdorur në internet që ju lejon të lidheni me një emër domain. Ka dy plane me kosto të ulët: të kufizuar dhe Mini. Kufizuar tregon mbulesën e vogël të Webnode ndërsa mini nuk shfaq reklamat dhe përfshin një emër domain falas për një vit. Këto të dy janë plane të shkëlqyera për një uebfaqe të vogël personale ose profesionale.

Karakteristikat kryesore

 • Kriptimi SSL
 • Modelet e projektimit
 • Numri i pakufizuar i faqeve
 • Gjerësia e bandës dhe ruajtja e tij

Prodhuesit më të mirë të lehtë për t’u përdorur në internet

Nëse shkoni për ndërtuesin më të lehtë të faqes në internet, të vini një faqe në internet do të jetë e shpejtë dhe e lehtë. Mund të jetë një faqe në internet për çdo gjë të tillë si një blog, faqe biznesi ose një dyqan online. Jo vetëm që procesi i zhvillimit gjithashtu nuk do të marrë kohë. Këta ndërtues mund të jenë veçanërisht të mundshëm për të gjithë fillestarët që nuk kanë sfond të kodifikimit ose të projektimit.

Më poshtë janë dy nga krijuesit më të mirë të faqeve të internetit që kanë një ndërfaqe miqësore për përdoruesit.

Wix

Wix është përdorur nga mbi një milion përdorues në të gjithë botën, gjë që tregon se është me të vërtetë një krijues i lehtë i faqes në internet. Nëse nuk jeni i ri në krijimin e faqeve në internet, tiparet e kësaj platforme janë perfekte për nevojat tuaja që mblidhen në një vend për lehtësinë tuaj. Ju mund të filloni duke zgjedhur nga qindra shabllone të paracaktuar që mund të tërhiqen te redaktori për personalizim të mëtejshëm. Të dy elementët nuk kërkojnë asnjë lloj kodimi.

Karakteristikat kryesore

 • Modele mahnitëse
 • Faqet e përgjegjshme të celularit
 • SEO-friendly
 • Domenet e personalizuara

Kontakt i vazhdueshëm

Kjo platformë është një ndërthurje mbresëlënëse e funksionalitetit dhe përdorshmërisë me një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur që ju ndihmon të dizajnoni faqet e internetit shpejt dhe t’i krijoni ato. Shtë i përshtatshëm për njerëzit e të gjitha niveleve të përvojës, veçanërisht fillestarët që nuk janë të njohur me konceptet e dizajnimit.

Karakteristikat kryesore

 • Biblioteka me imazhe falas
 • Ndërtues inteligjent i uebit
 • Koha e shpejtë e ngarkesës dhe asnjë rrëzim i faqes
 • Lehtë për tu edituar

Ndërtuesit më të mirë të faqeve me një faqe

Uebfaqet me një faqe janë bërë mjaft të njohura në industrinë moderne të projektimit të uebit. Kjo për shkak se këto uebfaqe mund të shfaqin prezantime të habitshme në internet ndërsa lejojnë që pronarët të përputhen me kërkesat e përdoruesve.

Ato janë ideale kur bizneset duhet të zvogëlojnë zgjedhjen e një klienti dhe t’i mbajnë ata të përqendruar në një produkt ose shërbim specifik. Më poshtë janë dy nga ndërtuesit më të mirë me një faqe atje.

Carrd

Si një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve me një faqe, kjo me siguri mund të lërë një përshtypje të spikatur tek klientët dhe klientët tuaj të ardhshëm. Edhe nëse jeni i ri për këtë, lehtë mund të dilni me një faqe profesionale dhe minimale për nevojat tuaja personale dhe të biznesit. Për shkak të emrit të tij, Carrd vepron si një kartë biznesi për ju për të shfaqur talentin ose shërbimet tuaja dhe t’i marrë ato në të gjithë botën.

Karakteristikat kryesore

 • Domenet e personalizuara
 • Certifikatë SSL
 • Jo markë Carrd
 • Përgjegjës celular

habitshme

Struditërisht është pozicionuar si një udhëheqës në ndërtesën e faqeve me një faqe me rezultate premtuese. Ai posedon një redaktues intuitiv që ju ndihmon në krijimin e seksioneve që mund të lëvizen lart e poshtë si një faqe. Ju mund të filloni me lehtësi me këtë ndërtues të faqeve me një faqe duke plotësuar një formë të shkurtër regjistrimi ose të lidheni me Facebook për të mbushur automatikisht informacionin tuaj. Ju nuk keni nevojë për përvojë ose njohuri për kodim për të krijuar një faqe në internet të biznesit tuaj të vogël ose tregtisë elektronike.

Karakteristikat kryesore

 • Temat që bien në sy
 • Ndërtuar në analizat e faqes
 • Ndërtuar në HTTPS falas
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • Regjistrohuni dhe format e kontaktit
 • Optimizuar për faqet e e-commerce dhe bloget

Krijuesit më të mirë të faqes në internet për bloget

Nëse jeni një bloger i etur që dëshiron të krijojë një faqe në internet ku mund të ndani preferencat dhe njohuritë tuaja me pjesën tjetër të botës, duhet të shikoni këta ndërtues të faqeve të internetit për blogun tuaj.

WordPress.com

Ajo njihet si drejtuese e industrisë së ndërtimit të blogeve për shkak të përqëndrimit të saj të fortë në Blogging. Platforma dallohet nga të tjerët për shkak të gamës së saj të gjerë të tipareve që janë të efektshme për Blogging. Por për të krijuar një dizajn të personalizuar të blog-ut të nivelit të lartë, ju kërkoni disa njohuri themelore për kodimin.

Karakteristikat kryesore

 • Integrimi i shtojcave në blog
 • Modelet specifike të blogut
 • Mjete mahnitëse të personalizimit të dizajnit

Weebly

Weebly jo vetëm që krijon faqe në internet por gjithashtu menaxhon dhe mirëmban atë me sukses. Ju nuk keni nevojë për aftësi të thelluara të kodimit dhe hartimit për të krijuar një faqe në internet të blogut.

Karakteristikat kryesore

 • Modelet e paracaktuara specifike për bloget
 • Mobile-reagimi
 • Statistikat e blogut

Ndërtuesit më të mirë të uebfaqeve për fotografë

Si fotograf, është e rëndësishme që të keni një portofol në internet për të ndarë punën tuaj me klientët e mundshëm. Nëse jeni duke kërkuar për një ndërtues në internet për të krijuar një faqe ku mund të shfaqni kryeveprat tuaja, ne kemi disa rekomandime për ju.

format

Formati ofron një uebfaqe të thjeshtë që mund të krijohet shpejt. Ju mund të zgjidhni nga mbi 60 tema, të gjitha këto mund të personalizohen sipas faqeve, paraqitjeve dhe ngjyrave. Gjithashtu, ju lehtë mund të merrni imazhet tuaja në faqe duke tërhequr zvarrë dhe duke rënë në pozicionin e dëshiruar.

Karakteristikat kryesore

 • Pastër ndërfaqe në internet
 • Uebfaqe me përgjegjësi celulare
 • Domeni personal

Squarespace

Isshtë një nga krijuesit më të njohur të faqeve të internetit që ofrojnë modele të mrekullueshme për marrjen e portofolit të fotove tuaja në internet. Pavarësisht nëse doni që imazhet të shfaqen në madhësi të plotë ose preferoni pamjen e rrjetit, Squarespace ka diçka që i përshtatet kërkesave tuaja. Gjithashtu, kjo ju lejon të korrni dhe madhësoni imazhin në mënyrë që faqja juaj e internetit të duket e mirë për çdo pajisje.

Karakteristikat kryesore

 • Mbrojtja e fjalëkalimit për galeritë e figurave
 • Modele fleksibël
 • Forma e Kontaktit

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet për bizneset e vogla

Një faqe në internet është një mënyrë e shkëlqyeshme për të promovuar biznesin tuaj të vogël dhe për të arritur më shumë njerëz. Këto uebfaqe kërkojnë veçori të caktuara për t’ju ndihmuar të rritni biznesin tuaj, pra; ne kemi rishikuar dy nga ndërtuesit kryesorë të faqeve të internetit që kanë të drejtë për biznesin tuaj të vogël.

Wix

Wix ka ndërtuesin më të mirë të drag and drop që krijon faqe të bukura dhe tërheqëse ndërsa ju lejon të përshtatni ato sipas shijes tuaj. Ju mund të krijoni me lehtësi një faqe në internet për një biznes të vogël në orë dhe ta merrni atë në internet me të vërtetë pa probleme. Gjithashtu, Wix është zgjidhja më e mirë nëse po kërkoni të ndërtoni vetëdijen e markës në internet.

Karakteristikat kryesore

 • Ndërfaqe e lehtë tërheqje dhe rënie
 • Opsione të pakufizuara të personalizimit
 • Format e kontaktit
 • Integrimi i kuizeve dhe anketave të personalizuara

BoldGrid

Isshtë një ndërtues fantastik i faqes së internetit të biznesit të vogël që ofron temat më të mira të gatshme me liri të plotë për të krijuar zanatin e faqes suaj të internetit ashtu siç preferon kompania juaj. Me BoldGrid, ju mund të përdorni redaktorin e saj drag and drop dhe të reja të pamjes së faqes tuaj të internetit që apelon për klientët e mundshëm.

Karakteristikat kryesore

 • Koha më e shpejtë e projektimit
 • Menaxhim i thjeshtë
 • Temat e përgjegjshme falas

Ndërtuesit më të mirë të faqes elektronike të tregtisë elektronike

Nëse dëshironi të krijoni një dyqan online për të shitur produktet dhe shërbimet tuaja në internet, mund të krijoni faqen tuaj të internetit me ndihmën e këtyre dy platformave të internetit në internet.

Shopify

Placeshtë tregu më i famshëm në botë i tregtisë elektronike që vjen me gjithçka që ju nevojitet për të ngritur dhe menaxhuar një dyqan online. Të gjitha pagesat mund të trajtohen direkt përmes platformës, në mënyrë që të filloni shitjen menjëherë. Për më tepër, kjo ju lejon të shtoni funksionalitet në dyqanin tuaj duke shtuar aplikacione nga Shopify App Store.

Karakteristikat kryesore

 • Përcjellje e pakufizuar e postës elektronike
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Analizë të thelluar

BigCommerce

Shtë një tjetër mundësi për t’u marrë parasysh nëse po kërkoni një ndërtues të besueshëm të faqes elektronike eCommerce. Kjo platformë është e gjithanshme dhe e mbushur me disa karakteristika të rëndësishme që shtojnë kompleksitetin dhe e bëjnë atë zgjidhjen ideale për fillestarët.

Karakteristikat kryesore

 • Siguria e nivelit të ndërmarrjes
 • Mundësia e shitjes me shumë kanale
 • Shkalla e lartë e kohës

FAQs

Farë është një krijues i faqes në internet?

Ndërtuesit e faqeve janë mjete që ju lejojnë të krijoni faqe interneti pa ndonjë njohuri ose aftësi të nevojshme për kodim. Uebfaqet në kërkim profesional të dizajnit pa kërkesën e një programuesi në internet.

Llojet e krijuesve të faqeve të internetit: offline dhe në internet

Ndërtuesit e faqeve në internet vijnë si softuer që mund të shkarkohen dhe instalohen në kompjuterin tuaj. Ju mund të ndërtoni uebfaqen dhe të ruani të gjithë skedarët në kompjuterin tuaj, dhe sa herë që faqja e internetit është e gatshme, mund të ngarkoni të gjitha skedarët në një host të uebit.

Nga ana tjetër, krijuesit e faqeve në internet janë të bazuara në internet dhe drejtohen në shërbimin e ofruesit. Ju nuk keni nevojë t’i shkarkoni ose instaloni ato; gjithçka që ju nevojitet është një shfletues në internet dhe një lidhje interneti. Kjo ju lejon të punoni në faqen tuaj të internetit nga kudo dhe nga çdo pajisje.

Si funksionon një ndërtues i faqes në internet?

Një krijues i faqes në internet u lejon fillestarëve dhe përdoruesve me përvojë njësoj të krijojnë një faqe të tërë në internet pa asnjë kohë duke përdorur redaktorin drag and drop. Përdoruesit mund të krijojnë një faqe në internet, thjesht duke zvarritur elementët dhe duke i hedhur ato në vendin e dëshiruar, po aq shpejt sa të lëvizin ikonat e skedarëve në kompjuter..

Sa kohë duhet për të ndërtuar një faqe në internet?

Ndërtimi i një uebsajti përmes një ndërtuesi në internet mund të zgjasë diku nga 2 orë nëse është një uebsajt i thjeshtë me muaj, nëse është një sit i komplikuar i tregtisë elektronike me disa nivele kategorizimi. Sasia mesatare e kohës për zhvillimin profesional të faqes në internet është 3-4 muaj.

Si mund ta krijoj faqen time falas?

Ju mund të krijoni një sit falas duke regjistruar një krijues falas të faqeve në internet si Wix ose WordPress që ju lejon të zgjidhni llojin e faqes së internetit që dëshironi të krijoni. Ju mund të zgjidhni nga disa shabllone dhe tipare të projektimit për ta përgatitur faqen tuaj në internet për biznes me absolutisht asnjë tarifë.

Si të krijoni një faqe interneti profesionale nga e para?

Për të ndërtuar një faqe interneti profesionale dhe të pastër, duhet të zgjidhni mjetin e duhur dhe të regjistroheni në një plan që i përshtatet buxhetit dhe kërkesave tuaja. Pastaj ju duhet të zgjidhni një emër domain dhe të zgjidhni një model. Ju mund ta rregulloni lehtësisht modelin sipas shijes tuaj, pas së cilës duhet të ngarkoni përmbajtjen, të shikoni paraprakisht faqen e internetit dhe ta publikoni atë në internet.

Si të krijoni një dyqan në internet?

Ju mund ta vendosni lehtësisht dyqanin tuaj online duke zgjedhur platformën e përsosur të tregtisë elektronike siç është Shopify. Krijon faqen tuaj te internetit dhe ju lejon të rriteni biznesin tuaj duke shitur në internet dhe duke pranuar pagesa përmes kanaleve të shumta. Kjo gjithashtu ju lejon të synoni blerësit me mjete të përparuara të marketingut.

përfundim

Në këtë udhëzues, ne kemi vlerësuar me kujdes të gjithë krijuesit e njohur të faqeve në internet që ofrojnë lehtësinë e përdorimit, karakteristikat konkurruese dhe fleksibilitetin.
Shpresojmë që ky udhëzues të ju ndihmojë të zgjidhni ndërtuesin më të mirë të faqes në internet për projektin tuaj të ri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map