Krijuesi më i mirë për Logo më 2020

Nëse kërkoni një logo të lezetshme për kanalin YouTube ose krijoni një logo biznesi – gjetja e krijuesit më të mirë të logos në treg nuk është detyrë e lehtë. Kur bëhet fjalë për markën, logoja juaj është në ballë të korporatës suaj – dhe kjo është pikërisht arsyeja pse bërja e saj është një detyrë kaq e gjerë.


Fotografi logot thelbësore përgjatë historisë. Ata janë kudo që ju shikoni. Telefoni juaj, TV juaj dhe madje edhe letra juaj e tualetit mbajnë të gjitha logot e ndryshme që tregojnë kompaninë që i prodhon ato. Kjo është arsyeja pse bërja e logos suaj të dallohet nga turma është kaq e rëndësishme. Ka shumë gjëra të ndryshme që një logo duhet të ketë.

Një logo e mirë duhet të jetë tërheqëse, e paharrueshme, por mjaft e thjeshtë. Njohja e markës mbështetet kryesisht në logot dhe shërbimin që ofron kompania pas grafikut. Coca-Cola, Apple, McDonald kanë të gjitha logot e dallueshme dhe të njohshme. Studimet tregojnë se harqet e arta janë më të njohura se kryqi i krishterë. Kur bëhet fjalë për të bërë një logo të tërheqshme, të këndshme dhe të paharrueshme, ju mund të dëshironi të konsultoheni me një krijues ose dizajnues të logos. Mundësia tjetër është të krijoni vetë logon tuaj, megjithëse fuqia e një krijuesi të logos falas.

Ndërsa mjetet premium ekzistojnë dhe ofrojnë shumë përfitime dhe përfitime në krahasim me homologët e tyre të lirë – mundësia e arritjes së logove falas është e papërballueshme. Shumica e mjeteve premium për krijimin e logos do t’ju lejojnë të krijoni një logo nga e para, por kërkoni pagesa pasi të përpiqeni ta eksportoni atë në PC tuaj. Kjo është arsyeja pse krijuesit e logove falas janë kaq të famshëm – ata lejojnë një dizajn mahnitës të logos falas.

3 krijuesit më të mirë të logos – maj 2020

REKOMANDUAR
Logoja Wix Logo MakerProdhuesi Wix Logo është një krijues i logos, pa shumë telashe.vizitë
Prodhuesi Wix Logo
Logoja e markave rrobaqepëseMarkat rrobaqepëse është një gjendje e mjetit të krijimit të logos së artit.vizitë
Markat rrobaqepëse
Logoja e sititPlaceit është një mjet që i lejon secilit të hartojë një logo profesionale brenda disa minutave.vizitë
Placeit

10 prodhuesit kryesorë të logove

Jo çdo logo në treg është e mirë, dhe jo çdo mundësi popullore është e zbatueshme. Ndërsa ekzistojnë miliona mjete të ndryshme që ju ndihmojnë të krijoni një nga grafikat thelbësore që ka ndërmarrja juaj, ekziston një numër i vogël mjetesh të mira në treg. Kur jeni duke kërkuar një krijues të logove në internet, nuk dëshironi të përdorni asgjë që nuk do të jetë më standarde.

Ka shumë gjëra të ndryshme që mjeti më i mirë duhet të ketë, siç janë:

 • Shumë opsione grafike
 • Filtrat, paravendosjet dhe elementet CAD
 • Shumë modifikime dhe opsione të personalizuara
 • Shumë modifikime dhe opsione të personalizuara
 • Një paletë e gjerë ngjyrash dhe sugjerim ngjyrash
 • Forma, madhësia dhe opsionet dhe mjetet e formës

Logot Premium nuk janë logot e shpejta, dhe nëse doni të krijoni logon e biznesit tuaj, do të duhet të investoni pak kohë, para dhe përpjekje. Kur po mendoni të krijoni një logo të tillë, mund të dëshironi të shkoni në opsionet më të njohura të provuara dhe të testuara në treg.

Materialet për tërheqjen e figurës anësore

Të gjitha këto mjete janë opsione shtetërore të artit që janë të detyruara t’ju ndihmojnë të krijoni një logo me pamje profesionale. Nëse po kërkoni ta bëni logon tuaj pop, do të doni të mësoni pak rreth ngjyrave, krijimin e logos, madje do të konsideroni të bëni logon tuaj nga e para. Ndërsa shabllonet mund ta bëjnë punën shumë më të lehtë, më të thjeshtë dhe më të shpejtë – nëse po kërkoni një logo krejtësisht të personalizuar, do të dëshironi ta krijoni atë nga e para pa ndonjë përmbajtje paraprake ose të kërkoni shërbimet e një projektuesi profesional të logos.

1. Prodhuesi Wix Logo – një dizajn logo pa shumë telashe
2. Markat rrobaqepëse – një gjendje e mjetit për krijimin e logos së artit
3. Prodhuesi Logo Canva – një krijues falas i logos me shumë mundësi
4. Hatchful nga Shopify – një mjet ideal gjenerues i logos për biznes
5. Krijuesi i Logos së Sheshit Squares – një mjet i thjeshtë, i lëmuar dhe i thjeshtë
6. Prodhuesi Logo Ucraft – një mjet mahnitës me shumë paravendosje dhe shabllone
7. FreeLogoDesign – një mjet krijues i përqendruar në personalizim
8. LogoMaker – një mjet profesional, por i thjeshtë dhe i shpejtë për ndërtimin e logos
9. NameCheap Logo Maker – një krye e mjetit për krijimin e logos së linjës
10. LogoMakr – një mjet i shtrirë me shabllone të paracaktuar
Faqja kryesore e Wix Logo Maker

Nëse jeni duke kërkuar për një gjenerator logoje që do t’ju ndihmojë të krijoni një logo në internet pa shumë telashe, do të zbuloni se krijuesi i logos Wix i përmbush të gjitha kërkesat tuaja. Ky krijues logo është një mjet i shkëlqyeshëm. Potenciali krijues i këtij mjeti është fantastik. Ju mund të krijoni një logo për biznesin tuaj, kartat e biznesit, kanalin YouTube dhe për çfarëdo qëllimi tjetër brenda disa minutash. Ju nuk keni nevojë për ndonjë përvojë të mëparshme në krijimin e logos, për sa kohë që mbani në mend rregullat e arta – logoja më e mirë është e shkëlqyeshme, e paharrueshme dhe e zbatueshme gjerësisht.

Procesi i krijimit është po aq i thjeshtë sa të thuash mjetit atë që po kërkon, se për çfarë merret biznesi yt dhe çfarë dëshiron të duket logoja jote. Pas kësaj, gjithçka që mbetet është një manar i shpejtë nga ju, dhe ju jeni gati të përdorni logon tuaj fantastike kudo.

Karakteristikat kryesore

 • Përdorimi tregtar – pasi të krijoni logon tuaj, ju i posedoni të drejtat për të dhe mund ta përdorni atë në mënyrë komerciale
 • Opsione të fuqishme redaktimi – zgjidhni nga një gamë e gjerë ngjyrash, fontesh dhe modelesh për të rregulluar logon tuaj
 • Krijimi i logos falas – krijoni logon tuaj falas, dhe shkarkojeni atë në një format të ulët për ta provuar
 • Krijoni një logo nga e para – Mund të krijoni një logo krejtësisht të personalizuar në çdo mënyrë që ju pëlqen me Wix
 • Krijimi i logos së udhëhequr – nëse doni një logo të shpejtë, mjeti i krijimit të logos Wix do t’ju ndihmojë duke automatizuar disa prej proceseve
 • Opsionet e paketimit – krijoni logon tuaj dhe faqen tuaj të internetit me Wix në një paketë pako për të marrë një zbritje shtesë

Çmimeve

 • Logot prototip – falas
 • Logo themelore – 12,99 dollarë
 • Logoja profesionale – 12,99 dollarë
 • Logo profesionale + Pako e Uebfaqeve – 99,99 $

Markat rrobaqepëse

Faqja kryesore e markave Tailor

Vegla e bërjes logot në internet e markave Tailor është mjaft e vetë-shpjeguese. -Shtë e përshtatur për të ndihmuar markat të krijojnë një logo tërheqëse dhe të paharrueshme. Potenciali krijues i këtij mjeti është po aq i madh sa çdo tjetër në këtë listë, dhe ju lejon të krijoni një logo për biznesin tuaj shpejt.

Futni të gjithë informacionin e kërkuar dhe do të merrni një draft të ashpër të asaj që do të duket produkti juaj përfundimtar. Pas kësaj, varet nga ju që të përpunoni logon tuaj dhe ta rregulloni. Pasi ta keni rrafshuar sa duhet, mund ta shkarkoni në dy formate të ndryshme. Mjeti më i mirë i krijimit të logos, siç janë Tailor Markat, do t’ju lejojë të shkarkoni një version të zgjatur të logos tuaj dhe një me një sfond transparent. Një sfond transparent do t’ju lejojë të aplikoni logon tuaj të re për çdo produkt, kartelë ose vend që dëshironi, pa marrë parasysh mjedisin.

Karakteristikat kryesore

 • Krijimi i shpejtë i logos – krijoni një logo të shpejtë duke futur emrin e kompanisë tuaj në gjeneratorin automatik të logos
 • Zgjidhni preferencat tuaja – mjeti automatik i gjenerimit të logos ju lejon të futni preferencat tuaja për të dhënë një logo më të mirë të optimizuar
 • Rregulloni logon tuaj vetë – pasi mjeti është bërë duke gjeneruar, mund ta futni dhe ta rregulloni vetë
 • Zgjidh nga shumë sektorë – Mjeti i gjenerimit të logos automatike do të bëjë një logo të përkulur drejt industrisë tuaj
 • Opsionet e ndryshimit të madhësisë – Pasi të keni krijuar një logo argëtuese, mund ta ndryshoni në madhësi në 21 madhësi të ndryshme për të gjitha aplikacionet e saj

Çmimeve

 • Res i ulët – Falas
 • Themelore – 3,99 dollarë
 • Standard – 5,99 dollarë
 • Premium – 12,99 dollarë
Vizitoni markat e përkohshme për informacion shtesë >>

Prodhuesi Logo Canva

Faqja kryesore e krijuesit të Logo Logo

Krijuesi i logos Canva është një nga opsionet më të mira në treg. Ai ju siguron të gjitha mjetet e nevojshme për të krijuar një logo tërheqëse, emocionuese dhe të shkëlqyeshme në disa minuta. Ndonjëherë, krijimi i një logoje për një seksion, produkt ose ndonjë gjë që nuk është tërheqja kryesore nuk kërkon shumë punë.

Marka juaj origjinale dhe logoja e kompanisë duhet të jenë gjithnjë në fokus të plotë. Kjo është arsyeja pse potenciali i fuqishëm i reagimit që krijuesi i logos në internet Canva është në tryezë është kaq i dobishëm. Kujdesur me kujdes ndaj njerëzve pa përvojë paraprake të projektimit, ajo vjen me një mori paracaktimesh, modelesh dhe opsionesh personalizimi..

Pasi të keni krijuar logon e re të biznesit tuaj, mund ta shkarkoni në dy formate të ndryshme dhe madje ta ndani atë në median tuaj sociale, përmes postës elektronike ose ndonjë platformë tjetër. Kur krijoni një logo, dëshironi që ajo të pop. Mënyra më e mirë për t’u siguruar që logoja juaj të jetë unike, argëtuese dhe e paharrueshme është ta paraqisni atë tek kolegët, partnerët dhe miqtë. Pasi të merrni reagimet thelbësore nga kolegët tuaj, krijuesi i logos falas Canva do t’ju lejojë të modifikoni logon tuaj sipas dëshirës tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Shumë shabllone – nëse po kërkoni një logo të shpejtë, do të doni shumë sasinë e paravendosur dhe shabllonet që ky program duhet të ofrojë
 • Dizajn i shpejtë i logos falas – hartimi i logos tuaj është po aq i shpejtë sa disa minuta, duke ju lejuar të krijoni një logo fantastike në kërkim pa shumë përpjekje
 • Asnjë njohuri paraprake e dizajnit nuk nevojitet – pasi që ky gjenerator i logos mbështetet kryesisht në shabllone dhe paravendosje, nuk do të duhet të keni ndonjë njohuri për dizajnin çfarëdo
 • Detajimi manual – pasi mjeti ka bërë logon për ju, mund të futeni dhe t’i rregulloni ato në preferencat e biznesit tuaj personal
 • Plotësisht në internet – është një mjet plotësisht online, do të thotë që nuk duhet të shkarkoni asgjë në mënyrë që të krijoni një logo mahnitëse

Çmimeve

 • falas
 • Pro – 9,95 dollarë
 • Ndërmarrja – 30,00 dollarë

Hatchful nga Shopify

Hatchful nga faqja fillestare e Shopify

Shopify Logo Maker është një nga mjetet thelbësore në çdo arsenal biznesi. Hatchful, ndërtuesi logo logo është një mjet i fuqishëm në internet që ju lejon të krijoni një logo mahnitëse, plotësisht të personalizuar për markën tuaj, biznesin ose median sociale, absolutisht falas.

Ajo vjen me qindra shabllone të ndryshëm, duke ju ndihmuar në procesin e projektimit. I gjithë mjeti është shumë, shumë i thjeshtë për t’u përdorur, do të thotë që ju do të krijoni logot si një profesionist në asnjë kohë. Ky mjet nuk ka nevojë për shpjegime – tiparet e tij të qarta janë vetë-sqaruese, dhe meqenëse mjeti në vetvete është falas, ju këshillojmë ta jepni vetë një fotografi, edhe nëse nuk keni nevojë për një logo. Në përgjithësi dëshironi të kërkoni një kompani me reputacion dhe kush ka një fletë përfaqësuese më të mirë se Shopify?

Karakteristikat kryesore

 • Qindra shabllone – shabllonet dhe paracaktimet e bëjnë procesin e hartimit të logos shumë më lehtë dhe më të shpejtë
 • Shumë mundësi të projektimit – çdo mjet në këtë krijues logo do t’ju ndihmojë të krijoni një logo të veçantë, unike dhe me cilësi të lartë
 • Komplet i mediave sociale – ky mjet vjen me një shtesë të madhësisë së logos së mediave sociale e cila është në dispozicion me një çmim të lirë
 • Kujdesur ndaj industrive – ju mund ta bazoni logon tuaj rreth industrisë tuaj specifike me shumë paravendosje paraprake të industrisë
 • Produkt mahnitës me rezolucion të lartë – bëni logon tuaj në definicion të lartë dhe shkarkoni atë në një mori formatesh

Çmimeve

 • Krijimi i një logoje – Falas
 • Shkarkimi i logos – 19,99 $

Prodhuesi i Logos së Sheshit

Faqja kryesore e krijuesit të logos së hapësirës Squarespace

Krijimi i një logoje falas nuk është aq e thjeshtë sa mund të mendoni, por me një mjet si krijuesi i logos Squarespace, është më e thjeshtë nga sa mund ta imagjinoni. Ky mjet është i papërshkueshëm nga plumbi dhe nuk ju mbyt në reklama të bezdisshme se sa i shkëlqyeshëm është. Shkon drejt e në pikën. Pasi të vizitoni këtë faqe në internet, gjëja e parë që do të bëni është të shtoni emrin e kompanisë tuaj. Pas kësaj, ju e keni sjellë vetë mjetin e projektimit. Kjo ju lejon të rregulloni logon tuaj dhe ta bëni atë tuajin tërësisht.

Poshtë veglave të personalizimit, do të shihni diçka thelbësore – si duket logoja juaj kur aplikohet në vende të ndryshme: një këmishë, një kartë biznesi dhe një faqe në internet. Këto janë mjete kritike nëse po kërkoni të eksperimentoni me logon tuaj të re. Dërgoni këto për shqyrtim të mëtejshëm nga miqtë, partnerët dhe klientelat tuaja. Pasi të keni eksperimentuar me shumë mjete personalizimi në dispozicionin tuaj, mund të shkarkoni logon tuaj të re dhe më pas të filloni ta zbatoni atë brenda markës tuaj, strategjisë së marketingut ose ndonjë gjë tjetër për të cilën logoja juaj është paracaktuar për.

Karakteristikat kryesore

 • Krijimi i thjeshtë i logos – procesi i krijimit të logos është aq i thjeshtë sa të futni emrin e kompanisë tuaj dhe të luani rreth e rrotull në cilësimet
 • Karakteristikat e vizualizimit të logos – pasi të krijohet logoja juaj, mund ta shihni atë të implementuar brenda një bluzeje, në internet ose në një kartë biznesi
 • Elementet mahnitëse të projektimit – krijimi i logos tuaj thjeshtësohet më tej përmes përdorimit të elementeve mahnitëse të projektimit, të cilat janë lehtësisht të disponueshme kur përdorni mjetin
 • Opsione të shkëlqyera të formatit – pasi të keni përfunduar krijimin e logos tuaj mahnitëse të biznesit, mund ta ruani atë në një mori formatesh

Çmimeve

 • Krijimi i një logoje nëse jeni një klient i Sheshit Hapësirë ​​- Falas
 • Krijimi i një logoje nëse nuk jeni një klient Squarespace – 10 dollarë

Prodhuesi Logo Ucraft

Faqja kryesore e krijuesit të logos Ucraft

Krijuesi i logos Ucraft është një mjet i njohur për krijimin e logos online. ’Shtë shumë si pjesa tjetër në këtë listë, pasi kërkon që të filloni emrin e kompanisë suaj. Pasi të keni shtuar emrin e kompanisë tuaj, do të silleni në mjetin e personalizimit.

Kur bëhet fjalë për opsionet e personalizimit të logos, mjeti për krijimin e logos falas Ucraft shkëlqen. Nuk është revolucionar, por është i thjeshtë dhe ju lejon të krijoni një logo të dobishme brenda disa minutash. Ju nuk keni nevojë për ndonjë njohuri paraprake për të përdorur këtë mjet në potencialin e tij të plotë. Incredshtë jashtëzakonisht i gjithanshëm në këtë kërkesë, do të thotë që ju mund të përdorni logon që keni krijuar me programin Ucraft praktikisht kudo.

Ajo që e veçon këtë mjet nga konkurrenca janë modelet e saj. Ndërsa nuk ka modele më shumë se pjesa tjetër në këtë listë, shkathtësia e modelit në vetvete është fantastike. Të gjitha shabllonet përshtaten me një biznes të veçantë, dhe të gjitha janë mjaft të ndryshme për t’ju ndihmuar në krijimin e logos tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Prodhimi i shpejtë i logos – ndërsa shumica e mjeteve të krijimit të logos do të krijojnë një logo për ju, asnjë nuk do ta bëjë atë me shpejtësinë e Ucraft
 • Përshtatje manuale – Ucraft ju lejon të modifikoni plotësisht logon tuaj të gjeneruar, duke e bërë atë tuajin
 • Top i thjeshtësisë së linjës – nëse nuk jeni të kënaqur me gjenerimin, mund të ndryshoni logon. Redaktimi nuk kërkon ndonjë njohuri paraprake të projektimit, dhe ju lejon të krijoni një produkt mahnitës
 • Opsion i gjerë i ikonave – sasia e pastër e ikonave nga të cilat mund të zgjidhni është befasuese, duke shpejtuar më tej krijimin e logos dhe duke rritur cilësinë e saj

Çmimeve

 • Shkarkim në PNG – Falas
 • Shkarkimi në formatin SVG HD – $ 7.00

FreeLogoDesign

Faqja kryesore e faqes FreeLogoDesign

Një softuer premium për krijimin e logos duhet të plotësojë të gjitha nevojat tuaja krijuese, menjëherë, të gjitha, ndërsa janë me cilësi të lartë. Kjo është ajo ku një mjet si FreeLogoDesign i hijshëm hyn në lojë. Sshtë një nga mjetet më të njohura të krijimit të logos në internet për një arsye.

Pasi të keni futur emrin e kompanisë, do të silleni në mjetin e personalizimit. Ky është standardi i industrisë, natyrisht – por ajo që e bën atë në të vërtetë pop janë vetë opsionet e personalizimit. Ju jepet shumë më tepër liri kur përdorni këtë mjet, pasi opsionet e personalizimit nuk mbështeten vetëm në shabllone, paravendosje dhe përmbajtje të tjera premade.

Ju me të vërtetë mund ta bëni logon tuaj kur përdorni një mjet si FreeLogoDesign. Kjo ju lejon të bëni një logo falas online pa regjistrim, dhe ta shkarkoni menjëherë pasi të krijoni një logo të shkëlqyeshme për biznesin tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Miqësore për përdoruesit – disa mjete për krijimin e logos mund të jenë pak komplekse, por dizajni GUI miqësor ndaj përdoruesit të FreeLogoDesign bën krijimin e logove mahnitëse të shpejtë, të thjeshtë dhe të thjeshtë
 • Opsionet e markës tregtare – kur krijoni një logo me FreeLogoDesign, ju mund ta përdorni atë për të çuar më tej markën tuaj, të bëni një fushatë promo, ose ta përdorni atë brenda produktit / shërbimit tuaj
 • Mijëra shabllone – një gjenerator i mirë i logos kërkon modele të shumta, dhe mjeti i krijimit të logos FreeLogoDesign ka shumë prej tyre për të ofruar
 • Madhësi dhe formate të ndryshme – ky mjet ju lejon të ruani skedarët tuaj në madhësi dhe formate të shumta, siç janë PNG, JPG dhe SVG
 • Nuk ka nevojë për llogari – nëse doni të krijoni një logo të këndshme, mahnitëse dhe të lehtë me këtë mjet, nuk do të duhet as të regjistroheni një llogari

Çmimeve

 • Res i ulët – Falas
 • Res i Lartë – 34 dollarë
 • Pako Uebsajti & Logo – 109 dollarë

LogoMaker

Faqja e faqes LogoMaker

LogoMaker është një nga opsionet më të njohura në treg. Shpejtësia dhe thjeshtësia janë karakteristikat kryesore të këtij krijuesi logo. Kjo ju lejon të krijoni një logo mahnitëse në disa minuta, dhe mjetet e personalizimit të lidhura me të janë shembullore.

Ky program është bërë për shpejtësi, dhe vjen me mbi 10.000 paravendosje dhe shabllone të ndryshme që ju të zgjidhni. Por, potenciali i shkëlqyeshëm i krijimit të logos dhe një mori opsionesh personalizimi nuk janë pikat kryesore të këtij mjeti.

Për dallim nga mjetet e tjera që ju lejojnë të bëni thjesht një logo, kjo do t’ju lejojë të mësoni se çfarë po bëni. Ajo vjen me një grup të eBooks për krijimin e logos, dhe disa artikuj thelbësorë për vetë procesin. Ndërsa mund të krijoni një logo brenda pak minutash, gjithashtu mund të kaloni orë të tëra në hartimin e opusit tuaj të magnumit pa e kuptuar as atë.

Karakteristikat kryesore

 • Logoja unike – ky mjet i shkëlqyeshëm ju lejon të krijoni një logo plotësisht unike për biznesin tuaj
 • Puna me një stilist – Përmes përdorimit të këtij mjeti, mund të kontaktoni një stilist profesionist për t’ju ndihmuar me logon tuaj
 • Rishikime të shumta – nëse keni zgjedhur të punoni me tiparin e projektuesit, ju merrni rishikime të pakufizuara derisa të jeni të kënaqur me produktin tuaj
 • Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët – nëse nuk jeni të kënaqur me logon tuaj, mund të kontaktoni shërbimin e klientit i cili është miqësor, i këndshëm dhe i përgjegjshëm
 • 10000 paravendosura – ndërsa disa mjete mund të ofrojnë disa mijëra paravendosje dhe shabllone, gjeneratori i logos në internet LogoMaker do t’ju japë 10000 shabllone dhe paracaktime të ndryshme për të zgjedhur

Çmimeve

 • Falas për të bërë sa më shumë logoja pa i shkarkuar
 • Themelore – 39,95 dollarë
 • Premium – 59,90 dollarë

Prodhuesi i Logo-ve me emrin

Faqja kryesore e EmritCheap Logo Maker

Prodhuesi i logos falas Namecheap është një mjet i njohur online me fokus në krijimin e logos së udhëhequr. Jo të gjithë në botë janë aq kreativë sa një projektuesi, dhe as të gjithë nuk kanë një dhuratë për dizajnim. Këtu hyn në lojë EmriCheap. Do t’ju udhëzojë në çdo hap të procesit të krijimit të logos dhe do t’ju lejojë të përfundoni me një logo të nivelit të lartë për biznesin tuaj.

Për dallim nga shumë mjete të tjera që ju lejojnë të krijoni një logo falas dhe më pas kërkoni pagesa për ta shkarkuar ose përdorur atë – procesi i krijimit të logos së NameCheap është vërtet i lirë nga fillimi në fund. Si mjetet më të mira përreth, ky krijues i logos ju lejon të provoni logon tuaj në produkte të ndryshme dhe të shihni se si duket në një mjedis 3D.

Karakteristikat kryesore

 • Absolutisht falas – ndërsa mjetet e tjera “falas” mund të reklamojnë veten si të tilla, kjo në të vërtetë ju lejon të shkarkoni pa pagesë falas prezantuesit e një cilësie të lartë.
 • Dizajni i ndihmuar nga AI – nëse po kërkoni të krijoni një logo, mjeti i gjenerimit të AI është këtu për t’ju ndihmuar
 • Dizajn celular – nuk është e nevojshme të jesh në PC-në tuaj për të krijuar një logo mahnitëse, pasi mjeti logos EmriCheap funksionon në të gjitha pajisjet dhe sistemin operativ
 • Nuk kërkohet regjistrim – Për të marrë përfitimet e plota të këtij mjeti krijimi të logos, nuk do të duhet as të krijoni një llogari
 • Opsionet SVG dhe PNG – mund ta shkarkoni logon tuaj në SVG dhe PNG, falas

Çmimeve

 • falas

LogoMakr

Faqja e faqes LogoMakr

LogoMakr është ndoshta një nga mjetet më emocionuese të logos falas në anën e lirë të gjërave. Për dallim nga pajisjet e tjera që kryejnë pjesën më të madhe të punës për ju, ky është një mjet për krijimin e logos, i cili është kujdesur për projektuesit amatorë.

Nëse e konsideroni veten një person krijues, do ta doni këtë softuer. Vegla e krijimit të logos në internet LogoMakr ju lejon të krijoni logot mahnitëse në një mënyrë të shpejtë dhe madje ju siguron një video mësimore në fillim të procesit.

Karakteristikat kryesore

 • Mijëra ikona të aksioneve – nëse doni të krijoni një logo të shpejtë me këtë mjet, do të keni një sasi të madhe materialesh për t’ju ndihmuar ta krijoni atë
 • Qindra shkronja – krijimi i një logoje zakonisht përfshin disa shkronja, dhe sasia e madhe e shkronjave që LogoMakr sjell në tryezë sigurisht ndihmon
 • Opsioni i dizajnit të asistuar – nëse po kërkoni të keni një profesionist për t’ju ndihmuar, mundeni me LogoMakr
 • Hidheni menjëherë në veprim – kur shkoni në faqen e internetit, nuk do të merrni ndonjë tekst të mërzitshëm, do të futeni menjëherë në veprimin e krijimit të logos

Çmimeve

 • falas
 • Dizajni i logos me porosi – 299 dollarë

Më i miri prej të mirëve

Marrja e krijuesit më të mirë të logove nuk do të jetë e lehtë, por me fat për ju, ne kemi përpiluar një listë të programit creme de la creme në internet.

Prodhuesit më të mirë të logos

Më e mira në treg jo gjithmonë duhet të kushtojë një pasuri të vogël. Disa nga mjetet më të mira të krijimit të logos në internet janë falas, kështu që ne po u japim të dy krijuesve më të mirë falas të logove online një përmbledhje më të thelluar.

Prodhuesi Wix Logo

Aty ku me të vërtetë shkëlqen mjeti Wix është thjeshtësia e tij e plotë. Ofron një shërbim shumë si një premium, absolutisht falas. Karakteristikat kryesore e bëjnë atë një mjet të fuqishëm për të parë si individët, markat dhe bizneset.

Kjo ju lejon të përdorni një larmi modelesh dhe paravendosjesh për të krijuar logon tuaj. Wix ka një orientim të rreptë të markës, duke e vendosur atë si një mjet të shkëlqyeshëm biznesi.

Karakteristikat kryesore

 • Shumë paracaktuar dhe shabllone
 • Mjet i orientuar nga biznesi
 • Përshtatje e plotë e logos
 • Krijimi i logos së asistuar
 • Falas nga fillimi deri në fund
 • Fletë logo për frymëzim

Prodhuesi i Logos së Sheshit

Squarespace është një shërbim shumë i njohur në internet që ju ndihmon të krijoni një mori gjërash. Mjeti i tij i fuqishëm i dizajnit të logos nuk është vetëm një kartë në kuvertën e Squarespace. Squarespace ju lejon të krijoni një faqe interesante interesante me lehtësinë më të madhe. Ashtu si programi i logos, i gjithë procesi i krijimit të faqes në internet është i thjeshtë, i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë përpara.

Kur bëhet fjalë për krijimin e logos, procesi është i shpejtë, argëtues dhe i thjeshtë. Një nga karakteristikat më të mëdha që ka ky mjet për krijimin e logos është t’ju tregojë se si duket logoja juaj në një mjedis të vërtetë. Ju mund të shihni se si logoja juaj duket në një këmishë, mallra, karta biznesi dhe kur aplikohet në një faqe në internet. Ky përqendrim në zbatim është një qasje interesante, pasi që SquareSpace në vetvete është një mjet për krijimin dhe krijimin e faqeve të internetit.

Karakteristikat kryesore

 • Një proces i drejtpërdrejtë i ndërtimit të logos
 • Zgjedhje dhe mjete të fuqishme modifikimi
 • Shumë dekale, shabllone dhe paracaktime
 • Krijimi me kohë i logos
 • Përfaqësim 3D në kartat, mallrat dhe uebfaqen
 • Falas nga fillimi deri në fund

Prodhuesit më të mirë premium të logos

Tani, kur po flasim për më të mirët nga më të mirat, do të dëshironi të paguani para për një logo të shkëlqyeshme. Një logo e shkëlqyeshme do të krijojë biznesin tuaj, dhe duke qenë se do ta përdorni atë në shumë aspekte të punës suaj, duhet t’ju zgjasë gjatë gjithë jetës.

Një logo e shkëlqyeshme mund të krijohet nga një projektues i caktuar, por punësimi i një projektuesi kërkon një investim të konsiderueshëm. Nëse dëshironi të krijoni logon tuaj nga e para, por akoma keni një produkt përfundimtar në kërkim profesional, mund të dëshironi të përdorni një krijues logon online të paguar.

Prodhuesi Logo Looka

Kur bëhet fjalë për mjetet e krijimit të logos, thjesht nuk mund të shkoni keq me softverin profesional si Looka. Looka vjen me bllokime të mbushura me të gjitha tiparet që ju nevojiten për të krijuar një logo plotësisht të personalizuar, e cila është e detyruar t’i përshtatet çdo korporate. Nëse po kërkoni të ndërtoni markën tuaj ose të fitoni rimbursimin e dëshiruar që kompania juaj meriton, do të duhet të përfshini një mjet si Looka në arsenalin e biznesit tuaj.

Programi është gjithashtu me çmim të arsyeshëm, që do të thotë se çdo biznes mund të përfitojë nga një investim relativisht i vogël.
Karakteristikat kryesore

 • Një bollëk modelesh dhe paracaktimesh të ndryshme
 • Procesi i projektimit argëtues, argëtues dhe i thjeshtë
 • Eksport me rezolucion të lartë
 • Shumë formate për eksport në
 • Zgjidhni madhësitë për mediat sociale

Placeit

Placeit është një nga prodhuesit më të popullarizuar të logove të kompanisë me fokus në krijimin e logove me rezolucion të lartë për bizneset. Ky mjet ju lejon të krijoni me lehtësi një logo mahnitëse që është e sigurt se do të qëndrojë deri në logot më të mira në planet.

Opsionet e tij të personalizimit nuk janë standarde. Ata janë përqendruar në udhëzimin për krijimin e logos, dhe lejimin e shprehjes personale vetëm nëse vendosni ta bëni atë. Kjo madje ju lejon të shkarkoni në shumë madhësi, formate dhe ngjyra. Ajo vjen me mbi 8,000 shabllone të ndryshme, të gjitha këto janë bërë nga dizajnerë profesionistë.

Karakteristikat kryesore

 • Shumë elementë logjikë të paracaktuar dhe të dizajnuar profesionalisht
 • Opsione të animuara të logos
 • Eksportuar në shumë formate
 • Procesi i drejtuar dhe i drejtuar
 • Krijimi i logos menjëherë

FAQs

Si mund ta krijoj logon time falas?

Ju mund të përdorni cilindo nga mjetet falas të krijimit të logos në këtë listë për të bërë një logo argëtuese, tërheqëse dhe të përdorshme për biznesin tuaj. Ju madje mund t’i përdorni ato për të krijuar një logo për median tuaj sociale, markën personale ose produktin tuaj – kufiri i qiellit.

Krijimi i logos tuaj falas është aq i thjeshtë sa të përdorni një mjet nga kjo listë – ose të mësoni pak rreth redaktimit të fotografive nga YouTube. Ka shumë video mësimore mbi këtë temë, dhe ka edhe më shumë kurse në dispozicion për një shumë të vogël parash.

Cili është krijuesi më i mirë i logove falas?

Të gjithë krijuesit e logove falas në listën tonë janë mundësi të vlefshme nëse po kërkoni të krijoni një logo të shkëlqyeshme për biznesin tuaj, mediat sociale ose markën. Nëse do të duhej të zgjidhnim dy opsionet më të mira për një mjet falas krijues logo online, do të duhet të shkojmë me Wix dhe Squarespace.

Softwarefarë programi është më i miri për hartimin e logos?

I gjithë softveri në këtë listë ka pro dhe kundër unik. Nëse dëshironi të bëni një logo të shpejtë dhe falas, mund të përdorni cilindo nga mjetet e paraqitura në listën tonë. Nëse dëshironi të krijoni një logo profesionale me elementë më të mëdhenj të projektimit, mund të përdorni cilindo nga opsionet e paguara në listën tonë.

Photoshop, AutoCAD, GIMP dhe shumë mjete të tjera janë në dispozicion për një çmim të lirë, ose absolutisht falas. Nëse po kërkoni të krijoni një logo nga e para dhe të jeni nën kontrollin e plotë të asaj që po bëni, do të dëshironi të përdorni një nga këto programe. Masterizimi i tyre do të marrë mjaft kohë, por në fund të fundit, ju do të keni një aftësi të vlefshme.

A mund të krijoj një logo në Photoshop?

Po. Photoshop është një mjet i shkëlqyeshëm që ju lejon të krijoni një logo, por ndryshe nga opsionet e tjera në këtë listë, përdorimi i Photoshop është i vështirë. Për të krijuar si duhet një logo në Photoshop, do t’ju duhet një përvojë me programin.

Photoshop është një program i madh, i shtrirë dhe jashtëzakonisht i ndërlikuar. Ju nuk duhet të jeni një mjeshtër absolut i photoshop-it në mënyrë që të krijoni një logo për kompaninë tuaj. Krijimi i një logoje nuk do të jetë një detyrë e lehtë, por me photoshop, do të keni të gjithë personalizimin që ju pëlqen.

Si mund të krijoj një logo me rezolucion të lartë?

Krijimi i një logoje me rezolucion të lartë nënkupton krijimin e një logoje në formën e vektorit, dhe shkarkimin e saj në një format transparent, me res të plotë si PNG. Gjithmonë dëshironi të eksportoni logon tuaj në madhësi dhe ndryshore të ndryshme.

Një gjë thelbësore në lidhje me procesin e krijimit të logos është që gjithmonë dëshironi të lini hapësirë ​​për përmirësim. Kur jeni duke krijuar një logo, mbledhja e reagimeve nga klientët, kolegët dhe partnerët tuaj është thelbësore. Përmes këtij reagimi, ju mund të bëni ndryshime në logon tuaj për të përmbushur më mirë qëllimin e saj.

Sa kushton një logo profesionale?

Një logo profesionale mund të kushtojë çdo gjë nga disa dollarë në një mijë dollarë. Të punësosh një artist për të bërë logon tënde dhe të bësh shumë revizione do të kushtojë mjaft para. Sidoqoftë, nëse e bëni vetë logon, duke përdorur një mjet në internet për krijimin e logos, do të kurseni shumë para dhe do ta bëni atë ashtu siç dëshironi.

përfundim

Duke pasur një nga logot më të mira atje do të bëni mrekulli për korporatën tuaj. Një logo e mirë është mënyra më e mirë për të treguar vlerat e markës tuaj për këdo që hedh një shikim të devotshëm në të. Kompania juaj do të qëndrojë në kokën e njerëzve, dhe ju do të jeni gjëja e parë për të cilën ata mendojnë kur kanë nevojë për një produkt ose shërbim specifik.

Nëse dëshironi të krijoni një logo vetë, mund të përdorni mjetin e parashikuar në këtë listë. Përdorimi i një mjeti nga lista e tij do t’ju japë shumë mundësi për të bërë një logo tërheqëse për të, pa ndonjë njohuri të mëparshme të projektimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map