WordPress SEO pro začátečníky


Každý měsíc se provádí více než 1,2 bilionů globálních úvodních vyhledávání

93% online zkušeností začíná vyhledávačem

Contents

Úvod

Tato příručka byla vyvinuta, aby odstranila tajemství z vyhledávačů – jak fungují a jak je nutí pracovat pro vás. Abychom vám pomohli porozumět základům optimalizace pro vyhledávače (SEO), pokryjeme webové stránky, webdesign a online obsah. Dozvíte se, proč je SEO důležitý a jak můžete implementovat své nové znalosti zásad SEO. Po dokončení této příručky se plně seznámíte s procesem SEO a pochopíte velkou část mechaniky za tím.

co je seo

Co je to SEO?

SEO je způsob, jak zvýšit viditelnost a hodnocení webových stránek na stránkách s výsledky vyhledávání. SEO nám pomáhá vytvářet weby, které jsou přátelštější pro vyhledávače, a weby, které poskytují lepší uživatelský dojem.

Viditelnost webu ovlivňuje mnoho věcí, včetně designu, klíčových slov na stránce a odkazů. Navíc mnoho prvků SEO není dobře známo. V důsledku toho lidé nemohou plně využít SEO ke zlepšení hodnocení svých webových stránek a obsahu.

Anatomie vyhledávače
Anatomie vyhledávače [Infographic]

Je důležité mít na paměti, že vyhledávače používají algoritmy, které stále rostou a vyvíjejí se. Aktualizace vyhledávačů jsou vytvářeny, aby pomohly vyhledávacím strojům dosahovat kvalitnějších výsledků.

Jak to funguje

Abychom to zjednodušili, SEO pracuje na následujícím principu.

SDÍLENÍ GLOBÁLNÍHO VYHLEDÁVÁNÍ MOTOROVÉHO TRHU

globální vyhledávací trh
 • Vytvoříte web a rozhodnete, které části vašeho webu budou pro vyhledávací modul viditelné.
 • Vyhledávací modul odešle „webové prolézací moduly“, aby shromáždil vstupy na vašem webu a jeho stránkách.
 • Vyhledávací stroj používá tento vstup k vyhodnocení kvality vašeho obsahu a vašeho webu jako celku.
 • Na základě tohoto hodnocení získá váš web počáteční hodnocení.

Pokaždé, když odešlete nové signály hodnocení, prolézací moduly stránku znovu navštíví a aktualizují informace v databázi. To může vylepšit nebo snížit hodnocení vašich stránek na základě kvality nově objevených údajů.

Google přijímá přes 57 000 vyhledávání za sekundu v daný den, což se promítá do téměř 2 bilionů vyhledávání ročně

Google odhaduje, že internet nyní obsahuje zhruba pět milionů terabajtů dat – ale vyhledávací gigant indexoval pouze 0,04% ze všech

Proč je to důležité

Máte za cíl vytvořit svůj web a chcete, aby ho lidé našli. Znalost SEO vám pomůže vybudovat vaše publikum. Budete vědět, jaké konstrukční prvky upřednostnit, a naučit se, jak vytvářet obsah, který bude mít vysokou expozici a uspokojující kvalitu pro vaše návštěvníky.

Bez SEO bude veškerá vaše práce zbytečná, protože web bez viditelnosti je téměř jako web, který neexistuje. A konečně, pokud nemáte dostatek návštěvníků, můžete vědět, že SEO vám pomůže zjistit, proč na vašem webu chybí viditelnost, a pomůže vám podniknout kroky ke zlepšení hodnocení.

Můžete to udělat sami?

Google v loňském roce představoval téměř 40% všech výdajů na digitální reklamu v USA. Podíl Facebooku byl asi 8%

Teoreticky ano. SEO je něco, co můžete udělat sami, pokud máte potřebné dovednosti. Budete muset vědět, jak navrhnout web, psát kvalitní obsah, optimalizovat web pro menší platformy a řešit další technické aspekty. Dobrou zprávou je, že existuje mnoho nástrojů, které vám pomohou s těmito úkoly.

SEO je celoživotní proces a váš web musí být aktuální, takže budete muset přidat obsah a aktualizovat svůj web často. Vzhledem k tomu, kolik úsilí vyžaduje kvalitní kampaň SEO, se mnoho lidí rozhodne outsourcovat celou nebo její část.

Nyní se podíváme na některá specifika týkající se SEO a uvidíte, kolik prvků kvalitní SEO kampaň obsahuje.

SEO Ranking Factors 2018

30%
Odkazy

23%
Čerstvý obsah

9%
Název značky

8%
Optimalizace vstupní stránky

8%
Mobilní reakce

5%
Uživatelská zkušenost

5%
Sociální signály

4%
Dobře kódováno

3%
Rychlost webu

2%
Klíčová slova v obsahu

2%
Klíčová slova v URL

1%
Věk domény

SEO hodnotící faktory

Když pracujete na SEO, musíte si být vědomi existujících faktorů, které ovlivňují vaše hodnocení. To jsou prvky, které ovlivňují vaše hodnocení negativním nebo pozitivním způsobem. Existují dva typy hodnotících faktorů: On-page a Off page. Projdeme tyto faktory a některé z nich podrobněji rozpracujeme ve zbývající části průvodce. Uvidíte, jak jsou některé vysvětlující, zatímco jiné mohou vyžadovat objasnění.

SEO na stránce

Naštěstí s platformou WordPress existuje několik různých pluginů, které vám umožní dokonale optimalizovat SEO na stránce! Pojďme se podívat na pár věcí, kterým byste měli věnovat pozornost.

Optimalizace stránky a rychlost načítání

Webové stránky, které se načítají rychleji než 2 sekundy, se v záznamových knihách Google považují za dobré

Každá jednotlivá stránka na vašem webu by se měla načítat rychle. Není žádným tajemstvím, že Google řadí vyšší webové stránky výše, a to proto, že chtějí svým uživatelům nabídnout nejlepší výkon. Pokud se váš web načítá pomalu, můžete očekávat vyšší míru okamžitého opuštění. Při optimalizaci stránek a jejich rychlosti načítání byste měli vzít v úvahu dva důležité faktory.

Nejprve by vaše webové stránky měly být optimalizovány pro různé typy zařízení. Naštěstí je to snadné zkontrolovat. Než se rozhodnete zakoupit téma WordPress, zkontrolujte, zda má mobilní podporu; díky tomu budou vaše stránky od začátku výrazně optimalizovány.

Mírně více než polovina všech amerických online nakupujících nekoupí z webu, pokud se načítá pomalu

Pokud jde o rychlost načítání, existují pluginy, které vám mohou pomoci spustit web několikrát rychleji. Používání těchto pluginů nemusí být na začátku nutné, ale s rostoucím počtem návštěvníků bude nutné přidat plugin pro ukládání do mezipaměti. Proto ji přidávejte od začátku, protože způsobí, že vám bude web WordPress létat. Jedním z nejpopulárnějších pluginů pro ukládání do mezipaměti je WP Super Cache.

První dojmy se týkají 94% designu. Vzhledem k tomu, že 15 minut na konzumaci obsahu by dvě třetiny lidí raději četly něco krásně navrženého než něco prostého

Uživatelsky přívětivé rozvržení

To je další pasivní faktor, který výrazně ovlivňuje SEO vašeho webu. Především dobrý design a intuitivní navigace pomohou lidem snadno najít to, co hledají. Výsledkem bude nižší míra okamžitého opuštění, protože lidé zůstanou na webu s atraktivním rozvržením, aby mohli snadno porozumět a používat.

Chcete-li, aby byl váš web uživatelsky přívětivý, procházejte četnými tématy a věnujte pozornost těm vysoce hodnoceným. Snadno najdete motiv s uživatelsky přívětivým rozvržením a později jej můžete upravit.

Podniky, které mají v názvu firmy silné klíčové slovo, jsou o 1,5 bodu vyšší, než kdyby v názvu nebylo žádné klíčové slovo

Klíčová slova v adresách URL

Pokud se vaše stránka řadí k určitému klíčovému slovu, je ideální, aby se vaše klíčové slovo vložilo do adresy URL stránky. To lze snadno nastavit ve WordPress; stačí jít do Nastavení -> Permalink a vybrat možnost Post Name. To vloží klíčová slova z názvu do adresy URL vaší stránky.

Software běží na více než 4 milionech webů a na 9,5% z 1 milionu nejlepších webů na světě. Pouze na WordPressu se shromáždilo více než milion stažení

Téměř 100% uživatelů změní vyhledávání klíčových slov po neúspěšném počátečním vyhledávání

Síla vašeho SEO

Pokud hledáte způsob, jak zcela optimalizovat každý z vašich příspěvků a stránek na vašem webu WordPress, musíte mít plug-in. Tento plugin vám usnadní vytvoření souboru Sitemap XML, který je zodpovědný za komunikaci s vyhledávači o tom, které stránky by měl indexovat. Po vytvoření souboru Sitemap XML je jeho přidání do sady nástrojů Google pro webmastery snadné.

Tento plugin vám také pomůže lépe optimalizovat každý jednotlivý příspěvek analýzou vašich SEO titulů, Slugů a Meta-popisů. To je velmi důležité, protože plugin vám pomůže s významem klíčových slov a hustotou klíčových slov ve vašem obsahu.

Význam klíčových slov

Klíčová slova jsou základní stavební kameny vaší obsahové kampaně. V níže uvedeném diagramu přesnější zobrazení online SEO ukazuje, že použití souvisejících klíčových slov a primárních klíčových slov představuje 75% a 40% SEO na stránce, resp.

Naivní pohled
na stránce

Přesnější zobrazení na stránce

Hustota klíčových slov

Jelikož se zabýváme tématem klíčových slov, uvádíme některé další techniky klíčových slov, které můžete použít ke zvýšení viditelnosti nebo k jednoduchému hodnocení. Použijte vybrané klíčové slovo nebo frázi v:

 • Vaše značka názvu
 • Popisná značka
 • Značka H1
 • Prvních 100 slov článku

Hustota klíčových slov

Vše, co musíte udělat, je zajistit, aby se klíčové slovo v textu uvádělo přirozeně a aby se necítilo trapně ani vynuceně, jak je uvedeno v kopii. Měli byste také použít synonyma pro vaše klíčové slovo, protože text bude přirozenější. Navíc, s extrémně vysokou hustotou klíčových slov, někdy nazývanou výplň klíčových slov, budete pravděpodobně mít negativní výsledky ve vyhledávačích, a proto lehce šlapete.

Kvalitní obsah je klíčovým faktorem v každé dobré strategii SEO. Je známo, že zlepšení obsahu zvyšuje provoz blogů až o 2 000%

Organizace stránky a obsahu

Chcete-li, aby vyhledávací nástroj snáze indexoval vaše stránky, měli byste pečlivě vytvářet kategorie a podkategorie. V kombinaci se systémem značkování budete moci snadno nastavit hierarchii, kterou nejen vyhledávače snadno zvládnou, ale také vy návštěvníci.

Délka obsahu

66% nejlepších společností ve své třídě zapojuje vyhledávání do procesu vytváření obsahu od začátku

Většina odborníků doporučuje, aby váš obsah měl být mezi 1 500 a 2 500 slovy. Podrobnější informace o obsahu poskytneme později v této příručce.

Originalita obsahu

Dlouhý obsah z více než 1 000 slov neustále přijímá více sdílení a odkazů než kratší obsah formuláře

Je nezbytné, aby váš obsah nebyl duplikátem existujícího obsahu online, protože váš web bude penalizován.

Optimalizace obrazu

Obrázky jsou také hodnotící signály, pokud používáte odpovídající jméno, titul, alternativní text, popis a titulek. Buďte proto důkladní, protože při procházení obrázky může na vaší stránce skončit provoz.

Aktualizace a opětovné publikování starých blogových příspěvků s novým obsahem a obrázky může zvýšit organický provoz až o 111%

Aktualizace

Pokud jde o hodnocení, Google upřednostňuje starší stránky s významnými aktualizacemi. Pokud vaše aktualizace spočívá pouze ve změně několika slov a vět, nebude to mít vliv. Proveďte příslušné revize a měňte celé odstavce nebo přidejte nové informace.

Také pokud používáte starší verzi WordPress, může se to počítat jako signál, že zanedbáváte svůj web, což může vést k negativním SEO bodům.

Aktivita je důležitým faktorem hodnocení pro všechny vyhledávače, proto pravidelně aktualizujte platformu i obsah, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Pokud používáte WordPress nebo jinou platformu, která používá pluginy, ujistěte se, že jsou tyto pluginy vždy aktuální. Zastaralé doplňky jsou častým důvodem, proč se hackeři mohou dostat na váš web

Bezpečnostní

Jak bezpečnost ovlivňuje SEO? Pokud je váš web napaden, lze jej použít k nasazení malwaru. Google se nestará o to, zda jste odpovědný za malware nebo jste byli hacknuti, web bude penalizován, tj. Bude deindexován z výsledků vyhledávání. To způsobí, že veškeré úsilí SEO zmizí.

Téměř polovina webových stránek v top 10 nyní používá šifrování HTTPS

Proto je velmi důležité použít nějaký druh zabezpečení. Sucuri je skvělý web na ochranu webových stránek a pomůže vám zabránit různým formám přílohy na vašem webu. Hacking může způsobit řadu problémů, které mohou ovlivnit SEO na vašem webu, a zabránit tomu, aby se to stalo, použití dobrého zabezpečení je zásadní.

Kvalita odchozích odkazů a relevance

Vaše stránka musí obsahovat odkazy, které jsou relevantní pro váš obsah. Odkazy by měly vést k webům, které mají oprávnění a důvěryhodnost vyhledávacích strojů. Kromě toho by tyto stránky měly být úzce spjaty, ne jen slavné blogy nebo zpravodajské stránky.

Optimalizujte svůj celkový limit struktury odkazů 2-3 odkazy v propojení článků s relevantními příspěvky na blogu

Počet odchozích odkazů

Vysoký počet odkazů, které vedou k webovým stránkám nižší úrovně, může vypadat temně. Můžete se objevit jako bezplatní pro všechny blogy, jejichž primárním účelem je získat odkazový džus. Odkazová šťáva je termín pro popis pozitivního hodnocení, který web získá z odkazu na jiný web. Jinými slovy, můžete způsobit zbytečné podezření a začít ztrácet autoritu, protože příliš mnoho vašich odchozích odkazů vede na všechny druhy různých webů. Seznam domén nejvyšší úrovně najdete na Internetová společnost pro přidělená jména a čísla (ICANN).

Nefunkční odkazy

Obsah vytváří komunikační linku mezi vámi a vaším zákazníkem. Efektivní komunikace zvýší retenci zákazníků o 88% a povědomí o značce o 87%
Přidružené odkazy

Nefunkční odkazy nikomu neprospívají, takže je třeba každý týden zkontrolovat obsah, abyste se ujistili, že odkazy fungují správně, nebo je vyměňte, pokud nejsou.

Přidružené odkazy

Partnerské odkazy by obecně neměly mít na váš web negativní dopad. Pokud je však většina vašich odkazů na stránce určena pro přidružené společnosti, může vás Google začít podrobněji sledovat, aby se ujistil, že váš web není pouze pro účely přidružení a že nabízí více než jen základní obsah nízké kvality.

Gramatika a výslovnost

Docela zřejmý tip, ale pro jistotu stojí za zmínku. Pokud máte chyby v gramatice a pravopisu, dostanete záporné body.

Ve skutečnosti 90 procent z 10 nejlepších webů používalo metadescripty jako součást svých optimalizačních strategií a 80 procent používalo značky H1 ve svém obsahu

Kulky a čísla

Tyto nástroje strukturálního obsahu pomáhají vytvářet lepší uživatelský dojem. Pokud je váš obsah rozdělen na menší a smysluplné kousky, budou mít čtenáři snazší porozumění. Z tohoto důvodu jsou seznamy a odrážky uvedeny jako pozitivní hodnotící faktor.

Užitečný další obsahPrůměrná míra okamžitého opuštění pro adresy URL na první stránce s výsledky vyhledávání je 46%

Dalším dobrým faktorem je užitečný obsah. K objasnění je třeba přidat něco, co pomůže uživatelům, kteří čtou nebo sledují váš obsah. Pokud například píšete o financích a měnách, přidáním nástroje pro převod měn, který mohou uživatelé použít na místě, by byl typ užitečného obsahu, díky kterému budete ohodnoceni výše.

Multimédia

Obrázky, videa, infografiky, prezentace a jiné formy multimédií mohou fungovat jako signály hodnocení kvality, pokud jsou relevantní a používané návštěvníky..

Délka URL

Nadužívání spojovníků v adresách URL lze považovat za spam, takže je nejlepší postupovat opatrně a omezovat použití spojovníků v adresách URL, je-li to možné. Brent Carnduff doporučuje, abyste při psaní URL měli udělat 3 – 5 slov oddělených spojovníkem (-), nikoli podtržítkem (_)

Bylo to potvrzeno zbytečně dlouhé adresy URL negativně ovlivní vaši viditelnost, takže buďte opatrní.

Cesta URL

Preferují se kratší adresy URL. Nemusíte to brát do extrému, a pokud vaše adresa URL již obsahuje méně než 50–60 znaků, nedělejte si s tím starosti. Pokud však adresy URL tlačí na více než 100 znaků, je pravděpodobně možné je přepsat a získat hodnotu. Kratší adresy URL lze snáze analyzovat, kopírovat a vkládat, sdílet na sociálních médiích a vkládat

To není nic, o co by se staralo, protože to má velmi malý dopad, ale pokud je vaše stránka blíže k domovské stránce, v interdy.dy.ms interních odkazů, může to mírně posílit. Mějte na paměti, že byste neměli dovolit, aby každá stránka odkazovala na vaši domovskou stránku, a naopak, protože by to mělo být vyhrazeno pro stránky na vašem webu, o kterých si myslíte, že mají největší hodnotu. Vyberte tedy několik stránek s výjimečným obsahem, které jsou přístupné z domovské stránky, a ujistěte se, že na tyto stránky přirozeně vede i další méně oblíbený obsah. Pokud nadměrně používáte interní odkazy, může to poškodit vaše hodnocení, ale jejich obratné použití vám přinese nějaké body.

Odkazy a zdroje

Když citujete odkazy a zdroje, jako byste ve výzkumném dokumentu, je to známka kvalitního obsahu a dobrého hodnotícího faktoru. Stejně jako u jiných odchozích odkazů je podstata a relevantnost důležitá.

SEO mimo stránku

75% SEO je mimo stránku a 25% je
na stránce

To jsou faktory, na které nemáte přímou kontrolu, ale mají vliv na autoritu vašeho webu. Aby bylo možné využít jejich potenciál, budete muset použít určité techniky SEO, které budou popsány dále v této příručce. Prozatím se podívejme, jaké jsou tyto faktory mimo stránku.

Počet příchozích odkazů

Příchozí odkazy jsou odkazy, které vedou na váš web nebo webovou stránku. Jelikož pocházejí z jiného webu, nazývají se také externí odkazy. Mějte na paměti, že všechny odkazy nejsou vytvořeny rovnocenné. Některé jsou mnohem významnější než jiné. Každý příchozí odkaz je však faktorem hodnocení, takže počet z nich ovlivňuje vaše hodnocení. Pokud ale všechny pocházejí z jednoho webu, nebude vám to moc dobré, měli byste se proto ujistit, že získáváte odkazy z různých webů.

Vedení SEO mají blízkou míru 14,6%, zatímco odchozí potenciální zákazníci (například direct mail nebo tisková reklama) mají blízko 1,7%

Kvalita příchozích odkazů

Kvalita odkazů a hodnota odkazů jsou určovány četnými faktory, které budou popsány později. Jak již bylo zmíněno, některé odkazy vám poskytují více odkazových šťáv než ostatní, takže pokud je to možné, jděte na kvalitní odkazy.

Frekvence nebo rychlost získávání spojeníOff-page SEO je stejně důležité jako on-site SEO. Když přemýšlíte o vytváření odkazů, neberte to snadným způsobem, ale zkuste získat odkazy z těžko dostupných míst. Čím obtížnější je získat spojení, tím větší hodnotu má.

To není nic, čeho by se mělo příliš zajímat, protože pouze ti, kdo za odkazy zaplatí, budou pravděpodobně potrestáni za frekvenci nebo rychlost získávání odkazů. Pokud na váš web začne vést příliš mnoho odkazů, může to vypadat podezřele. Pokud tedy začnete získávat tři až čtyři odkazy denně a to se děje po určitou dobu, může to znamenat potenciální problém nebo to může váš web podrobit podrobné kontrole.

Ukotvit texty

Obsahuje-li kotevní text, který je zvýrazněn jako hypertextový odkaz, klíčové slovo, které vaše stránka hodnotí, bude to dobrý hodnotící signál. Kvalitní odkaz sám o sobě opět stojí za mnohem víc než ukotvení textu, proto jej považujte za bonus a nevytrvale jej sledujte..

Optimalizace webových stránek

optimalizace webových stránek

počet globálních uživatelů

Pojďme prozkoumat, co musíte udělat, abyste optimalizovali svůj web „holých kostí“, nebo přesněji řečeno, web s téměř veškerým obsahem. Bez řešení těchto aspektů může být veškerá vaše tvrdá práce bezvýznamná.

Mobilní přátelský

Protože existují uživatelé, kteří procházejí web pomocí svých chytrých telefonů, nyní více než kdy jindy, jsou webové stránky, které se neotevřou nebo zobrazují chyby, když k nim přistupují prostřednictvím smartphonu nebo tabletu, penalizovány z hlediska hodnocení a oprávnění. Jak již bylo zmíněno, proces SEO je zde proto, aby zajistil lepší webové stránky pro všechny, takže pokud zanedbáte poskytnutí kvalitního uživatelského prostředí pro ty, kteří surfují po internetu pomocí svých telefonů, získáte vám záporné body.

Vysoká rychlost načítání

Dalším aspektem pozitivního uživatelského dojmu je vysoká rychlost načítání. Dokud se váš web nebo webové stránky načtou do dvou sekund, uživatelům to nebude vadit. Na druhou stranu, pokud se váš web načte příliš dlouho, je bezpečné říci, že vaši uživatelé začnou odcházet, protože je pro něj nepříjemné..

48% zákazníků zahájí mobilní výzkum pomocí vyhledávače

Objem lidí, kteří přicházejí na váš web a okamžitě odejdou bez jakékoli akce, se nazývá míra okamžitého opuštění. Vysoká míra okamžitého opuštění bude špatně odrážet vaše hodnocení, a proto je ve vašem nejlepším zájmu zajistit, aby váš web fungoval rychle.

Očekává se, že tržní velikost CDN vzroste z 4,95 miliardy USD v roce 2015 na 15,73 miliardy USD v roce 2020

Rychlost vašeho webu závisí na vašem poskytovateli webhostingu, blízkosti uživatele k serveru, na který se váš web nahrává, a na tématu použitém v procesu webového designu. Abychom mohli vytvořit rychlejší web a lepší uživatelský dojem, budete potřebovat kvalitní webhostingovou službu a kvalitní téma pro váš web..

Síť pro doručování obsahu

Celosvětově používá přibližně 8,8 milionů webových stránek využívajících sítě pro doručování obsahu

Blízkost serveru jsme uvedli jako jeden z faktorů, které ovlivňují rychlost, ale blízkost serveru také ovlivňuje viditelnost vašeho webu. Jinými slovy, čím blíže jsou vaši potenciální návštěvníci serveru, tím větší je šance, že vaši webovou stránku objeví, a že váš web bude během jejich procházení dobře fungovat..

Z 10 000 webových stránek 48,3% aktuálně používá síť pro doručování obsahu

Zobrazit infographic >>

Zde může velmi pomoci síť pro doručování obsahu nebo CDN. CDN je zde proto, aby se ujistil, že váš web není omezen na jediný server, ale je nahrán na mnoho dalších serverů na celém kontinentu nebo na celém světě.

Díky všudypřítomnosti vašeho webu můžete zvýšit jeho viditelnost a vaši uživatelé ze vzdálenějších míst mohou mít stejné uspokojivé zkušenosti jako ti, kteří jsou ve vaší blízkosti. CDN je služba, kterou váš poskytovatel webhostingu obvykle nabízí, takže pokud hledáte kvalitní webhosting, měli byste se také zeptat na jejich službu CDN a na která místa se vztahují.

Jakmile budete mít web s rychlým tématem, který je plně optimalizován pro všechna zařízení, a tento web je nahrán na mnoho serverů kvalitním poskytovatelem webhostingu, můžete přejít k dalšímu kroku.

Pořadí signálů

hodnotící signály

Vyhledávače určují vaše hodnocení na základě hodnotících signálů. Některé z těchto signálů jsme zmínili v předchozím odstavci: rychlost a optimalizace pro mobilní zařízení. Chcete-li však dosáhnout vyššího stupně, potřebujete také účel, nebo přesněji, konkrétní výklenek, ve kterém chcete být zařazeni.

Tyto výklenky nebo kategorie jsou označeny klíčovými slovy, takže vám SEO umožňuje zařadit příslušnou kategorii pomocí vhodných klíčových slov nebo frází klíčových slov. Jinými slovy, musíte si vytvořit své vlastní hodnotící signály, abyste byli zařazeni podle toho, na co se chcete zaměřit (krmivo pro psy, nemovitost, zdraví, cvičení atd.). Zde se podíváme na to, jaké relevantní signály pro hodnocení jsou a diskutujeme o tom, jak je vytvořit.

VELKÝ TITULOVÝ TAG – nejdůležitější klíčové slovo by mělo být na začátku, následované druhým nejdůležitějším, pak konečně vaší obchodní značkou

Meta tagy

Kdykoli na svůj web nahrajete video, fotografii nebo článek, budete vyzváni k vyplnění Meta tag krabice. Zde v podstatě používáte slova k popisu nahraného obsahu a tato slova musí obsahovat klíčové slovo nebo fráze klíčového slova, pro které chcete tento obsah hodnotit..

Délka: Značky nadpisů by měly mít délku 50–60 znaků, včetně mezer

Klíčová slova v názvu

Při pojmenování obsahu musíte použít frázi nebo klíčové slovo, které je vaším primárním cílem. Vyhledávací nástroj tak bude vědět, že obsah se týká nebo souvisí s vybraným klíčovým slovem.

Neměňte duplikáty názvů titulů: Musí být psány odlišně pro každou stránku. Ne hromadně replikujte značky nadpisů, což negativně ovlivní viditelnost vyhledávání

Podnadpisy

Podnadpisy mohou také obsahovat klíčová slova, synonyma klíčových slov nebo jiná slova související s tématy. Nejsou tak působivé jako dříve zmíněné signály, takže není třeba řezat svůj obsah, abyste získali pouze drobné kladné body.

Jméno stránkyAby bylo relevantní: Značky nadpisů musí přesně popisovat obsah na stránce

Doménové jméno a adresa URL vašeho webu se také počítají jako signály hodnocení. Pokud jste svůj web ještě nepojmenovali, určitě zvažte jeho použití jako klíčové slovo nebo něco podobného. Například jména jako GoodReads, BookDepository, FirstSiteGuide atd. Jsou skvělá jména pro web; jsou srozumitelné a mají ve svém jménu klíčové slovo, které chtějí zařadit.

Samozřejmě, pokud již máte web nebo máte na mysli jiné jméno, není důvod se ho vzdát. Název webu není hodnotícím signálem, který bude hrát zásadní roli v procesu hodnocení, takže neváhejte a pojmenujte svůj web tak, jak chcete..

Uživatelská zkušenost

Nechte svůj titulek (značka h1) odlišit od nadpisu: Je to další příležitost, jak změnit frázování klíčových slov vaší stránky a zvýšit její šance, že se objeví pro různé záměry vyhledávání.

Rovněž je sledována uživatelská zkušenost a míra konverze, takže je třeba pro uživatele vytvořit poutavý obsah a zajistit, aby se stali účastníky, kteří sdílejí, komentují a líbí se jim, nebo se stanou platícími zákazníky.

Nyní se budeme věnovat problematice obsahu důkladněji a uvedeme příklad typu obsahu, který má vysokou hodnost.

Kvalita obsahu

Kvalitní obsah

V celém průvodci byl kvalitní obsah uveden jako důležitý a nezbytný prvek, nikdy jsme však přesně nedefinovali, co kvalitní obsah znamená. Když čtete o vytváření obsahu, všimnete si, že lidé říkají, že obsah by měl být jedinečný, poutavý a bystrý – a že na počtu slov záleží také.

Důvod, proč nemůžete najít konkrétní návrhy, je, že musíte vytvořit něco specifického. Například poutavý obsah pro zahradnické tipy se výrazně liší od poutavého obsahu pro herní tipy.

Lídři marketingu obsahu zažívají 7,8krát větší provoz na webu než nevěřící

Poutavý obsah znamená, že může přinést to, co čtenáři očekávají. Pokud tedy vytváříte něco pro zábavu, musí to být zábavné a pokud vytváříte návody, musí být přesné, zjednodušené a v žádném případě nejednoznačné. To je důvod, proč lidé trvají na použití vysoce kvalitních fotografií, videí nebo infografik jako součásti svého obsahu, protože je snazší poskytnout příklady a demonstrovat koncepty pomocí vizuálních pomůcek..

Pokud jde o počet slov, pravděpodobně jste slyšeli, že psaný obsah by měl mít zhruba 1 500 až 2 000 slov. Váš obsah však musí být především bystrý a vyšší nebo nižší počet slov neurčuje jeho bystrost.

61% lidí se cítí lépe o společnosti, která dodává vlastní obsah a s větší pravděpodobností nakupuje od této společnosti

Můžete napsat 2 000 slov a v podstatě nic říct, nebo můžete poskytnout spoustu cenných informací pomocí pouhých 500 slov. Nejlepší rady ohledně psaného obsahu je vybrat téma, kde můžete poskytnout podrobné rady a vytvořit něco smysluplného, ​​které přesáhne počet 1 500 slov..

Nyní si vysvětlíme, co znamená jedinečný obsah. Unikátní neznamená, že to musí být úplně jiné, protože existují i ​​jiné weby ve stejné výklenku jako vy a musí se překrývat obsah. Unikátní obsah lze také definovat jako 2X nebo 10X obsah, což je v podstatě obsah, který je dvakrát nebo dokonce 10krát lepší než cokoli jiného na internetu na toto téma.

38% obchodníků publikuje obsah týdně nebo častěji

Chcete-li, aby byl váš obsah jedinečný, můžete také použít jiný přístup. V podstatě používáte stávající informace a stavíte na nich svůj obsah. Například mnoho stránek provádí recenze filmů, jako je IMDb a Rotten Tomatoes. Dalším logickým krokem je tedy vytvoření hodnotícího systému pro tyto weby a poskytování informací uživatelům o spolehlivosti a kvalitě zdrojů a recenzí.

To zhruba pokrývá kritéria kvalitativního tématu, ale pamatujte, že kvalitní obsah neznamená, že je optimalizován, ale pouze znamená, že je obsah hoden hodnosti. Jak je tedy váš obsah hodnocen vyhledávači?

Klíčová slova a relevance tématu

Relevance klíčových slov a témat

Je zřejmé, že klíčová slova jsou stále důležitá, protože se jedná o signály pořadí. Bohužel v jednom okamžiku byla jejich důležitost zdůrazněna do té míry, že lidé přestali vytvářet kvalitní obsah. Jejich stránky se zaměřovaly na vysokou hustotu klíčových slov a měly jednotlivé stránky, které hodnotily konkrétní klíčové slovo nebo fráze klíčových slov.

Google proto změnil svůj algoritmus, aby zabránil lidem vytvářet spamový obsah na svých webových stránkách. Byly vytvořeny aktualizace jako Hummingbird, Penguin a Panda, aby se zajistilo, že klíčová slova byla spojena s relevantností tématu. Nejnovější edicí arzenálu Google je RankBrain, který vylepšuje uživatelské prostředí tím, že zacílí na záměr vyhledávače.

Klíčem k úspěšnému SEO je soustředit se na klíčová slova s ​​dlouhým ocasem, která chcete být na vrcholu těchto výsledků vyhledávání, protože i když sledujete tisíce až miliony sociálních médií, stále to nebude tak efektivní, jako je hodnocení na vysoké úrovni SERP pro vaše cílová klíčová slova.

Abychom se vyhnuli nejasnostem podrobným popisem toho, jak každá z těchto aktualizací funguje, zaměříme se pouze na to, jak by jejich akce měly ovlivnit váš proces vytváření obsahu. Budeme mluvit o klíčových slovech, hustotě klíčových slov, relevanci tématu a obtížnosti v hodnocení.

Klíčová slova a fráze klíčových slov

Klíčová slova a fráze klíčových slov jsou jednoduše způsob, jak začít hodnotit konkrétní kategorii. V dnešní době není důvod mít obsah s vysokou hustotou klíčových slov. Vše, co musíte udělat, je zmínit je v názvu a značkách a ujistit se, že jsou v textu použity několikrát přirozeně.

Podniky, které mají v názvu firmy silné klíčové slovo, jsou o 1,5 bodu vyšší, než kdyby v názvu nebylo žádné klíčové slovo

Hustota klíčových slov

Neexistuje žádné přesné procento přirozené hustoty klíčových slov. Jednoduše nevytvářejte obsah, kde je vaše klíčové slovo vynuceno; pokud můžete v textu obsahujícím 1500 slov, které by byly skvělé, uvést jedno klíčové slovo nebo frázi 6 až 8krát.

Některá témata webových stránek se dnes dodávají také s vestavěnou sadou nástrojů SEO, která vám umožní sledovat klíčová slova, která používáte. Také signalizují, zda jste své klíčové slovo nadužívali nebo ho nepoužívali dostatečně. Další rady, pokud má být váš obsah přirozený, musíte použít také synonyma klíčových slov.

Pokud působíte v jednom geografickém umístění, možná budete chtít zvážit přidání klíčových slov založených na poloze na všechny vaše stránky, protože provoz z jiných míst vám nepomůže..

Klíčová slova související s tématem

Vyhledávací nástroje kromě vašich klíčových slov očekávají, že budete používat také klíčová slova „relevantní pro téma“. Vzhledem k tomu, že vyhledávače nemohou váš obsah vyhodnotit jako lidé, mají sklon porovnávat váš obsah s existujícím obsahem na webových stránkách s vysokou doménou.

72% spotřebitelů, kteří provedli místní vyhledávání, navštívilo obchod do pěti mil

V zásadě je použití pouze jednoho konkrétního klíčového slova neužitečné, protože aby bylo skutečně efektivní, musí mít správné prostředí. Kromě toho existují dva typy témat souvisejících s tématy: ta, která se používají na specializovaných webech a ta, která se používají na běžných webových stránkách, spolu s konkrétním klíčovým slovem.

Pokud například chcete hodnotit termín „nemovitost“, existují slova použitá na webových stránkách nemovitostí a slova, která se nacházejí na webových stránkách s obecnými tématy. Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je použít v sadě obě klíčová slova související s tématem.

9 nejlepších nástrojů pro výzkum klíčových slov k nalezení toho správného Klíčová slova pro SEO

Problémy s hodnocením

Za zmínku stojí také to, že si můžete po zadání požadovaného klíčového slova stáhnout a zakoupit různé nástroje, které dokážou analyzovat text na stránce, nebo nástroje, které vám mohou poskytnout různá klíčová klíčová slova. Tyto nástroje již používají společnosti v oblasti SEO, což je jeden z důvodů, proč jim je tento proces zadán externě; získáte všechny nejlepší nástroje a odborné názory – a ušetříte spoustu času.

Problémy s hodnocením

A konečně, pro každé klíčové slovo existuje prvek obtížnosti v hodnocení. Některá klíčová slova jsou silná, a proto je řada webů již hodnotí. V tomto případě bude obtížné je překonat, pokud právě začínáte. Jinými slovy, měli byste provést důkladný průzkum síly klíčových slov a jejich obtížnosti v hodnocení – a určit, jaké nástroje jsou k dispozici, které vám pomohou tento proces dokončit..

Hodnota odkazu

Hodnota odkazu

Jakmile vytvoříte rychlý a optimalizovaný web, s kvalitním obsahem se správnými klíčovými slovy a relevancí, musíte pracovat na odkazech, externích i interních, které následují (odkazy, které se počítají do hodnocení vaší stránky) a no-follow (odkazy) které se nezapočítávají do hodnocení stránek, jako jsou reklamy nebo odkazy poskytované v komentářích čtenáře). Opět bude vše vysvětleno, ale základním mechanismem za odkazy je to, že čím více odkazů, které vedou k vašemu webu nebo konkrétní stránce na vašem webu, tím více se jeho autorita zvětší..

Hodnotu odkazu samozřejmě ovlivňují i ​​další faktory. Bez nich by se systém snadno manipuloval a mohli byste v podstatě platit za své hodnostní nebo nákupní odkazy, což není něco, co by vyhledávače chtěly, abyste udělali.

70% odkazů, na které uživatelé vyhledávání klikli, je ve skutečnosti organických

Ukotvit text

Ukotvovací text může zvýšit hodnotu vašeho odkazu, ale není to nic posedlého. Pokud odkaz, který vede na vaši stránku, obsahuje informace týkající se vašeho čtenáře, ale do věty nelze vložit požadovaný kotevní text, zapomeňte na něj. Vždy je lepší získat odkaz bez ohledu na jeho kotevní text, než zbytečně točit téma, abyste mohli získat požadovaný řádek s klíčovým slovem v něm. V zásadě považujte text kotvy za malý bonus k hodnotě odkazu, ale ne něco, co byste měli upřednostnit.

75% uživatelů nikdy neposouvá první stránku výsledků vyhledávání

Page Page Rank a autorita webové stránky

To je nesmírně důležitý faktor. Hodnocení stránky a autorita webu mají významný dopad na hodnotu odkazu. Vysoce hodnocené weby a stránky jsou důvěryhodnější, a proto externí odkazy, které pocházejí z těchto webů, přidávají vašemu webu a obsahu větší autoritu..

Podle Andrey Lipattseva, kvalitního vedoucího strategie vyhledávání na Googlu, jsou vysoce kvalitní obsah a vytváření odkazů dva nejdůležitější signály, které Google používá k hodnocení vašich webových stránek pro vyhledávání.

Relevance příchozích odkazů

Web, který odkazuje na váš web, musí být aktuální a relevantní pro váš obsah. Například příchozí odkaz z blogu souvisejícího s těhotenstvím na váš tech blog nemá stejnou hodnotu jako příchozí odkaz z blogu souvisejícího s technologií, hraním her nebo aplikací. Pokud mají být externí odkazy považovány za cenné, musí v zásadě existovat přirozené pouto.

Postupujte vs. ne-následujte

Nejlepší SEO věří, že externí odkazy jsou nejdůležitějším zdrojem hodnotící síly

Odkazy na příslušné webové stránky generují autoritní body. Odkazy bez sledování, jako jsou odkazy na reklamy nebo odkazy na obsah, který nechcete schvalovat, se do hodnocení vašeho webu nezapočítávají. Bylo by však špatné předpokládat, že nepotřebujete odkazy bez odkazu. Webové stránky bez odkazů jsou obvykle důvěryhodnější; neexistují žádné postranní motivy, takže informace jsou na těchto stránkách obvykle opravdivější.

I když odkazy nevytvářejí hodnotící body, mohou být stále životaschopným zdrojem návštěvníků webových stránek. Pokud vaše cílové publikum čte konkrétní blog a tento blog nemá žádné odkazy, měli byste se tam pokusit umístit své odkazy. Odkazy povedou k většímu provozu na vašem webu, což je samo o sobě velkou hodnotu.

Externí vs. interní

Externí odkazy předávají „odkazovou šťávu“ (hodnotící sílu) jinak než interní odkazy, protože vyhledávače je považují za hlasy třetích stran

Externí odkazy generují mnohem větší autoritu než interní. Interní odkazy jsou přesto dobré a pokud nabízíte odkazy na cenné doplňkové materiály pro čtení, lidé na vašem webu stráví více času. To vám také pomůže získat kladné body z hlediska autority.

Další odkazy na stránce

Vaše hodnocení a obsah jsou hodnoceny také na základě odkazů, které jste použili. Pokud jste použili webové stránky s vyšší autoritou, které jsou spolehlivými zdroji, nebo dobré další čtení, projeví se to na vaší stránce pozitivně. Nepoužívejte tedy odkazy na stránky, které jsou sporné nebo se spoléhají výhradně na interní odkazy.

SEO techniky

Po pravdě řečeno, hodnota odkazu je zajímavé téma a je k dispozici mnohem více informací. Bylo by moudré, abyste provedli další výzkum na toto téma, jakmile pochopíte základy SEO.

SEO techniky

Nyní, když máte představu o tom, jak SEO funguje a co může přispět ke zvýšení viditelnosti vašich stránek, můžeme řešit problém technik SEO. Následují holé základy, které by měly být prováděny každý měsíc, aby bylo dosaženo stálého a přirozeného růstu autority.

Blogování

81% podniků považuje své blogy za důležitý přínos pro své podnikání

Zmínili jsme se o obsahu, jako jsou videa, články a infografika. Mít na svém webu sekci blogu vám dává možnost přidávat relevantní obsah neustále a přirozeně. Může také sloužit jako skvělé místo pro návštěvníky webových stránek k získávání informací, které jsou relevantní pro vaše místo, a další blogovací platformy mohou vést k vašemu blogu..

Společnosti s aktivními blogy generují o 55% více návštěv na webu, 97% více odkazů na své webové stránky a jejich stránky jsou indexovány o neuvěřitelných 434% častěji

Můžete nahrávat nová videa, text, obrázky a infografiky a později sdílet tento obsah na svých stránkách v sociální síti, aby si ho mohlo prohlédnout více lidí. Nezapomeňte adekvátně optimalizovat tyto materiály pomocí metaznaček.

Díky videu na vstupní stránce vašeho webu je pravděpodobnost, že se na stránce 1 Googlu zobrazí 53%

Pokud lidé používají jako součást svého obsahu obrázky nebo videa nebo cokoli jiného, ​​co pochází z vašeho webu, získáte také cenné odkazy na váš web. Pokud je článek, obrázek nebo video z vašeho webu propojen jako součást jiného článku na platformě s vysokou autoritou, typ obsahu nemá velký význam. Odkaz pro sledování je odkaz pro sledování a vždy přispěje k vašemu hodnocení.

Použití jednoho obrázku v obsahu zvýší hodnocení vyhledávačů

Příspěvky hostů

62% obchodníků B2B a 51% obchodníků B2C optimalizovalo své blogy pro mobilní zařízení s cílem zlepšit SEO

Je užitečné najít autory nebo se stát autorem na jiných platformách pro blogování, abyste získali více externích odkazů. Hledejte blogy, které mají podobné místo na vašem webu, a požádejte autory, aby vyhodnotili váš obsah.

Aktualizace a opětovné publikování starých blogových příspěvků s novým obsahem a obrázky může zvýšit organický provoz až o 111%

Pokud zjistí, že váš web je působivý, je pravděpodobné, že ho bude chtít sdílet se svými čtenáři. Koneckonců, musí dát svým čtenářům něco cenného, ​​protože právě proto jim jejich publikum věří. Bude také prospěšné, abyste jako blogger vytvořili nějaký vliv. Lidé si vás všimnou častěji a je mnohem snazší prodat veřejnosti, když rozpoznají vaše jméno a odbornost.

Podle přehledu Internetové trendy se hlasová vyhledávání zvýšila na 10% veškerého objemu vyhledávání

Doporučený obsah

v roce 2018 Google vygeneroval celosvětový čistý příjem z digitální reklamy ve výši 136,22 miliard USD, což je o 23,4% více než v roce 2017.

Bylo by úžasné, kdybyste se mohli spojit s proslulým ovlivňovatelem a přesvědčit tuto osobu, aby ve svém dalším příspěvku uvedla svůj obsah. To je mnohem jednodušší, pokud máte vlastní publikum, protože tak můžete na oplátku zahrnout ovlivňovače do svého obsahu na oplátku a budete mít oba výhody. Pokuste se najít co nejvíce ovlivňovačů, jak je to možné, protože s tímto přístupem máte téměř okamžitě náhlý nárůst provozu.

64% společností využívajících technologie B2B používá SEO k propagaci svých produktů, 59% také používá placené vyhledávání / SEM

Budoucnost SEO

Jak již bylo zmíněno, SEO je proces, který se stále vyvíjí. Dokud jsou lidé schopni to využít a zvýšit skóre ve svůj prospěch, algoritmus se bude i nadále zlepšovat. Je těžké s jistotou říci, co má budoucnost, ale stále můžeme spekulovat s určitou přesností.

Marketing vyhledávacích strojů (SEM) bude i nadále zaznamenávat největší podíl online výdajů na 47%, tj. Na 14% celkových marketingových rozpočtů..

Při společném používání organických SEO technik a PPC kampaně můžete očekávat, že získáte o 25% více kliknutí a 27% vyšší zisky oproti použití jednoho nebo druhého

Možná, že vyhledávače budoucnosti nám poskytnou podrobnější údaje z jejich výsledků. Například po hledání něčeho bychom mohli získat grafy vedle každého výsledku vztahujícího se k nedávné aktivitě. Dozvěděli jsme se, kolik lidí při vyhledávání použilo přesně nebo podobná slova a jak dlouho zůstali na webech, které se objevily ve výsledcích. Možná uvidíme, co napsali jiní lidé na stejné stránce jako jejich vyhledávací dotaz.

Pokud budou vyhledávače pokročilejší a budou moci obsah přesněji vyhodnotit, je pravděpodobné, že zpětné odkazy nebo externí odkazy mohou ztratit část vlivu, který mají dnes. Proto budou lidé motivováni k tomu, aby se zaměřili na vytváření lepšího a atraktivnějšího obsahu.

Americké výdaje na placené vyhledávání a organickou optimalizaci dosáhnou do roku 2019 45 miliard USD.

Nástroje SEO mohou také získat podporu a poskytnout uživatelům více informací o vyhledávacích dotazech. Navíc nyní existuje stále více vyhledávacích dotazů s hlasovými příkazy, které se obvykle liší od těch, které zadáváme. Možná budou existovat nové techniky pro hodnocení za účelem cílení na tyto typy dotazů.

Toto jsou jen některá témata spekulací, o nichž se v současné době diskutuje v tomto odvětví. Musíme se podívat, jak se věci budou hrát v budoucnosti.

Závěr

Doufáme, že vám bude tento průvodce užitečný a pomůže vám pochopit, jak SEO funguje. Věci jsou nyní mnohem jasnější, ale musíte mít také spoustu nových otázek.

Udělejte to krok za krokem a velmi brzy najdete odpovědi, které potřebujete. Pamatujte, že ne všechny tyto otázky mají konkrétní odpovědi. Kromě toho existuje dobrý důvod, proč nemáme dovoleno plně porozumět tomu, jak vyhledávače řadí obsah. Je však možné říci, že pokud se budete držet tipů zde uvedených, dosáhnete pozitivních výsledků.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map