Průvodce pro začátečníky po facebookové reklamě

Web na Facebooku byl zahájeno 4. února 2004, Mark Zuckerberg, spolu s ostatními studenty a spolubydlícími Harvard College, Eduardem Saverinem, Andrewem McCollumem, Dustinem Moskovitzem a Chrisem Hughesemfacebook pozoruhodný růst

V této příručce budeme hovořit o reklamě na Facebooku. Začneme od jednoduchých základů a poradíme, jak můžete pomocí Facebooku propagovat vaši firmu, blog, web, produkty nebo služby. Poskytneme také praktické tipy, jak vytvářet reklamy, s podrobnými pokyny a podrobnostmi.

Tento průvodce vám pomůže získat přesné informace a pokyny, jak vytvářet komplexní reklamy, které vám mohou pomoci dosáhnout pozitivních výsledků, pro všechny z vás, kteří nemají žádné zkušenosti s reklamou na Facebooku nebo mají základní znalosti..

Facebook, jak již možná víte, je dnes nejoblíbenější sociální sítí. Demografická aktualizace z prvního čtvrtletí, kterou Facebook poskytl v dubnu 2019, ukazuje, že doposud je aktivních uživatelů přes 2,38 miliardy měsíčně, což je nejvyšší počet uživatelů, jaké kdy sociální síť kdy měla. Zpočátku byla tato síť omezena na studenty Harvardu. Na začátku to začalo používat více než polovina studentů.

Většina studentů se brzy spoléhala na Facebook. Po chvíli začaly tuto síť využívat i další prestižní univerzity, dokud se konečně nestaly veřejnými a zdarma pro všechny. Během krátké doby Facebook prohnal svět a úplně zničil MySpace, dosud největší web sociálních médií.

Přesčas, Facebook se hodně změnil a našel mnoho použití, včetně reklamy. Dnes každý používá Facebook a není divu, že se lidé snaží tuto skutečnost využít.

image-5

Nejprve ale proč sociální média?

Od začátku „věku internetu“ v roce 2000 počet uživatelů internetu rychle roste. Dnes si každý prohlíží web a dokonce i malé děti se učí ve velmi malém věku používat různé pomůcky s přístupem na internet. Sociální sítě jsou nejčastěji používanými online platformami a téměř každý má v určité síti alespoň jeden profil.

Kombinované publikum Facebook Inc. je nyní celkem více než
4,37 miliardy

Vzhledem k tomu, že je jich tolik lidé na sociálních médiích, obchodníci i obchodní organizace viděli potenciál marketingu na těchto platformách. Digitální marketing také od roku 2000 hodně rostl a dokonce i sociální sítě upravily a poskytly cenné nástroje sociálních médií speciálně určené pro reklamu.

Obchodníci zpočátku používali vlastní metody inzerce na sociálních médiích, dnes však na sociálních médiích existují zjednodušené funkce, které umožňují snadnou reklamu a zároveň vám poskytují svobodu vytvářet si vlastní reklamy a vybrat, na které lidi zacílíte. Facebook je první síť sociálních médií, která přidala reklamní systém, protože spousta lidí již tuto platformu zneužívala na trhu.

Kromě toho, že se jedná o úžasný reklamní systém, který se může každý naučit používat, protože v současnosti je nejoblíbenější platformou sociálních médií v okolí, je vždy dost lidí, na které můžete inzerovat. To jsou dva hlavní důvody, proč má reklama na Facebooku tolik potenciálu a proč byste se měli snažit naplno využít jejich potenciál reklamní nástroje.

uživatel sociálních médií
uživatelé sociálních médií stále rostou rychlostí více než 1 milion denně – to je 14 nových uživatelů každou sekundu
mobilní statistika
Téměř 2,9 miliardy lidí po celém světě nyní používají sociální média alespoň jednou měsíčně, přičemž více než 91% z nich tak činí prostřednictvím mobilních zařízení.
Webové stránky sociálních sítí po celém světě seřazené podle počtu aktivních uživatelů (v milionech, od ledna 2017)
Facebook
1,871
WhatsApp
1 000
Facebook Messenger
1 000
QQ
877
WeChat
846
QZone
632
Instagram
600
Tumblr
550
Cvrlikání
317
Baidu Tieba
300
Snapchat
300
Skype
300
Sina Weibo
297
Viber
249
ŘÁDEK
217
Pinterest
150
yy
122
Linkedin
106
BBM
100
Telegram
100
VKontakte
90
Kakaotalk
49

Od malých podniků, středních podniků až po velké korporace každý inzeruje na Facebooku. To znamená, že každý může mít prospěch z vytvoření marketingové strategie na této sociální síti, bez ohledu na to, v jakém odvětví je nebo jak velký je jejich podnik. Kromě toho, bez ohledu na to, jaký je váš rozpočet, můžete vytvářet reklamy, které vám přinesou odpovídající výsledky.

Proč je Facebook tak dobrý pro reklamu?

Jednou z jedinečných věcí na Facebooku je, že kromě vytváření profilu na něm můžete tento profil také použít k vytvoření vlastní stránky. Pouze v případě, že máte stránku na Facebooku, budete moci inzerovat na plné možnosti nabízené platformou. Tato stránka může představovat vaši firmu, organizaci nebo cokoli jiného.

obchodní ikony

Prostřednictvím této stránky sdílíte relevantní obsah a zahrnujete všechny informace o vašich službách, produktech, značce atd. Může to být spolehlivé informační centrum, kde se lidé mohou dozvědět vše o tom, kdo a co jste. Kromě toho existují různé doplňky na Facebooku, které mohou z vaší stránky udělat e-commerce obchod.

Svou organizaci můžete reprezentovat nejlepším možným způsobem a dát publiku všechny potřebné informace. Na Facebooku máte možnost nasměrovat veškeré marketingové úsilí na svou stránku, a proto můžete získat komplexní marketingové výsledky, které opravdu cítíte a všimnete si. Podívejme se tedy na všechny důvody, proč byste měli inzerovat na Facebooku:

 • Je to nákladově efektivní
 • Umožňuje vám zacílit na konkrétní skupiny lidí
 • Veškerou svou reklamu můžete zaměřit na jednu značku / stránku
 • Je to nejoblíbenější síť sociálních médií
 • Nabízí mnoho různých reklamních metod
 • Svou strukturou je vhodný pro reklamu
 • Je to jednoduché použití
prostřednictvím reklamy

Druhy reklamních metod na Facebooku

Můžeme svobodně říci, že existují dva způsoby, jak oslovit lidi na Facebooku – prostřednictvím placené reklamy a organické reklamy. Oba mohou být velmi efektivní, ale bezplatné reklamní metody samozřejmě znamenají více času, práce a znalostí investovaných do kampaně.

Jednoduše řečeno, budete potřebovat více času k oslovení lidí a ke skutečnému prodeji vašeho produktu, služby nebo všeho, co se snažíte prodat. Díky placeným metodám budete moci vše začít rychleji, ale to samozřejmě znamená, že utratíte určité množství peněz v závislosti na objemu vašich marketingových potřeb..

Facebook je jedním z největších hráčů v digitální reklamě, což naznačuje, že reklama v sociálních médiích je přední a střední ve světě digitálních reklam

Rozdělili jsme facebookovou reklamu do těchto dvou kategorií jednoduše proto, že placené metody jsou integrovány do Facebooku a jsou speciálně vytvořené pro tento účel, zatímco existují bezplatné způsoby, jak inzerovat něco na vlastní pěst, aniž by se použila jakákoli funkce Facebooku.

Možnosti placené reklamy, které Facebook nabízí, zahrnují:

Mobilní reklama představuje více než 60% příjmů z reklamy na Facebooku
Ve skutečnosti Facebook fouká všechny ostatní digitální vlastnosti z vody, když přijde na zobrazování reklamních výdajů, zachycujících 35,4 procenta celkových výdajů na grafickou reklamu v USA – neuvěřitelných 11,93 miliard dolarů (na druhé místo Google přinese jen tak 4,79 miliardy USD).
 • Posilující stránka se líbí
 • Zvýšení viditelnosti příspěvku
 • Zvyšování kliknutí na webové stránky
 • Přehrávání videí
 • Zvyšování instalací aplikace
 • Podpora zapojení aplikace
 • Zvyšování povědomí o značce

možnost bezplatné inzerce

Mezi bezplatné reklamní možnosti na Facebooku patří:

 • Pozvání přátel, aby se vám vaše stránka líbila ručně
 • Sdílení stránek
 • Publikování hodnotného obsahu
 • Zapojování lidí do diskusí na Facebooku
 • Vývoj Facebook Messenger chatbot marketing strategie
 • Připojte se k příslušným skupinám na Facebooku a inzerujte sami

Vytvoření reklamního účtu

image-9

Než něco uděláte, musíte nejprve nastavit svůj reklamní účet. Přejděte na svou stránku na Facebooku a na levé straně byste měli vidět sekci „přidat nové“, kde jste vy
by měl zvolit možnost „Účty reklam“. První věc, kterou budete muset nastavit, jsou fakturační údaje. Musíte Facebooku poskytnout způsob platby, který je platný.

Nejprve přejděte do nastavení reklamních účtů, které bude mít jeho ID, ale měli byste vložit název účtu, abyste okamžitě věděli, pro kterou stránku ji používáte. Projděte si a vyplňte všechny mezery, ujistěte se, že je vše přesné, a vyberte správnou měnu. Měli byste se také ujistit, že jste vše nastavili správně, protože tyto věci nebudete moci později změnit.

Poté klikněte na Uložit a přejděte k nastavení fakturačních údajů a poté zvolte způsoby platby umístěné pod fakturací. Zde si můžete vybrat, který způsob platby chcete přidat, tj. Kreditní kartu, PayPal nebo reklamní kupón. Pro začátek zvolte PayPal nebo kreditní kartu, protože pravděpodobně nemáte k dispozici žádné kupóny. Vložte všechny potřebné informace a pokračujte.

Lidé ve věkové skupině 25–34 let
nejběžnější věková demografická skupina
13-17
5.9
18-24
38,25
25-34
52,82
35-44
38,42
45-54
32,34
55-64
14.06
65+
20,02 uživatelů v milionech
reklamní účty
Aktivní uživatelský profil Facebooku (v miliardách)
Měsíční
26,885
mobilní, pohybliví
17,079
Denně
11,492
Mobilní denně
6,986

Při příštím spuštění reklamy se na konci každé reklamy zobrazí fakturační adresa a v případě potřeby zde můžete fakturační adresu změnit. Ve většině případů, když platíte za přidání na Facebooku, bude na vašem účtu zkontrolována částka peněz a pokud na ní máte dost prostředků na podporu rozpočtu reklamy, bude vaše reklama vytvořena..

Částka bude stržena z vašeho účtu až po vypršení platnosti reklamy. Může to trvat 5 až 7 dní, než Facebook tuto částku zpracuje a odloží z vašeho účtu. Jakmile nastavíte platební metodu, je dobré jít a vytvořit si vlastní Facebook reklamy.

Zvyšování příspěvků

image-10

Jedním ze způsobů, jak oslovit lidi, je zveřejnit na vaší stránce něco, co by pro ně mohlo být užitečné. Můžete zveřejňovat marketingové materiály, produkty, služby, informace o nich nebo cokoli jiného, ​​co si myslíte, že byste měli. Když na svou stránku něco zveřejníte, uvidí váš příspěvek lidé, kterým se to líbilo, ale jak jsme již zmínili, ne všichni to uvidí.

Pouze asi 30% vašich fanoušků bude moci vaše příspěvky vidět přirozeně. Pokud chcete oslovit více lidí, musíte zvýšit příspěvky na své stránce. Skvělá věc na tomto přístupu je, že budete také moci oslovit lidi, kterým se vaše stránka nelíbila, ale dostaneme se k tomu dostatečně brzy.

Použití reklam na Facebooku k posílení příspěvků

Zlaté pravidlo – „Nikdy neposílejte příspěvek bez definovaného cíle!“
pošta

Nejjednodušší způsob, jak vylepšit příspěvek na své stránce na Facebooku, je zveřejnit něco a poté přejděte do pravého dolního rohu vašeho příspěvku, kde se objeví karta „boost“. Klikněte na ni a otevře se nové okno reklamy.

Pamatujte na 20% textové pravidlo na fotografiích.
Pokud váš příspěvek obsahuje odkaz a odkaz
táhne na fotografii, která má příliš mnoho textu,
nebudete jej moci podporovat ani propagovat
boost-post
Síla návrhu je na Facebooku velmi silná – zejména u obrázků, které podněcují smysly a vášně
lidé

Na levé straně uvidíte v horním rohu sekci Publikum, kde najdete několik možností pro výběr publika, na které chcete s reklamou zacílit. Když jste tam, uvidíte tři běžné možnosti:

 • Lidé, které vyberete pomocí cílení
 • Lidé, kteří mají rádi vaši stránku
 • Lidé, kteří mají rádi vaši stránku a jejich přítele

Facebook ráda mění toto nastavení poměrně často a při otevření reklamního okna pro zvyšování příspěvků nemusíte mít stejná nastavení. Existuje však možnost vytvoření vlastního publika a výběru všech specifik tohoto publika.

Pod touto sekcí najdete sekci „rozpočet a doba trvání“, kde můžete také upravit, kolik utratíte za svou reklamu za den a kde můžete nastavit, jak dlouho bude reklama trvat nebo do jakého data. Nezapomeňte, že nebudete mít denní rozpočet a že do reklamy můžete vložit pouze celkový rozpočet.

Pokud však chcete vědět, kolik peněz denně utratíte, stačí vložit rozpočet a počet dní, po které se má reklama spustit, a rozdělit tyto dva. Na základě vaší cílové skupiny, jejich umístění a rozpočtu, který nastavíte, získáte odhad toho, kolik lidí váš příspěvek osloví..

Facebook CTA Buttons Popularity CTA Buttons
Popularita Procento lidí

procento popularity

Na pravé straně uvidíte, jak bude vaše reklama vypadat jak pro stolní, tak pro mobilní uživatele. Jemně vylaďte reklamu tak dlouho, jak je to možné, dokud si nejste jisti, že jste zasáhli toto sladké místo. Nezapomeňte, že váš příspěvek by neměl obsahovat mnoho textu, protože Facebook nemusí vaši reklamu schválit. Dlouhé řádky textu navíc většinou pro většinu lidí nefungují dobře a měli byste se jim vyhnout.

Až budete hotovi se všemi těmito věcmi, klikněte na tlačítko „zesílení“ v pravém dolním rohu a vaše reklama bude odeslána ke kontrole a dostaneme ji poměrně rychle, pokud bude vše v pořádku. Až bude vaše reklama schválena a váš příspěvek bude posílen, budete moci sledovat výsledky v reálném čase a zjistit, kolik lidí dosáhlo.

Pokud jste s reklamou na zvýšení příspěvku spokojeni a pomalu dochází, můžete kliknutím na tlačítko „přidat další rozpočet“ pokračovat v reklamě nebo oslovit ještě více lidí. Na konci vaší podpory můžete zkontrolovat všechny důležité metriky, jako je zásah příspěvku, interakce, kolik lidí kliklo na váš příspěvek, kolik sdílených lidí a ze kterých zemí se lidé, kterým se váš příspěvek líbil, pocházejí.

Přibližně 85% reklam na Facebooku je cíleno podle země místo konkrétního umístění. Pouze 45% z těchto reklam používá cílení na úroky
rozpočet a doba trvání
Ceny reklam na Facebooku se liší v závislosti na několika faktorech, včetně ročního období, země, na kterou cílíte, a dokonce i kvality reklamy

Expozice příspěvků přirozeně

První věc, kterou musíte udělat, je sdílet neustále. Sdílejte příspěvky každý den, dokonce dvakrát až třikrát denně, v různých obdobích. Chcete-li zlepšit zapojení, musíte sdílet příspěvky, které jsou zajímavé a relevantní pro vaši stránku a vaše fanoušky. Kromě toho byste se měli vždy ujistit, že vaše příspěvky na stránce znovu sdílíte s vaším profilem.

Pokud s vámi pracují zaměstnanci nebo spolupracovníci, měli by také znovu sdílet příspěvky ve svých profilech. Když celá organizace pracuje společně, vaše
marketing sociálních médií bude přirozeně růst.

Na Facebooku znamená více více, tj. Čím více lidí něco sdílí, tím větší je šance, že se těmto příspěvkům bude líbit více lidí. Čím více lidí má rád určitý příspěvek, tím větší viditelnost bude mít. Samozřejmě se ujistěte, že sdílíte příspěvky veřejně, aby je mohli vidět i lidé, kteří nejsou vašimi přáteli.

Navíc vkládejte poutavé miniatury a psejte popisy příspěvků, které lákají a přitahují pozornost. Jděte na kvantitu, ale nezapomeňte také co nejvíce pracovat na kvalitě vašich příspěvků.

propagační web

Propagace webových stránek

Není neobvyklé, že podniky propagují své webové stránky na sociálních médiích. To je jeden z nejlepších způsobů, jak zabezpečit mnoho návštěvníků a neustále rozvíjet vaše webové stránky.

Možná jste vynaložili velké úsilí na vytvoření svého webu, jeho návrh, optimalizaci a obohacení o blogové příspěvky, videa, produkty a možnosti plateb, ale pokud jste nebyli schopni přilákat žádné návštěvníky a donutit je dát jim své webové stránky šanci, tj. zjistit, jak je dobrý a jak cenný může být pro ně, pak to bylo všechno k ničemu.

Co sociální média postrádá, je přizpůsobení, ale má mnoho lidí, kteří jsou potenciální zákazníci. To je důvod, proč kombinace webové stránky a stránky Facebook, která s ní souvisí, může být tak účinným způsobem marketingu vaší firmy.

Propagace webových stránek prostřednictvím obchodní stránky Facebooku

Internet používá 49,5% světové populace, 22,8% používá Facebook

Chcete najít více lidí, kteří by se mohli zajímat o to, co vaše stránka nabízí, sdílet obsah, nakupovat své produkty nebo jednoduše zvýšit celkovou viditelnost své stránky. Pokud máte stránku na Facebooku, která zastupuje vaše podnikání nebo organizaci nějakého druhu, budete muset získat co nejvíce lajků, abyste se mohli udržet a zviditelnit vaši organizaci pro lidi..

U stránek na Facebooku je to, že pouze asi 30% lidí, kteří se vám na vaší stránce líbili a kteří se k odběru nepřihlásili, uvidí příspěvky, které sdílíte. Pokud má například vaše stránka 1 000 lajků, vaše příspěvky uvidí pouze asi 300 lidí, a proto jsou lajky velmi důležité, a proto je třeba jich získat hodně.


Používání reklam Facebooku pro hodnocení Líbí se


Dnes 85% značek na Facebooku propaguje své příspěvky – a podle historických údajů Socialbakers to bude jen růst..
propagační stránka

První věc, kterou musíte udělat, je přejít na stránku, kterou jste vytvořili. Stačí kliknout na svou stránku, která se nachází v levém rohu, kde můžete vidět všechny své skupiny a stránky. Jakmile jste na své stránce, měli byste vidět funkci „Získat více Líbí se“, která je umístěna nad titulní fotografií, a kliknout na ni.


Stránky Facebooku mají přes 30 milionů podniků

Ujistěte se, že jste přihlášeni jako administrátor této stránky, nebo že nemáte oprávnění k vytváření reklam. U některých stránek se toto tlačítko může nacházet na vaší stránce
na časové ose stránky, takže přejděte trochu dolů, dokud ji nenajdete. Až to zjistíte, uvidíte denní rozpočet označený v amerických dolarech a to je částka peněz, kterou každý den utratíte za svou reklamu, nikoli celková částka, takže si nezapomeňte toto zapamatovat.

Chcete-li získat jasný obrázek o čem to všechno je, začněte nejprve malými čísly, abyste zjistili, jak kampaň funguje a kolik z nich se vám líbí, a pak to udělejte znovu. Jakmile nastavíte rozpočet, hned pod ním najdete hrubý odhad toho, kolik se vám líbí vaše stránka za den.

Čím vyšší je váš denní rozpočet, tím více stránek se vám bude líbit za den. Nezapomeňte, že počet líbí se za den se může lišit a není přesný. Pod počtem označení Líbí se můžete zvolit dobu trvání reklamy. Můžete si vybrat mezi 7, 14 až 28 dny a pokud vám to nevyhovuje, je možné zvolit přesné datum, do kterého by se měla vaše reklama zobrazovat.

Nad sekcí „rozpočet a doba trvání“ se zobrazuje sekce zájmu, kde můžete zadat více zájmů, které lidé mají pro lepší cílení. Například, pokud prodáváte sportovní vybavení, bylo by normální psát sporty, běh nebo něco podobného. Tímto způsobem budete moci zacílit na ty správné lidi, kteří se o vaši stránku budou zajímat. To znamená, že při zobrazení reklamy pravděpodobně kliknou na vaši stránku.

Propagujte pouze svůj vlastní obsah. I když sdílíte dobrý tip z jiného webu, nezvyšujte jej, pokud odkazuje na někoho jiného. Proč platit za odesílání provozu na web někoho jiného?

Nad částí „zájmy“ si můžete vybrat místa, kde se bude vaše reklama zobrazovat. To je skvělá funkce, která vám umožní být konkrétní o vaší reklamě a získat ji
smysluplné líbí. Například, pokud máte místní firmu, měli byste se zaměřit pouze na oblasti, kde mohou být vaši potenciální zákazníci. Pokud však provozujete internetový obchod, měli byste se zaměřit na místa, kde je trh vyžadující vaše produkty.

Propagujte obsah, který vaše fanoušky dostane do vašeho seznamu e-mailů. To zahrnuje dárky, bezplatné webináře, bezplatné e-knihy a jakýkoli jiný typ freebie
vidí reklamy

Nad touto sekcí je sekce „věk“, kde můžete dále definovat své cílové publikum. Levý slot je minimální věk a ten pravý maximální věk pro vaše cílové publikum. A konečně nad oddílem „věk“ je část týkající se pohlaví, kterou si můžete vybrat, abyste lépe definovali, komu se vaše reklamy zobrazí.

Nad tím vidíte sekci „Reklamní kreativa“, ve které můžete upravit text a změnit velikost obrázku reklamy nebo vložit jiný obrázek. Můžete také změnit polohu obrázku, abyste vytvořili co nejlepší efekt. Kromě toho můžete také místo videa nahrát video a použít ho ve své reklamě.

Na pravé straně okna se zobrazí náhled vaší reklamy pro uživatele stolních počítačů i pro mobilní uživatele. Až budete s konečným výsledkem spokojeni, klikněte na „propagovat“ a reklama se začne zobrazovat.

Protože se zdá, že Facebook upřednostňuje videa v našich zpravodajských zdrojích (uživatelé Facebooku sledují každý den více než 100 milionů hodin videí na Facebooku), značky chápou, jak je důležité přijmout nativní videoreklamu na platformě, jako způsob použití interaktivního formátu vyprávět svůj příběh

Získání hodnocení Líbí se na stránce bez placení

Vytváření reklam za účelem získání většího počtu lajků je dobrá věc, ale měli byste se také naučit, jak to udělat, aniž byste utráceli peníze. Tímto „ručně“, tj. Pozváním lidí sami, můžete přilákat důležité fanoušky, kteří mají skutečný zájem o vaši stránku. Placené reklamy na Líbí se mi na stránce, nepřinášejí vždy mnoho skutečných fanoušků, kteří se na vaší stránce budou stále angažovat a komunikovat s vaší značkou.

První vhodnou možností je pozvat lidi přímo na požadovanou stránku. Můžete tak pozvat všechny své přátele, přestože počet lidí, které můžete pozvat, je denně omezen. Pokud máte ve svém profilu hodně přátel, je to dobrá příležitost okamžitě začít šířit slovo o vaší stránce. Nezapomeňte to udělat každý den pro co nejvíce lidí.

Když navíc na svou stránku něco zveřejníte, můžete kliknout na to, co se vám na daném příspěvku líbí a pozvat lidi, aby se vám vaše stránka líbila, i když nejsou vaši přátelé. Chcete-li získat hodnocení od lidí, kteří nejsou vašimi přáteli nebo se vám vaše stránka nelíbí, můžete zvýšit svůj příspěvek a poté je pozvat.

Na druhou stranu, pokud se někdo líbí vaší stránce, existuje šance, že její přátelé uvidí svou aktivitu a líbí se vám váš příspěvek. Při zveřejňování na své stránce se také ujistěte, že tyto příspěvky sdílíte také do svého profilu. Takto zlepšíte viditelnost a získáte šanci na větší expozici a budete moci pozvat více lidí, aby se vám vaše stránka líbila.

To je určitě pomalejší způsob, jak získat lajky, ale vždy budete mít smysluplné lajky. Je také dobré mít na své stránce vždy nějakou aktivitu a neustále se vystavovat potenciálním zákazníkům a následovníkům. Nejlepší možností je zkombinovat to s placenými metodami a vy si budete neustále budovat svou fanbázu.

Můžete využít nové funkce živého videa na Facebooku, kde můžete vy i ostatní zaměstnanci hovořit o nových příchodech do vašeho obchodu

Pomocí reklam Facebook získáte více návštěv na webu

První věc, kterou musíte mít, abyste mohli inzerovat svůj web, je samozřejmě dobře postavený web. Ujistěte se, že svou stránku aktualizujete pomocí odkazu na svůj web, abyste ji nemuseli dělat pokaždé, když inzerujete. Kromě toho můžete také získat organická kliknutí na vaši webovou adresu, takže je dobré mít ji tam.

Přejděte na svou stránku a přejděte trochu dolů. V levé dolní části obrazovky se zobrazí modrá karta „Grow Business“. Klikněte na tuto kartu a vyberte možnost „Získat více návštěvníků webu“ a zobrazí se okno pro vytvoření reklamy.

růst podnikání

Chcete-li propagovat produkt nebo aplikaci, vydávejte několik oznámení na Facebooku v různých časech dne a týdne

V sekci „Reklamní kreativa“ získáte nyní 4 věci, které si budete moci přizpůsobit:

URL: Toto je adresa vašeho webu a pokud ji máte již nastavenou, bude zde také automaticky nastavena. Pokud chcete jinou adresu, stačí ji změnit.

Text: Zde byste měli napsat přitažlivý text, který lidem vysvětlí, o čem váš web je a proč by ho měli navštívit.

Obrázky / videa: Pro svou reklamu si můžete vybrat odpovídající obrázek nebo video. Pokud se rozhodnete pro obrázek, získáte titulek o maximálním počtu 25 slov, který vám pomůže upoutat pozornost lidí, možnost nahrát obrázek, vybrat obrázek ze stránky a přesunout obrázek, který si vyberete, aby se perfektně hodil k reklamě.

Pokud zvolíte „video“, budete mít možnost nahrát video nebo vytvořit prezentaci, kterou můžete sledovat s odpovídající hudbou.

Zajistěte, aby byla vaše reklama přitažlivější a zajímavější, aby se lidé na ni dívali! Videoreklamy i grafické reklamy obsahují tlačítko výzvy k akci a vy budete mít spoustu možností na výběr: přihlaste se nyní, kniha, nyní, kontaktujte nás, stáhněte si, dozvědět se více, poslat zprávu, požádat o čas, viz menu, nakupovat Nyní se zaregistrujte a sledujte více.

Dobře navržený a promyšlený obrázek obálky by měl být součástí jakékoli efektivní strategie na Facebooku
přitažlivější-ad
Produkty, jako jsou dynamické reklamy, které inzerentům umožňují nahrát svůj katalog produktů na Facebook a poté zobrazovat relevantní cílené reklamy, se osvědčují pro obchodníky, kteří chtějí řídit aktivity s nižším trychtýřem, jako jsou nákupy

Další částí je část Publikum, kde znovu definujete pohlaví, věk a polohu lidí, na které bude vaše webová reklama zacílena. Zde si však budete moci vybrat obecné zájmy, jako je „hudba“, a přidat další zájmy, které budou cílit na lidi ještě lépe, například „house music“ nebo „techno music“..

techno-hudební-aud

Další část je část „rozpočet a doba trvání“, ve které můžete nastavit denní rozpočet, zobrazit odhadovanou částku kliknutí, která za den na vaši webovou reklamu získáte, a dobu, po kterou se bude vaše webová reklama zobrazovat. Stejně jako vždy se na pravé straně okna pro tvorbu reklamy zobrazí náhled reklamy.

Když publikujete příspěvky o svých produktech nebo provozujete kampaně – začleňte hashtagy. To zákazníkům pomáhá vidět vaše související příspěvky. Také je vybízí k použití hashtagů, když předvádějí váš produkt v příspěvku nebo se účastní vaší kampaně
techno-hudba

S propagací webových stránek však získáte i náhled zdroje Instagram, vzhledem k tomu, že se tyto reklamy budou zobrazovat také na Instagramu. Tuto sekci zkontrolujte, protože Instagram vyžaduje konkrétní obrázky a videa, pokud nesplníte požadavky, které zde nebudou zobrazeny, proto se ujistěte, že vaše reklamy jsou vhodné i pro Instagram.

Jakmile jste si jisti, že jste vše nastavili správným způsobem, zkontrolujte vše a poté klikněte na tlačítko „propagovat“ v pravém dolním rohu okna pro tvorbu reklamy a vytvořte reklamu..

Jak pasivně propagovat svůj web

Příjmy Facebooku po celém světě od roku 2009 do roku 2016 (v milionech amerických dolarů)
2016
26,885
2015
17,079
2014
11,492
2013
6,986
2012
4,279
2011
3,154
2010
1,868
2009
764

Nejprve byste se měli ujistit, že na svou stránku na Facebooku uvedete adresu svého webu v určené oblasti. Když někdo přijde na vaši stránku, musí jasně vidět adresu vašeho webu a mít možnost na ni kliknout a vidět, co tam můžete nabídnout.

Dalším krokem je sdílení webu na vaší stránce a jeho opětovné sdílení se všemi vašimi profily. Kromě toho uveďte adresu svého webu do všech příspěvků, které na své stránce sdílíte, a do veškerého přidaného obsahu. Pokud například přidáte fotky kabelek, které prodáváte prostřednictvím svého webu, je dobré mít v popisu i na fotografii odkaz na web..

Osoba může okamžitě kliknout na popis a přejít na web, zatímco ostatní mohou vidět vaši webovou adresu, když někdo sdílí vaše fotografie. Pokud na svém webu vytvoříte blog, je také dobré sdílet své budoucí příspěvky na Facebooku, aby lidé, kteří si chtějí přečíst více vašich příspěvků, navštívili váš web.

Jak sledovat reklamní kampaň

image-11

Pouhé vytvoření reklamy a nechat kampaň vyčerpat, nestačí, pokud jde o reklamu na Facebooku. Věřte mi, budete to dělat znovu a znovu a měli byste se ujistit, že to pokaždé uděláte lépe. Chcete-li to provést, musíte se spoléhat na správce reklam, abyste zjistili, jak vaše reklamy fungovaly, a zjistěte, kde jste udělali chyby a kde jste udělali dobře.

Přejděte do správce reklam a poté klikněte na kartu s názvem „Přehled účtu“. Zde se budete moci dozvědět mnoho o svých reklamních kampaních a získat cenné informace, které vám mohou v budoucnu pomoci vytvořit mnohem lepší reklamy. Existuje mnoho věcí, které můžete dělat a vidět v sekci Přehled účtu.

Facebook – Pátá nejcennější společnost na světě s tržní hodnotou vyšší než 321 miliard USD. Má téměř 13 000 zaměstnanců. Získal konkurenty jako Instgram, WhatsApp a Oculus
přehled účtu

Vyberte požadované metriky

Pro vaše metriky si můžete vybrat ze 4 sekcí a všechny je lze upravit a změnit podle toho, jaké jsou vaše potřeby. Stačí kliknout na symbol šipky směřující dolů a objeví se nové okno. Zde získáte zcela nové možnosti pro výběr metriky, kterou chcete zobrazit.

Facebook je ideální reklamní platforma pro malé podniky s malými rozpočty
metriky
Na Facebooku mají reklamy pro stolní počítače 8,1x vyšší míru prokliku a mobilní reklamy mají 9,1x vyšší míru prokliku než běžné webové reklamy

Porovnání výkonnosti vašich reklam v různých obdobích

Klikněte na tlačítko časového období, poté klikněte na sekci pro porovnání a zobrazí se kalendář, což vám umožní vybrat si různá data, která chcete porovnat. Takto se dozvíte více o tom, jak vaše kampaně fungovaly, a o jakých časových faktorech je ovlivnilo a jakým způsobem.

Analyzujte své kampaně pomocí grafů

Více než 70% obchodníků plánuje v příštím roce zvýšit využívání videoreklam

K analýze reklamních kampaní pomocí grafů byste měli použít různé metriky. Pokud je například reklamní kampaň určena pro stránky, existuje stránka, jako je sekce, která vám řekne, kolik lidí se vám během reklamy líbilo, protože jde o nejcennější metriku v tomto typu reklamy..

Můžete také najít geografické a demografické informace o publiku, které interagovalo s vaší reklamou, a zjistit, jaká mobilní zařízení používají ke konverzi nebo zobrazení vašich reklam. Jednoduše klikněte na sekci rozpisu a vyberte z možností „podle doručení“, „podle času“ nebo „podle akce“.

Díky těmto informacím budete mít hodně na rukou, takže buďte připraveni se dozvědět více a získat zkušenosti potřebné k rozpoznání trendů a zlepšení vašich budoucích reklamních kampaní.

Závěr

Gratulujeme! Nyní jste se naučili základy reklamy na Facebooku. Můžete také začít vytvářet svou marketingovou kampaň na Facebooku a sledovat, jak se kouzlo děje. Ujistěte se, že si pamatujete všechny věci, které jste se dnes naučili, a využijte je ve svůj prospěch.

I když tyto věci mohou být docela cenné, jsou to pouze základy reklamy na Facebooku – zde jen škrábáme povrch. Tak nezapomeňte se dozvědět více a pokuste se v budoucnu vylepšit své reklamní dovednosti. Až se dostanete na pokročilou úroveň, budete moci vytvářet úplné foukané marketingové kampaně na Facebooku. Hodně štěstí!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map