Jak změnit poskytovatele webhostingu

Úvod

vlajka

První webovou společností na světě byla společnost Concentric, později přejmenován na XO Communications


dort

první webový server byl zahájen 6. srpna 1991

Aby bylo možné vytvořit web a aby byl web přístupný online, musíte vybrat server, na kterém bude umístěn. Servery jsou poskytovány webhostingovými společnostmi a pokud jste se o tuto oblast začali zajímat v poslední době, bude pro vás užitečný následující průvodce.

Bude pro vás užitečné, pokud nejprve pochopíte, co web hosting ve skutečnosti je, proč je to důležité a co musíte hledat u svého poskytovatele hostingu. Pokud jste se s těmito detaily neobtěžovali, pak existuje šance, že nedostanete nejlepší nabídku ani nejlepší balíček..

Naštěstí to není konec světa; lidé neustále mění své webové hostitele z různých důvodů. Některé jsou prostě nespokojeny s rychlostí nebo kvalitou distribučních systémů obsahové sítě. Jiní najdou stejnou kvalitu služeb za nižší cenu nebo s výhodnějšími platebními podmínkami.

Pokud se ocitnete v této situaci, je na čase hledat lepší webhostingovou společnost. Přenos vašeho webu se však může zdát jako složitý úkol. Tato příručka vysvětlí terminologii, problémy a postupy pomocí pokynů krok za krokem, abyste mohli s jistotou postupovat kupředu.


zavaděč

Přenos webu na jiný server lze provést v pěti krocích.

Krok 1. Najděte nového webového hostitele

Než vyberete novou službu, udělejte si čas na průzkum webových hostitelů. Projděte si online recenze a zpětnou vazbu od zákazníků, podívejte se, jaké nabídky nabízejí další poskytovatelé hostingu, jejich cenové systémy, konfigurace serverů, CDN atd..

diagram koláč

Jakmile najdete vhodného nového poskytovatele, zvažte, že v budoucnu se můžete rozhodnout přejít také od této hostitelské služby. Z tohoto důvodu se doporučuje zaregistrovat vaši doménu poskytovateli třetí strany, protože tímto způsobem bude při každé změně webhostingu nedotčena vaše doména..

Náš doporučený poskytovatel hostingu, Bluehost, nabízí speciální nabídku pro naše návštěvníky, která zahrnuje ZDARMA doménové jméno. Pokud se vám jejich služby nelíbí, nabízejí 30denní záruku vrácení peněz.

Krok 2. Vyhledejte a stáhněte svůj web

Dalším krokem je zjistit, kde váš předchozí hostitel uložil váš web. Kromě toho může váš web používat více databází, takže byste měli zjistit, zda je možné získat také jejich záložní složky.

Jakmile najdete soubory, stáhněte si je na plochu, abyste byli připraveni dát je vašemu dalšímu poskytovateli hostingu.

Krok 3. Exportujte webovou databázi

Jak již bylo zmíněno, pokud váš web používá další databáze k účelům, jako je ukládání údajů o návštěvnících nebo správa formulářů, budete je muset získat a exportovat. Proces se může lišit v závislosti na databázi, takže je nejlepší tyto podrobnosti zpracovat u předchozího poskytovatele hostingu. Hostitelé běžně nabízejí phpMyAdmin jako nástroj pro zpracování exportu i importu databází webových stránek.

Pokud používáte cPanel (který jste pravděpodobně), export databáze není tak složitý úkol. Budete používat phpMyAdmin, který je nativní součástí každého cPanelu. Nenechte se odradit od podivných jmen, souborů a databází; i když tomu nerozumíte, měli byste být schopni celou věc udělat sami.

 1. Přejděte na https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin a přihlaste se k účtu Bluehost
 2. Najděte kartu „Databáze“ a otevřete ji
 3. Klepnutím na ikonu phpMyAdmin otevřete rozhraní
 4. Vyberte databázi
 5. Někde uprostřed nabídky najdete tlačítko „Export“. Klikněte na to.
 6. Vyberte možnost „Rychlý – zobrazit pouze minimální možnosti“. Abyste mohli používat vlastní možnosti, budete muset o MySQL vědět něco nebo dvě, takže toto vyberte pouze tehdy, pokud víte, co děláte. V opačném případě bude rychlá volba trik.
 7. Exportovat rychlé možnosti databáze

 8. Pokud již není zobrazen, vyberte jako exportovaný formát formát „SQL“.
 9. Export zahájíte kliknutím na tlačítko „Go“
 10. Na požádání zvolte, kam se má soubor uložit (na ploše nebo ve vlastní složce, kterou si budete pamatovat; tento soubor budete potřebovat později, takže jej neztrácejte)

To bylo rychlé, že? Vaše databáze je nyní připravena k importu do nového hostitele.

Krok 4. Nahrajte svůj web a importujte databázi

Stejně jako u exportu budete muset zjistit podrobnosti u svého hostitele. V případě, že jste exportovali svou databázi do SQL, pak přes phpMyAdmin, můžete použít MySQL k importu svého webu do nového hostovacího účtu. Není to opravdu tak složité, bez ohledu na použité nástroje a obvykle to poskytovatelé hostingu dělají sami.

Když používáte statický web (který lidé dnes obvykle používají pouze tehdy, když mají jednoduchou vstupní stránku, aby předvedli svou firmu), je nastavení nového hostitele stejně snadné jako nahrávání souborů. V jednom z předchozích kroků jsme vám řekli, že byste si měli stáhnout všechny soubory od předchozího hostitele. V tomto případě musíte tyto soubory nahrát do složky public_html na svém novém účtu Bluehost a budete hotovi..
Můžete si vybrat jednu ze dvou jednoduchých možností nahrání nových souborů.

Nahrajte pomocí Správce souborů

Pokud hledáte způsob, jak to udělat rychle a chcete se s tím vyrovnat, můžete použít Správce souborů Bluehost:

 1. Přihlaste se do svého Bluehost cPanel účet.
 2. Vyhledejte soubory a vyberte Správce souborů
 3. Dvojitým kliknutím na soubor public_html jej otevřete
 4. Přeneste všechny soubory, které jste dříve stáhli, do této složky

Nahrávání přes FTP

Správci souborů se obvykle používají k nahrávání nebo úpravám pouze jednoho ze souborů, pokud si z nějakého důvodu nemůžete dovolit nastavit FTP klienty. Toto například použijete, když potřebujete na svém webu něco změnit z veřejného počítače, který prostě nemohl čekat, až se dostanete domů.

Obvykle však doporučujeme použít FTP klienta. Můžete rychle nainstalovat FileZilla, která je bezplatným klientem a nejčastěji ji používají bloggerové z celého světa, a připojit se k serveru pomocí přihlašovacích údajů, které jste obdrželi po registraci nového hostitele. Budete potřebovat název serveru FTP, vaše uživatelské jméno a heslo.
Po přihlášení byste měli vidět malou část serveru obsahující všechny složky. Bude to vypadat jako složka v počítači, takže by nemělo být obtížné najít složku public_html.

Nyní jednoduše vyhledejte dříve stažené soubory a přetáhněte je do složky. V závislosti na velikosti souborů a rychlosti vašeho internetového připojení může trvat přenesení všeho několik minut. FileZilla vás bude informovat, jakmile bude vše hotové, takže můžete z prohlížeče přejít do své domény a zobrazit web zpět v akci.

Dynamický web

Dynamické weby používají databáze k ukládání tun informací, které jsou nezbytné pro normální fungování. Pokud používáte vlastní web nebo některý z populárních CMS, jako je WordPress, znamená to, že máte také databázi, což znamená, že ji musíte spolu se soubory přenést.

Stejně jako jste exportovali databázi, můžete ji importovat přes PhpMyAdmin:

 1. Otevřete v prohlížeči https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin a přihlaste se k účtu Bluehost.
 2. Najděte kartu „Databáze“ a otevřete ji
 3. Chcete-li otevřít rozhraní, vyberte ikonu phpMyAdmin
 4. Někde uprostřed nabídky najdete záložku / tlačítko „Import“.
 5. Možnost importu databáze

 6. Klikněte na tlačítko „Procházet“ a najděte databázi, kterou jste dříve exportovali. Ujistěte se, že ji nejprve rozbalíte, pokud je databáze na zip (měli byste mít připravený soubor .sql)
 7. Importovat databázi

 8. Klikněte na tlačítko „Go“ a počkejte několik minut

Pokud bylo vše v pořádku, měla by se zobrazit následující zpráva: „Import byl úspěšně dokončen, X dotazy byly provedeny.“

Používáte systém pro správu obsahu, jako je WordPress?

Pokud používáte systém pro správu obsahu, jako je WordPress, Blogger nebo Joomla, můžete pomocí nativních možností migrace vše mnohem usnadnit. Například, pokud jste migrace webu WordPress na nového hostitele, můžete dělat vše s jejich možnostmi importu a exportu, které vám umožní přenést celý web během několika kliknutí. Štastlivče!

použití

40,2% webových stránek světa jsou hostovány Poskytovatel se sídlem v USA

Krok 5. Otestujte svůj web

Po dokončení přenosu a importu databází můžete vyzkoušet svůj web. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je použít dočasnou adresu URL. To vám umožní přístup na vaše webové stránky, i když vaše doménové jméno neukazuje na nový server.

Chcete-li najít dočasnou adresu URL, přihlaste se do panelu pro správu účtu. Dále klikněte na „Technické údaje účtu“. Jakmile se nacházíte, měla by existovat sekce nazvaná Temp. URL a vedle ní se zobrazí vaše dočasná adresa URL. Musíte pouze navštívit tuto adresu URL a vyzkoušet si svůj web.

Dočasná adresa URL vypadá takto: http: // ipaddress / ~ username

Nahraďte „ipadresu“ IP adresou vašeho hostitele a uživatelské jméno by mělo být stejné jako přihlašování k účtu cPanel. Nezapomeňte na „~“ před tím.
Chcete-li najít IP adresu vašeho serveru, přihlaste se do svého cPanelu ještě jednou. Najděte kartu „Statistiky“ a klikněte na tlačítko „Rozbalit statistiky“, které odhalí další informace, včetně IP adresy vašeho sdíleného hostovacího účtu..

Nyní budete moci svůj web otestovat na dočasné adrese URL, když čekáte nebo dokud ne nastavit jmenné servery ukázat na vaši starou doménu.

Pokud váš web vypadá a funguje podle očekávání, pak skvělý! Buďte však připraveni na drobné vylepšení a změny, pokud je něco špatně.

Důležité věci k zapamatování

samolepky

Sdílet podle země

Bluehost a Hostmonster

Jakmile je celý proces přenosu dokončen a web jste vyzkoušeli, musíte k dokončení přechodu udělat řadu věcí. Nezapomeňte, že se jedná o nezbytné kroky k zajištění toho, aby vaši starší návštěvníci stále navštěvovali váš web, a abyste si byli jisti, že váš web funguje podle plánu. Začněme tedy.

Informujte uživatele, že přesouváte své webové stránky

Když přesunujete svůj web, prostoje by měly být co nejkratší. Je ideální, pokud si uživatelé sotva všimnou, že web nefunguje. Měli byste však upozornit několik dní dopředu, a to jak na svém webu, tak i na profilech sociálních sítí. Měli byste také vidět, že zpráva je viditelná během prostojů, takže vaši uživatelé budou vědět, že web bude včas zálohován..

Změňte DNS

Jedná se o drobný detail, který lze snadno přehlédnout. Jakmile přenesete svůj web, musíte přepnout záznam DNS na nový server, na kterém je registrován. Důvod, proč je to důležité, je, že záznam DNS je jako mapa nebo průvodce pokyny, který zajistí, že návštěvníci dorazí na správnou stránku. Pokud toto nezměníte, uživatelé budou přesměrováni na chybovou stránku. Musíte získat nového DNS od nového poskytovatele hostingu a nahradit starého.

Po zadání žádosti o přesunutí záznamů DNS by dokončení přepnutí mělo trvat několik hodin nebo v některých případech celý den. Jinými slovy, pokud si návštěvníci stěžují, že nemohou najít váš web, ujistěte se, že jste aktualizovali svůj nový DNS.

Sledujte provozuschopnost webu

Když je přidělen nový DNS, váš přenos je v podstatě dokončen. Budete chtít během příštích několika dnů pečlivě sledovat provozuschopnost svého serveru, abyste se ujistili, že vše funguje správně.

Je důležité, abyste neupustili svého strážce a abyste si všimli, že v případě problémů dojde co nejdříve. Sledování provozuschopnosti vašeho webu samozřejmě neznamená, že musíte navštívit svůj web každých 5 minut; to znamená, že budete muset k úkolu pomoci nástroje a aplikace.

Některé užitečné nástroje, na které se můžete spolehnout, jsou Pingdom, Uptime Robot a Monitor Us. Bez ohledu na zvolený nástroj je musíte kalibrovat, abyste mohli sledovat následující prvky: Ping, HTTP, DNS Server a TCP port.

Typy hostování

Hledejte chybějící odkazy a různé struktury webu

Jedna věc, kterou byste si měli být skutečně vědomi, když přepínáme servery, je možná ztráta nebo ztracení majetku, jako je grafika. Změna hostitelského prostředí může způsobit, že se to stane, a není pravděpodobné, že se zobrazí některé chyby 404 (nenalezeny). Jednoduše buďte na pozoru a sledujte své 404 protokoly, abyste viděli, zda existují nějaké nefunkční odkazy nebo nefunkční aktiva. Až je najdete, bude možná vyžadována rychlá oprava nebo výměna a je dobré jít.

Dalším způsobem řešení tohoto problému je přesměrování ze stránky 404 na jinou stránku, která již funguje. Toto není řešení problému, samozřejmě, je to prostě alternativa k zobrazení stránky 404.

Funguje to pro stránky i adresáře, takže uživatelé budou mít vždy k dispozici obsah, na který se mají podívat, spíše než chybu 404. Nakonec to můžete využít ve svůj prospěch a vytvořit přizpůsobenou 404 chybovou stránku, která může být zábavná nebo zábavná, například zobrazením vtipného obrázku nebo nabídky. Vaši návštěvníci tak nebudou mít námitky proti přistání na stránce.

Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci vyřešit nefunkční odkazy a 404 stránek. Chcete-li, aby fungovaly, musíte umístit kód do souboru .htaccess.
Zde je návod, jak můžete upravit .htaccess pomocí FTP (FileZilla)

 1. Otevřete FileZilla
 2. Přihlaste se k serveru
 3. Otevřete soubor public_html a zobrazte soubory svých webových stránek
 4. Vyberte .htaccess
 5. klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte možnost Zobrazit / upravit nebo ji stáhnout do počítače

Pokud na vašem serveru nemůžete najít soubor .htaccess, je pravděpodobné, že nikdo není, nebo je jednoduše skrytý. Pro začátečníky se ujistěte, že je vybrána možnost „Zobrazit skryté soubory (dotfiles)“, pokud jste se přihlásili do cPanel a pomocí Správce souborů nebo zda jste v horní nabídce FileZilla vybrali možnost „Vynutit zobrazení skrytých souborů“. Pokud soubor stále nemůžete najít, měli byste vytvořit nový ve své složce public_html kliknutím pravým tlačítkem a vytvořením nového souboru s názvem „.htaccess“.

Pak můžete použít kód:

 • Definujte stránku 404: ErrorDocument 404 /errorpage.html
 • Přesměrujte stránku na nové umístění: Přesměrujte 301 /old-page.html http://www.example.com/new-page.html
 • Přesměrovat celý adresář na nové umístění: redirectMatch 301 ^ / category /? $ Http://www.example.com/new-category/

Po provedení změn byste měli soubor uložit a nahrát zpět na server přepsáním starého souboru.

Přepínání e-mailů

Přepínání e-mailů je opět něco, co lidé často přehlíží. Po dokončení migrace na nového webového hostitele existují tři různé způsoby přenosu e-mailu.

 • Pokud je váš e-mail hostován u registrátora domény, můžete jej snadno přesunout. Vše, co musíte udělat, je změnit (@) záznam a přiřadit jej nové IP adrese hostitele, která se běžně nachází v zákaznickém portálu nového hostitele
 • Pokud jsou vaše e-mailové účty hostovány třetí stranou, musíte provést následující kroky. Ujistěte se, že vaše záznamy MX a další relevantní záznamy požadované poskytovatelem e-mailových služeb jsou aktualizovány v novém DNS. Vzhledem k tomu, že přesouváte své DNS k novému poskytovateli, je nezbytné tyto soubory také přesunout. Samozřejmě, pokud nepohybujete DNS, pak vše, co musíte udělat, je provést krok 1.
 • Pokud jsou vaše e-mailové účty hostovány u předchozího poskytovatele hostingu, můžete znovu vytvořit stávající e-mailový účet, jakmile přepnete na nového poskytovatele. Musíte také nakonfigurovat svého nového e-mailového agenta.
pískoviště

Většina poskytovatelů webhostingu slibuje 99,99% dostupnosti, ale 99,99% dostupnosti je již 10 minut prostoje týdně

cena

Mnoho plánů webhostingu má „skryté náklady“. Přestože lákají zákazníky pomocí systémů „garance vrácení peněz“, ale v případě, že jste nebyli spokojeni, společnosti poskytující webhosting se mohou vyhnout vrácení peněz nebo je jednoduše prodloužit.

webový server

Slib neomezeného webového prostoru a šířky pásma je podvod. Webhostingové společnosti prodávají své servery, zejména sdílený webhosting, což má za následek špatný výkon, delší prostoje serveru a pravidelné výpadky.

strom

Nejspolehlivější metoda, kterou používáme k určení spolehlivého poskytovatele hostingu

Fakta nelžou. Pokud byl konkrétní poskytovatel hostován již řadu let a jeho majitel je s hostitelskými službami zcela spokojen, skutečný hostitel poskytuje jasný důkaz, že hostitel, o kterém mluvíme, je ten správný.

Pokud potřebujete podrobnější vysvětlení, jak tento krok dokončit, podívejte se na toto průvodce.

Šance na poškození databáze

Nakonec se může stát, že dojde k poškození dat při přenosu. Není důvod k panice a existuje řada řešení tohoto problému, ale všichni závisí na samotné platformě. Protože nejběžnější platformou je WordPress, probereme některá možná řešení pro databázi této platformy.

Pokud je vaše databáze WordPress poškozená, můžete zkusit přenos znovu zkusit, ale musíte nejprve vypnout všechny pluginy. Pokud to funguje, při importu celého webu znovu zapněte pluginy. Bohužel to nebude proveditelné řešení, pokud nebudete mít přístup k ovládacímu panelu, takže možná budete muset vyzkoušet některé z následujících možností:

 • Znovu nahrajte databázi a zapište ji do staré.
 • Pokuste se zjistit přesné umístění chyby poškození a znovu nahrajte tento konkrétní soubor ze starého webu.
 • Otevřete soubor a ujistěte se, že směřuje na nový server.

Jak opravit poškozenou databázi WordPress

Export a import databáze někdy nebude tak hladký, jak jste chtěli. Ale než na to přijdete, můžete se pokusit opravit několik triků.

 1. Přihlaste se ke svému cPanelu
 2. Otevřete PhpMyAdmin
 3. Vyberte databázi z nabídky na levé straně
 4. Vyberte databázi pro opravu

 5. Jakmile vyberete databázi, měli byste zkontrolovat, zda máte správnou. Databáze WordPress obsahuje všechny tabulky označené značkou wp_
 6. Klepnutím na tlačítko „Zkontrolovat vše“ v dolní části obrazovky vyberte všechny tabulky z databáze
 7. Opravte databázi

 8. Vyberte možnost „Opravit tabulku“
 9. Opravit možnost databáze

To je vše, co můžete udělat zde. Po procesu opravy byste měli vidět zprávu potvrzující, že databáze byla úspěšně opravena. Pokud se vám stále nepodařilo opravit databázi, můžete zkusit ještě jednu věc, a to je úprava souboru wp-config.php..

 1. Otevřete FileZilla a přihlaste se k serveru FTP
 2. Vyhledejte soubor wp-config.php
 3. Konfigurace WP

 4. Stáhněte si ji do svého počítače
 5. Upravte soubor otevřením v textovém editoru
 6. Na konec souboru vložte toto: define („WP_ALLOW_REPAIR“, true);
 7. Definujte opravu WP Config

 8. Uložte upravený soubor wp-config.php a nahrajte jej zpět na server pomocí FileZilla a přepište soubor
 9. Otevřete prohlížeč a přejděte na adresu http://yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php
 10. Klikněte na tlačítko Opravit databázi

Po dokončení procesu opravy se zobrazí stavové zprávy o tabulkách v databázi, takže budete moci zjistit, zda došlo k poškození. Zobrazí se také následující zpráva: „Opravy dokončeny. Odstraňte prosím následující řádek z wp-config.php, abyste zabránili použití této stránky neoprávněnými uživateli.
define („WP_ALLOW_REPAIR“, true); “

Nezapomeňte se tedy vrátit do souboru, odstranit řádek, který jste přidali, a znovu jej uložit.

V případě, že žádný z těchto přístupů nefunguje, musíte najít někoho, kdo má zkušenosti s kódováním, aby zahájil proces opravy databáze WordPress..

Nechte tým podpory zpracovat převod na nového hostitele

Pokud si nejste jisti, jak provést celý přenos do nového hostitele sami, nebo prostě nemáte čas ztrácet takové technické aspekty, na které vám opravdu záleží, můžete vše nechat na zkušených rukou profesionálů v Bluehost.

Ano, za převod budete muset zaplatit. Ale v tom případě budete mít možnost se uvolnit, jít na procházku nebo namočit slunce na kůži, pokud budete mít to štěstí, že budete žít v blízkosti pláže, zatímco podpůrný tým udělá vše pro vás.

Bluehost pro vás může přesunout web na své servery a bude vás to stát $ 149. 99. Tato cena zahrnuje migraci až 5 webových stránek a 20 e-mailových účtů. Ano, tým podpory se postará o všechny soubory, databáze a vše, co je pro váš web nezbytné, aby vypadalo stejně jako na starém hostiteli.
Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, nezáleží na tom, kde jste web hostovali, ale mějte na paměti, že Bluehost v současné době nenabízí podporu migrace pro účty Reseller, VPS nebo Dedicated Server..

Jednou z velkých věcí na tom je, že nehrozí žádné riziko. Pokud jste připraveni zahájit migraci na Bluehost, jejich odborníci vědí, co dělají. I s ohledem na to pochopí, že váš web je pro vás důležitý, takže si vše zkontroluje a ujistí se, že je plně funkční, než na něj přijdete..

Pokud jste připraveni zahájit migraci na Bluehost, podívejte se na další podrobnosti tady.

Závěr

Přepnutí poskytovatele webhostingu není obrovským problémem. Existuje několik potenciálních problémů, ale nic, co nelze včas vyřešit.

Pokud nejste spokojeni s vaší webhostingovou službou, neváhejte najít jiného poskytovatele. Tato příručka vám pomůže s procesem s minimálními prostoji a nepříjemnostmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map