Jak začít s jídlem Blog

V roce 1997, když zahájili Jeff Lim a Bob Okumura Chowhound, foodblogging se oficiálně narodil!

Spuštění potravinářského blogu není obtížný úkol, ale na první pohled se může zdát skličující. Mnoho potravinových blogů je hostitelem lidí, kteří mohou být odborníky v kuchyni, ale jsou nováčky, pokud jde o technologii.


Pokud se mohou naučit, jak zahájit blog o potravinách, můžete také!

Vytvoření potravinového blogu je levné a proveditelné bez ohledu na to, jak jste starší nebo odkud jste na světě. V některých případech jsou náklady na spuštění potravinového blogu nižší než celková cena příslušných složek. Potravinové blogy v těchto dnech trendují, a proto mají potenciál vydělat stabilní příjem.

Food blogging poskytuje příležitosti pro zábavu, poznávání zajímavých lidí a zdokonalování kulinářských dovedností. Mnoho lidí se zajímá, jak se mohou stát úspěšnými blogery s potravinami. Tato příručka vysvětlí, jak si ji vyrobit na vlastní pěst.

Čtyři jednoduché kroky k zahájení potravin blog

 • Vyberte svůj systém pro správu obsahu (CMS)
 • Vyberte své doménové jméno
 • Nastavení účtu webhostingové služby
 • Tipy pro úspěšné jídlo blogů

Při spuštění blogu je snadné se odradit množstvím informací na internetu; samotné zjišťování technických detailů může být obtížné. Ale jsme tu, abychom věci zjednodušili. Pojďme se naučit, jak můžete začít s potravinovým blogem ASAP.

cms

Vyberte svůj systém správy obsahu

Práce s kódem vyžaduje velké množství technických znalostí. Nedělejte si s tím starosti, protože v dnešní době mohou potravinoví blogéři používat interaktivní vizuální rozhraní k vytváření, správě a přidávání obsahu do blogu, aniž by se museli starat o technické aspekty..

Systém pro správu obsahu vyhovuje těmto specifickým potřebám bloggerů. Umožňuje jim nahrávat, přesouvat, měnit velikost, kopírovat, vkládat a propojovat prvky svého blogu. I když existuje mnoho systémů pro správu obsahu, jako jsou Joomla, Blogger a Drupal, nejoblíbenější a široce přijímaný CMS je WordPress. Proto se v této příručce naučíme, jak zahájit blog o potravinách pomocí WordPress.

WordPress je celosvětově nejpoužívanější CMS. Podle informací zkompilovaných W3techs, WordPress má 59,9% podíl na trhu

Důvodem, proč byl v této příručce vybrán program WordPress, je to, že od roku 2009 je jednou z nejpopulárnějších platforem pro blogování na světě. Poskytuje možnosti pro neomezenou kreativitu a nabízí skvělou funkčnost. WordPress má vysoce přizpůsobitelnou platformu, která skvěle funguje s potravinovými blogy a může také pomoci vytvořit web. Vědět, jak kódovat a navrhovat, může být bonus, ale není nutné budovat potravinový blog.

Vyberte své doménové jméno

procenta webových stránek

Výběr názvu blogu vyžaduje pečlivé zvážení. Při pojmenování potravinového blogu je třeba vzít v úvahu různé podrobnosti. Například musí být jedinečný a musí odrážet styl a osobnost bloggera. Kromě toho musí poskytnout vodítko, o čem je celý web.

Zde je rychlý průvodce, jak mohou potravinoví blogerové doladit svůj výběr doménových jmen:

 • Drž to stručně. Cílové publikum si lépe pamatuje krátké, jednoduché a stručné adresy URL potravinového blogu.
 • Jedinečnost názvu domény hraje zásadní roli při jejím zapamatování. Název blogu musí vyniknout všem, i těm, kteří jej nikdy nenavštívili.
 • Viditelná silná vazba mezi názvem blogu a zakladatelem je nezbytná pro zachování konzistence zpráv. Čtenáři, diváci a obecenstvo obecně upřednostňují pocit opravdového spojení s osobnostmi, které provozují potravinářské blogy.

Doporučený nástroj:

Jedním z našich nejoblíbenějších hostitelů, kteří pracují nejlépe v doménách s potravinami, je Bluehost. Má možnost vytvořit novou doménu ZDARMA, použít existující i později vytvořit.

Nastavení účtu webhostingové služby

poskytovatel hostingu

Webový hostitel je služba, která udržuje webové stránky přístupné 24/7 na všech zařízeních. Jakmile je dokončeno doménové jméno, další fází spuštění potravinového blogu je najít nejlepší web pro hosting blogů a založit si s nimi účet.

Někteří lidé dávají přednost jednorázové dohodě pro doménu i hosting. Kombinace těchto dvou je doporučeným způsobem, jak získat to nejlepší z hostingové služby a zvýšit proveditelnost potravinových blogů.

First Site Guide má zvláštní zájem na určení nejlepších hostingových služeb a Bluehost je doporučená možnost získat doménová jména a hostingové služby.

Bluehost nabízí férové ​​řešení, které zahrnuje bezplatné doménové jméno a třicetidenní záruka vrácení peněz. Tato webhostingová společnost je WordPress.org známá jako „jedna z nejlepších a nejjasnějších v hostitelském světě“. Díky tomu je vynikající volbou pro všechny blogery s potravinami.

Bluehost je jedinou webhostingovou společností doporučeno WordPress

WordPress Bluehost

Registrace na webhostingové služby je přímý proces a podrobně jsme jej podrobně popsali pro Bluehost.

Poznámka: Ostatní služby webhostingu mohou mít mírně odlišný ovládací panel. Proces instalace však bude podobný.

Krok 1: Začínáme

Bluehost nabízí exkluzivní nabídku, která blogerům pomůže založit ty nejlepší blogy na vaření. Kliknutím na „Začínáme hned“ na domovské stránce Bluehost spusťte nastavení blogu.

Krok první

Krok 2: Přihlaste se k odběru správného plánu

Bluehost nabízí celou řadu možností blogování, ale začátečníci jsou lepší při výběru základního plánu. Až bude váš blog růst, můžete balíček upgradovat později.

Přestože základní plán má několik omezení, nabízí vše, co může nový blogger potřebovat, aby mohl začít dobře.

Další webhostingový plán dostupný na Bluehostu je Pro Plan, který je podobný plánu Plus, ale nabízí lepší výkon ve srovnání. Jedná se o pokročilý balíček vhodný pro zkušené blogery s potravinami.

krok dva

Krok 3: Vyberte svou doménu

Jak již bylo zmíněno dříve, pro úspěch blogu o potravinách je důležité vytvořit název pro svůj blog, který je kreativní a chytlavý. Název domény může udělat nebo přerušit kariéru bloggerů a Bluehost poskytuje vše, co potřebuje blogger k jídlu.

Kromě hostování vašeho webu Bluehost také slouží jako nástroj, který vám může pomoci při vytváření doménových jmen během registračního procesu. Před zadáním konečného názvu do daného pole vyzkoušejte různé kombinace a hrajte si s dostupnými možnostmi.

To vám může pomoci vybrat nejlepší blogové domény. V případě, že vybrané jméno není dostupné, Bluehost vám ukáže další seznam podobných doménových jmen, ze kterých si můžete vybrat. Vytvoření potravinového blogu se správným jménem se s takovými zařízeními zjednoduší.

krok tři

Krok 4: Zaregistrujte svou doménu

Nyní je čas zaregistrovat vybraný název domény pro blog. Seznamte se s tímto formulářem a ujistěte se, že máte všechny požadované informace okamžitě k dispozici, jakmile se rozhodnete jej vyplnit.

Zřízení účtu vyžaduje osobní, obchodní a fakturační údaje uživatele. Bluehost zaručuje bezpečnost a soukromí sdílených informací, takže můžete poskytovat bankovní informace, aniž byste se příliš obávali.

krok čtyři

Krok 5: Platba

Rozpočet je nedílnou součástí učení, jak začít s jídlem blog.

Dvanáctiměsíční balíček je nejlevnější možností pro nastavení blogu. Avšak pro potravinářské blogery, kteří hledají dlouhodobý závazek, jsou balíčky dvacet čtyři a třicet šest měsíců ekonomičtějšími možnostmi. Čím déle je balíček, tím nižší je cena měsíčně.

V tomto bodě není povinné vybírat funkce balíčku; blogger může prozatím ponechat pole prázdná a v případě potřeby nových funkcí pro svůj potravinový blog se vrátit na stránku později.

krok pět

Zaškrtněte políčko „Smluvní podmínky“ a vraťte se na domovskou stránku Bluehost. V pravém horním rohu je tlačítko pro přihlášení. Zadejte doménu nebo uživatelské jméno a heslo. Po přihlášení vyhledejte ikonu WordPress a klikněte na „rychlá instalace“. Pověření bude zasláno e-mailem krátce poté.

Krok 6: Nastavení hesla

Dalším krokem, jak začít s potravinovým blogem, je vytvoření silného hesla, které nebude snadno prolomeno. To může zabránit kybernetickým útokům a narušení soukromí.

Zabezpečené heslo je dlouhé nejméně jedenáct znaků a obsahuje symboly, čísla, velká a malá písmena. Po vytvoření hesla klikněte na „Podmínky a předpisy“ a poté na „Další“.

Krok šestý
Krok šestý

Krok 7: Přihlaste se

Po potvrzení hesla se na stránce zobrazí zpráva o úspěšném vytvoření hesla a tlačítko pro přihlášení. Klikněte na něj a zadejte uživatelské jméno nebo doménu a heslo pro přihlášení k účtu.

Krok sedm

Krok 8: Vyberte své téma

Po přihlášení do účtu se zobrazí stránka s více tématy potravinového blogu. Bluehost nabízí celou řadu výchozích témat WordPress, z nichž všechna mají vizuální přitažlivost blogu.

Tato témata lze vždy změnit později, takže zde přijaté rozhodnutí nemá trvalé účinky. Jeden může vždy vybrat jiné téma Adresář témat WordPress.org.

Krok osm

Krok 9: Zahájení stavby

Jakmile je téma vybráno, je čas začít budovat potravinový blog. Přihlaste se k ovládacímu panelu WordPress, klikněte na „Zahájit budování“ a pokračujte.

Krok devět

Krok 10: Nastavení webu

Po přihlášení do řídicího panelu WordPress se zobrazí uvítací stránka se dvěma možnostmi, z nichž si můžete vybrat: osobní a obchodní web.

Bude existovat i jiná možnost, která říká: „Nepotřebuji pomoc“ v případech, kdy není potřeba pomoc Bluehost, aby se blog o jídle.

Krok 10

Krok 11: Dostupné možnosti pro Bluehost pro vytváření stránek

V případě, že blogger potřebuje pomoc od hostingové služby, nabízí širokou škálu možností, které vám pomohou najít potřebné informace. Při prozkoumávání všech dostupných možností klikněte na „Bluehost“ v levém horním rohu navigační nabídky.

To povede na stránku plnou možností s různými kartami a různými nástroji k vytvoření potravinového blogu. Kliknutím na „Spustit“ vytvoříte web a otevře se stránka s požadavkem na název a popis webu. Nastavte název a popis pro návštěvníky.

Krok jedenáct
Krok jedenáct

Gratulujeme!

Blog WordPress je nastaven a je připraven k použití. Základy spuštění potravinového blogu byly pokryty a nyní je čas nastavit rozvržení, motiv a design potravinového blogu.

Tipy pro úspěšné jídlo blogů

blogovací tipy

Při spuštění blogu je třeba vzít v úvahu několik věcí. Zde je několik tipů, jak udělat blog s potravinami správným způsobem:

 • Naplánujte si blogy a udržujte stálý tok příspěvků. Ať už je to denně nebo týdně, ale ujistěte se, že máte předem stanovený obsahový plán, který budete dodržovat.
 • Nastavte tón, styl a hlas, který je pro blog jedinečný. Mělo by být přirozené, čitelné, stravitelné a především přátelské.
 • Při psaní receptury ponechejte název, odkaz na URL a název nebo nadpis stejný. Nepřidávejte do nich žádné další informace. Pomáhá čtenářům identifikovat obsah a vyhledávače jej řadí výše.
 • Důslednost je klíčová. Neměňte směry v obsahu. Například mnoho tvůrců obsahu často začíná „pokyny“, poté se přesune na „pokyny“ a později je změní na „metody“. Udržujte konzistentní strukturu tak, aby publikum nebylo zmatené. Může to ovlivnit hodnocení blogu
 • Vytvořte obsahový obrys a držte se ho. Rozdělte potravinový blog do sekcí podle témat v plánu. A zůstat relevantní pro příslušné problémy při blogování pro každou sekci. Například blog s recepty musí obsahovat obsah související s metodami vaření.
 • Ideální délka článku je tři sta až sedm set slov pro blog.
 • Doporučuje se používat plugin pro seznamy, aby poskytovaly lepší dojem a srozumitelnost – ať už jde o seznam složek v pečících blogech nebo kroky procesu.
 • Před nahráním fotografií je nezbytné soubory pojmenovat správně. Pokud existuje více fotografií pro zobrazení kroků nebo jednotlivých pokrmů, jejich názvy souborů by měly obsahovat krok, název jídla a konkrétní téma příspěvku.
 • Obrázek finálního produktu, o kterém se mluví nebo se o něm poučí, by měla být doporučená fotografie příspěvku.
 • Použití klíčových slov v hlavních značkách a prvních dvacet pět slov článku umožňuje čtenáři vědět, co se chystá přečíst.
 • Vyhněte se kopírování obsahu, receptů nebo obrázků z jiného potravinového blogu. Pokud se zdá, že konkrétní recept je přitažlivý, je lepší to vyzkoušet a namísto riskovat plagiátorství mu dát svůj twist.

Téma Nápady

Blok spisovatelů je mezi blogery příliš běžný a blogerky s jídlem se nijak neliší, mohou také projít tématy a diskutovat.

Motivace k blogování potravin

“Jídlo je moje vášeň”
88%
Udělat si jméno ve světě potravin
49%
Mít hlas, abych mohl říct, co chci říct
48%
Psaní je moje vášeň
44%
V naději, že z mého blogu udělá práci
41%

Ale nebojte se; přišli jsme s několika nápady, abychom zahájili tento tvůrčí proces. Vyzkoušejte následující:

 • Revidovat a remixovat recepty
 • Vyzkoušejte sezónní a regionální jídla
 • Recenze mezinárodní kuchyně
 • Recenze restaurací, produktů, kuchařek nebo trhů
 • Jak vybrat prvky slavnostního jídla
 • Kuchyňské tipy a triky
 • Kurzy vaření, kurzy a akreditace
 • Nové nabídky, slevy, kupóny a prodeje

Kromě textu může použití obrázků, videí a odkazů učinit obsah interaktivnějším, poutavějším a přitažlivějším.

Lákavé vizuální prvky

Poskytování živých obrazů jídla pomocí receptů a jiného obsahu je rozhodující pro udržení zájmu publika o blog. Čtenáři přitahují přitažlivé vizuální prvky, jako je fotografování jídla a jasné ilustrace.

Je vhodné pořídit slušné obrázky jídla i pro začátečníka v terénu, pokud se vezmou v úvahu následující rady:

57% Pinterest uživatelé interagují s obsahem souvisejícím s jídlem, kategorií obsahu č. 1 a jedná se o číslo jedna ze zdrojů přenosu doporučení pro potravinové blogy
 • Udržujte rovnoměrné osvětlení. Vyvarujte se zbytečných stínů, rozmazaných oblastí nebo ostrých kontrastů.
 • Vyčistěte desku stolu a vyhýbejte se přidávání dalších prvků na pozadí, protože by to mohlo odvrátit pozornost diváků od hlavního objektu.
 • Fotografování kroků je nezbytné, ale vyhněte se jejich přehánění. Například přidání dalšího vaječného žloutku do směšovače nemusí být zachyceno, ale celková fáze hnětení musí být zobrazena vizuálně..
 • Duševně zmapujte kroky, které je třeba vyfotografovat, a zapište je jako připomínku, abyste zabránili opakování pouze za účelem fotografování..
 • Pokuste se zachovat konzistenci vizuálního obrazu udržováním ohniskové vzdálenosti a osvětlení pro všechny záběry, pokud nejsou potřeba makro a mikro detaily jídla.
 • Udržujte úpravy minimální. Upravte úrovně a ořízněte rušivé objekty v obrazu.
 • Ideální rozlišení pro fotografie je 72 dpi. Splňuje požadavky webu a netrvá dlouho načíst.
 • Uložení ve formátu .jpg nebo .png funguje nejlépe, pokud jde o vykreslování online.

V případě, že je třeba fotografie po nahrání do blogu upravit, jsou k dispozici možnosti otočení, oříznutí, změna velikosti a přejmenování, které lze použít přímo z ovládacího panelu WordPress.

Příklady nejlepších potravinových blogů

Vytvoření vynikajícího potravinového blogu vyžaduje obětavost, praxi a čas.

Nejlepší blogy o potravinách

A pokud je potřeba nějaké aspirace a nasměrování, je toho hodně na internetu. Podívejte se na tyto populární potravinové blogy zaměřené na různé výklenky:

Vaření Melangery

podle Yelena

Vaření Melangery - Screenshot webových stránek

Nejlepší Veganské blogy

Existují také veganské blogy o vaření veganů, například:

Oh, září

podle Angela

Oh ona svítí - Screenshot webové stránky

Nejlepší vegetariánské blogy

Tam jsou vegetariánské blogy, které se zaměřují na vegetariánské jídlo. Dva z nejlepších blogy o vegetariánském jídle jsou:

Archana’s Kitchen

podle Archana

Archana's Kitchen - Screenshot webových stránek

Často kladené otázky

Zde se řeší běžné otázky, které většina lidí považuje za blogování potravin jako o kariéře.

Kolik stojí spuštění potravinového blogu?

Zpočátku nemusí být blog potravin drahý. Je lepší začít s WordPress místo utrácení tisíců dolarů na vlastní webové stránky.

Získejte hosting a doménu za pouhých 2,75 $ měsíčně, což je fantastický začátek vašeho blogu.

Instalace WordPress je zdarma, ačkoli je to užitečné investovat do prémiového tématu, které je výslovně určeno pro potravinářský blog. Šetří čas při přizpůsobování celého tématu. Existuje velká šance, že prémiové téma bude obsahovat prvky potřebné pro spuštění úspěšného blogu o potravinách.

O čem bych měl blogovat?

Nejlepší je blogovat o věcech, které máte rádi a znáte nejlépe. Ukazuje autentičnost a čtenáři mohou vnímat originalitu obsahu. Pravá reprezentace vaší osobnosti přitahuje správné publikum a udržuje je v jeho okolí.

Umožňuje potravinářskému bloggerovi předvádět své dovednosti a osobnost. Většina lidí miluje příběhy, vizuály, videa a jedinečné recepty.

Následující nápady na obsah mohou pomoci blogerům s jídlem přilákat masy.

 • Originální recepty
 • Recenze restaurací
 • Nutriční fakta
 • Celebrity jíst návyky
 • Zprávy o jídle a restauracích v konkrétním regionu
 • Inovativní tipy a techniky vaření

Vyhněte se kopírování nebo spřádání článků a receptů nalezených online. Lidé a vyhledávače mohou cítit, zda je obsah originální nebo ne, a to může vést k hrozným důsledkům.

Jak mohu propagovat svůj potravinový blog?

Propagace je postupný proces, který vyžaduje pečlivé plánování a strategii. Potravinový blogger se musí prostřednictvím průzkumu seznámit se svou nikou a podle toho změnit své marketingové úsilí. Existuje několik kanálů, které lze použít pro placené i ekologické propagace.

Například slovo z úst, reklamy na Facebooku, kanály YouTube, e-mailový marketing, zveřejňování hostů, vlivný marketing a optimalizace vyhledávacích strojů pro určitá klíčová slova. Před zahájením je nezbytné mít plán – jinak je to hazard.

Jak úspěšné jsou potravinářské blogy?

S vážným úsilím mohou potravinové blogy zapojit miliony uživatelů online a vydělat tisíce dolarů měsíčně.

Kromě Pinch of Yum existuje nespočet dalších úspěchů blogerů s jídlem, které dokazují, jak lukrativní je to. Dva dobré příklady úspěšných blogů jsou Rozpočet bajtů a Smitten Kitchen – a to nejsou ani ty nejlepší.

Jak dostávají potravinoví blogeri placené?

Existuje mnoho způsobů, jak může bloger s jídlem vydělávat peníze. Některé z nich jsou uvedeny níže.

 • Připojte se k reklamním sítím – Umožňují vlastníkům webových stránek zobrazovat cílené reklamy svým čtenářům. Čím více zobrazení získá příspěvek, tím více peněz vydělává.
 • Prodejte reklamní prostor – Potravinové blogy mají na svých stránkách dostatek prostoru pro reklamy. Prodej nebo pronájem těchto prostor obchodníkům může být ziskový.
 • Sponzorovaný obsah nebo příspěvky hostů – Lidé, společnosti nebo značky by se mohli chtít dostat do potravinářského blogu, jakmile to bude následovat. V těchto případech platí blogerovi, aby zveřejnil svůj obsah na blogu.
 • Přidružené programy – Blogger doporučuje prostřednictvím blogu produkt nebo službu a získává provizi za každý prodej prostřednictvím něj.
 • Prodejte kuchařku nebo elektronickou knihu – Populární, zkušený nebo zkušený bloger s potravinami se může stát autorem a prodávat svou práci prostřednictvím svého blogu.
 • Nabídka členských programů – Blogger může přímo zpoplatňovat přístup k jejich obsahu na základě předplatného.
 • Jídlo fotografie – Kvalifikovaní fotografové potravin mohou získávat prodejními právy na své fotografie.

Investujte trochu času a zkušeností do objevování nových způsobů vydělávání prostřednictvím svého blogu. Je možné najít nové způsoby, jak vydělat peníze jedinečné pro konkrétní blog.

Kolik peněz můžete vydělat s potravinovým blogem?

Potravinové blogování lze přijmout jako koníček nebo práci na plný úvazek. Výsledky závisí na množství času, zdrojů a dovedností, které má bloger s potravinami. Čím více musí investovat, tím vyšší je návratnost investice.

Vydělávat několik tisíc dolarů za měsíc není problém pro populární potravinářské blogy. Huffington Post nahlášeno že duo za „Pinch of Yum“ – Lindsay a Bjork Ostrom – vydělalo v roce 2016 802 144,55 $.

Ne každý potravinový blog však tolik vydělává. Například stejné duo Pinch of Yum vydělalo v prvním měsíci pouhých 20 $. Proto je velmi důležité mít na paměti, že prvních několik měsíců blogování bude bojem do kopce.

Potravinářská rašelina má potenciál vydělat stovky dolarů měsíčně po roce konzistentního a kvalitního blogování.

Užitečné zdroje

 • Naučte se, jak používat WordPress (s video tutoriály)
 • Jak psát a vytvářet skvělý obsah blogu
 • Jak propagovat svůj blog a jeho obsah
 • Jak vydělat peníze z vašeho blogu
 • Food Bloggers Rozhovor

Závěr

Nyní, když jsou jasné, jak začít blog o potravinách, je čas začít blogovat. Připravte si obsah, získejte sociální sítě a buďte virové – to je vše, abyste mohli začít získávat větší provoz a zpeněžit potravinový blog.

Dosažení úspěchu ve světě blogů o potravinách může zvýšit důvěru každého. Je obohacujícím zážitkem interakce s dalšími potravinářskými blogery, objevování nových triků a vyzkoušení receptů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map