Jak začít blog životního stylu

Životní styl Blog


Mnoho lidí začíná blogy o životním stylu. Jsou nesmírně populární a super je, že na blog životního stylu můžete psát téměř cokoli.

Na rozdíl od mnoha jiných výklenků, které jsou docela specifické, životní styl je něco, co může lidi zmást velmi často. Když například řeknete, že jste právě začali s jídlem nebo módním blogem, lidé mohou rychle spojit kousky a vizualizovat celý web. Je zřejmé, že píšete o kuchyni a receptech, nebo v jiném případě si dokážete představit příspěvky o oblečení a oblečení. Ale blog o životním stylu je něco mnohem víc.

5 z nejvíce vyhledávaných témat blogu podle SEMRush
Statistický

Blog o životním stylu může zahrnovat mnohem více témat a vy jste jediná osoba, která rozhodne o čem psát. Protože publikujete svůj život publiku, je mnohem snazší vytvořit jedinečný blog. I když se věnujete populárnímu tématu, je pravděpodobné, že nebudete zveřejňovat další vágní recenzi zařízení nebo tutoriálu o něčem, co bylo mnohokrát pokryto. Je to váš život a vaše vyprávění, a to je něco, co lidé milují. Blog o životním stylu vám umožňuje psát o každém tématu, které máte na mysli, a můžete to udělat svým vlastním způsobem.

To je jeden z důvodů, proč založit blog. To vám dává příležitost psát o vašich životních zážitcích a skutečně si užívat toho, co děláte. A pokud to začnete správným způsobem, máte větší šanci na to vydělat nějaké peníze navíc nebo možná dokonce přeměnit jednoduchý blog na stroj na vydělávání peněz, který by mohl váš život změnit.

Zahájení blogu o životním stylu

Život blog

Spuštění blogu není tak těžké, pokud provedete všechny kroky, které se chystáme reprezentovat. Pokud jste se již rozhodli vyzkoušet, doufáme, že jste také prošli několika populárními blogy o životním stylu, které by vám mohly poskytnout správné nápady. Přesto je třeba se postarat o některé věci.

Životní styl je široké téma. Pokrývá vše, co se v životě děje, takže je to skoro všechno, na co si vzpomenete. Výběr správného výklenku je zásadní, protože v opačném případě se můžete pokusit vše pokrýt. I když to může znít jako dobrý nápad psát cokoli o všem, měli byste se zastavit a přemýšlet o věcech, které máte nejraději. Zaměřte se pouze na ty aspekty života, které si opravdu užíváte a milujete. Zahrňte také věci, o kterých víte, a rychle budete moci izolovat několik kategorií, z nichž bude váš blog tvořit.

Máte rádi cestování? Možná jste odborník na domácí výzdobu? Nebo milujete mluvit o vztazích? To jsou jen některé z příkladů, na které se můžete zaměřit. A velkou částí blogu o životním stylu je to, že můžete spojit všechny různé kategorie do jednoho blogu, který vám umožní vyjádřit vaši lásku a ukázat odborné znalosti.

Vyberte si svou blogovací platformu

Jaké jsou nejlepší platformy pro blogování?

100 nejlepších blogů podle platformy

Platformy pro blogování

Internet je obrovský a všechny tyto miliardy webových stránek a blogů zjevně nejsou založeny na stejných technologiích. Jak tedy vyberete nejlepší blogovací platformu pro svůj životní styl blogu? Některé platformy jsou zdarma. Někteří se mohou zdát ideální pro začátečníky, ale přesto k tomu nejsou nic podobného. Naštěstí existuje blogovací platforma, která vám poskytuje všechny možnosti. Ten, který umožní začátečníkům i profesionálům soustředit se na blogování namísto všech technických aspektů a řešení problémů. Mluvíme o WordPress.

Jak již možná víte, existují dvě verze WordPress. Hovoříme však o hostovaném WordPress, který je zdarma, ale stále vám dává možnost mít plnou kontrolu nad svým blogem, který můžete rozšířit, jak si přejete..

Pokud v budoucnu plánujete na svém blogu myslet vážně, je důležité začít správným směrem. Vyberte si WordPress s vlastním hostitelem, dopřejte si dobrou hostingovou společnost (více o tom v následujících řádcích), najděte dobré téma a užitečné pluginy.

Už jste mysleli na své doménové jméno?

Zvažte doménu jako adresu vašeho blogu. Stejně jako váš domov přichází označen názvem ulice a číslem, které váš pošťák rozpozná, aby nasměroval vaše objednávky eBay na správné místo, váš blog potřebuje něco podobného. Kam byste směřovali návštěvníky, kdybyste neměli jedinečnou adresu?

Určitě bude nějakou dobu trvat, než přijde s nezapomenutelným jménem domény, které se vy i vaši návštěvníci zamilují a které je ještě možné zakoupit. Název by měl být pevně spojen s názvem vašeho blogu. Musíte najít správné rozšíření a dodržovat některá další nepsaná pravidla pro výběr názvu domény.

Jak dostat svůj blog online

Bluehost

Bluehost hostuje 1,5 milionu domén a téměř 2% všech doménových jmen používán na celém internetu.

My v FirstSiteGuide jsme měli svůj podíl času s mnoha webhostingovými společnostmi. Mnohé z nich jsme dokonce zkontrolovali a vzájemně jsme je srovnali. Po tolika hodinách strávených hostingovými společnostmi důrazně doporučujeme Bluehost. Tato prvotřídní hostingová společnost dokonce společnost WordPress.org doporučuje jako jeden z nejlepších, který si můžete vybrat pro svůj blog podporovaný WordPress.

WP org

hodiny
řádek

Krok 1 – Získejte obchod

Kliknutím na tento odkaz získáte v Bluehostingu stejný prémiový hosting za méně peněz. Abyste se ujistili, že je vše v pořádku, měli byste místo obvyklých 7,99 $ měsíčně vidět cenu 2,75 $. Kliknutím na tlačítko „Začínáme nyní“ přejděte k dalšímu kroku.

Krok 1

jídlo

Krok dva – cenové plány

Ačkoli předchozí obrazovka ukázala nejdostupnější plán, tato dohoda vám umožňuje vybrat některý z plánů společnosti Bluehost s nižšími cenami.

Základní plán je omezen na jeden web a 50 GB webového prostoru, ale stále vám poskytne vše, co potřebujete, abyste mohli začít. Bude to víc než dost, abyste se dostali do vod blogů, a můžete strávit měsíce blogováním o životním stylu, aniž byste cítili, že něco chybí. Ale když vyrůstáte ze základního plánu, je snadné upgradovat, takže se vás v tuto chvíli nemusíte bát.

Plány Plus a Pro vám umožní rozšířit váš blog a posílit váš koníček a proměnit jej v seriózní firmu. To je dobré vědět, takže když se rozhodnete, že je čas na blogu myslet ještě vážněji, nemusíte se starat o nalezení jiné hostitelské společnosti..

Krok 2

činky

Krok tři – doménové jméno

Bluehost vám dává bezplatná doména. Nyní je čas vybrat si jeden pro blog. Toto je důležitá část, proto ji neberte za samozřejmost. Jakmile budete připraveni, pečlivě zadejte název domény, dvakrát jej zkontrolujte a klikněte na „Další“.

Krok 3

šaty

Krok čtyři – informace o účtu

Vaše doménové jméno bylo přijato, gratuluji! Nyní je čas vyplnit některé osobní údaje. Pečlivě si o sobě pište všechny podrobnosti a nebojte se – Bluehost to bere velmi vážně a udržuje všechny informace soukromé a bezpečné.

Krok 4

kůň

Krok pět – informace o balíčku

Výběrem plánu účtu můžete snížit cenu měsíčních nákladů na hostování. Protože jste již vybrali základní plán, nemusíte se obávat možností. Všechno bude stejné, kromě ceny. Standardní 12měsíční plán vás bude stát 4,45 $ měsíčně, ale pokud se rozhodnete platit za 36 měsíců, budete platit pouze 2,75 $ měsíčně! Nezapomeňte, že svůj web hostujete celý měsíc za cenu šálku kávy!

Pečlivě zkontrolujte další informace a v případě potřeby vyberte některou z dalších možností. Pokud si nejste jisti, co si v tuto chvíli vybrat, můžete to přeskočit, protože se vždy můžete vrátit ke svému účtu Bluehost a provést změny. Ve spodní části zadejte své platební údaje a zaškrtněte políčko „Podmínky a předpisy“. Zkontrolujte, zda jsou všechny informace správné, a klikněte na tlačítko „Odeslat“.

Krok 5

lístek

Krok šest – Přihlásit se

Než se budete moci přihlásit ke svému účtu, bude Bluehost potřebovat, abyste si vytvořili heslo. Je velmi důležité pochopit, že účet obsahuje vše, co souvisí s vaším webem, včetně platebních údajů, proto se ujistěte, že používáte silná hesla a zabezpečte je. Klikněte na tlačítko „Vytvořit heslo“. Vyberte si heslo nebo nechte Bluehost doporučit silné, přečtěte si a souhlaste se zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami a klikněte na „Další“.

Krok 6
Krok 6
Krok 6

Nyní je čas se přihlásit ke svému novému účtu. Klikněte na tlačítko „přihlásit se“ nebo se vraťte na domovskou stránku Bluehost. Tlačítko přihlášení by se mělo zobrazit v nabídce umístěné v horní části stránky. Klikněte na tlačítko a vyplňte své doménové jméno nebo uživatelské jméno a heslo.

masky

Krok sedm – Nainstalujte WordPress

Vyhledejte ikonu WordPress a vyberte možnost rychlé instalace. Systém nyní provede vše automaticky. Můžete zapomenout na ruční instalaci WordPress nebo se obávat, jak vytvořit databáze a nepořádek se soubory. Okamžitě byste měli obdržet uživatelské jméno a heslo, které vám umožní přihlásit se do blogu WordPress.

jídlo

Krok osm – Výběr motivu

Po instalaci WordPress do nového účtu byste měli vybrat motiv, abyste mohli dokončit nastavení blogu. Navrhujeme, abyste si jen vybrali jeden ze seznamu, protože budete muset strávit nějaký čas navíc tím, že vyberete pro svůj blog nejlepší téma WordPress. Nebojte se, bez ohledu na to, jaké téma vyberete v tomto okamžiku, vždy si můžete vybrat jiné WordPress Theme Directory.

Krok 8

Jakmile vyberete motiv, stačí kliknout na tlačítko „Zahájit budování“, které vám umožní přístup k hlavnímu panelu.

Krok 8

rezervovat

Krok devět

Pokud je toto váš první web WordPress, Bluehost je připraven vám pomoci. Postupujte podle výukového programu na obrazovce, který vás provede jednoduchým procesem nastavení. Pokud víte, co děláte a víte, jak se pohybovat v hlavním panelu WordPress, klikněte na tlačítko „Nepotřebuji pomoc“ a budete moci pracovat sami. Pokud se vydáte tímto způsobem, nezapomeňte si přečíst našeho úplného průvodce, který vám pomůže naučit se základy WordPress.

Krok 9

lůžko

Krok 10

Na rozdíl od běžných instalací WordPress, Bluehost připravil různé nástroje, které vám mohou pomoci s vaším blogem. V levém horním rohu najdete položku nabídky Bluehost, která obsahuje různé možnosti.

Krok 10

Než bude váš nový blog o životním stylu připraven pro veřejnost, budete muset přidat název a popis webu. Toto je nedílná součást webu, ale vždy se můžete vrátit k obecnému nastavení WordPress a změnit to. Takže, i když se musíte starat o to, co zde napsat, nedělejte si hlavu o zeď, protože změny jsou pouhým jediným kliknutím.

Krok 10

Doporučená literatura: Naučte se používat WordPress

Jak zacházet s obsahem

Raketa

Blog je jen jedna platforma, na které budou bloggerové životního stylu používat k distribuci obsahu. Blogy pro životní styl často používají další média, jako jsou videa, podcasty a sociální média, k odesílání a propagaci svých zpráv a obsahu.

Pokud zveřejníte pouze dva blogové příspěvky týdně, do konce prvního roku budete mít sto. Dostanete se tak daleko za hranici 54 příspěvků na blogu a měli byste začít získávat alespoň o 30% větší provoz.

Po nastavení blogu začíná skutečné dobrodružství. Nyní je čas začít dodávat vzrušující obsah veřejnosti. Bez ohledu na to, jak krásný váš blog vypadá, lidé se na něj nebudou držet, pokud neprokáže určitou hodnotu.

Zpracování obsahu je bohužel něčím, co vás krok za krokem nemůžeme provést. Každý blog a každý blogger jsou jiné. Zatímco dlouhé příběhy budou fungovat pro jednoho bloggera, jiný přitáhne čtenáře jen krátkými oznámeními. Zatímco jeden bloger životního stylu může vydělávat měsíční výplaty zveřejňováním obrázků, jiný se učí, jak komunikovat s lidmi prostřednictvím videí.

Můžeme vám to říct držte se toho, co se vám líbí a víte. Pokud jste dobří se slovy a láskou k vyprávění příběhů, zaměřte se na to. Dříve nebo později si to lidé uvědomí. Pokud se ale místo toho zaměříte na obrázky (které nemusí být vaše věc), nakonec uděláte něco, co se vám nelíbí – a to si návštěvníci všimnou.

Bez dalšího uvážení začněte prvním příspěvkem a nezapomeňte, že blogování není měsíční projekt. Než začnete přitahovat návštěvníky a komunikovat s nimi, může to trvat měsíce.

Doporučená četba: Jak psát a vytvářet skvělý obsah blogu

Jak získat své první návštěvníky?

Pokud si chcete blog ponechat jen pro sebe, měli byste místo toho začít osobní deník. Blog by měl být něco, co by ostatní lidé rádi četli. Jak ale získáte ty první návštěvníky?

Existuje tolik způsobů, jak přimět lidi ke kontrole nového blogu. Lidé tomu věnují celou svou kariéru, takže nemůžeme pokrýt všechny techniky v jediném malém odstavci. Můžete odesílat e-maily, připojovat se k fórům nebo skupinám a spojovat se s lidmi, přidávat odkazy na vaše e-mailové podpisy, používat různé služby nebo inzerovat na jiných webech. Udělejte si tedy čas a začněte menšími kroky.

Doporučená četba: Jak propagovat svůj blog a jeho obsah

FAQ

Život blog

Kolik stojí zahájení blogu o životním stylu?

Jak jsme již dříve zdůraznili, blog o životním stylu nemusí být drahý. Alespoň když děláte první kroky. Místo utrácení tisíců na vlastním webu můžete začít s WordPress a vybrat si pěkné téma. Pokud zvolíte Bluehost, hosting a doména vás bude stát jen 2,75 $ měsíčně, a stále získáte všechny možnosti a funkce, které potřebujete. WordPress je zdarma a Bluehost ho automaticky nainstaluje.

O čem bych měl blogovat?

Protože máte zájem o zahájení blogu o životním stylu, měli byste najít několik částí svého života, které vás baví. Pokud víte něco o tématu, je to pravděpodobně pro vás. Abychom vám pomohli, zde je několik věcí, které byste mohli zvážit:

Blogování výklenky, které vydělávají nejvíce peněz
Výklenky

 • Pište o svých cestách
 • Popište své každodenní rutiny
 • Napište o svých schopnostech vaření
 • Nahrajte obrázky a videa od stran, které organizujete
 • Dejte rady ohledně vztahů nebo mateřství
 • Zahrňte lidi do diskuse o něčem, co čtete ve zprávách

Nezáleží na tom, o čem se rozhodnete blogovat, pamatujte, že se jedná o blog o životním stylu, a proto byste se měli cítit pohodlně. Nechoďte na témata, která se vám nelíbí jednoduše proto, že vám někdo řekl, že lidé budou lépe reagovat na konkrétní věci.

Jak jsou bloggerům životního stylu zaplaceny?

Samozřejmě to bude nějakou dobu trvat, než začnete vydělávat peníze. Než získáte první výplatu ze svého blogu, měli byste se zaměřit na samotný blog a přilákat publikum. Abychom pochopili, jaké jsou možnosti, zde je několik způsobů, jak vydělávat peníze blogem o životním stylu:

Příjmy z blogů z affiliate marketingu

% Amazonských účtů z přidružených příjmů Niche

affiliate-stat

 • Reklamní sítě – můžete se připojit k jedné z populárních reklamních sítí (např Google AdSense, Media.net nebo BuySellAds), které vám umožní zobrazovat cílené reklamy. Čím populárnější je blog, tím více peněz můžete vydělat.
 • Přímý prodej reklamního prostoru – blogger pro životní styl může zobrazovat reklamy na postranních lištách, v článcích nebo kdekoli na webu. Tyto reklamní prostory můžete prodat přímo inzerentovi.
 • Sponzorované příspěvky – můžete přijímat sponzorované příspěvky. Pokud vytvoříte dobrý blog, lidé budou chtít zaplatit za to, aby se na vašich stránkách objevili.
 • Přidružené programy – produkt můžete doporučit prostřednictvím svého blogu. Pokud zákazník provede nákup, dostanete provizi.
 • Prodejte svou vlastní ebook – můžete napsat knihu nebo ebook a prodat ji.
 • Spusťte členské weby – pokud můžete nabídnout něco jedinečného, ​​lidé možná budou chtít platit měsíční poplatky za jedinečný obsah.
 • Prodávejte své jídlo – pokud jste dobrým fotografem, můžete prodat práva na své snímky.

Kolik peněz můžete vydělat pomocí blogu o životním stylu?

mixér

Blogy životního stylu jsou obvykle náročné na obrázky a poskytují čtenáři více vizuálního zážitku

Stejně jako u každého jiného blogu, může to skončit jako koníček a něco, o čem pracujete o víkendech. Může se však také ukázat jako stroj na vydělávání peněz, který nahradí vaši běžnou práci 9–5.

Populární blog může bez problémů vydělat několik tisíc dolarů měsíčně. Například, Huffington Post nahlášeno že duo za blogem Pinch of Yum Lindsay a Bjork Ostrom vydělalo během 12 měsíců (od prosince 2015 do listopadu 2016) 802 144,55 USD. Je zřejmé, že mnoho blogů o životním stylu nebude schopno vydělat tolik. Abychom pochopili, jak to chodí, stejný pár z příkladu vydělal za první měsíc jen 20 dolarů.

Je proto důležité skončit jen proto, že jste v prvních měsících blogování nevydělali miliony. Ale pokud jste dobří a tvrdě pracujete, můžete začít vydělávat stovky dolarů měsíčně po prvním roce blogování.

Nejlepší blogy životního stylu, které je třeba sledovat

rám

Pokud si stále nejste stoprocentně jisti, jak by měl vypadat blog o životním stylu, ukážeme vám několik příkladů. Následující lidé dokázali vytvořit úspěšné blogy, které denně přitahují věrné čtenáře. Ano, tito lidé s tím dokonce vydělávají peníze.

Šálek Jo

cup-of-jo

Fotoaparát

Zahrňte vysoce kvalitní fotografie a vizuální prvky. Čtenáři přitahují blogy, které mají krásné fotografie a vizuály. K pořizování fotografií, které se vztahují k vašim příspěvkům, použijte dobrý digitální fotoaparát

Tento úžasný blog napsal Joanna Goddard z New Yorku. Po úspěšné kariéře v různých populárních časopisech se Joanna rozhodla založit svůj vlastní blog. Ačkoli to začalo jako víkendový koníček, Šálek Jo rychle se stala velmi populární, kde Joanna nyní píše o stylu, jídle, designu, cestování, vztazích a mateřství. Blog je vynikajícím příkladem toho, jak by měl vypadat blog o životním stylu, nebojte se poučit se ze zkušeností Joanna.

Wit & Delight

vtipné potěšení

Kate Arends se rozhodla založit svůj vlastní blog v roce 2008, kdy ještě pracovala jako grafik. Její láska k drahým a nádherným věcem ji přiměla přemýšlet o životě. Tehdy se rozhodla začít Wit & Delight jako médium, které jí umožnilo vyjádřit se. Blog se rychle stal úspěšným a nyní počítá s více než 3 miliony jedinečných sledovatelů a několika lidí, kteří na něm denně pracují.

Košíčky a kašmír

cupcakes-cashmere

Emily Schuman je další úspěšná žena, která začala blog jako jednoduchý způsob, jak oslovit lidi a vyjádřit se. Lidé se zamilovali do Emilyho stylu psaní a příspěvků, které začala doručovat, takže se mohla obrátit Košíčky a kašmír v mnohem víc než jen koníček. Blog je nyní jedním z nejpopulárnějších blogů o životním stylu, kde Emily má několik zaměstnanců. Blog pokrývá módu, jídlo, krásu, výzdobu a mnoho dalšího.

Závěr

Spuštění blogu o životním stylu není tak těžké. I když to bylo vaše první setkání s nastavením blogu, měli byste být stále schopni dodržovat všechny kroky a mít blog připraven. Ale udržování úspěšného blogu o životním stylu je úplně jiný příběh. Nyní je čas, abyste zářil a ukázal veškerou svou kreativitu.

Psaní příběhů, pořizování fotografií nebo nahrávání videa vyžaduje čas. Získat návštěvníky a přilákat je zpět jiným příspěvkem je výzva. Ale to je důvod, proč jste chtěli založit blog o životním stylu na prvním místě, že? Chcete-li ukázat, co vás baví, naučit lidi něco a sdílet svůj život s komunitou. Neustále zveřejňujte příspěvky a nezapomeňte se zastavit na našem blogu, abyste se dozvěděli více o blogování.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked