Jak udělat výzkum klíčových slov pro váš blog

Existuje mnoho kritických prvků, které je třeba vzít v úvahu při spuštění blogu, a aby byly úspěšné, musíte se ujistit, že jsou všechny provedeny správně. Jedním z těchto základních prvků je výzkum klíčových slov, protože výběr správných klíčových slov, na které se zaměřit, je jedním z hlavních způsobů, jak zvýšit počet zobrazení, které váš blog získá.


Mnoho nových bloggerů ani neuvažuje o výzkumu klíčových slov, a proto se snaží získat návštěvníky na svém blogu, bez ohledu na to, jak se to snaží. Jiní jednoduše přidají klíčová slova, která jsou „nejoblíbenější“, ale nechápou, že pokud je klíčové slovo velmi běžné, nepomůže to, ale pošlete svůj blog na 15. stránku výsledků vyhledávání..

Přeskočení této části není možnost, protože svůj blog nebudete moci pěstovat tak rychle, jak chcete, takže co můžete dělat? Jednoduše řečeno, budete muset udělat výzkum klíčových slov, abyste našli klíčová slova, která budou dobře fungovat, a pomozte svému blogu umístit se na vyšších pozicích na stránkách s výsledky vyhledávání (SERP). Není to jednoduché, protože všechny blogy a cílové trhy se liší.

Budete potřebovat správné nástroje SEO a správné znalosti, které vám pomohou začít tento proces správně a projít jej hladce. Tato příručka obsahuje tipy, jak správně strukturovat výzkum klíčových slov a můžete je přizpůsobit vašim konkrétním potřebám.

Nejprve musíte pochopit, proč pro svůj blog potřebujete dobrou strategii klíčových slov. Klíčová slova jsou rozšířením vašeho organického dosahu, což znamená, že vám umožní přilákat čtenáře se skutečným zájmem o to, co váš blog nabízí. Samozřejmě, pokud vytvoříte dobrou strategii klíčových slov, která není zavádějící.

Organický provoz je pro váš blog nejcennějším aktivem a pro jeho blog musíte mít co nejvíce.

Brainstorm najít mezeru témata
(klíčová slova)založení vaší osobní značky

Aniž byste přemýšleli o něčem jiném, začněte svůj nika rozhodovací proces tím, že si zapíšete vše, co vás zajímá. Mohou to být osobní zájmy nebo profesní zájmy.

 • Začněte tím, že přemýšlíte o věcech, které se vám líbí, nebo by vás baví, kdybyste měli šanci. Například jste amatérský fotograf. Fotografie blogování by mohl být skvělý výklenek. S fotoaparátem můžete sdílet své fotografie, podrobné znalosti nebo zkušenosti.
 • Dále přemýšlejte o věcech, které byste se rádi učili. Například se zajímáte o kurzy vaření. I když nemáte čas ani rozpočet na zahájení kurzů vaření, můžete založit blog jídla, kde budete analyzovat recepty, které najdete online. A diskutujte o tom, jak vybrat perfektní ingredience a zvážit výhody organických oproti GMO.
 • Nakonec přemýšlejte o věcech, do kterých již potápíte hluboko. Řekněme například, že jste dospělá osoba, která se vrací na dokončení studia na vysoké škole. Uděláte spoustu výzkumu na univerzitních a online studijních programech, o tom, co si univerzita vybere, jak se dostat zpět do proudu studia a tak dále. Toto jsou skvělá témata pro specializovaný blog o vysokoškolském vzdělávání.

Sbírání mezery je náročný proces. Během tohoto cvičení získáte lepší cit pro témata, která s vámi rezonují. Nejvíc vášniví jsou ti nejlepší kandidáti na váš nika.

Řekněme například, že začínáte blog o golfu. První klíčová slova, která byste použili ve vyhledávání Google, vám napadnou:

 • golf pro začátečníky
 • golfové tipy
 • golfová houpačka
 • golfové kluby

To by byla vaše klíčová slova, nápady na široké téma. Dále budete muset najít konkrétnější klíčová slova, která nabízejí atraktivní příležitosti.

Najděte klíčová slova a sbírejte objemy vyhledávání

Hledání klíčových slov pomocí Plánovače klíčových slov Google

Hledání klíčových slov pomocí Plánovače klíčových slov Google

Plánovač klíčových slov Google vám velmi pomůže, když začnete vytvářet seznam klíčových slov, která byste mohli pro svůj blog potenciálně použít. Tento nástroj je užitečný a pomůže vám rychle vytvořit velký seznam klíčových slov.

Přihlaste se nebo si vytvořte nový účet Nástroj pro návrh klíčových slov Google.

adwords

V části „Vyhledat nová klíčová slova a získat údaje o objemu vyhledávání“ se zobrazí tři různé možnosti. “ Vyberte kartu „Vyhledat nová klíčová slova pomocí fráze, webu nebo kategorie“.

hledat klíčová slova

Jedná se o chléb a máslo, které budete používat pro generování nápadů na klíčová slova.

Jakmile nástroj otevřete, zobrazí se možnosti seznamu. Většina z těchto možností je předvolena a nemusíte se o ně starat. Podívejme se na možnosti, které vám pomohou při výzkumu klíčových slov.

Klíčové slovo výzkum

Váš produkt nebo služba: Zde zadáte „klíčová slova“ a toto je primární pole, které použijete. Zde můžete zadat jedno nebo více klíčových slov.

Vaše vstupní stránka: Toto je primárně pro uživatele Adwords.

Cílení: Tato možnost je důležitá pro přepnutí země, jazyka a vyhledávače, na kterém inzerujete.

Přizpůsobte vyhledávání: Google vysvětluje tuto možnost – „Filtrujte svá klíčová slova podle historických statistik, skrýt klíčová slova, která již jsou v účtu, a zahrnout nebo vyloučit určitá klíčová slova. Klepnutím na ikonu tužky přizpůsobte toto nastavení. “

Časové období: Chcete-li zobrazit průměrné měsíční vyhledávání za dané období, můžete zadat časové období.

Pojďme zadat „klíčová slova“ (golfové tipy, golfové houpačky, golfové hole), které jsme použili ve výše uvedeném příkladu, a podívejte se na výsledky.

Měsíční vyhledávání

Získáte výsledky pro vybraná klíčová slova a také relevantní návrhy klíčových slov. Pojďme se podívat na každou oblast na této obrazovce.

Hledané výrazy: Toto jsou klíčová slova, která jste zadali.

Klíčové slovo (podle relevance): Seznam klíčových slov navržených společností Google.

Prům. měsíční vyhledávání: Počet intervalů vyhledávání, ne velmi přesný ukazatel objemu vyhledávání. (Níže vám ukážeme, jak získat přesná data objemu vyhledávání).

Soutěž: To označuje počet inzerentů, kteří nabízejí nabídky pro toto klíčové slovo, použité pro AdWords. Užitečné k vyhodnocení konkurenceschopnosti klíčového slova.

Navrhovaná nabídka: Skvělý způsob, jak získat představu o potenciálu zpeněžení klíčového slova.

Nyní si můžete seznam stáhnout s nápady na klíčová slova, abyste se mohli setřídit.

Stáhněte si seznam s klíčovými slovy

Další užitečnou možnost, kterou můžete použít s Plánovačem klíčových slov Google, jsou „Návrhy reklamních sestav“. Získáte rozšířený seznam nápadů k prozkoumání.

Seznam nápadů

Kliknutím na jednu z reklamních sestav zobrazíte, co je uvnitř.

Reklamní sestavy

Uvidíte, jaká klíčová slova jsou do této skupiny zahrnuta.

Zahrnutá klíčová slova

Můžete si také stáhnout všechna tato klíčová slova a přidat je do seznamu.

Máte více nástrojů, které můžete použít k nalezení dalších nápadů na klíčová slova. Některé z nich jsou zdarma, freemium nebo placené. Věříme, že pomocí Plánovače klíčových slov Google získáte seznam návrhů klíčových slov, které by bylo více než dost prozkoumat. Ale v případě, že chcete zkontrolovat jiné nástroje, zde je seznam nejoblíbenějších:

Pomocí Plánovače klíčových slov Google shromažďujte objemy vyhledávání

Jak jsme zmínili dříve, Plánovač klíčových slov Google vám ukáže rozsah měsíčních vyhledávání (např. 1k-10k). Pokud provozujete aktivní kampaň AdWords (placená reklama), můžete získat přesný objem vyhledávání pro konkrétní klíčová slova. I přesný objem vyhledávání však kolísá a Google zobrazí odhadovaný průměrný počet vyhledávání. Je užitečné zjistit přesný počet vyhledávání, s použitím rozsahů pro výběr klíčových slov však není nic špatného.

Ukážeme vám, jak můžete vytáhnout přesný objem vyhledávání z Googlu bez vytvoření kampaně AdWords.

Nejprve vyberte klíčové slovo ze seznamu návrhů a klikněte na Přidat do plánu.

Přidat do plánu

Uvidíte widget Plán na pravé straně.

Plán widget

Do pole „Zadejte bit“ vložte nějaké vysoké číslo (např. 1 000 USD). Podívejte se na počet „zobrazení“. Počet lidí toto klíčové slovo každý den vyhledává..

Dopady

Pokud nyní vynásobíte toto číslo 30, získáte legitimní počet vyhledávání za měsíc. Problém je v tom, že budete muset provést stejný postup s každým klíčovým slovem, na které chcete cílit. Opakujme však, že při použití odhadovaných rozsahů (1 až 10 000) objemu vyhledávání není nic špatného, ​​pokud nechcete procházet jednotlivými klíčovými slovy..

Použití placených nástrojů ke sběru objemů vyhledávání

Jak jsme již zmínili, existuje několik placených nástrojů dostupných online. A můžete jej použít k nalezení klíčových slov a ke kontrole objemů vyhledávání. Tyto nástroje by vám ukázaly čísla na základě algoritmu, který používají, a budou to odhadované hodnoty.

Zde je například to, co získáte, pokud zkusíte Průzkumník klíčových slov Ahrefs.

Průzkumník klíčových slov Ahrefs

Jak vidíte, tato čísla se liší od toho, co získáte pomocí nástroje Google, ale získáte hrubou představu o objemu vyhledávání.

K dispozici je více nástrojů a můžete je zkontrolovat z níže uvedeného seznamu.

Pochopte důležitost klíčových slov s dlouhým ocasem


založení vaší osobní značky

Než se dostaneme k části o tom, jak můžete určit hodnotu klíčových slov, musíte nejprve vědět, která klíčová slova jsou nejcennější a proč se jedná o klíčová slova s ​​dlouhým ocasem. Je pravda, že si můžete vybrat klíčová slova, která mají od 500 do 5 000 vyhledávání denně. Tyto velké termíny však představují méně než 25% vyhledávání na celém webu.

Křivka poptávky

Více než 70% klíčových slov, které lidé hledají, se nachází ve vyhledávání „s dlouhým ocasem“. Tato oblast dlouhého ocasu má miliony vyhledávání, která se mohou vyskytnout několikrát v kterýkoli den, ale tato vyhledávání tvoří většinu denních vyhledávání..

Popíšeme tři různé kategorie, na která se klíčová slova obvykle dělí: hlava, tělo a dlouhý ocas.

 • Hlava: Tyto jsou jednoslovná klíčová slova s obrovským objemem vyhledávání (například „golf“ nebo „jídlo“). Tyto výrazy jsou široké a lidé mohou pomocí těchto klíčových slov hledat různé věci (například někdo, kdo hledá „golf“, může hledat golfové kurzy, golfové kluby nebo pravidla hry).
 • Tělo: Tato klíčová slova jsou 2-3 slovní fráze které získají slušný objem vyhledávání (1 000 až 2 000 vyhledávání za měsíc) a jsou explicitnější než hlava (například „lekce golfu“ nebo „třídy jídla“).
 • Dlouhý ocas: Tato klíčová slova jsou 3 nebo 4+ slova dlouhá a jsou velmi specifické (například „levné golfové lekce pro děti“ nebo „třídy jídla pro japonskou kuchyni“). Tyto výrazy nemají velký objem vyhledávání, ale statisticky tvoří většinu vyhledávání online.

Obecně lze říci, že když vyberete klíčová slova Body a optimalizujete obsah kolem nich, budete obvykle hledat související klíčová slova s ​​dlouhým ocasem (4-8 slov). A tak získáte přirozený provoz na vašem webu.

Jak najít klíčová slova s ​​dlouhým ocasem

Nejjednodušší a pravděpodobně nejefektivnější způsob, jak najít relevantní klíčová slova s ​​dlouhým ocasem, je použít Návrhy Google. Ukážeme vám, jak přesně to dokážete.

Nejprve při zadávání vybraných klíčových slov do vyhledávání Google se podívejte na automatické návrhy.

Prohledávejte google

Zadruhé, když provedete vyhledávání, přejděte dolů na stránku s výsledky a podívejte se na návrhy „Vyhledávací dotazy…“.

Výsledky vyhledávání

Tuto techniku ​​můžete provést pomocí různých variant klíčových slov a vybrat si nejvhodnější termíny.

Zkontrolujte, jaká klíčová slova konkurenti hodnotí

To je jedna z účinných pokročilých taktik, které můžete použít k nalezení správných klíčových slov ve svém výklenku. Tato možnost je nabízena s placenými nástroji, jako je SEMrush”Target =” _ blank ”rel =” nofollow ”> Semrush a Průzkumník stránek Ahrefs.

Jako příklad vám ukážeme, jak zkontrolovat vaši konkurenci s Ahrefy. Nejprve vyberte název domény (URL) webu, který chcete zkontrolovat. V našem případě zkontrolujeme web golfdigest.com.

Spusťte nástroj Ahrefs Site Explorer a zadejte adresu URL domény, kterou chcete zkontrolovat.

Průzkumník stránek

Získáte podrobné informace o tomto webu, včetně profilu zpětných odkazů a provozu vyhledávání. Kliknutím na sekci „Organická klíčová slova“ zobrazíte hodnocení tohoto webu a návrhy klíčových slov.

Organická klíčová slova

Toto cvičení vám pomůže najít více klíčových slov a určit, která klíčová slova byste měli použít.

Vyhodnoťte konkurenci a potíže


založení vaší osobní značky

Chcete-li dále zhodnotit nápady na klíčová slova, musíte se podívat, jak jsou konkurenceschopní a jak obtížné bude hodnocení těchto klíčových slov.

Pomocí nástroje Plánovač klíčových slov Google můžete udělat vzdělaný odhad pomocí dvou parametrů: Soutěž a Doporučený kousek.

Nabídka

Tyto dvě položky jsme popsali výše, ale podívejme se na ně znovu.

Konkurence: Označuje počet inzerentů, kteří nabízejí nabídky pro toto klíčové slovo, Nízká, Střední a Vysoká. Užitečné k vyhodnocení konkurenceschopnosti klíčového slova.

Navrhovaná nabídka: Skvělý způsob, jak získat představu o potenciálu zpeněžení pro klíčové slovo. Ale také vám dá představu o tom, jak obtížné může být hodnocení těchto klíčových slov.

S údaji od společnosti Google můžete udělat vzdělaný odhad. Pokud chcete lépe porozumět konkurenceschopnosti a obtížnosti klíčových slov, budete muset použít placený nástroj, jako je Ahrefs Keywords Explorer Explorer..

Spusťte přehled pro konkrétní klíčová slova a klikněte na kartu „Stejné podmínky“.

Jak bude vypadat tato zpráva:

Mají stejné podmínky

Takto změří Ahrefs KD: „Obtížnost klíčových slov je odhadem toho, jak těžké by bylo umístit se mezi 10 nejlepších výsledků vyhledávání Google pro dané klíčové slovo. Měří se na nelineární stupnici od 1 do 100 (nízká obtížnost až vysoká obtížnost). “

Určete klíčová slova pro peníze


založení vaší osobní značky

Pokud je jedním z vašich cílů vydělávat peníze online, je důležité vybrat klíčová slova komerčního záměru. Tato klíčová slova lze rozdělit do tří tříd:

Klíčová slova Koupit nyní

Toto jsou klíčová slova, která lidé používají před nákupem.

Zde jsou slova, která bývají součástí těchto typů vyhledávacích dotazů:

 • Koupit
 • Kupón
 • Sleva
 • Obchod
 • Lodní doprava

Klíčová slova produktu

Klíčová slova produktu jsou vyhledávání, která se zaměřují na konkrétní kategorii produktu, název značky nebo službu. Lidé používající tyto fráze jsou ve fázi raného nákupu.

Klíčová slova produktu obvykle zahrnují:

 • Posouzení
 • Nejlepší
 • Nejlepších 10
 • Levný
 • Cenově dostupné
 • Srovnání

Informační klíčová slova

Většina klíčových slov online je „Informační klíčová slova“. Je přirozené, že lidé hledají informace ještě před nákupem.

Informační klíčová slova obvykle obsahují slova jako:

 • Jak
 • Nejlepší způsob
 • Způsoby jak
 • potřebuji

Dostupné nástroje pro výzkum klíčových slov


založení vaší osobní značky

V této příručce jsme zmínili některé nástroje, ale zde vám poskytneme větší seznam nástrojů, které můžete vyzkoušet při provádění výzkumu klíčových slov..

Závěr

Jakmile dokončíte všechny výše uvedené věci, můžete nastavit strategii klíčových slov do pohybu, to však neznamená, že tam končí vaše práce. Dobrá strategie klíčových slov vyžaduje odpovídající následná opatření, která zahrnují neustálé sledování a vyladění věcí.

Toto jsou náležitosti, které potřebujete vědět o vytváření správné strategie klíčových slov pro svůj blog. Pamatujte, že výběr správných klíčových slov je nezbytný pro úspěch blogu, ale to je jen jeden z aspektů a nemůžete zanedbat další důležité věci..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map