Jak spustit podcast

Pokud jste někdy chtěli zahájit podcast, nyní by byl ten pravý čas na to. Médium je teplejší než kdy předtím a stále roste rychlostí blesku. Navíc lidé dávají přednost poslechu zvukového obsahu před jeho čtením.


Zajímá vás, jak začít podcast? Přišli jste na správné místo.

Existuje tolik důvodů pro zahájení podcastu, tj. Pro rozvoj vašeho podnikání, spojení s lidmi ve vašem výklenku, vytvoření vztahu s publikem a seberealizaci, abychom jmenovali alespoň některé.

Od ledna 2020 je k dispozici více než 1 milion podcastů, s více než 30 miliony epizod podcastů, které si můžete poslechnout. Tato čísla by mohla být zastrašující, ale vyzbrojeni správnými nástroji a informacemi, nebude pro vás obtížné vymodelovat si místo v podcastingu.

Mnoho společností vytváří podcast k propagaci svých produktů a služeb. Ale samozřejmě, některé podcasty uspějí, zatímco jiné nejsou v oboru dobře známy. Kvalita vaší show může být tím rozdílem. Posluchači hledají poutavou a zábavnou show, díky které se k ní každý týden vrací k poslední epizodě – doručte ji a můžete snadno vydělat peníze a najít prestiž pomocí podcastingu.

Níže je komplexní průvodce „jak vytvořit podcast“, který obsahuje vše, co potřebujete vědět, spolu s několika tipy, jak zahájit úspěšný podcast. Zde je seznam kroků k zahájení vlastní cesty podcastingem v tomto roce.

Contents

Jak spustit podcast v 9 snadných krocích

 • Krok č. 1: Vyberte téma, které máte rádi
 • Krok č. 2: Vyberte název podcastu
 • Krok č. 3: Napište zvukový popis
 • Krok č. 4: Vytvořte si kresbu
 • Krok č. 5: Naplánujte si epizody
 • Krok č. 6: Vyberte poskytovatele hostingu podcastů
 • Krok č. 7: Připravte se a vytvořte záznam
 • Krok č. 8: Zveřejněte epizodu
 • Krok č. 9: Odeslat do adresářů

Chcete-li přeskočit základní úvod, použijte následující odkaz:

Přejít na část „Krok č. 1: Vyberte téma, které máte rádi“

3 Společné mýty podcastingu

Zahájení podcastu může být skličující úkol. Takže, abychom vaši mysl upokojili, nechte nás odhalit tři nejběžnější mýty podcastingu, které lidem brání v podcastu.

Podcasting je drahý

Podcasty lze volně vytvářet a poslouchat. I přesto si nemusíte kupovat nejlepší software pro nahrávání podcastů nebo nejdražší vybavení, abyste mohli zahájit svoji kariéru podcastingu. Chcete-li začít brzy, potřebujete pouze mikrofon, sluchátka a software pro úpravu zvuku, abyste vytvořili kvalitní podcast. Když začnete být zkušenější nebo váš podcast začne přitahovat větší publikum, můžete upgradovat na lepší vybavení. Můžete použít bezplatný editační software, jako je Audacity, a vybrat si bezplatnou hostingovou platformu podcastů, abyste mohli začít na své cestě bez rozbití banky.

Chcete-li podcast, musíte být technický člověk

Vůbec ne. Nemusíte být technický expert, abyste věděli, jak zahájit podcast. Díky technologickému pokroku mohou naše chytré telefony a počítače doopravdy udělat vše pro nás. Pro začátečníka není vytvoření podcastu tak obtížné. Vše, co potřebujete, je nějaké seznámení s vašimi miniaplikace a můžete jít! Před podcastem se můžete vzdělávat o tomto procesu a vytvořit si seznam nezbytných věcí.

Nikdo nebude poslouchat váš podcast

Neměli byste začít podcasting s jediným důvodem hromadit obrovské publikum. Pokud je to váš cíl podcast – přilákat více posluchačů a vydělávat – pak se připravujete na zklamání. Měli byste být nadšeni svým podcastem a nadšeni, abyste se podělili o své znalosti a nápady se světem. Nedovolte, aby vám strach z oslovení více lidí přestal dělat něco, co vás nadchne. Větším úsilím do podcastů a poskytováním užitečného obsahu můžete rychle získat větší publikum.

Rychlý primer – Jak začít svůj vlastní podcast

Když vezmeme v úvahu všechny věci, existují čtyři jednoduché kroky k zahájení podcastu. Tyto kroky podrobně vysvětlím o něco později, ale prozatím se s těmito kroky seznamte. Jakmile je zvládnete, budete moci svůj podcast zahájit během několika dnů, možná i za několik hodin.
Zde jsou některé základy, které vám pomohou přesně pochopit, jak fungují podcasty:

Začněte s přípravnými pracemi

Než se někdy dostanete do skutečné výrobní a technické práce, zjistěte, o čem bude váš podcast. Hned na začátku vyberte také vhodný název, téma a formát.

Zaznamenejte epizodu / zvukový soubor

Každá epizoda vaší show bude samostatný zvukový soubor, který bude k dispozici v různých formátech. MP3 je nejlepší volbou, protože nabízí rovnováhu mezi kvalitou a velikostí souboru.

Nahrajte soubory na hostování podcastů a získejte svůj RSS kanál

Hostitel podcastu je prostředníkem mezi vaším podcastem a publikem. Po poskytnutí popisu a zveřejnění příslušného uměleckého díla je podcast zveřejněn na hostitelské službě. Od hostitele obdržíte odkaz na kanál RSS vašeho podcastu.

Vložte svůj RSS kanál do adresářů podcastů

Chcete-li získat expozici a publikum pro svůj podcast, můžete distribuovaný publikovaný zvukový soubor (zdroj RSS) distribuovat do různých adresářů podcastů, jako jsou Spotify, iTunes atd., Kde je předplatitelé mohou přímo zobrazit.

Jak fungují podcasty

Krok č. 1: Vyberte téma, které máte rádi

Stejně jako u blogů musíte i pro podcast vybrat výklenek, který poskytuje posluchačům informace, které jsou vysoce žádané. Ale než si vyberete téma, měli byste si uvědomit, že posluchači používají podcasty pro odbornou radu a musíte mít dobrou znalost své niky. Takže při brainstormingu pro jedinečné téma musíte vzít v úvahu vaše vášně, zvážit, kdo by byl váš publikum a jaký typ pořadu by se jim líbil. Rozvažování nad těmito otázkami a vypracování plánu pro každou z nich vám poskytne konkurenční výhodu nad ostatními podcastery – a může pomoci rozšířit vaše publikum.

Jakmile určíte konkrétní výklenek, se kterým chcete mluvit, jste o krok blíže k zahájení úspěšného podcastu.

Krok č. 2: Vyberte název podcastu

Název podcastu může posluchači pomoci předvídat obsah a účel podcastu. Doporučujeme vám, abyste při výběru názvu pro podcast přemýšleli.

Můžete si vybrat titul, který nejlépe vyhovuje vašemu publiku. Zde je několik věcí, které byste měli zvážit při brainstormingu pro dokonalý titul. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak posluchače snadno zpřístupnit podcast? Musíte uvést klíčové fráze, které se vztahují k názvu. To pomůže vašemu podcastu zviditelnit se ve vyhledávačích. Název musí být také vhodný pro úchyty sociálních médií a název domény vašeho podcastu, aby vás vaši posluchači snadno našli na nejpopulárnějších platformách podcastů.

Název podcastu lze vybrat ze tří hlavních možností.

Chytré jméno

Musíte myslet na výstižný název pro svou show, který je chytlavý, ale zároveň srozumitelný. Nezapomeňte, že lidé by měli být schopni najít to, když hledají informace o vámi vybraném tématu. Musíte se také pokusit začlenit popis do názvu, protože bez velkého obsahu nebude mít titul žádný smysl, bez ohledu na to, jak dobrý je.

Popisný název

To znamená, že můžete jednoduše pojmenovat show, o co jde. Například podcast osobního trenéra lze nazvat „Podcast fitness“, který dokonale zdůrazňuje výklenek podcastu. Musíte se však vyhnout použití dlouhých jmen, protože ve svém podcastu budete jméno říkat docela často.

Pomocí vašeho jména

Toto je perfektní způsob pojmenování vašeho podcastu, ale pouze pokud již máte velké publikum. Pokud je váš podcast založen na nějakém historickém tématu a v názvu používáte své jméno, diváci si pomyslí, kdo to je? A pokračujte z podcastu.

Krok č. 3: Napište zvukový popis

Měli byste napsat popisný odstavec o obsahu vaší show, aby lákali posluchače. To jim pomůže rozhodnout se, zda se chtějí dívat na show a držet se.

V popisu budete mít úplnou volnost při hraní s klíčovými slovy a frázemi, které vaše cílové publikum může použít k nalezení podcastu na vybrané místo / téma. Popisy by měly být přitažlivé, aby se vaše publikum cítilo nuceno kliknout a poslouchat svůj podcast. Musíte začít s něčím, na čem vaše publikum záleží, poskytnutím malého množství informací v popisu, po kterém by měli být zvědaví, aby seděli celým podcastem. Nebo můžete mluvit o sobě a ukázat jim, že jste někoho, koho stojí za to poslouchat. Můžete zdarma přidat přihlašovací údaje nebo jakýkoli jiný důkaz, který prokazuje vaše oprávnění k tématu. A pokud budete hodni, můžete se na sociálních médiích podělit o své přihlašovací údaje.

Můžete napsat popis svého podcastu, takže máte dostatek prostoru k napsání toho, o čem je celý váš podcast a proč je to hodné.

Krok č. 4: Vytvořte si kresbu

Podcast bude vyžadovat nějaké umělecké dílo nebo čtvercový obrázek, který představuje vaši show a výklenek, do kterého patří. Ačkoli většina podcastů leží na zvukovém médiu, vizuální médium je stejně důležité.

Toto bude první věc, kterou vaše publikum uvidí v adresáři podcasting, než se rozhodnete poslouchat jakýkoli z vašeho obsahu. Předloha nebo logo jsou tváří vašeho podcastu. Ujistěte se, že upoutá pozornost vašich posluchačů a pomůže vám vyniknout v konkurenci. Pokud uvažujete o uvedení své show na Apple Podcasts, obrázek mu dá větší šanci, že bude vystupovat ve vysoce viditelné části iTunes, tj. V sekci „Co je horké“. Logo by mělo být minimálně 1400 x 1400 pixelů a maximální velikost 3000 x 3000 pixelů ve formátu JPEG nebo PNG. Optimalizujte své obrázky pro mobilní zařízení komprimací obrazových souborů.

Investujte tedy do dobrého loga vaší show, abyste do svého kanálu přilákali více lidí.

Krok č. 5: Naplánujte si epizody

Předběžné plánování je nezbytnou součástí podcastingu, protože jejich vytvoření může být velmi stresující proces. Každý podcast musí být předem naplánován s přizpůsobeným přístupem, aby se zajistilo, že kvalita zůstane po celou dobu konání shodná.

Při plánování epizody pro podcast je třeba mít na paměti několik věcí:

Vyberte téma podcastu

Musíte být vášní ohledně tématu podcastů, které si vyberete, aby mohlo přinést hodnotu publiku. Také byste měli mít určitou úroveň znalostí nebo odborných znalostí v tomto konkrétním výklenku, abyste mohli svůj podcast uvádět na trh správným způsobem.

Chcete-li vybrat téma, o kterém chcete mluvit, měli byste mít obecnou představu o tom, o čem chcete diskutovat. Čím více o tomto tématu víte, tím lepší budou výsledky podcastu. Můžete zkoumat další podcasty tím, že posloucháte co nejvíce a dozvíte se o konkrétní výklenku, tónu, který si většina podcasterů vybere, a kvalitě zvuku, na kterou se má zaměřit. Měli byste také zvážit trendová témata a usilovat o jejich obcházení, abyste zajistili, co přesně vaše publikum chce.

Vyberte formát podcastu

Struktura vašeho podcastu je kritická. Zde je několik formátů podcastů, z nichž si můžete vybrat:

 • Interview styl – Je to dnes nejpopulárnější formát, protože každá epizoda představuje posluchače vzrušujícím a inspirujícím lidem z určité výklenku. Tento formát je obecně nekódovaný a volně tekoucí a vyžaduje minimální úpravy.
 • Zobrazují se zprávy a aktuální události – Formát se zaměřuje na sport, politiku, technologii nebo jakékoli jiné horké téma, díky kterému můžete svým posluchačům poskytovat nepřetržitý čerstvý obsah..
 • Více hostitelská show – Podcast s více než dvěma lidmi vytváří intriku a může být velmi zábavný konverzačním tónem. Bude na vás menší tlak, protože odpovědnost za prezentaci skvělého obsahu vašemu publiku je rozdělena mezi všechny hostitele.
 • Sólo styl – V těchto podcastech můžete vyprávět příběh v každé epizodě, který je relevantní pro téma vašeho podcastu. Mohlo by to být v jakémkoli tónu, pokud je obsah vzdělávací nebo motivační. Příležitostným pozváním hosta na show můžete přilákat publikum a zapojit je do svého podcastu.

Určete délku podcastu

Musíte respektovat čas publika a nastavit přiměřenou délku epizody, která je konzistentní v celé sérii.

Dvacet minut je obecně ideální délka epizody pro podcast, protože většina lidí poslouchá podcasty při dojíždění do práce az práce. Pokud však vaše publikum chce více, můžete posoudit statistiky a vyladit délku podcastu. Chcete-li udržet publikum závislé, vyberte zábavný formát, jako jsou rozhovory s různými lidmi nebo přijímání jiného tempa pro váš podcast. Přidáním rozmanitosti do podcastu nezáleží na délce epizody, protože vaše publikum si bude váš obsah užívat. Jediná věc, která určuje délku epizody, je povaha a kvalita vašeho podcastu. Před rozhodnutím o tom, jak dlouho bude každá epizoda, se tedy zamyslete.

Rozvrh podcastů

Tímto se určí frekvence, se kterou zveřejníte nové epizody. Je to nezbytné pro úspěch vašeho podcastu, protože umožňuje vašemu publiku zůstat v kontaktu a dychtivě čekat na další epizodu.

Statistiky ukazují že podcast, který vydává nové pořady, každý týden roste mnohem rychleji než ty, které publikují v jakémkoli jiném rozvrhu. Proto musíte pravidelně vyrábět čerstvý materiál, abyste splnili očekávání publika. Musíte se také držet kalendáře, který vám pomůže uspořádat obsah tak, aby vyhovoval požadavkům publika.

Krok č. 6: Vyberte poskytovatele hostingu podcastů

Chcete-li zviditelnit svůj vlastní podcast v digitálním prostoru, musíte se zaregistrovat u hostitelské společnosti. Jsou to platformy, které ukládají vaše soubory a poskytují přístup k vašim posluchačům, ke stažení a přihlášení k odběru vašeho podcastu.

Hostingové platformy Podcast nabízejí různé funkce a možnosti, ale ukládají zvukové soubory podobným způsobem. Chcete-li vybrat správnou službu, musíte vyhodnotit pět kritérií, která pomohou vašemu podcastu růst. Patří sem možnosti úložiště, integrace webových stránek, analýza publika, podpora zpeněžení a funkce sdílení na sociálních sítích. Cena a poplatek za každou hostingovou službu se liší podle funkcí, které poskytuje. Za výhody, jako je neomezené úložiště nebo webová doména, možná budete muset zaplatit více, než je obvyklý poplatek.

Zde jsou některé z nejpopulárnějších a spolehlivých možností pro váš podcast:

BuzzSprout

Domovská stránka BuzzSprout

Je to nejlepší hostingová platforma podcastů, která usnadňuje práci všem novým podcasterům. Má jednoduchý řídicí panel a rozhraní, díky kterému můžete svůj podcast zprovoznit a spustit okamžitě.

BuzzSprout má všechny funkce, které potřebujete k propagaci svého obsahu na internetu. Jeho základní plán začíná na 12 USD měsíčně a nabízí také bezplatnou možnost hostit epizody po dobu 90 dnů.

PodBean

Domovská stránka PodBean

Je to další řešení podcastingu s ideálními nástroji, které vám pomohou ve všech fázích výroby podcastů. Díky skvělým cenovým plánům a snadno použitelným funkcím pro nové podcastery nemůžete s touto službou pokazit.

S 9 $ měsíčně, které se účtují ročně, získáte přístup k neomezenému úložišti a šířce pásma, doméně webových stránek, komplexní analytice posluchače a aplikaci pro iPhone nebo Android.

Tranzistor

Domovská stránka tranzistoru

Jedná se o relativně novou hostingovou společnost podcastů, ale v žádném okamžiku si pro sebe nepomohla. Kromě hostování zvukových souborů má vynikající nástroje pro zpeněžení a analýzu. Kromě toho můžete také hostit více podcastů, přizpůsobit přehrávač a vytvořit krásný web.

Díky primárnímu zaměření tranzistoru na rozšiřování publika vám umožní bez problémů importovat podcast z jiné platformy podcasting. Umožňuje vám otestovat jejich funkce bezplatnou 14denní zkušební verzí, po které účtuje uživatelům 19 až 99 dolarů měsíčně.


Neváhejte a podívejte se na našeho nejlepšího průvodce hostováním podcastů, pokud chcete prozkoumat další možnosti.

Krok č. 7: Připravte se a vytvořte záznam

Nahrávání vysoce kvalitních podcastů vyžaduje úsilí a přípravu jak na obsah, tak na nastavení zvuku / videa pro podcast.

Příprava plánu

První věc, kterou musíte udělat, je zjistit plán vašeho obsahu. Musíte se obrátit na podcast s vírou, aby byl komplexní s kvalitními informacemi, které udržují vaše publikum v kontaktu.

Bez ohledu na to, jaký je formát vaší show, musíte pochopit typ obsahu, který vaše publikum chce. Pak je třeba v každé epizodě posoudit, jaké otázky se vaši posluchači ptají, jaké problémy potřebují řešit a jaké informace se nikde jinde nedostanou, ale váš podcast. Poté, co vymyslíte řešení těchto otázek, musíte si pro celou epizodu připravit skript.

Vytvoření skriptu epizody

Podcasters často nesouhlasí s procesem psaní skriptu pro podcast. To, zda by měl být podrobný nebo poskytnout jednoduchý přehled, závisí na obsahu vašeho podcastu. Podrobný skript vám pomůže vytvořit epizodu nabitou hodnotami, která pokryje každou jednu věc s malými šancemi na chybu; často odstraní spontánnost a změní formát vašeho podcastu.

Pro lehčí skript stačí k vytvoření poutavého podcastu pouze kolekce odrážek. Nevýhodou lehčího skriptu je, že můžete zapomenout na klíčové body a začít se opakovat. Pokud se nás zeptáte, myslíme si, že jednoduchým řešením je začít podrobným skriptem a pomalu jej zúžit, aby byl smysluplnější a efektivnější. S praxí budete moci najít správnou rovnováhu mezi stylem nahrávání a typem skriptu, který byste měli vytvořit.

Záznamové zařízení

Chcete-li nahrávat kvalitní podcast, potřebujete nejlepší záznamové zařízení podcastů. Existuje mnoho věcí, které můžete zakoupit k vytvoření podcastu, aniž byste utráceli obrovské množství peněz. Zde je vše, co potřebujete ke spuštění podcastu:

 • Mikrofon – Kterýkoli mikrofon vám umožní nahrát podcast, ale existuje určitá úroveň kvality, kterou musíte dodržovat, abyste mohli produkovat skvělý obsah. Posluchači mohou rozeznat rozdíl mezi nízkým a kvalitním mikrofonem. Můžete vyhledávat mikrofony na internetu a vybrat si jeden ze svého rozpočtu. Chcete-li věci udržet v jednoduchosti, můžete začít s mikrofonem USB, který lze snadno připojit k počítači.
 • Digitální záznamníky – Tato zařízení se hodí, když nahráváte podcast s jinými lidmi osobně, protože je těžké nahrávat s více než jedním mikrofonem USB připojeným do jediného počítače. Zvukové soubory budou automaticky uspořádány a uloženy na paměťovou kartu, ke které pak máte přístup z počítače.
 • Počítač – Jakýkoli počítač se systémem Windows nebo Mac bude pracovat pro nahrávání, úpravy a nahrávání podcastů. Pokud se rozhodnete nahrávat přímo do počítače, musí mít správné porty pro USB mikrofony.
 • Sluchátka – Jedná se o nezbytný kus hardwaru v nastavení podcastů, který vám pomůže poslouchat nahrávky, abyste mohli vědět, jak přesně zníte. Umožní vám identifikovat oblasti vylepšení a věci, které můžete změnit, aby se zlepšila celková kvalita vašeho podcastu. Sluchátka se používají také k telefonním hovorům, pokud přijímáte hovory podcastem, abyste oslovili publikum.

Software pro nahrávání a editaci

Poslední komponentou v seznamu zařízení podcastů je výběr správného softwaru pro nahrávání podcastů. Následují některé z nejlepších softwaru podcastů, které můžete vybrat pro svou kariéru podcastingu.

 • Drzost – Jedná se o multiplatformový software pro úpravu zvuku s výkonnými funkcemi. Lidé používají platformu po celá desetiletí, protože je zdarma používat po omezenou dobu. Audacity můžete použít k nahrávání živého zvuku pomocí mikrofonu nebo digitalizaci zvukových souborů z jakéhokoli jiného média. To vám dává možnost vytvářet 16bitové, 24bitové nebo 32bitové zvukové kousnutí. Zvukové klipy lze také snadno upravovat. Nemůžete však nahrát podcasty přímo ze softwaru na hostingovou službu podcastů.
 • Adobe Audition – Je speciálně navržen pro editaci podcastů. Má pokročilé nástroje, které zahrnují funkci redukce šumu na pozadí, pokročilé komprese a mnoho dalšího. Díky možnosti vysoce kvalitního záznamu na více než 32 skladeb není jejich software moc schopen.
 • GarageBand – Jedná se o oblíbenou volbu mezi podcastery, protože poskytuje širokou škálu bezplatných softwarových funkcí pro nahrávání podcastů. Můžete pořídit více záznamů a vybrat to nejlepší, které chcete sdílet s adresářem podcastů. Různé pluginy, které nabízí software pro nahrávání, vám umožní naučit se, jak učinit podcast ještě dynamičtějším a přitažlivějším pro publikum..

Získávání hudby

Integrace hudby do úvodu každé epizody vašeho podcastu pomáhá oddělit váš obsah a přidává k němu trochu vzrušení. Obvykle se jedná o krátké hlasové hovory s hudbou, které představují podcast, hostitele nebo slogan vašeho podcastu. Můžete to nahrát sami nebo si vybrat jakoukoli hudbu bez poplatků dostupnou na internetu.

Krok č. 8: Zveřejněte epizodu

Publikování epizod znamená nahrávání zvukových souborů po jejich úpravě a poskytnutí všech nezbytných podrobností. Než je však nahrajete na hostitele podcastů, který si vyberete, musíte se postarat o několik věcí:

Upravte epizodu

Úpravy se budou lišit v závislosti na délce zvukového souboru, který jste nahráli, a na tom, kolik lidí jste měli v pořadu. Čím déle bude vaše nahrávání, tím déle bude trvat řádné úpravy souboru a jeho vložení do adresáře podcastů. Jakmile budete hotovi s nezbytnými úpravami, musíte vyleštit úvod a konec vaší show, aby byla zajištěna konzistence v celé epizodě. Mějte na paměti, že úprava zvuku vyžaduje určité znalosti a praxi, a nakonec je vaším cílem připravit nejlepší zvuk pro podcast.

Exportujte své MP3

Musíte publikovat své podcasty na hostitelské službě ve formátu MP3, zejména na platformách, které mají omezení šířky pásma. Někteří hostitelé podcastů si účtují navíc, pokud zveřejníte větší soubory. Během exportního procesu byste proto měli mít soubory MP3 co nejmenší – aniž byste snižovali kvalitu. Po exportu MP3 jej musíte označit pomocí metadat, jako je název podcastu, logo, popis a URL webových stránek. Tím zajistíte, aby vaše publikum získalo všechny informace, které potřebují o vašem podcastu.

Zveřejněte epizodu

Po převodu souboru do formátu MP3 a výběru správné platformy hostování podcastů musíte do této hostitelské služby nahrát svůj podcast. Hostitel je propojení mezi vámi a adresáři podcastů, jako jsou iTunes a Google Podcasts. Podcast můžete publikovat na hostiteli nebo můžete naplánovat jeho zveřejnění později. Udržujte svůj podcast tón profesionální, ale zábavný, aby posluchači zůstali v kontaktu.

Krok č. 9: Odeslat do adresářů

Po publikování podcastů musíte vybrat adresář podcastů, který posluchačům pomůže najít, poslouchat a přihlásit se k odběru vašich podcastů. Stačí jen vložit odkaz na zdroj RSS, který dostanete z hostitele podcastu do adresáře podle vašeho výběru. V závislosti na vaší strategii si můžete vybrat jeden nebo více adresářů podcastů, ale musíte je vybrat moudře. Zde jsou některé z vašich nejlepších možností:

iTunes

iTunes je největší adresář podcastů, proto by měla být vaše priorita číslo jedna. Díky svému výkonnému systému vyhledávání a kategorií se iTunes pro distribuci podcastů stává stále populárnější. Může vystavit podcast novým posluchačům a umožňuje jim hodnotit a kontrolovat vaši show. Nejen, že obsahuje populární podcasty, ale také poskytuje žebříčky na nových podcastech denně, což z něj činí nezbytný adresář pro vaši podcastovou show.

Chcete-li se dozvědět více o procesu odesílání podcastů na iTunes, můžete se podívat na níže uvedené FAQ.

Spotify

Je to další populární platforma podcastů, která hostí mnoho podcastů. Protože existuje tolik lidí, kteří již používají Spotify pro hudbu, mají podcasty, které jsou předkládány na Spotify, více šancí na získání trakce a nashromáždění obrovského publika v průběhu času. Poskytuje také skvělý přehled o tom, kdo vaše publikum je a co streamuje nejvíce, což vám pomůže naplánovat vaše budoucí epizody. Spotify byl vytvořen pro odhalení podcasterů a díky neustálým aktualizacím tato platforma zajišťuje, aby vaši show poslouchalo více lidí.
Protože jste se již dozvěděli, jak vytvořit podcast, přečtěte si níže uvedené FAQ, kde se dozvíte, jak nahrát svůj podcast do Spotify.

Hudba Google Play

Hudba Google Play má vyhrazenou sekci podcastů, která pomáhá jejímu publiku najít a objevit nové podcasty. Tato platforma doporučuje posluchačům podcasty na základě jejich preferencí a toho, co se jim již líbilo. Navíc umožňuje posluchačům pauzu a vyzvednutí přesně tam, kde v epizodách skončili, bez ohledu na typ zařízení, které používají. Díky tomu je užitečným adresářem pro oslovení široké základny publika, která se může přihlásit k odběru vaší show a stáhnout epizody a poslouchat offline.

Stitcher

Stitcher je druhým největším adresářem podcastů a další skvělou platformou pro objevování lidí podcastem. Jedná se tedy pouze o mobilní aplikaci, která zde poslouchá nebo publikuje podcasty; musíte mít aplikaci na svém mobilním zařízení. Kromě toho vám Stitcher umožní přístup k milionům posluchačů a šanci stáhnout si statistiky, jako je doba poslechu nebo aktivní uživatelé měsíčně. Mnoho lidí poslouchá pořady na platformě, což je klíčem k vašemu růstu, pokud se chystáte na chvíli držet s podcastingem.

Blubrry

Je to komunita podcastingu, která dává podcasters moc vydělat peníze, oslovit více diváků, získat přístup k analytikům posluchače a audio nebo video podcasty. Blubrry má pozoruhodné digitální rozhraní, kde můžete odeslat svůj podcast, a posluchači si jej mohou poslechnout a přihlásit se k odběru. Seznam vašich podcastů na této platformě bude považován za přínosný, a přestože se nerozhodnete získat jejich služby, můžete využít jejich bezplatnou konzultaci.

SoundCloud

Je to další platforma, díky které je možné podcast více vystavit, protože dosahuje 200 milionů jedinečných posluchačů po celém světě na všech zařízeních a platformách. Má agilní hráč a model předplatného, ​​který perfektně pracuje pro podcaster při získávání většího počtu diváků. Pokud je váš podcast zaměřen na komunitu a máte hodně interakce, může být tato platforma dobrým místem pro začátek.

Pocketcasty

Pocketcasts se odlišuje od ostatních adresářů podcastů s více než 300 000 pořadů pro posluchače, které lze vyhledávat podle jména autora. Hodně investoval do navrhování platformy, aby posluchačům usnadnil proces objevování. Kromě toho odvedl skvělou práci, když nabídl nové možnosti posluchačům podcastů, kteří neustále hledají jedinečné pořady. Proto platforma jako podcaster poskytuje potenciál získat přístup k obrovskému počtu posluchačů a pomáhá posluchačům objevit váš obsah.

FAQs

Co je podcast?

Podcast je řada digitálních zvukových souborů, které jsou založeny na konkrétním tématu nebo tématu a jsou zveřejněny na internetu, aby je lidé mohli poslouchat. Na rozdíl od rozhlasových pořadů můžete poslouchat podcasty kdykoli a kdekoli. K nim lze přistupovat v počítači, tabletu nebo smartphonu streamováním nebo stažením souboru. Můžete se také přihlásit k odběru různých kanálů a dostávat upozornění pokaždé, když se nahraje nová epizoda.

Proč byste měli začít podcast?

Podcasty jsou vynikajícím způsobem, jak oslovit lidi a spojit se s publikem. Dokonce i ta nejsmutnější témata lze pomocí podcastu převést na vzrušující zážitky z učení. Ačkoli to zní jako komplikovaný proces, podcasting vyžaduje velmi malé investice a je snadné ho přijmout. Podcast vám umožňuje poskytovat kvalitní informace publiku než jakékoli jiné digitální platformy. Pro podcastery představuje obrovskou příležitost předvést své odborné znalosti a dovednosti před celým světem.

Při zahájení podcastu je nesmírně důležitá snaha mluvit o tématech, která vás zajímají. Pomáhá při budování základny publika od nuly a umisťuje vás jako odborníka v oboru. Když zvětšujete svou autoritu nad tématem podle vašeho výběru, přitahujete stále více příležitostí, například provoz na svých webových stránkách. Usnadňuje vám to, abyste své výrobky nebo služby prodávali většímu publiku. Není žádným tajemstvím, že vytvoření podcastu může být těžká práce, ale touha kultivovat dlouhodobé vztahy je rozhodující při přeměně myšlenky podcastu do reality..

Jak dlouho trvá vytvoření podcastu?

Pokud máte správné vybavení a přišli jste na hostingové platformy podcastů a adresáře, které chcete odeslat, lze nastavení podcastu dokončit za několik dní. Časová osa závisí na vás a na tom, jak brzy ji chcete nastavit.

Kolik stojí spuštění podcastu?

Neexistuje jasná odpověď na to, co vás bude váš podcast stát, protože to závisí na typu zařízení potřebného pro podcast, který si vyberete, hostitelské platformě a zvoleném adresáři podcastů. Pokud máte počítač, můžete si koupit vše, co potřebujete, za méně než 100 USD a vyrobit vysoce kvalitní podcast. Za nejlepší vybavení a nákladnou hostingovou platformu můžete očekávat, že za kvalitní nastavení podcastu zaplatíte přibližně 200 – 500 USD. Vše záleží na vašich požadavcích, takže nenechte náklady na podcasting bránit vašemu rozhodnutí vytvořit podcast. Nezapomeňte, že na obsahu záleží nakonec.

Jak začít podcast zdarma?

Pokud již máte počítač, notebook nebo chytrý telefon a připojení k internetu, můžete zahájit bezplatný podcast. Vše, co musíte udělat, je naplánovat si podcast, vybrat titul, začít nahrávat s vybavením, které máte, napsat pro něj fantastický popis, nahrát svou první epizodu a upravit. Poté ji můžete distribuovat do bezplatné hostingové služby podcast, jako je Anchor, která ji poté rozšíří do adresáře podcast. Poté můžete zpeněžit své podcasty prostřednictvím sponzorství, reklam, affiliate marketingu, crowdfundingu nebo darů..

Která zařízení potřebuji pro podcast?

Potřebné vybavení, které potřebujete pro podcast, zahrnuje mikrofony, sluchátka a počítač. Musíte investovat do dobrého mikrofonu, který lze připojit k počítači nebo notebooku přes port USB. Sluchátka jsou povinna kontrolovat kvalitu zvuku a upravovat všechny nepodstatné zvukové kousnutí z vašeho podcastu. Kromě těchto náležitostí si můžete koupit mikrofonní stojany, rázové uchycení, zesilovače pro sluchátka a mixážní pulty.

Jak dlouho by měly být podcasty?

Pokud chcete produkovat denní obsah, maximální délka vašeho podcastu by měla být mezi 10 – 15 minutami, ale pokud plánujete nahrávání každý týden, udělejte to 60 – 90 minut.

Kde mohu nahrát svůj podcast?

Pokud chcete, aby váš podcast byl slyšet svět, budete si muset vybrat hostitelskou platformu, kam ji můžete nahrát. Různé podcastery používají různé hostovací služby, protože každý nabízí jedinečné služby, ceny a marketingové možnosti – neexistuje univerzální přístup.

Existuje několik platforem hostování podcastů; některé nabízejí další funkce, zatímco jiné jsou velmi základní. Měl by vám alespoň umožnit přilákání více posluchačů, sdílení vašeho podcastu na sociálních médiích a zpeněžení vašeho podcastu. Buzzsprout, Podbean a Transistor jsou některé z nejpopulárnějších hostingových platforem podcastů s účinnými funkcemi.

Jaký je rozdíl mezi hostitelem podcast a adresářem podcast?

Než budete sledovat rozdíl mezi hostitelem a adresářem, musíte porozumět účelu kanálu podcast.

Podcast feed je regulovaná forma obsahu, který je snadno zobrazitelný na jiných webech, aplikacích a adresářích. Platforma hostingu podcastů, kterou si vyberete, automaticky vytvoří zdroj, který obsahuje všechny potřebné kódy pro váš obsah. To umožňuje uživatelům procházet všechny tituly, popisy a přístup ke správnému zvukovému souboru, když se rozhodnou stáhnout podcast. Hostitel podcastu vám poskytne jedinečný odkaz na kanál pro vaši show, který můžete přenést do adresáře podle vašeho výběru, tj. Apple Podcasts nebo Spotify.

Hostitelská platforma a podcast adresář jsou dvě různá místa, kde bývalý publikuje pořad a pomáhá podcasteru přenést jej do adresáře. Naproti tomu tento program pomáhá divákům odhalit show a pomáhá při budování komunity.

Kolik peněz podcasters vydělávají?

Nejlepší podcasty mohou snadno vydělat více než milion dolarů ročně. V roce 2018 zveřejnil Daily Podcast The New York Times v reklamě přes 10 milionů dolarů. Jde o to, že podniky utratily 497 milionů dolarů Pokud jde o reklamu podcast, nelze popřít obrovský potenciál vydělávání peněz úspěšného podcastu. Podcast Joe Rogan Experience dělá kolem 75 000 $ za epizodu, zatímco „Tento americký život“ zabírá nejméně 50 000 $ za epizodu.

Jak mohu propagovat svůj podcast?

Propagace a distribuce vašeho podcastu na nejlepší platformě podcastů je klíčem k úspěšné kariéře podcastingu. Statistiky to ukazují 70% posluchačů přichází prostřednictvím iTunes a dalších nativních aplikací. Takže pro začátečníky, snažte se dostat svůj podcast na iTunes a Google Podcasts.

Dále použijte sílu sociálních médií k šíření slova o vaší další epizodě. Vytvářejte ostré uvozovky, sdílejte videozáznamy nebo zvukové úryvky, abyste byli nadšeni publikem, a vytvořte příběhy Instagramu, které lidem ukážou, co se děje v zákulisí, aby je zaujaly. Můžete také pracovat s podcatchery a agregátory, které shromažďují a přehrávají podcasty pro velké publikum, což vám může pomoci objevit více možností. Některé populární patří Stitcher, Podcast Addict, a Vyladit.

Jak nahrát podcast do Spotify?

Ano, může, a měli byste to tam hned dát. Skvělá věc na Spotify je, že má samostatnou sekci věnovanou podcastům. Jednoduše si musíte vytvořit účet, pokud jej ještě nemáte, vytvořit jeden a začít.

Klikněte na kartu „Začínáme“ a poté na stránku s nápisem „Přidejte svůj podcast“. Možná budete vyzváni, abyste si přečetli smluvní podmínky, než přistoupíte k přidání vaší LLC (nebo vašeho podcastu / obchodního názvu) a poté klikněte na „Pokračovat“. Poté budete vyzváni k vložení kanálu RSS. Jakmile jsou všechny informace správné, na pravé straně stránky uvidíte název podcastu, logo a popis. Budete muset na stránce přidat informace o podcastu, vybrat zemi, jazyk a kategorii služby podcast a poskytovatele hostingu. Klikněte na „Další“ a zkontrolujte všechny podrobnosti. „Odeslat“ a možná bude třeba počkat 2 až 5 dní, než bude váš účet zaregistrován na Spotify. Pro většinu majitelů účtů je tento proces proveden během několika hodin. Mějte na paměti, že společnost Spotify vám po dokončení procesu neposílá e-mail nebo zprávu. Budete tedy muset v seznamu zkontrolovat, zda byl váš účet vytvořen či nikoli. Jakmile je účet vytvořen, můžete začít nahrávat podcasty!

Jak nahrát podcast do iTunes?

iTunes je ještě jednodušší než Spotify! Je to také perfektní způsob, jak zajistit, aby většina vašich posluchačů měla přístup k vašim podcastům. Vytvoření účtu a nahrání vašeho obsahu na iTunes je stejně jednoduché jako ABC. Zde je návod, jak začít.

Když jste nahráli svůj podcast, upravili ho a vybrali nejlepší hostingovou platformu podcastů, načtěte si odkaz nebo adresu URL kanálu RSS a všechna data uložte někde v bezpečí. Nyní si stáhněte aplikaci iTunes a vytvořte si účet. Jakmile je účet nastaven, nahrajte svůj podcast na server Podcasts Connect a počkejte na schválení od iTunes. Ano, to je ono!

Jak umístím svůj podcast na Stitcher?

Stitcher a TuneIn jsou další platformy, které můžete použít pro rychlé nahrávání podcastů. Snadno se používají a spolu s nimi můžete rozšířit okruh posluchačů pro vaše podcasty a zlepšit viditelnost. Chcete-li se stát předkladatelem na Stitcheru, musíte se stát poskytovatelem obsahu a vytvořit si účet. „Přihlaste se“ do nového účtu a klikněte na „Přidat pořady“, které se nacházejí v horní části stránky na navigační liště. Budete muset přidat svůj RSS kanál a sdílet své údaje. Přijměte smluvní podmínky a potom klepněte na tlačítko „Pokračovat“. Před přihlášením zkontrolujte své informace. Budete muset počkat na schválení, které trvá kdekoli mezi 3 – 7 dny. Aplikace Stitcher schvaluje všechny své show ručně, takže možná budete muset chvíli počkat. Ale čekání bude stát za to!

Jak nahraji svůj podcast do Hudby Google Play?

Chcete-li podcast odeslat do Hudby Google Play, musíte navštívit portál a kliknout na tlačítko „Přidat podcast“. Potom musíte vložit adresu URL kanálu RSS vašeho podcastu a kliknout na tlačítko Odeslat. Po odeslání kanálu RSS musíte vlastnictví ověřit prostřednictvím svého e-mailu, proto se ujistěte, že je aktuální. Po ověření jste připraveni zkontrolovat a publikovat svůj podcast po důkladné kontrole. Pokud všechno vypadá dobře, můžete kliknout na Publikovat podcast a pak počkat, až si jej někdo ručně zkontroluje.

Jak mohu nahrát svůj podcast na Blubrry?

Blubrry umožňuje odesílání podcastů ve svém adresáři prostřednictvím pluginu PowerPress, který je zdarma, snadno použitelný a optimalizovaný pro všechny vaše potřeby podcastingu. Vše, co potřebujete, je název, popis, klíčové slovo pro sledování Blubrry a adresa URL vašeho zadaného programu. Po odeslání podcastu musíte počkat na schválení, kde jej někdo zkontroluje.

Jak mohu nahrát svůj podcast do PocketCasts?

Chcete-li spustit Pocketcasts, stačí se vydat na stránku pro odeslání, zkopírovat a vložit odkaz na zdroj RSS do pole typu a kliknout na Odeslat. Po schválení se vám zobrazí odkaz, který lze sdílet, aby lidé věděli, že váš podcast je nyní k dispozici.

Jak nahraji své podcasty do Soundcloud?

Je velmi snadné odeslat svůj podcast na Soundcloud, který začíná vytvořením profilu s aktivní e-mailovou adresou. Po vyplnění informací o profilu přidejte popis do odkazů na podcast a sociální média. Přejděte na stránku nastavení obsahu a vyberte kategorii a jazyk vašeho podcastu. Znovu zkontrolujte výchozí nastavení nahrávání a uložte změny. Nyní můžete své podcasty odeslat do SoundCloud.

Závěr

Naučte se, jak spustit podcast a úspěšně jej provozovat, se všemi informacemi uvedenými v našem průvodci. Začněte plánem a vyberte téma pro podcast a nastavte potřebné vybavení pro zahájení nahrávání podcastu. Při vytváření podcastů je dobré se pohodlně s vybavením, které chcete zvolit, vyhnout se problémům během nahrávání. Po vytvoření epizody vyberte hostingovou službu podcastu a odešlete ji do adresáře, abyste oslovili své publikum.

Pokud máte další dotazy týkající se spuštění podcastu, kontaktujte nás ještě dnes!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map