Jak přesunout váš blog z WordPress.com na WordPress.org

zakladatelé


Úplně první verze WordPress byla spuštěna na 27. května 2003, což z něj dělá ještě starší webovou platformu než Facebook, Youtube a Twitter. Vydali jej její zakladatelé Matt Mullenweg a Mike Little tenkrát

Když jsme se odvrátili před pár lety, všichni jsme byli fascinováni skutečností, že více než 25% všech webových stránek na internetu bylo poháněno programem WordPress. Tato jednoduchá skutečnost se zdála působivá, ale dnes se jejich počet zvýšil a některé statistiky říkají, že díky jejich existenci může náš milovaný WordPress.

Nepřekvapuje tedy, že i vy jste spustili svůj web na WordPress. Možná jste si ale neuvědomili, že ve skutečnosti existují dvě varianty populárního redakčního systému a že mezi nimi existuje několik značných rozdílů, které se mohou vyskytnout jen pár týdnů nebo měsíců po prvním přihlášení.

WordPress.com je komercializovaná verze, která je skvělá možnost začít. Ale když jsou první kroky za vámi a když si uvědomíte všechny nevýhody varianty .com, začnete bít hlavou o zeď, protože jste nezačali svou cestu blogováním „správným způsobem“. Přesto se nebojte; přesunutí blogu z WordPress.com do verze hostované (známé také jako WordPress.org) není tak velkým problémem.

podíl na trhu
WordPress řídí trh CMS s více než 60% podíl na trhu

Proč je dobré přesunout váš blog z WordPress.com?

Bluehost bar

Jeden nejstarších webových hostitelů Od roku 1996 se Bluehost stal největší značkou, pokud jde o hosting WordPress

Přestože je WordPress.com skvělým nástrojem pro začátečníky, dříve nebo později ho vyroste. Platforma vám nedovolí mít úplnou kontrolu nad svým webem, a to se obvykle stává velkým problémem pro mnoho bloggerů.

WordPress.com přichází s omezeními. Vloží mezi vás a váš blog zeď – nedovolí vám ukázat kreativitu, kterou můžete dosáhnout díky verzi s vlastním hostitelem. Nedovolí vám mít všechna témata a doplňky (pokud nezaplatíte za tuto možnost) a bude velmi obtížné vydělat peníze z blogu hostovaného na WordPress.com. Jejich Podmínky služby jasně označte, „Automattic si vyhrazuje právo zobrazovat reklamy na svém blogu, pokud jste si nezakoupili upgrade bez reklam nebo účet VIP služeb.“

Připravte si prostředí

Jednou z velkých věcí, které pro vás WordPress.com udělal, je hosting. Nemusíte se starat o to, kde se váš web nachází a kdo je hostitelem, protože vše bylo řešeno týmem odborníků na WordPress.com..

Ale teď, když vyrazíte na cestu sami, je na čase získat nejlepší hosting, jaký můžete.

A věřte nám, když říkáme, že získání správného hostitele může znamenat velký rozdíl během celé doby, kdy na webu pracujete. Získejte nejlepšího hostitele, kterého můžete právě teď, a vyhněte se problémům, které byste mohli v budoucnu snadno mít, pokud se rozhodnete přestěhovat se z jednoho hostitele na druhého jen proto, že jste museli spěchat a ušetřit peníze nebo dva.

Získejte hosting a doménu

rychlost webové stránky

Studie ukazují, že 1 sekundový pokles rychlosti webu může snížit váš konverzní poměr o 7%. 3sekundové zpoždění vás může stát 50% vašeho provozu. S Bluehostem se nikdy nemusíte bát, že váš web bude pomalý, i když je zde velký provoz

Pokud jste provedli jakýkoli výzkum týkající se WordPress a hostingu, jsme si jisti, že jste ohromeni informacemi a pouhým počtem možností. Počet menších hostingových společností roste jako houby i po jarním dešti a je stále těžší a těžší najít tu, která se vám hodí dobře.

Víme, že je těžké vybrat správného hostitele, a proto jsme provedli těžké zvedání a otestovali některé z nejpopulárnějších služeb webhostingu. Pokud nemáte čas na důkladnou prohlídku každého a každého tam, důrazně doporučujeme Bluehost, který se ukázal jako nejspolehlivější hostingová společnost pro weby WordPress.

Pokud nemáte zkušenosti s nastavením hostovacího účtu, ukážeme vám rychle, jak to udělat:

hodiny
Odborná podpora Bluehost 24/7 je vždy k dispozici, aby vám pomohla, když ji potřebujete telefonicky, e-mailem nebo živým chatem

1. Navštivte Bluehost – Klikněte na tento odkaz a najděte tlačítko „Začínáme nyní“, které vás dovede k dalšímu kroku

Bluehost

trofej
Bluehost ohodnotil pro malé firmy číslo 1 v webhostingu

2. Vyberte plán hostování – Bluehost vám nabízí několik možností na výběr. Pokud je to vaše první registrace účtu, doporučujeme vám jít na účet Basic. Bude to více než dost, aby váš web fungoval, a přesto můžete prozkoumat všechny funkce později a upgradovat plán, pokud je to nutné.

změnit plán hostování

3. Postarejte se o doménové jméno – Pokud již máte doménu, budete ji moci přenést a přiřadit ji k novému blogu. Pokud ne, jednoduše zadejte požadovanou doménu a Bluehost vás informuje, zda je k dispozici. Může být obtížné získat toto dokonalé doménové jméno, protože jich již bylo přijato tolik, ale nechte Bluehost udělat několik návrhů a nezapomeňte si přečíst našeho průvodce o výběru názvu domény pro svůj nový blog..

doménové jméno

muž
Bluehost je jednou z nejspolehlivějších hostingových společností. V současné době hostí více než 2 miliony webových stránek. Hádej co? 850 000 z nich jsou blogy

4. Zaregistrujte se do služby Bluehost – Jakmile převedete nebo vyberete název domény, budete muset zadat své osobní a fakturační údaje. Ne oblíbená část každého, ale budete hotovi za pár minut.

zaregistrujte se na Bluehost

paže
Datové centrum Bluehost se může pochlubit 90 petabytů

5. Vyberte další možnosti – V případě potřeby vyberte některé další možnosti hostování. Doporučujeme využít 12měsíční hostování, protože cena se sníží, ale je to zcela na vás. Můžete také zrušit zaškrtnutí všeho jiného, ​​protože se budete moci kdykoli vrátit ke svému účtu Bluehost a vybrat je, pokud se stanou nezbytností..

další možnosti

Nainstalujte WordPress

V této chvíli budeme muset předpokládat, že jste si připravili svůj hostingový účet a vše je připraveno pro WordPress. Pokud potřebujete ještě několik minut k dokončení svého účtu, udělejte si čas a vše udělejte. Tento průvodce na vás bude čekat.

Pokud jste četli o WordPress, možná jste skončili na článcích, které vám ukazují trochu komplikovanější způsoby ruční instalace WordPress. Studna, s Bluehost je instalace WordPressu stejně snadná jako stisknutí několika tlačítek:

 1. Přihlaste se do svého Bluehost cPanel účet
 2. Přejděte do části Webové stránky
 3. Zvolte „Instalovat WordPress“
 4. Klikněte na tlačítko Instalovat
 5. Vyberte název domény, do kterého jej chcete nainstalovat (do pole vedle něj můžete zadat podsložku, například „blog“, nebo nechat prázdné, pokud chcete, aby hlavní stránka webu byla blogem)
 6. Pokud chcete změnit e-mailovou adresu, uživatelské jméno a heslo pro novou instalaci WordPress, klikněte na „Pokročilé možnosti“
 7. Přečtěte si licenční a servisní smlouvy a zaškrtněte políčka, pokud souhlasíte se vším (pro pokračování musíte souhlasit)
 8. Klikněte na tlačítko Instalovat nyní

No, není toho víc. Úspěšně jste nainstalovali WordPress a připravili jste prostředí. Nyní je čas přesunout váš blog na samoobslužný WordPress, takže můžete začít pracovat jako profesionál.

Přeneste váš blog z WordPress.com na WordPress.org

Nyní můžeme pokračovat v migraci a nechat váš blog přemístit na možnost hostování WordPress s vlastním hostitelem, která nakonec blog vloží do vašich rukou.

Exportujte svůj blog WordPress.com

spálené kolo

Proces migrace lze rozdělit na dvě části. Než budete moci vše importovat do nového hostitelského prostředí, musíte nejprve exportovat starý blog a připravit soubory.

1. Přihlaste se k blogu WordPress.com

přihlásit se

2. Otevřete řídicí panel a vyhledejte Nastavení -> Obecné -> Export

Zde máte dvě možnosti. Vyberte první možnost, která vám umožní exportovat celý obsah. Pokud chcete exportovat pouze konkrétní příspěvek nebo stránky, vyberte malé ikony se šipkami vedle tlačítka, které otevře nové možnosti.

wordpress-org

Jakmile budete připraveni, klikněte na tlačítko „Exportovat vše“, čímž se spustí příprava souboru. Po několika sekundách byste měli dostat potvrzovací zprávu s odkazem ke stažení. Kliknutím na odkaz „Stáhnout“ získáte soubor ZIP, který obsahuje soubor XML se všemi vašimi příspěvky, stránkami, komentáři, vlastními poli, termíny, navigačními nabídkami a vlastními příspěvky..

exportovat obsah

Pokud chcete exportovat média (obrázky, videa, audio a dokumenty), vyberte druhou možnost a postup opakujte.

A to je vše, co jste museli udělat, abyste mohli exportovat svůj web WordPress.com. Měli jste skončit s výše uvedeným souborem XML uloženým ve vašem počítači (nezapomeňte jej extrahovat ze souboru ZIP), který byste měli připravit na další krok – importujte svůj web do nového prostředí.

Importujte svůj blog WordPress.com

Dříve jsme vám ukázali, jak získat hosting a nainstalovat WordPress, a konečně je čas jít na nový
prostředí, abyste jej mohli nastavit a dokončit celý proces migrace.

 1. Přejděte do své nové domény tak, že přejdete na adresu https://yourdomain.com/wp-admin
 2. Přihlaste se na svůj nový web (měli byste si nastavit uživatelské jméno a heslo od okamžiku, kdy jste nainstalovali WordPress. Doufejme, že jste si pověření zapamatovali nebo je někde uložili. Pokud ne, měli byste obdržet e-mail s podrobnostmi, takže zkontrolujte svou doručenou poštu ještě jednou.)
 3. Na hlavním panelu vyhledejte Nástroje -> Importovat

import

Na této stránce se zobrazí několik nástrojů pro import, které uživatelé obvykle používají. Můžete ignorovat všechny kromě poslední možnosti „WordPress“. Tyto nástroje obvykle nejsou předinstalovány s WordPress, takže budete muset kliknout na malý odkaz „Instalovat nyní“ pod možnostmi.

Po několika sekundách byste měli vidět nainstalovaný a aktivní nástroj WordPress Importer. Ihned poté se malý odkaz změní na „Spustit dovozce“. Klikněte na to; budete přesměrováni na novou stránku.

import wp

Na této stránce se zobrazí několik podrobností o limitech nahrávání. Jen v případě, že soubor, který jste dříve exportovali, je větší než zde uvedený limit, musíte se o to postarat. Ne, nebojte se, není to takový problém, pokud hostujete web s Bluehostem, takže si odpočiňte a ukážeme vám, jak zvýšit limit nahrávání souboru v několika krocích.

nahrát

Jak zvýšit limit nahrávání souboru

Dobře, změňte tento limit, abyste mohli blog bez problémů importovat:

 1. Přihlaste se do svého Ovládací panel Bluehost
 2. Otevřete Správce souborů
 3. Výběrem přejděte do webového kořenového adresáře a klikněte na Přejít
 4. Přejděte v pravém panelu a najděte soubor php.ini -> klikněte na něj pravým tlačítkem
 5. V rozbalovací nabídce vyberte možnost Upravit kód
 6. Ve spodní části rozbalovací nabídky klikněte na Upravit
 7. Pomocí klávesové zkratky otevřete rozbalovací okno pro hledání
 8. Windows a Linux: Ctrl + f
 9. Mac: Command (⌘) + f
 10. Do pole pro vyhledávání zadejte upload_max_filesize a stiskněte klávesu Enter
 11. Tím se zvýrazní upload_max_filesize = 50M. Změňte 50M na požadovanou velikost. Například 256M
 12. Otevřete rozbalovací nabídku znovu a do textového pole Hledat zadejte post_max_size a stiskněte klávesu Enter
 13. Zvýrazněna bude post_max_size = 50M. Toto bude nutné změnit na stejné číslo, jaké bylo zadáno pro upload_max_filesize

moje webová stránka

Nyní můžete pokračovat v nahrávání. V závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení a velikosti souboru může trvat i několik minut, než bude soubor úspěšně importován pomocí nástroje. Musíte jen trpělivost. Pokud je to pomalé, vezměte si šálek kávy nebo oblíbenou šťávu a stránku znovu nenahrávejte, dokud nebude vše připraveno..

Pokud nechcete začít znovu, doporučujeme importovat autory. Tato možnost převede všechny autory, které jste měli na blogu WordPress.com. Pokud vám to váš OCD nedovolí, můžete vytvořit nové autory a přiřadit jim staré příspěvky. Není opravdu velký rozdíl, takže je to úplně na vás.

přiřadit autory

Pravděpodobně budete chtít importovat i přílohy, takže nezapomeňte zaškrtnout políčko „Stáhnout a importovat přílohy“.

Po kliknutí na tlačítko „Odeslat“ by se vám měla zobrazit zpráva o úspěchu s informacemi o tom, co se stalo. Tím se ukončí importovaná část průvodce.

Export a import Blogroll odkazů

mapa

Než začneme s procesem importu, víte vůbec, jaké jsou odkazy Blogroll? Pokud jsou odkazy, které se obvykle nacházejí na postranním panelu vašeho webu, první věcí, která vás napadla, máte pravdu!

Přestože jste tam mohli mít jakýkoli typ odkazu (váš web, web přítele nebo oblíbený blog, který se vám líbil), jméno se objevilo od raných začátků, když bloggerové využívali prostor k propojení se svými přáteli a jinými vlivnými osobami.

Pokud jste na starém webu použili pouze několik odkazů, můžete tento krok snadno přeskočit, protože je můžete přepsat znovu pomocí jednoduchého textového widgetu a znovu vytvořit celou věc. Pokud však máte více než několik odkazů a chcete je importovat namísto procházení chaosem při kopírování / vkládání, ukážeme vám, jak.

 1. Navštivte svůj blog WordPress.com přidáním /wp-links-opml.php na konci
  http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php
 2. Uložte soubor stisknutím kláves CTRL + S nebo Command + S, pokud používáte počítač Mac
 3. Nainstalujte si plugin Manager Links (obvykle není vhodné instalovat pluginy, které nebyly tak dlouho aktualizovány, ale tento jednoduše nepotřeboval žádné aktualizace a je zcela bezpečný)
 4. Po aktivaci byste měli vidět novou položku nabídky „Odkazy“ na panelu nástrojů WordPress
 5. Přejděte na Nástroje -> Importovat
 6. Chcete-li nainstalovat OPML importér, zvolte Blogroll
 7. Klikněte na odkaz Spustit dovozce
 8. Vyberte soubor, který jste dříve uložili do počítače
 9. Vyberte tlačítko „Importovat soubor OPML“
zvuk
Blogrolls se rovná blogování a publicitě v celé blogosféře. Kromě toho jsou blogy s mnoha příchozími odkazy (zejména ty z vysoce kvalitních blogů hodnocené Google PageRank) obvykle hodnoceny vyhledávači, což může do vašeho blogu přinést další provoz.

xml

Neměly by tam být žádné problémy a měla by se vám zobrazit zpráva o úspěchu, která vám řekne, že import byl úspěšně dokončen. A to je do značné míry; nyní můžete mít stejné přesné odkazy, které jste hrdě ukazovali na svém blogu WordPress.com.

Přesměrovat staré uživatele, nastavit na soukromé nebo odstranit blog

směr

Přesměrování je způsob, jak poslat uživatele i vyhledávače na jinou adresu URL, než jakou původně požadovali

Pokud jde o zacházení se starým blogem WordPress.com, máte tři možnosti. Starý blog můžete nastavit jako soukromý, takže jej uvidíte pouze vy (a ty, které jste vybrali v možnostech). Můžete odstranit celý blog nebo můžete nechat blog online a přesměrovat provoz na nový.

Doporučujeme druhou možnost, pokud jste provozovali úspěšný blog. Umožní vám udržet všechny pravidelné návštěvníky místo jejich ztráty ve zprávě „stránka nenalezena“. Ale pokud jste to měli jen pár dní nebo týdnů a jednoduše jste na něj nevyvinuli dostatečné úsilí, můžete je také učinit soukromými nebo jej úplně smazat. Rozhodnutí by mělo být opravdu tak snadné, takže to nepřemýšlejte.

Jak nastavit svůj, nyní starý blog WordPress.com, na soukromý?

 1. Přejděte na stránku WordPress.com a přihlaste se
 2. Přejděte na Nastavení -> Obecné -> Soukromí
 3. Vyberte možnost „Soukromé (váš web je viditelný pouze pro vás a uživatele, které schválíte.)
 4. Uložit změny

Soukromí

kolejnice
Přesměrování hrají v rámci SEO důležitou roli, takže je důležité vědět, jaké typy přesměrování existují, kdy použít které a jak se vzájemně porovnávají. Tři nejčastěji používaná přesměrování jsou:
301, „Přesunuto trvale“ – doporučeno pro SEO
302, „Nalezeno“ nebo „Dočasně přesunuto“
Meta Refresh

Jak odstranit svůj blog WordPress.com?

 1. Přejděte na web WordPress.com a přihlaste se
 2. Přejděte na Nastavení -> Obecné -> Nástroje webu

odstranit

podepsat
Přesměrování lze rozdělit na přesměrování na straně serveru a přesměrování na straně klienta. Oba typy přesměrování mohou být implementovány různými způsoby. Při výběru typu přesměrování buďte velmi opatrní: výběr nesprávného přesměrování pro práci může vést k problémům se SEO

Tato možnost odstraní všechny vaše příspěvky, stránky, média a data a vzdá se adresy webu, aby ji mohl použít někdo jiný.

Klikněte na malou šipku na pravém webu, po které se zobrazí potvrzovací zpráva. Pokud jste si jisti, že chcete web odstranit a vše, co jste s ním udělali, potvrďte tento postup kliknutím na červené tlačítko „odstranit web“

Jak přesměrovat svůj starý blog na nový?

Pokud byste chtěli udržet staré návštěvníky a automaticky je přesměrovat na nový blog, je to skvělé. Tato možnost je určitě něco, co byste měli zvážit, ale bohužel to není zdarma.

Pokud máte vlastní web, stačí přesměrovat jeden soubor a přesměrovat. Nebo jednoduše nainstalujte plugin, který to udělá za vás. Problém s WordPress.com je však v tom, že nemáte přístup k potřebnému souboru. To není náhodou – soubor je omezen, takže můžete zaplatit za přesměrování. Tato služba vás bude stát 13 $ ročně, ale nebudete se muset starat o přesměrování svého webu do nové domény.

404
404 a 410 záhlaví HTTP. Rozdíl mezi záhlavím 404 a 410 je jednoduchý: 404 znamená „obsah nenalezen“, 410 znamená „obsah odstraněn“, a je tedy konkrétnější. Pokud adresa URL vrátí číslo 410, Google ví, že jste adresu URL úmyslně odstranili, a proto by měla adresu URL z indexu odstranit mnohem dříve.
 1. Ujistěte se, že jste přihlášeni na svůj web WordPress.com
 2. Navštivte toto přesměrování webu odkaz
 3. Vyberte web, který chcete přesměrovat (váš starý web wordpress.com)
 4. Vyberte cílový web (svou novou doménu, kterou jste vybrali při výběru hostingu)
 5. Klikněte na tlačítko „Přejít“, poté budete muset zadat své platební údaje.

zadejte doménu

Lidé si obvykle nejsou jisti, jak dlouho by měli přesměrovávat návštěvníky na nový web. Bohužel neexistuje správná odpověď, protože vše závisí na webu, který používáte. Navrhujeme však ponechat přesměrování alespoň jeden rok.

Po uplynutí jednoho roku by již pravidelní návštěvníci měli vědět o vaší nové doméně a měli byste již mít dostatek nového obsahu, aby Google a další vyhledávače nebyly zaneprázdněny..

Co dělat po migraci?

wp-travel

Pokud čtete tuto část, musíme předpokládat, že jste dodrželi všechny výše uvedené kroky. To znamená, že jste úspěšně přesunuli svůj blog WordPress.com do WordPress.org a zahájili jste nový, vážnější blogovací život.

Toto není konec, je to jen začátek, takže musíte začít správnou cestou.

Zkontrolujte a otestujte chyby

Jakmile bude vše hotovo, měli byste svůj web otestovat a zkontrolovat chyby. Nic fantastického zde – stačí jít na svůj blog a zjistit, zda je vše na místě.

Otevřete své příspěvky, stránky a komentáře a zjistěte, zda je vše importováno správně. Přejděte na Vzhled -> Nabídky a zkontrolujte, zda vaše staré menu není nikde, a nezapomeňte otevřít domovskou stránku a podívat se, jak to vypadá. Pokud je to všechno tam, jste připraveni pokračovat. Pro případ, že tomu tak není, měli byste opakovat proces exportu / importu pro případ, že jste zmeškali krok, který vám nedovolil mít všechno ze starého blogu.

Vyberte si téma pro svůj nový blog

Jednoduché téma nastaví celý tón vašeho webu. To je ten pravý čas na změnu vzhledu starého webu a získání něco, co se vám opravdu líbí. Nezapomeňte však, že se to návštěvníkům líbí.

Výběr motivu není tak snadný úkol. Existuje spousta bezplatných a prémiových, na které můžete jít. Je snadné prodloužit průvodce a hovořit o tématech, ale nechceme zde vykolejit – o tom jsme již mluvili, podívejte se na náš seznam nejlepších poskytovatelů témat WordPress pro váš nový blog

Nainstalujte doplňky, které chcete a potřebujete

šipka dolů
Dosud se na WordPress.org stáhlo 1 250 000 000+ doplňků

Nyní, když provozujete web s vlastním hostitelem, můžete s ním dělat, co chcete. Jednou z největších částí je instalace bezplatných a prémiových pluginů, které mohou vylepšit vaše stránky během několika kliknutí.

Doplňky WordPress vám umožní vylepšit váš blog a přidat funkci nebo dva.

Postarejte se o své stránky

Nyní, když se musíte starat o své vlastní stránky, ujistěte se, že vždy děláte to nejlepší, co můžete, aby bylo udržováno.

Nezapomeňte si přečíst naše tipy, jak zvýšit rychlost vašeho webu a zkontrolovat některé skvělé nástroje, které vám pomohou udržet hladký chod všech.

Často kladené otázky – FAQ

klávesnice
WooCommerce ovládá 28% všech online obchodů po celém světě s dosud více než 30 miliony stažení

Co se stane s mým starým blogem WordPress.com?

Starý blog je zcela ve vašich rukou. Můžete ji přesměrovat, nastavit na soukromou nebo úplně smazat, pokud ji již nechcete. Vraťte se prosím zpět do této příručky a zjistěte, jak dosáhnout požadovaného výsledku.

Musím ztratit své předplatitele?

Pokud používáte WordPress.com již dlouhou dobu, je pravděpodobné, že máte desítky nebo stovky předplatitelů. Pokud je chcete zachovat, je to možné, ale budete je muset použít plugin Jetpack.

Jak dlouho musím být při migraci bez webu?

Pokud jste z tohoto průvodce udělali vše, nemusíte být vůbec bez webu! Během přenosu bude váš starý blog WordPress.com aktivní po celou dobu, což znamená, že návštěvníci budou moci otevřít jakýkoli z vašich příspěvků, protože se nic nestalo. Z tohoto důvodu doporučujeme přesměrovat / smazat / nastavení na soukromý starý blog pouze poté, co nový úspěšně nastavíte..

Už jsem zaplatil za vlastní doménu, musím si při přenosu koupit novou?

dolar
Pomocí WordPress s vlastním hostitelem můžete vytvořit internetový obchod, který bude prodávat digitální nebo fyzické produkty, přijímat platby kreditními kartami a doručovat / odesílat zboží přímo z vašeho webu, a také můžete vytvářet členské weby a prodávat členství za prémiový obsah, kurzy atd. a vytvořte online komunitu na svém webu pomocí výkonných nástrojů, jako je Google Analytics, pro vlastní analýzu a sledování

Ne, nemusíte získat novou doménu. Existující doménu můžete jednoduše přenést ze starého blogu WordPress.com na nového hostitele. V takovém případě se ujistěte, že při získávání hostitele (registrace pro plán) přidáte svou starou doménu do možností místo registrace nové. Poté budete muset změnit jmenné servery také.

Můžete mi přesunout můj blog do WordPressu s vlastním hostitelem?

Ano, můžeme to udělat za vás. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Závěr

Šťastné blogování! Nechceme vám věnovat příliš mnoho času – víme, že jste netrpěliví pokračovat ve své cestě blogováním, takže si odpočiňte, přihlaste se zpět na přenesený web a nezapomeňte obsah udržovat svěží.

Ano, nyní, když jste začali sami, může být těžší udržet si všechno hezké, ale pokud se někam zaseknete, nezapomeňte navštívit naše nespočetné návody na WordPress, které vás hodně naučí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map