Jak přesunout váš blog z Bloggeru na WordPress

Blogger je známý a přímý systém správy obsahu. Pokud se osoba rozhodne zahájit blog, je pravděpodobné, že služba Blogger bude první volbou, kterou si vyberete mimo jiné webové stránky zdarma. O tomto rozhodnutí není nic špatného nebo divného. Platforma je vlastněna a provozována společností Google, stačí jen několik kliknutí, abyste nastavili základy, a nezapomeňte na skutečnost, že je zcela zdarma. Přestože vás tato příručka naučí, jak přenést celou věc na hostitelský WordPress, který preferujeme, nemějte při výběru služby Blogger pro své počáteční začátky špatný názor..


Pokud jste však již tento průvodce otevřeli, je pravděpodobné, že se chcete od Bloggeru vzdálit. Možná byste chtěli brát vážnější blogování a bezplatná platforma prostě nestačí. Možná chcete více možností přizpůsobení, nebo jste jednoduše zjistili, že je těžké vydělat peníze spuštěním blogu na Bloggeru. Ať už máte jakýkoli důvod, vítáme jej. Ano, Blogger je roztomilá platforma, která je ideální pro úplné začátečníky, ale teď, když jste ji vyrostli, měli byste zvážit přechod na WordPress. Proč?

 • Vlastní web WordPress s vlastním hostitelem vás dostane na starosti. Vlastníte web, doménu a celý obsah. Prakticky neexistují žádné limity a ze svého blogu můžete získat, co chcete
 • WordPress počítá desítky tisíc bezplatných a prémiových témat a pluginů, které můžete použít
 • Web WordPress s vlastním hostitelem je zcela přizpůsobitelný (po uvolnění záclon získáte přístup do zcela nového světa backendu)
 • Když se hostíte s renomovanou hostingovou společností, budete mít neomezené úložiště, šířku pásma a podporu

Jak přesunout váš blog z Bloggeru na WordPress

Boční obrázek

Takže jste se konečně rozhodli přesunout blog? Ne, to teď nepřemýšlejte! Vítáme vaše rozhodnutí – spuštění vlastního hostovaného webu WordPress bylo chytrou volbou a nakonec budete mít více výhod, než jste si mysleli.

Vzhledem k tomu, že jste do služby Blogger investovali tolik času, bylo by škoda jen na to zapomenout. Přestože nemá smysl přenášet několik příspěvků a obrázků, je pravděpodobné, že jste věnovali měsíce, ne-li roky, než si uvědomíte výhody WordPressu. Nebojte se; Pokud se s námi budete držet, ukážeme vám, jak převést svůj blog z Bloggeru na WordPress v žádném okamžiku.

Co by mělo a bude převedeno?

Než začneme, bylo by dobré znát několik detailů.

V dokonalém světě byste šli na jeden blog, kliknutím na tlačítko jej exportovali a magicky by se objevilo na vašem hostovaném webu. I když to stále není možné, my na First Site Guide nabízíme náhradu za kouzlo. Pojďme přesunout váš web Blogger na samo hostovaný WordPress.

Bohužel není možné přenést celý web tak, jak vypadá na Bloggeru. Styl vašeho blogu (téma, rozšíření, písma, barvy, widgety atd.) Bude nutné přidat zvlášť. Můžete přenášet pouze data:

 • Příspěvky a stránky
 • Komentáře
 • Kategorie
 • Média
 • Permalinky
 • Krmit
 • Autoři
 • Provoz

Začněme s převodem

Boční obrázek

Dobře, všichni jsme připraveni jít. I když to určitě trvá nějakou dobu, než správně provedete každý krok, přesun blogu z Bloggeru na WordPress není tak obtížný, i když jste úplným začátečníkem. Nespěchejte a nevynechávejte kroky.

1. Vyberte nejlepší hosting WordPress

Vzhledem k tomu, že se stěhujete do WordPressu s vlastním hostitelem, prvním krokem by bylo nalezení hostingové společnosti WordPress, která se postará o vaše soubory. Na tomto hostiteli budete muset nainstalovat WordPress a budete muset společnosti důvěřovat. Právě začínáte seriózní blog, takže byste jej neměli brát jako samozřejmost.

Existují desítky hostingových společností, které poskytují hostingové služby WordPress. Existují také stovky (pokud ne více) webové stránky, které je porovnávají. Než však stisknete tlačítko pro vyhledávání na Googlu nebo jiných vyhledávačích podle vašeho výběru a začnete číst všechny recenze, měli bychom vás upozornit, že za mnoho webů a recenzí je zaplaceno. Nakonec si přečtete falešné recenze a falešné názory na hostingovou společnost, která zaplatila, aby byla uvedena jako nejlepší.

Abychom vám s tím pomohli, důkladně jsme otestovali webhostingové společnosti a našli jsme tu nejlepší. Chcete-li zahájit svou vlastní hostovanou cestu WordPress správným způsobem, hostujte své stránky s Bluehost – perfektním řešením pro váš nový blog. Bluehost je společnost, která ovládá více než 2 miliony webových stránek po celém světě. Získáte Název domény zdarma když se s nimi zaregistrujete a pokud se vám nelíbí jejich služby, nabízejí 30denní záruka vrácení peněz.

Krok 1 – Získejte obchod

Kliknutím na tento odkaz získáte v Bluehostingu stejný prémiový hosting za méně peněz. Abyste se ujistili, že je vše v pořádku, měli byste místo obvyklých 7,99 $ měsíčně vidět cenu 2,75 $. Kliknutím na tlačítko „Začínáme nyní“ přejděte k dalšímu kroku.

Krok 1

Krok dva – Vyberte si cenový plán

Ačkoli předchozí obrazovka ukázala nejdostupnější plán, tato dohoda vám umožňuje vybrat některý z plánů společnosti Bluehost s nižšími cenami.

Základní plán je omezen na jeden web a 50 GB webového prostoru, ale stále vám poskytne vše, co potřebujete, abyste mohli začít. Ale když vyrůstáte ze základního plánu, je snadné upgradovat, takže se vás v tuto chvíli nemusíte bát.

Krok 2

Krok tři – doménové jméno

Bluehost vám dává bezplatná doména. Nyní je čas vybrat si jeden pro blog. Toto je důležitá část, proto ji neberte za samozřejmost. Až budete připraveni, pečlivě zadejte název domény a klikněte na „Další“.

Krok 3

Doporučený nástroj:

2. Nainstalujte WordPress

Gratulujeme! Připojili jste se k rodině milionů šťastných blogerů, kteří důvěřují svým webům Bluehostu. Brzy si uvědomíte, že to byla chytrá volba. Nyní, když je váš účet připraven, můžete přesunout a nainstalovat WordPress.

Zmínili jsme se, že Bluehost miluje uživatele WordPress? Z tohoto důvodu můžete nainstalovat WordPress několika kliknutími tlačítka myši:

 1. Přihlaste se do svého Bluehost cPanel účet
 2. Přejděte do části Webové stránky
 3. Vyberte Instalovat WordPress
 4. Klikněte na tlačítko Instalovat
 5. Vyberte název domény, do kterého jej chcete nainstalovat (do pole vedle něj můžete zadat podsložku, například „blog“, nebo nechat prázdné, pokud chcete, aby hlavní stránka webu byla blogem)
 6. Nyní klikněte na „Pokročilé možnosti“, pokud chcete změnit e-mailovou adresu, uživatelské jméno a heslo pro novou instalaci WordPress
 7. Přečtěte si licenční a servisní smlouvy a zaškrtněte políčka, pokud souhlasíte se vším (pro pokračování musíte souhlasit)
 8. Klikněte na tlačítko Instalovat nyní

To je určitě nejjednodušší způsob instalace WordPress. Pokud se snažíte blog přesunout co nejdříve, doporučujeme tuto možnost.

3. Exportujte svůj blog ze služby Blogger

To je ono. Konečně je čas exportovat data z vašeho blogu, který jste spustili ve službě Blogger. Budete z nich muset vzít všechna data a uložit do souboru. Nebojte se; nebudete muset vytvářet soubory ručně ani kopírovat data. Ve skutečnosti existuje tlačítko, na které budete muset kliknout, a vše bude provedeno za jeden okamžik:

Přehled Statistiky

 1. Přihlaste se ke svému účtu Blogger
 2. Jít do Nastavení -> Ostatní který otevře stránku nastavení
 3. V horní části stránky najděte „Importovat a zálohovat“ sekce
 4. Najděte a klikněte na ikonu „Zálohovat obsah“ knoflík
 5. Objeví se vyskakovací okno. Klikněte na tlačítko „Uložit do počítače“.

Po kliknutí na tlačítko začne Blogger stahovat soubor XML, který obsahuje všechna důležitá data z vašeho blogu. V závislosti na tom, kolik obsahu máte, může být soubor menší nebo větší. Nakonec budete mít soubor s názvem blog s datem exportu. Například: „blog-05-06-2019.xml“.

Vyhledejte soubor (můžete jej zkopírovat na plochu, abyste jej snáze našli) a s exportem jste hotovi. Tato část nebyla tak děsivá, že?

4. Importujte data do WordPress

Pokud jste nevynechali kroky této příručky, máte již připravený hostingový účet a web WordPress. Pojďme importovat data z Bloggeru do WordPress:

Přístrojová deska

 1. Přihlaste se na svůj web WordPress
 2. Jít do Nástroje -> Importovat
 3. Nalézt Blogger v seznamu (měla by to být první možnost, v horní části seznamu)
 4. Klikněte na “Nainstalovat nyní” propojení a počkejte několik sekund, než WordPress dokončí instalaci pluginu

Po dokončení instalace vám WordPress zobrazí upozornění, pokud byl nástroj úspěšně nainstalován. Stejné oznámení bude obsahovat odkaz pro spuštění dovozce. Můžete také kliknout na odkaz Spustit dovozce ze stejného místa, kde jste našli instalační odkaz.

Import

 1. Klikněte na „Spustit dovozce“ odkaz
 2. Na nové stránce klikněte “Vyberte soubor” knoflík
 3. Vyhledejte soubor XML, který jste stáhli v předchozím kroku (na ploše nebo v jiné složce, kde jste jej opustili).
 4. V případě potřeby (v závislosti na velikosti souboru, rychlosti připojení k internetu a hostiteli) počkejte několik sekund, dokud se soubor nenačte.
 5. Klikněte na „Nahrát soubor a importovat“ tlačítko, pokud je to možné

Opět, v závislosti na různých aspektech, může to trvat několik sekund, takže buďte trpěliví. Po dokončení importu vám WordPress ukáže novou stránku, kde budete muset přiřadit autora k importovaným příspěvkům. Ukážeme vám, jak to udělat v dalším kroku.

4.1. Nápověda, soubor je na nahrání příliš velký!

WordPress obvykle omezuje maximální velikost souboru, který můžete nahrát. Limit se může lišit, ale pokud je to nutné, můžete ho vždy zvýšit ručně. Pokud byl exportovaný soubor jednoduše příliš velký, budete muset změnit maximální velikost nahrávání pro WordPress. Pokud chcete zkontrolovat svůj aktuální limit nahrávání, přejděte na Média -> Přidat nové a najděte informace ve spodní části obrazovky.

Dobře, změňte tento limit, abyste mohli blog bez problémů importovat:

 1. Přihlaste se do svého Ovládací panel Bluehost
 2. Otevřete Správce souborů
 3. Výběrem přejděte do webového kořenového adresáře a klikněte na Přejít
 4. Posuňte se na pravém panelu a najděte soubor php.ini -> klikněte na něj pravým tlačítkem
 5. V rozbalovací nabídce vyberte možnost Upravit kód
 6. Ve spodní části rozbalovací nabídky klikněte na Upravit
 7. Pomocí klávesové zkratky otevřete rozbalovací okno pro hledání
 8. Windows a Linux: Ctrl + f
 9. Mac: Command (⌘) + f
 10. Do pole pro vyhledávání zadejte upload_max_filesize a stiskněte klávesu Enter
 11. Tím se zvýrazní upload_max_filesize = 50M. Změňte 50M na požadovanou velikost. Například 128M
 12. Otevřete rozbalovací nabídku znovu a do textového pole Hledat zadejte post_max_size a stiskněte klávesu Enter
 13. Zvýrazněna bude post_max_size = 50M. Toto bude nutné změnit na stejné číslo, jaké bylo zadáno pro upload_max_filesize

Klikněte na Uložit změny

4.2. Pomoc, nic se neděje!

Importér služby Blogger není dokonalý nástroj. Ve většině případů to funguje bez vady. Ale občas (obvykle při jednání s většími blogy se stovkami příspěvků a tisíci obrázků) jednoduše přenos odmítne. Pravděpodobně nebudete moci exportovat svůj blog Blogger správně, nebo se dovozce nespustí tak, jak by měl.

Pokud se vám to stalo, nepropadejte panice. Našel jsem další řešení problému. A abych byl upřímný, i když to funguje trochu pomaleji, pro průměrného uživatele služby Blogger může být snazší zvládnout to.

 1. Otevřete nově nainstalovaný web WordPress
 2. Přejděte na Pluginy -> Přidat nový a vyhledejte „Blogger Importer Extended“
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin
 4. Přejít na Nástroje -> Importovat a najít „pipdig WordPress Migrator“
 5. Klikněte na modrý odkaz „Spustit dovozce“ pod názvem

Tento plugin funguje trochu jinak než standardní importní nástroj. Namísto ručního exportu a importu souborů provede plugin automaticky vše.

Kvůli automatizaci budete muset plugin připojit k účtu Blogger. Takže klikněte na tlačítko „Připojit k Bloggeru“ a přihlaste se ke svému účtu Blogger. Poté si budete moci vybrat svůj blog.

dovozce bloggerů rozšířen

Jakmile je plugin vybrán, začne pracovat samostatně a budete moci vidět několik indikátorů průběhu (viz obrázek níže). Ty vám sdělí, kolik příspěvků, stránek, komentářů a obrázků musíte importovat. Pokud máte mnoho příspěvků a obrázků, buďte připraveni počkat několik hodin, dokud se vše nedokončí. Také něco, co jsem nedávno zjistil při přenosu pomocí tohoto pluginu, vám vždy neřekne správný počet obrázků, které máte. Buďte tedy připraveni čekat mnohem déle, protože může existovat více než stovky a stovky obrázků více, než je uvedeno. Může to znít jako špatná věc, ale důležitou součástí je to, že se přenesou všechny vaše obrázky. Zaměřte se na to a buďte trpěliví.

dovozce prodloužil pokrok

Upozorňujeme, že tento plugin používá k přenosu všeho rozhraní Google API. Tato služba je zdarma, ale také to znamená, že má denní limity. Přesto, i když máte tisíce obrázků a příspěvků, měli byste být schopni dělat vše za několik hodin. Plugin bude pravděpodobně automaticky pokračovat v připojování a odpojování, ale to by se nemělo starat. Nechte stránku otevřenou a vraťte se za několik hodin, kdy budete moci vše potvrdit a nechat blog Blogger úspěšně přenést na nový web WordPress..

Poté můžete pokračovat v migračním procesu dalším krokem.

5. Přiřaďte autora

Pokud jste na svém blogu Blogger měli hodně příspěvků, může být obtížné je rozpoznat beze změny autorů. To platí zejména, pokud importujete blog na již spuštěný web WordPress. Abychom vám s tím mohli pomoci, WordPress vám umožní znovu přiřadit autora importované položky ke stávajícímu uživateli webu.

WordPress zobrazí seznam existujících autorů, kterým můžete přiřadit obsah.

Pokud se jedná o nový web, pravděpodobně budete mít pouze jednoho uživatele, kterého jste vytvořili během instalace systému správy obsahu. Můžete tedy vybrat název seznamu a importovaný obsah bude tomuto uživateli automaticky přiřazen.

Import

Pokud byste však chtěli oddělit obsah od nového, který chcete přidat, můžete později také vytvořit nového uživatele přímo z této stránky. V takovém případě můžete napsat jméno nového uživatele. Jeho uživatelská role bude nastavena na předplatitele a heslo bude vygenerováno náhodně. Údaje o uživateli můžete později změnit.

Po rozhodnutí, komu se má obsah přiřadit, klikněte na tlačítko „Odeslat“ a vše je hotovo.

6. Nastavení permalinků

Obsah je úspěšně importován a vy jste ještě o krok blíže k přidání celého blogu Blogger na svůj nový hostitelský web WordPress. Trvalé odkazy jsou adresy URL, které WordPress používá při organizaci příspěvků a stránek.
Každý příspěvek, stránka, mediální soubor atd. Musí mít jedinečný permalink (adresu), aby správně fungoval. Trvalé odkazy mohou mít obrovský dopad na vaše stránky a SEO. A když je můžete nastavit, jak si přejete při spuštění nového webu, při importu webu z Bloggeru doporučujeme jiný přístup..

Blogger používá měsíc a jméno k rozlišení permalinků. Pokud tedy přejdete na některý z vašich příspěvků ve službě Blogger, uvidíte, že to vypadá takto: https: //demoblog.blogspot. com / 2019/05 / this-is-post-title.html

Abychom udrželi věci v pořádku, doporučujeme změnit strukturu permalinku ve WordPressu tak, aby se co nejvíce podobala této v Bloggeru:

Nastavení permalinků

 1. Jít do Nastavení -> Permalinky
 2. Vybrat „Měsíc a jméno“ volba
 3. Přejděte dolů a klikněte na tlačítko „Uložit změny“

7. Přesměrujte starý obsah na nový

Zde přichází velmi důležitá část. Pokud jste svůj blog Blogger již nějakou dobu provozovali, musíte mít určitý dopad na vyhledávače. Věříme také, že jste sdíleli nové příspěvky prostřednictvím sociálních médií a že jste na těchto stránkách získali pravidelné návštěvy. Nejhorší, co se může stát, když přesunete svůj blog, je zanedbání starého webu a návštěvníků, kteří se stále zastavují u staré adresy..

Blogger je dítě Google, takže odkazy na váš blog Blogger jsou důležité pro SEO (optimalizace pro vyhledávače). I když přestanete zveřejňovat příspěvky na platformě, na starých odkazech bude stále záležet Google a další vyhledávače.

Namísto ztráty všech návštěvníků, kteří se rozhodnou přestat starým blogem, byste je měli přesměrovat na nový vlastní hostitelský web WordPress, který jste právě nastavili.

Aby tato práce fungovala, budete muset nastavit přesměrování jak na webu Blogger, tak na WordPress.

7.1. Přesměrování z Bloggeru

Témata

 1. Přihlaste se ke svému účtu Blogger
 2. Přejděte na Témata
 3. Přejděte zcela dolů a klikněte na „Návrat k klasickým tématům“

Blogger vás upozorní na ztrátu některých funkcí návratem k klasickým tématům. Protože přecházíte na WordPress s vlastním hostitelem, neměli byste si s tím dělat starosti. Návratem povolíte možnost, která vám umožní přesměrování provést.

Jakmile potvrdíte, že se chcete vrátit k klasickým tématům, zobrazí vám služba Blogger novou stránku nastavení. Na stránce přejděte dolů do sekce „Upravit motiv HTML“, kde uvidíte kód, který aktivuje vaše aktuální témata Blogger.

 • Vyberte celý kód v Upravit motiv HTML
 • Odstraňte vybraný kód
 • Zkopírujte a vložte následující:
  
  
  
  <span class="gray-code"><$BlogPageTitle$></span> 
  rel= "kanonický" href= "http://example.com/"/>
  
  
  
  
  
  href= "http://example.com/?blogger=<$BlogItemPermalinkURL$>"
  />
  
  
  
  
  
  
  
  

  href= "http://example.com/"><$BlogTitle$>

  href= "http://example.com/?blogger=<$BlogItemPermalinkURL$>"><$BlogItemTitle$>

  <$BlogItemBody$>
 • Projděte kód a nahraďte adresu „http://example.com/“ adresou URL vaší nové domény. Zkontrolujte to dvakrát, protože i sebemenší překlep znemožní přesměrování
 • Klikněte na „Uložit téma“ knoflík.

Pokud již víte, jak nainstalovat a používat pluginy WordPress, existuje pěkný plugin nazvaný Blogger na WordPress které vám pomohou s touto částí přesměrování. Pokud instalujete plugin, pomůže vám vygenerovat přesně stejný kód, jaký jsme vám ukázali výše, a použije vaši adresu URL automaticky, takže se nemusíte starat o zasílání zpráv:

 • Nainstalujte a aktivujte plugin
 • Jít do Nástroje -> Přesměrování Blogger na WordPress
 • Klikněte na Spusťte konfiguraci tlačítko pro vygenerování kódu pro váš blog Blogger
 • Pokud jste jej naimportovali správně, měli byste vidět název svého blogu Blogger
 • Klikněte na “Získat kód” knoflík
 • Přihlaste se ke svému účtu Blogger
 • Přejděte na Témata
 • Přejděte zcela dolů a klikněte na „Návrat k klasickým tématům“
 • Vyberte celý kód v editoru HTML motivu a odstraňte jej
 • Vložte kód, který jste zkopírovali z pluginu

7.2. Přesměrovat na váš nový blog WordPress

 • Vložte kód, který jste zkopírovali z pluginu
 • Přihlaste se na svůj web WordPress
 • Navigovat do Vzhled -> Editor který otevře editor témat
 • V nabídce na pravé straně vyhledejte „Téma funkce“ (soubor function.php), který je obvykle na začátku seznamu
 • Klepnutím na soubor zahájíte úpravy. Kód se načte do hlavního okna
 • Zkopírujte a vložte následující kód do dolní části souboru:
  function blogger_query_vars_filter ($ vars) {
  $ vars [] = "blogger";
  návrat $ vars;
  }
  
  add_filter ('query_vars', 'blogger_query_vars_filter');
  
  function blogger_template_redirect () {
  global $ wp_query;
  $ blogger = $ wp_query -> query_vars ['blogger'];
  -li (isset ($ blogger)) {
  wp_redirect (get_wordpress_url ($ blogger), 301);
  výstup;
  }
  
  }
  add_action('template_redirect', 'blogger_template_redirect');
  
  funkce get_wordpress_url ($ blogger) {
  -li (preg_match ('@ ^ (?: https?: //)? ([^ /] +) (. *) @i', $ blogger, $ url_parts)) {
  $ dotaz = nový WP_Query(
  array ("meta_key" => "blogger_permalink", "meta_value" => $ url_parts [2]
  ))
  ;
  -li ($ query -> have_posts ()) {
  $ query -> the_post ();
  $ url = get_permalink();
  }
  wp_reset_postdata ();
  }
  vrátit $ url? $ url: home_url ();
  }
  
  
 • Klikněte na tlačítko „Aktualizovat soubor“ v dolní části stránky

V tomto kódu nemusíte nic měnit. Jakmile kliknete na tlačítko „Aktualizovat soubor“, bude vaše aktuální téma vyzváno k přesměrování uživatelů z Bloggeru na přesný příspěvek, který jste dříve importovali na svůj nový web WordPress..

Důležitá poznámka: Pokud se rozhodnete změnit téma WordPress, budete muset tento krok zopakovat a zkopírovat kód do souboru Theme Theme v novém motivu..

7.3 Přesměrování zdrojů

Bohužel se stále neděláme s přesměrováním. Rozumíme vaší bolesti; v tomto světě není mnoho lidí, kteří milují projít časově náročným nastavením, ale budete muset najít ten vnitřní mír a soustředit se ještě pár minut. Nezapomeňte, že to děláte pro vylepšení svého blogu.

Pokud jste měli odběratele RSS, nebudou moci říct, že k migraci došlo. Abychom neztratili důvěru, budete muset provést další přesměrování a sdělit blogu Blogger, že máte nový zdroj RSS.

Naštěstí se nejedná o žádné kódování:

Další nastavení

 • Přejděte na svůj blog Blogger
 • Navigovat do Nastavení -> Ostatní
 • Nalézt „Zdroj webu“ sekce
 • Vedle „Adresa URL přesměrování zdroje příspěvku“, klikněte na “Přidat” odkaz
 • Zadejte https://yoursite.com/feed/ a nezapomeňte změnit název svého webu

Nezapomeňte uložit nastavení kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu stránky

To je ono! Přesměrování je konečně pryč a příspěvky i RSS se odkazují zpět na váš hostitelský web WordPress.

Je čas na testování

Boční obrázek

Pokud jste postupovali podle těchto kroků, úspěšně jste také migrovali svůj blog z Bloggeru na WordPress. Gratulujeme! Abyste se ujistili, že vše proběhlo hladce, doporučujeme vám provést několik testů.

Přejděte na některý ze svých starých příspěvků ve službě Blogger a zkuste je znovu načíst. Pokud bylo vše v pořádku, měli byste nyní být přesměrováni na odpovídající příspěvek WordPress! Opakujte test a zkuste otevřít několik dalších příspěvků, abyste se ujistili, že neexistují žádné problémy. Pokud nejste přesměrováni automaticky, přejděte zpět do části Přesměrování a ujistěte se, že jste vše udělali správně:

 • Zkontrolujte, zda jste zkopírovali celý kód
 • Zkontrolujte, zda jste nahradili adresu URL svého webu na všech místech a zda jste upravili správný soubor function.php.
 • Pokud používáte čtečku RSS, můžete také otestovat přesměrování zdroje RSS kliknutím na odkaz na jeden z vašich příspěvků. Nyní by mělo vést na web WordPress.

A co moje obrázky??

Boční obrázek

WordPress obvykle obrázky automaticky importuje do knihovny médií WordPress. Pokud jste v příspěvku měli obrázky, automaticky se zobrazí na stejném příspěvku na vašem novém webu WordPress. Ale neberte to jako samozřejmost. Dovozce někdy může chybět import některých vašich obrázků nebo importované obrázky nemusí být správně propojeny.

Pokud tomu tak je u nového blogu, můžete problém vyřešit velmi rychle.

Než začnete panikařit, zkontrolujte knihovnu médií Knihovna médií:

 1. Jít do Média -> Knihovna
 2. Zkontrolujte, zda jsou zde vidět vaše staré obrázky
 3. Pokud jsou obrázky tam, zkontrolujte, zda jejich odkaz na hostitele místo blogger.com. Klikněte na obrázek a zkontrolujte pole URL, abyste zjistili, zda směřuje zpět do služby Blogger nebo do vaší nové domény

Chybějící obrázky

Pokud dovozce vynechal nahrávání obrázků, můžete je rychle získat na svém novém blogu WordPress. Budete si muset nainstalovat plugin, který se o to postará.

Obvykle nedoporučujeme zastaralé doplňky, ale tento je pro tuto práci stále skvělý.

 1. Jít do Pluginy -> Přidat nový
 2. Hledat „Importovat externí přílohy“
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin
 4. Přejděte na Média -> Importovat přílohy

Pokud existují obrázky, které importér dosud neimportoval, plugin je na stránce propojí. Musíte pouze kliknout na tlačítko „Importovat přílohy nyní“. Plugin může importovat 50 obrázků současně, takže počkejte, dokud se všechny obrázky nepřidají do knihovny.

Chybné adresy URL obrázků

Uživatelé mohou někdy nechat své obrázky importovat do knihovny médií bez problémů. Aby se však obrázky zobrazovaly správně, musí ukazovat na správnou adresu. V některých případech, i když jsou obrázky na vašem novém hostiteli, váš příspěvek a stránky se mohou stále pokusit načíst ty staré (které se nacházejí na vašem starém blogu Blogger).
Aktualizované adresy URL Velvet Blues

 • Jít do Pluginy -> Přidat nový
 • Hledat “Aktualizovat URL Velvet Blues
 • Nainstalujte a aktivujte plugin
 • Jít do Nástroje-> Aktualizovat adresy URL konfigurovat nastavení pluginu

Na stránce nastavení byste měli zadat svou starou adresu URL (například https://yourblog.blogspot.com/) a novou adresu URL (například https://yournewsite.com/). Ve výchozím nastavení můžete nechat zbývající nastavení zaškrtnutá. Znovu zkontrolujte adresy URL a další nastavení a klikněte na tlačítko Aktualizovat adresy URL nyní.

Plugin poté vyhledá všechny instance staré adresy URL a přepne je na novou. Uděláte to za minutu a všechny adresy URL budou aktualizovány na správnou.

Co dělat dál?

Boční obrázek

Váš blog byl nakonec kompletně přesunut z Bloggeru na WordPress. Doufejme, že jste to zkontrolovali a vše funguje dobře od prvního převzetí. Pokud ne, doporučujeme vám projít tyto kroky ještě jednou a zjistit, zda vám něco chybělo. Celý migrační proces není příliš náročný, ale rozhodně to vyžaduje čas a trpělivost.

Pokud pro vás vše proběhlo hladce, můžete udělat následující:

 • Udržujte svůj starý blog na Bloggeru naživo. Neodstraňujte to, protože přesměrování nebude fungovat
 • Zkontrolujte importované příspěvky, zda neobsahují chyby. Někdy se může formátování příspěvku zmatit, takže budete muset odstranit zbytečné mezery nebo nefunkční odkazy
 • Začněte zkoumat WordPress a získejte o něm více informací
 • Vyhledejte téma WordPress, které bude představovat váš blog. Pokud změníte motiv, nezapomeňte upravit soubor funkcí motivu
 • Zkontrolujte některé z nejlepších pluginů, které můžete nainstalovat

Často kladené otázky

Faq obrázek

Mohu svůj blog Blogger smazat po přechodu na WordPress?

Ano, můžete odstranit svůj starý blog, ale to není něco, co bychom vám doporučili. Pokud svůj starý blog odstraníte, přesměrování, která jste provedli, nebudou fungovat a můžete ztratit návštěvníky. Protože Google a další vyhledávací nástroje by vaše indexované URL stále indexovaly, budou na vašich starých příspěvcích narazit lidé. Pokud odstraníte starý blog, uvidí by tito lidé neexistující stránku a ztratíte je místo jejich přesměrování na nový blog..

Faq obrázek

Co se stane, když změním strukturu URL?

Změna permalinkové struktury je jen na vás. Strukturu můžete změnit na cokoli chcete, ale aby se co nejlépe zabránilo SEO a aby návštěvníci přicházeli na váš nový web, důrazně se doporučuje, abyste strukturu permalinku udržovali co nejblíže ke struktuře na Bloggeru..

Faq obrázek

Změnil jsem téma WordPress a nyní přesměrování nefunguje. Co dělat?

Protože je třeba kód přidat do souboru Theme Functions (function.php), budete muset pokaždé, když aktivujete nové téma WordPress, zkopírovat kód zpět do function.php motivu. Každé téma je dodáváno s vlastním souborem function.php, takže je nutné kód zkopírovat ještě jednou.

Faq obrázek

Mohu po převodu i nadále používat své staré doménové jméno?

Bohužel to není možné. Pokud jste na Bloggeru používali bezplatnou doménu (například https://yourblogname.blogspot.com), nemůžete pro nový blog WordPress použít stejnou doménu. Pokud jste však používali vlastní název domény, který jste se museli registrovat samostatně (například https://yournewsite.com), můžete doménu bez problémů nasměrovat na nový blog..

Faq obrázek

Budou příspěvky, které píšu ve WordPress, viditelné na Bloggeru a naopak?

Ne. Pokud budete pokračovat v psaní nových příspěvků ve WordPress, budou položky viditelné pouze na vašem novém webu WordPress. Dvě stránky nejsou propojeny; právě jste přenesli vše z Bloggeru na WordPress, ale tyto dva weby jsou stále něco úplně jiného. Pokud se také přihlásíte zpět do služby Blogger a píšete tam příspěvek, nebude na WordPress viditelný, dokud jej znovu nevyexportujete..

Faq obrázek

Moje štítky se staly kategoriemi, nikoli značkami. Jak je přepnout?

Někdy se vaše štítky Blogger mohou převést na kategorie, a ne na značky, jak byste mohli. Pokud chcete přepnout, existuje plugin, který váš problém vyřeší za sekundu. Přejděte na Nástroje -> Importovat a vyberte Převaděč kategorií a značek. Nainstalujte jej, aktivujte a spusťte plugin. Převaděč vám ukáže seznam kategorií, které můžete převést. Vyberte ty, které chcete převést, a klikněte na tlačítko „Převést“.

Faq obrázek

Můžete mi pomoci přenést můj blog z Bloggeru na WordPress?

Ano, můžeme. Ve skutečnosti můžeme za vás provést celou migraci! Další informace o naší službě Blogger to WordPress.

Závěr

Přesun blogu z Bloggeru na WordPress není tak obtížný, i když jste úplný začátečník. Jak však můžete vidět z tohoto zdlouhavého průvodce, dokončení každého kroku určitě vyžaduje čas. Může to být nepříjemné, ale nevzdávat se.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map